Ананас і квітка лотоса з серветок: орігамі з модулів, майстер-класи

ananas i cvetok lotosa iz salfetok: origami iz modulejj, master klassy351 Ананас і квітка лотоса з серветок: орігамі з модулів, майстер класиЗ чого тільки сьогодні не роблять вироби! Сучасні діти активно використовують у своїх творах як вже звичну папір і картон, пластилін, глину, вату, тканини, а деякі майстри та майстрині воліють працювати з більш складними матеріалами, наприклад, деревом.

Сьогодні мова піде про паперових виробах, і особливо велику увагу буде приділено звичайним серветках. Майстер-класи нижче допоможуть своїми руками створити дві цікаві фігурки: ананас і квітка лотоса з серветок у техніці модульного орігамі.

Модульне орігамі

ananas i cvetok lotosa iz salfetok: origami iz modulejj, master klassy352 Ананас і квітка лотоса з серветок: орігамі з модулів, майстер класиСерветки можна відшукати практично в кожному будинку, і використовувати його для творчості часто простіше, ніж той же аркуш паперу. М’які серветки, їх зручніше складати, надавати необхідну форму і з’єднувати в одну саморобку.

Плюси цих виробів у тому, що вони можуть виступати не тільки в ролі предмета декору, але і цікавою серветниці, яку можна буде поставити на стіл, тим самим запропонувавши гостям серветки.

ananas i cvetok lotosa iz salfetok: origami iz modulejj, master klassy353 Ананас і квітка лотоса з серветок: орігамі з модулів, майстер класиЯкщо звичайне орігамі — мистецтво складання фігурок з паперу, то скульптури в модульному орігамі формуються за допомогою спеціальних паперових трикутників, складених своїми руками, модулів.

Робота копітка, вимагає багато зусиль і часу, особливо якщо ви займаєтеся модульним орігамі вперше, але в результаті виходять дивовижні речі, які стануть чудовою прикрасою для вашого будинку.

Галерея: ананас і квітка лотоса з серветок (25 фото)

Інструкція з виготовлення модулів

ananas i cvetok lotosa iz salfetok: origami iz modulejj, master klassy354 Ананас і квітка лотоса з серветок: орігамі з модулів, майстер класиПерш ніж приступати до роботи, в першу чергу варто дізнатися, як зробити матеріали для створення паперових скульптур, ті самі модулі, на яких базується вся техніка модульного орігамі. Модулі нагадують трикутники за формою, їх легко прикріплювати один до одного навіть без допомоги клею і збирати в одну велику фігуру.

Зробити модулі своїми руками можна наступними способами:

 • ananas i cvetok lotosa iz salfetok: origami iz modulejj, master klassy355 Ананас і квітка лотоса з серветок: орігамі з модулів, майстер класиМодулі можуть бути різних розмірів, це залежить від бажаного обсягу майбутнього виробу. Зазвичай для створення модулів з паперу беруть прямокутники зі сторонами 5,3 см і 7,4 см або ж 3,7 см і 5,3 див. Якщо виріб виконується з серветок, використовуйте цілий листок.
 • З паперу: зігніть прямокутний аркуш навпіл, розташувавши його горизонтально.
 • Одержаний прямоугольничек складіть ще раз навпіл, щоб утворився прямокутник поменше. Розігніть його і покладіть перед собою виступає стороною згину вперед.
 • Обидва краї прямокутника складіть до смужку посередині.
 • ananas i cvetok lotosa iz salfetok: origami iz modulejj, master klassy356 Ананас і квітка лотоса з серветок: орігамі з модулів, майстер класиПереверніть фігуру і зігніть вылезающие за контур трикутника краю.
 • Зігніть куточки загорнутих прямокутників всередину, остаточно надавши модулю трикутну форму.
 • Зігніть трикутник навпіл. Модуль готовий!
 • З серветок: складіть квадратну серветку навпіл, надавши їй форму трикутника.
 • Зігніть бічні сторони трикутника до середини і переверніть фігуру.
 • Підігніть куточки, вылазающие за межі трикутника.
 • Складіть вийшов трикутник навпіл.

Модульне орігамі: лотос

ananas i cvetok lotosa iz salfetok: origami iz modulejj, master klassy357 Ананас і квітка лотоса з серветок: орігамі з модулів, майстер класиА цей лотус нагоді для святкової сервірування столу.У формі такого лотоса можна оригінально подати до столу серветки, якщо він приготовлений з якого-небудь важливої події.

Щоб скласти серветки в одну скульптуру знадобиться багато часу і терпіння, але чим більше ви будете виконувати цю саморобку надалі, тим краще і швидше буде виходити скульптура.

 • ananas i cvetok lotosa iz salfetok: origami iz modulejj, master klassy358 Ананас і квітка лотоса з серветок: орігамі з модулів, майстер класиВ першу чергу зробіть дванадцять модулів із зелених серветок. Це буде підставою для лотоса.
 • Візьміть голку і нитку підходить під колір серветок кольору і починайте нанизувати на голку модулі один за іншим. Зшийте таким чином всі дванадцять трикутників, продевая голку в нижні кути деталей. У підсумку вийде двенадцатиконечная підставка, що нагадує квітку.
 • Починайте виготовляти рожеві (білі, жовті, фіолетові) модулі, які стануть пелюстками майбутнього лотоса. Можна вибрати два відтінки одного кольору і чергувати їх через один або два пелюстки. Салфеточные трикутники вставляються в «кишеньки» модулів у виготовленої раніше підставці.
 • Маємо пелюстки по колу, рядами, вставляючи модулі з нового ряду модулі попереднього. Таким чином, формуємо вісім рядів пелюсток. Зверніть увагу, що в лотоса чим вище розташовуються пелюстки, тим вони більше піднімають, тому після складання квітки надайте трикутниках потрібну форму.

Квітка лотоса з серветок можна виконувати разом з дітьми у дитсадку чи початкових класах школи. Модульне орігамі прекрасно розвиває творчі здібності, фантазію і дрібну моторику, а отриманої в результаті скульптурою можна оздобити будинок або святковий стіл.

Модульне орігамі: ананас

ananas i cvetok lotosa iz salfetok: origami iz modulejj, master klassy359 Ананас і квітка лотоса з серветок: орігамі з модулів, майстер класиЩе однією прекрасною скульптурою, яка стане гарним елементом декору або прикрасою великого смачного столу, є ананас. Калорійність цього ананаса нас не цікавить – ми його будемо не є, а збирати покроково з кольорового паперу в техніці орігамі.

Таку саморобку можна виготовити в двох варіантах: в якості серветниці або прикраси кімнати.

В залежності від того, який варіант ви оберете, потрібно буде використовувати у вигляді основного матеріалу або серветки, або звичайний папір. У майстер-класах нижче розглянемо обидва варіанти створення скульптури ананаса.

Якщо ви хочете зробити ананас в якості звичайного прикраси, використовуйте наступну інструкцію по створенню ананаса з паперу.

 1. ananas i cvetok lotosa iz salfetok: origami iz modulejj, master klassy360 Ананас і квітка лотоса з серветок: орігамі з модулів, майстер класиЗ оранжевою або жовтого паперу зробіть 231 трикутник.
 2. Починаємо формувати основа фігури. Щоб зробити перший ряд, візьміть два модуля і скріпіть їх третім, вставивши ніжки перших двох до кишеньки третього. Таким чином продовжуйте приєднувати інші модулі, збираючи коло. У кожному ряду близько дев’ятнадцяти таких модулів.
 3. Другий ряд робиться наступним чином: трикутник насаджується на ніжки двох модулів, що визирають з першого ряду. Ряд повинен здаватися довшим і трохи вище першого. Таким же чином робиться і третій ряд, після чого кільце замикається.
 4. ananas i cvetok lotosa iz salfetok: origami iz modulejj, master klassy361 Ананас і квітка лотоса з серветок: орігамі з модулів, майстер класиРахуючи від першого ряду, «побудуйте» ананас з одинадцяти рядів, що виконуються так само, як описано у другому пункті. Дійшовши до вершини, намагайтеся зробити так, щоб модулі щільно прилягали один до одного, не утворюючи проміжків і непотрібних отворів.
 5. Робимо листя ананаса. Для цього з зеленого паперу (можна різних відтінків, так буде виглядати цікавіше) виготовляємо вже знайомі модулі в обсязі близько шістдесяти штук.
 6. Формуємо лист. Візьміть дві трикутні деталі і вставте обидві ніжки одного в кишеньки іншого. Продовжуючи скріплювати модулі, зробіть повноцінний лист, який складається в середньому з десяти трикутників, але за бажанням можна змінити розмір. Зробіть близько шести таких листів.
 7. Вставте отримані ананасові листи відстань між модулями.

ananas i cvetok lotosa iz salfetok: origami iz modulejj, master klassy362 Ананас і квітка лотоса з серветок: орігамі з модулів, майстер класиЯкщо вам потрібна підставка для серветок для святкового столу, зверніть увагу на наступний майстер-клас, що допомагає зробити своїми руками ананас з серветок.

 • Зробіть із зелених серветок одинадцять модулів і скріпіть їх ниткою, сформувавши підставку, як при виготовленні лотоса.
 • Виготовте модулі з оранжеві або жовті серветок (можна чергувати поєднується з будь-яким іншим кольором). Вставити нові модулі в модулі підставки, утворивши другий ряд. За такою ж схемою продовжуйте вибудовувати ананас рядами, поки не досягнете потрібної висоти (зазвичай достатньо восьми рядів, вважаючи підставку).
 • В отвір вставити зверху розправлені серветки, які будуть виконувати роль листя у цьому виробі.

Креслення об’ємного 3D ананаса для прикраси столу можна знайти в інтернеті.

Ось так просто можна зробити ананас і лотос своїми руками, використовуючи одні серветки чи папір. Така скульптура стане чудовою прикрасою столу або прекрасним аксесуаром для вітальні. Як її зробити — дивіться нижче, у навчальних відео.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!