Ірландське мереживо схеми для початківців 🥝 покроковий опис як в’язати гачком

Ірландське мереживо (або шотландське) – це одне з найдавніших і найскладніших мистецтв у світі. Для початківців умільців з першого разу зв’язати виріб по даній техніці буде досить складно. Але є у людини серйозні мотиви, наприклад, він хоче власноруч зробити особливий подарунок близькій, то це у нього обов’язково вийде. До того ж в інтернеті можна знайти схеми і моделі в’язання ірландського мережива гачком.

irlandskoe kruzhevo skhemy dlya nachinayushhikh 🥝 poshagovoe opisanie kak vyazat kryuchkom51 Ірландське мереживо схеми для початківців 🥝 покроковий опис як вязати гачком

Ірландське мереживо (або шотландське) – це одне з найдавніших і найскладніших мистецтв у світі

В чому суть цієї техніки в’язання?

Це вушко майстерність полягає в тому, щоб щільно з’єднати в єдину композицію окремо пов’язані елементи. В’язка виходить дуже щільною, а візерунки – красивими.

Існує думка, що в’язати ірландське мереживо під силу тільки досвідченим вязальщицам. З цим не можна погодитися, адже якщо правильно керуватися в’язальними схемами і все робити по опису, то вийде зробити чудову роботу. Нехай спочатку це буде маленький листок або сніжинка, зате згодом технікою ірландського мережива можна навчитися в’язати сукню або сарафан.

У цьому ремеслі є класичні елементи:

 • Виноградне гроно.
 • Трилисник.
 • Листок.
 • Цілий листок.
 • Троянда.
 • Ажурний квітка і т. д.

Галерея: ірландське мереживо (25 фото)

Як швидко зв’язати виріб в техніці ірландського мережива (відео уроки)

Які інструменти необхідно підготувати?

 • Гачок. Це головний інструмент для такого в’язання. Підбирати його слід під нитки, які використовуються в роботі.
 • Нитки. Для такої в’язального техніки потрібно брати три види ниток по товщині. Сам візерунок в’яжеться з нитки середньої товщини, для сітки береться тоненька нитка, у а для основи – сама товста.
 • Ножиці.
 • Голка (не обов’язково).
 • Паперовий шаблон.

Починається робота з провязывания тих елементів, які будуть складати готовий візерунок. Часто красиві візерунки виходять при одночасному провязывании товстої і середньої нитки між собою.

irlandskoe kruzhevo skhemy dlya nachinayushhikh 🥝 poshagovoe opisanie kak vyazat kryuchkom52 Ірландське мереживо схеми для початківців 🥝 покроковий опис як вязати гачком

Інструменти можуть бути різними

Кожен провязанный елемент закріплюється на паперовому шаблоні. Ця дія має бути обов’язковим, так як, навіть не дивлячись на щільність в’язання, елемент може розпуститися, якщо його не закріпити.

Коли будуть зроблені всі елементи, їх слід скріпити конкою сіткою. Розміщуються деталі обличчям вниз на папір.

Ірландське мереживо для початківців: покрокова інструкція

Коли людина тільки починає займатися таким ремеслом, йому слід починати з досить простих схем. Наприклад, можна зв’язати маленька квіточка.

irlandskoe kruzhevo skhemy dlya nachinayushhikh 🥝 poshagovoe opisanie kak vyazat kryuchkom53 Ірландське мереживо схеми для початківців 🥝 покроковий опис як вязати гачком

Коли людина тільки починає займатися таким ремеслом, йому слід починати з досить простих схем

Покрокова інструкція:

 1. Під рукою у майстра повинен виявитися досить товстий видовжений предмет. Наприклад, можна скористатися олівцем або спицею. На предмет слід намотати нитку. Зробити це треба кілька разів.
 2. Після цього отримане колечко знімається з бази.
 3. У нього необхідно пров’язати 30 стовпчиків. Робляться стовпчики без накиду.
 4. Для провязывания бурдона необхідна товста нитка, але якщо її немає, то звичайну ниточку слід скласти. Треба обов’язково продумати запас нитки, так як якщо її не вистачить, то буде складно закріпити виріб, щоб закінчити роботу над ним потім.
 5. Потім провязывается пелюстка квітки. Щоб це зробити, потрібно утворити 1 повітряну петельку для підйому. Пелюсток у квітки може бути стільки завгодно, але для початківців краще зробити кілька, щоб освоїти цей навик.

Ірландське мереживо, пов’язане гачком: майстер-клас

Майстер-клас:

 1. Насамперед слід пов’язати початкову ланцюжок мережива. Ковзаючим вузлом нитка кріпиться на гачку, після чого провязывается 21 повітряна петля. Нитки для початкової ланцюжка має бути виділено достатньо багато, так як якщо її не вистачить для набору всіх петель, то ряд доведеться перев’язувати.
 2. Додаткова петля в ряду повинна бути обов’язково. Вона необхідна для повороту виробу при в’язанні. Робити нічого не потрібно, головне її призначення в тому, щоб вирівняти край мережива.
 3. Потім робиться ряд витягнутих петель. Гачок ведеться на наступну від нього петлю в рядку, при цьому він захоплює пряжу і простягає її. Потрібно врахувати те, що розмір петлі залежить від розміру стібка. Таким чином, чим щільніше в’яжеться мереживо, тим менше воно вийде.
 4. Дана дія повторюється по всій ланцюжку. Після провязки останнього ряду додаткова петля переміщається на спицю з гачка, після чого туди ж простягається 21 петля.
 5. Потім петлі слід згрупувати. Гачком протягується 5 з них пряжа і витягується. Утворюється повітряна петля. Їх має бути 4. Для спрощення завдання, петлі слід добре витягати.
 6. Стовпчики в’яжуться без накиду в витягнуті петлі. Повинно бути провязано 5 рядів. Дія повторюється до кінця ряду.
 7. Після переходу до нового ряду стовпчики продовжують провязываться без накиду.
 8. В’язка продовжується до тих пір, поки виріб не придбає бажаний розмір.

irlandskoe kruzhevo skhemy dlya nachinayushhikh 🥝 poshagovoe opisanie kak vyazat kryuchkom54 Ірландське мереживо схеми для початківців 🥝 покроковий опис як вязати гачком

В’язати в такій техніці не так вже складно

В кінці нитка протягується через останню петлю і обрізається ножицями.

Техніка і принципи роботи ірландського мережива

Робота починається з правильної викрійки. Якщо в’яжеться елемент гардеробу, то викрійка повинна ідеально відповідати фігурі. Якщо допустити навіть дрібні огріхи, то згодом доведеться кілька годин переробляти роботу. Тому кожна форма повинна бути побудована індивідуально.

Багато починаючі умільці не можуть зрозуміти те, куди подіти нитки, що залишилися від мотивів? Цих ниток залишається досить багато, тому для деяких вони стають проблемою. Все не так складно, як здається на перший погляд. Досить заздалегідь врахувати те, що нитки повинно залишитися більше, ніж потрібно для пряжі, так як її в кінці потрібно буде зрізати, протягнувши в останню петлю.

irlandskoe kruzhevo skhemy dlya nachinayushhikh 🥝 poshagovoe opisanie kak vyazat kryuchkom55 Ірландське мереживо схеми для початківців 🥝 покроковий опис як вязати гачком

Робота починається з правильної викрійки

Ще один важливий момент в ірландському мереживі – це провязування мотивів. Під час цього завжди потрібно контролювати рівень натягу нитки. Якщо вона буде занадто натягнута, то виріб вийде вузьким і маленьким, а якщо навпаки, вона буде слабко натягнута – виріб буде безформним.

Щоб внести в роботу родзинку, слід використовувати нитки різної товщини. Так робота буде гарніше. З тонкого ниточки слід робити сітку, а середньою ниткою пров’язати окремі елементи одягу.

Які помилки допускають початківці в техніці ірландського мережива?

 • Неправильно підібраний колір нитки. Багато хто помилково вважають, що колірна гамма ниток в одному виробі, пов’язаних ірландським мереживом, повинна бути різноманітної. Це не так. Щоб людина в такій пряжі не скидався на різдвяну ялинку, досить використовувати максимум 3 кольори при в’язанні. Але ці кольори повинні добре поєднуватися.
 • Велика кількість мотивів. Багато починаючі умільці роблять мотиви «про запас», бажаючи випробувати себе. Це неправильно, особливо, якщо в’яжеться одяг. Наприклад, кофточка, пов’язана не по викрійці, може просто бовтатися на тілі. Це некрасиво.
 • Прозора в’язка. Потрібно пам’ятати про те, що техніка ірландського мережива передбачає досить прозору в’язку. Тому, якщо надівається кофта, пов’язана цією технікою, то під низ потрібно надягати водолазку або майку. Якщо ж є бажання носити просто кофту, без нічого під низом, то в’язка повинна бути достатньо щільною, тоді виріб не буде освічуватися.

Ірландське мереживо: основи в’язання квітів (відео)

Так, ірландське мереживо – це нелегка в’язальний техніка, але навчитися володіння їй може кожен. Як говориться: «Було б бажання». Якщо досить довго практикуватися, то можна не тільки зв’язати ірландським мереживом маленький квітка, але і зробити чудову кофту, шарф або сарафан з мк.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!