Картини з соломи 🥝 плетіння з соломки для початківців, як зробити вироби і аплікації з сіна

kartiny iz solomy 🥝 pletenie iz solomki dlya nachinayushhikh, kak sdelat izdeliya i applikacii iz sena453 Картини з соломи 🥝 плетіння з соломки для початківців, як зробити вироби і аплікації з сінаВироби з природного матеріалу милують око природною красою та простою формою. Кожен сучок, камінь або наріст на дереві може перетворитися в колоритний сувенір. Треба лише уважно придивитися до навколишнього світу і спробувати подати потаємний спосіб, укладений у пересічній предметі. Умілий майстер може вдихнути життя навіть в саму зашкарублу корч, лише проявити трохи фантазії та кмітливості. Вміння спостерігати, слухати природу, пізнати радість творчості – ось безцінні якості, що приносять заняття з природним матеріалом.

Панно з соломки своїми руками

kartiny iz solomy 🥝 pletenie iz solomki dlya nachinayushhikh, kak sdelat izdeliya i applikacii iz sena454 Картини з соломи 🥝 плетіння з соломки для початківців, як зробити вироби і аплікації з сінаУ досвідченого майстра все піде в справу, будь то листочок з дерева, суха трава або солома! Тільки не треба плутати – вироби робляться саме з соломи, а не з сіна! Якщо задумалися, що зробити з соломки, наприклад, до нового року – це можуть бути різні ляльки, що зображують символ цього року за східним календарем – порося або конячка. Можна зробити бичка або козу – в залежності від того, чий рік настає, або в який рік народилася людина, якій ви плануєте приготувати цю саморобку в подарунок на день народження. А на допомогу вам – якщо ви новачок в цій справі – інструкції і схеми на нашому сайті, щоб ви могли розібрати процес покроково, а також корисні відео і картинки.

Речі з плетеної соломки дуже повітряні, міцні і приємні на дотик. З давніх часів її застосовували для виготовлення меблів, капелюхів, хатнього начиння, забавних дрібничок і прикрас. Чудово виглядає соломка у вигляді композицій на коробках, скриньках і панно, виконані своїми руками.

Солома – пластичний матеріал, майструвати з нього одна насолода.

Створення панно своїми руками з соломки переслідує кілька цілей:

 • Використання солом’яних виробів в естетичному виховання дітей.
 • Вивчити можливості солом’яних стебел і застосувати плетіння з соломи у виготовленні сувенірів.
 • Ознайомитися з прийомами створення панно з соломки.
 • Виробляти дитячі творчі здібності через виконання виробів з соломи.
 • Прищепити сумлінність, уважне та дбайливе ставлення до навколишнього середовища, старанність при плетінні з соломки художникам-початківцям.

Галерея: вироби з соломи (25 фото)

Інструменти і матеріали

 • Ріжучий інструмент (ножиці).
 • Кисті.
 • Водорозчинна фарба (гуаш).
 • Канцелярський клей.
 • Меблевий лак (ПФ – 283).
 • Ватні тампони або диски.
 • Самоклеюча плівка.
 • Щільний папір або картон.
 • Паперові аркуші в клітинку.
 • Пшенична солома.

Охорона праці.

Звернути увагу дітей на обережне поводження з гострими предметами, на користування гарячою праскою і на покриття виробів меблевим лаком.

Заготівля соломи

kartiny iz solomy 🥝 pletenie iz solomki dlya nachinayushhikh, kak sdelat izdeliya i applikacii iz sena455 Картини з соломи 🥝 плетіння з соломки для початківців, як зробити вироби і аплікації з сінаСоломою називаються сухі пагони хлібних злакових культур (до них відносяться: жито, пшениця, овес, ячмінь), що залишилися після обмолоту. Солом’яні стебла найбільш поширений і відомий природний матеріал для аплікаційних робіт.

З пересохлої соломи виготовити виріб дуже складно. Солом’яні стеблинки швидко ламаються від невеликого зусилля. Але якщо їх розпарити, тоді травинки стає еластичним і податливим для глибокої переробки. Тепер можна починати плетіння, згинати і формувати пагони в майбутній виріб. Після сушкі чудово зберігає задану фігуру. Блискуча поверхня, м’який приємний колір і легкість обробки роблять солому цінним природним матеріалом для створення витончених дрібничок.

Для занять годиться тільки міцний і рівна стебло. Заготівлю сировини пропонується вести вручну по окраїнах полів. Сухий солом’яний росток повністю очищається від листя і коріння. В роботу піде середина і низ рослини. Зібраний матеріал слід розрізати на кілька шматків у вузловій частини соломини. У такому вигляді дуже зручно зберігати і зберігати солом’яний матеріал для плетіння.

Підготовка до плетіння з соломки своїми руками

 1. Щоб уникнути поломки стебел, їх необхідно розпарити. Підібрати міцні без вад пагони і покласти в посуд з великим дном. Соломини повинні лягти цілком. Залити гарячою водою. Прикрити таз і залишити розмокати на 2-3 години. Тепер м’яку соломку можна легко сплітати і згинати в довільному напрямку.
 2. Не потрібно готувати більше матеріалу, ніж потрібно для плетіння. Якщо все-таки залишився надлишок сировини, його краще висушити, загорнувши в поліетиленову плівку або щільну матерію.
 3. Для створення аплікації необхідно стебла соломи пустити на смужки. Соломина дбайливо розсікається уздовж стебла вістрям ножа або ножицями.
 4. загладити кожну заготовку і покласти в коробку.

Наклейка солом’яних смуг.

Далі випливає важливий етап попередньої роботи — наклейка смужок з соломи. Відпрасовані стрічки приклеїти на аркуші паперу впритул один до одного без зазорів, розкладаючи їх за кольором. Папір з соломкою відпрасувати нагрітою праскою і покласти під гніт або під стопку книг.

Техніка аплікації з соломки

Вся операція аплікації квітів з соломки виконується в кілька етапів:

1. Підбір ескізних малюнків.

2. Виготовити по начерку трафарети із щільного паперу або картону. Шаблони для квітів із соломи нумерувати цифрами, щоб впорядкувати хід робіт.

3. Підготувати листи з наклеєною соломкою, покласти виворотом вгору. Встановити пронумерований трафарет на листок з соломою і описати його по контуру, враховуючи напрям смужок. Крок за кроком виконати окреслення всіх трафаретів, постійно звіряючись із зразком.

4. Здійснити вирізку заготовок. Операція виконується з вивороту по контурної лінії. Стригти папір і солому слід відразу разом, краї заготовок вийдуть красивими і рівними.

5. Наклеїти всі деталі малюнка на фонову заставку, враховуючи його композицію.

6. Розфарбувати квіти і листамя панно рябої гуашшю.

7. Готове твір обробити меблевим лаком. Поставити на просушку.

Підготовка підстави для картини

Важливим етапом робіт з виготовлення настінного панно з соломки є складання підстави для картини. Найкраще підійде фонова заставка темного кольору з самоклеющейся плівки.

1. Картон, вирізаний за розміром ескізу, обернути самоклеющейся плівкою.

2. З вивороту по контуру картини наклеїти невелику окантовочную смужку.

3. З тильного боку вгорі панно приклеїти малу мотузяну петельку, щоб повісити візерунок на стіну.

Складання композиції «Нарциси», майстер-клас

kartiny iz solomy 🥝 pletenie iz solomki dlya nachinayushhikh, kak sdelat izdeliya i applikacii iz sena456 Картини з соломи 🥝 плетіння з соломки для початківців, як зробити вироби і аплікації з сіна1. На задній план наклеїти квітка і стеблина, постійно звіряючись з ескізним малюнком. Слід залишити між детальками маленькі щілини в 1-2 мм.

2. Поступово крок за кроком приклеїти залишилися квіти, стебла і листя.

3. Зібрати всю верхню частину композиції (три квітки).

4. Пофарбувати стеблинки і листочки гуашшю зеленого кольору. Операція фарбування виглядає наступним чином:

 • ватний диск або тампон трохи змочити водою і опустити в гуаш. На окремому аркуші паперу виконати пробне фарбування. Стежити за тим, щоб слід був яскравим, насиченим, без смуг, потім розфарбувати стеблинки квітів і листя.
 • чистим тампоном, змоченим у воді, трохи підправити тон деталей картини.

5. Приклеїти залишилися квіти зі стеблинками і листям (нижня частина панно з двох квіточок).

6. Пофарбувати стеблинки і листочки нижніх квіток в зелений колір.

7. Розфарбувати коронки квіток червоною гуашшю. Процедура фарбування аналогічна тій, що виконувалась при фарбуванні стебел і листя.

8. Вклеїти на вершину коронки кожної квітки детальки маточки.

9. Коли клей просохне, всі виріб покрити шаром меблевого лаку.

Ошатний гостинець готовий. Один з найкращих подарунків той, що виготовлений своїми руками. Вироби з соломи тривалий час тримаються, чудово виглядають і приносять свій неповторний затишок в оселі.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!