Кірігамі: шаблони для вирізання, схеми для початківців, як робити листівки на Новий рік, pop up, архітектура, майстер-клас, фото, відео

Кірігамі – мистецтво вирізання з паперу об’ємних об’єктів, яке має деякі загальні принципи з орігамі та женигами. Завдяки своїм характерним особливостям кірігамі часто використовується для створення листівок. Листівки, зроблені таким способом, відрізняються оригінальністю та вишуканістю форм. Робити їх досить складно, але щоб полегшити собі цей процес, можна використовувати готові шаблони кірігамі.

kirigami: shablony dlya vyrezaniya, skhemy dlya nachinayushhikh, kak delat otkrytki na novyjj god, pop up, arkhitektura, master klass, foto, video69 Кірігамі: шаблони для вирізання, схеми для початківців, як робити листівки на Новий рік, pop up, архітектура, майстер клас, фото, відео

Кірігамі – мистецтво вирізання з паперу об’ємних об’єктів

Кірігамі: проста схема для початківців

Прості схеми можуть використовувати в своїй творчості навіть діти, головне простежити за тим, щоб вони виконували техніку безпеки в роботі з ножем і ножицями. Однією з простих схем для початківців є виготовлення листівки з зображенням торта до дня народження.

Для цього знадобиться:

 • канцелярський ніж;
 • двосторонній картон – з обох сторін кольори повинні бути різними;
 • гумовий килимок;
 • лінійка.

Техніка виготовлення:

 1. Готовий шаблон з допомогою олівця перефарбували на вибраний для роботи картон.
 2. Заготівля вирізається з листа по периметру шаблону.
 3. З допомогою ножа прорізаються всі суцільні лінії.
 4. Всі лінії, позначені пунктиром, згинаються. Окрему увагу слід приділити свічкам – вони повинні бути вивернуті догори.
 5. За допомогою такого прийому виходить двоколірний торт.

kirigami: shablony dlya vyrezaniya, skhemy dlya nachinayushhikh, kak delat otkrytki na novyjj god, pop up, arkhitektura, master klass, foto, video70 Кірігамі: шаблони для вирізання, схеми для початківців, як робити листівки на Новий рік, pop up, архітектура, майстер клас, фото, відео

Прикрасити виконану листівку можна різними декоративними елементами. Однак варто врахувати, що вони не повинні створювати сильного контрасту, відволікаючи увагу від головного об’єкту листівки, виконаного в техніці кірігамі.

Галерея: кірігамі (25 фото)

Об’ємна листівка кірігамі своїми руками (відео)

Як зробити листівку на Новий Рік в техніці кірігамі: майстер-клас

Кірігамі – техніка, що дозволяє робити величезну кількість різноманітних листівок, в тому числі і до Нового Року. Для того щоб вони були максимально виразними, рекомендується використовувати якісний папір з принтами або цікавими фактурами. Кірігамі дозволяє вирізати як відкриваються вітальні листівки, так і 3D.

Об’ємна ялинка в техніці кірігамі

Одним із новорічних образів є ялинка. Тому в якості листівки на Новий Рік в техніці кірігамі можна виготовити об’ємне чарівне дерево.

kirigami: shablony dlya vyrezaniya, skhemy dlya nachinayushhikh, kak delat otkrytki na novyjj god, pop up, arkhitektura, master klass, foto, video71 Кірігамі: шаблони для вирізання, схеми для початківців, як робити листівки на Новий рік, pop up, архітектура, майстер клас, фото, відео

Робиться воно з наступних матеріалів:

 • двостороннього зеленого картону аркуша А4;
 • харчової плівки;
 • сріблястою або зеленуватого серветки з зображенням якого-небудь фонового орнаменту, наприклад, горошку.

Майстер-клас:

 1. На 1 із сторін зеленого картону накладається харчова плівка, а поверх неї – серветка (верхній шар – із зображенням).
 2. Потім зроблена піраміда проглаживается праскою до тих пір, поки серветка не приклеїться до основного картону.
 3. На картон перекладається схема.
 4. Шаблон вирізається по периметру за допомогою ножиць.
 5. Потім за допомогою ножа прорізаються всі суцільні лінії, а пунктирні – згинаються.
 6. Ялинка ставиться вертикально так, щоб обидві її частини складали єдине ціле.
 7. Вирізана половина серця відгинається вбік.

Оригінальність цієї листівці надає її двостороння особливість: ялинку можна вигнути так, щоб вона була зеленою або серветкові забарвлення.

Кірігамі: відкривається листівка-ялинка

В техніці кірігамі можна виготовити і відкривається листівку у формі ялинки або тварини.

Для цього необхідні наступні матеріали:

 • 1 листок двостороннього картону формату А4. Дві сторони повинні бути різних кольорів;
 • канцелярський ніж;
 • декоративні елементи.

Принцип вирізання:

 1. Першим ділом на картон перекладається трафарет для виготовлення листівки.
 2. Потім з листа вирізається загальна открыточная форма.
 3. Наступного листівці прорізаються хвилясті лінії, розташовані внизу кожного ярусу їли, а також стовбура. Шматочок ялинки вирізається і на прямокутній основі.
 4. Потім і прямокутна і напівовальна основа згинаються навпіл по намічених лініях.
 5. Далі згинаються похилі лінії їли і стовбур.
 6. Листівка складається так, щоб при її відкриванні ялина ставала об’ємною, для цього центральна лінія ялинки вигинається вперед.
 7. Шматочок ялинки на прямокутній основі відгинається вбік.

kirigami: shablony dlya vyrezaniya, skhemy dlya nachinayushhikh, kak delat otkrytki na novyjj god, pop up, arkhitektura, master klass, foto, video72 Кірігамі: шаблони для вирізання, схеми для початківців, як робити листівки на Новий рік, pop up, архітектура, майстер клас, фото, відео

Така листівка дозволяє використовувати велику кількість прикрас на своїй лицьовій частині, так як головний об’єкт знаходиться всередині.

Листівка у техніці pop up: легкий шаблон для вирізання

В техніці кірігамі, або як її ще називають – Pop up, можна вирізати ефектну, але дуже просту листівку у формі метелика.

Для цього потрібно:

 • лист А4;
 • ПВА;
 • ножиці;
 • канцелярський ніж;
 • аркуш картону улюбленого кольору;
 • олівець.

Як робиться паперова метелик:

 1. Першим ділом на аркуші А4 необхідно роздрукувати готовий шаблон.
 2. Ножицями вирізають всі суцільні лінії так, щоб крила практично повністю звільнилися від паперу, за винятком їх основи.
 3. Орнамент на крилах слід канцелярським ножем прорізати наскрізь.
 4. Потім основа складається з усіх пунктирних лініях.
 5. За розміром вирізаною основи підбирається шматочок картону. Варто врахувати, що він повинен мати припуск по 0.5 см з кожної сторони.
 6. Аркуш картону складається навпіл, розкривається і в його центр вклеюється вирізана основа. Лінії згину обох елементів повинні збігатися.
 7. Після того як клей висохне, крила вставляються в прорізі так, щоб вийшла об’ємна метелик.
 8. Крила злегка завиваються в різні боки так, щоб листівка стала більш витонченою.

kirigami: shablony dlya vyrezaniya, skhemy dlya nachinayushhikh, kak delat otkrytki na novyjj god, pop up, arkhitektura, master klass, foto, video73 Кірігамі: шаблони для вирізання, схеми для початківців, як робити листівки на Новий рік, pop up, архітектура, майстер клас, фото, відео

Така вирізана листівка може бути подана в якості листівки до будь-якого свята завдяки універсальному об’єкту зображення.

Кірігамі: архітектурна схема

Кірігамі – це не тільки легкі листівки, але і складні, які можуть бути виконані тільки майстрами своєї справи. Існує маса складних схем, за якими можна вирізати зображення замку, собору, мостів та інших детальних елементів. Однією з найпростіших у кірігамі вважається архітектура собору або замок. Цей шаблон може бути рекомендований для дітей, які вже освоїли початковий рівень цієї техніки.

Як вирізати архітектурна споруда з паперу:

 1. Насамперед необхідно перенести шаблон на аркуш щільного паперу.
 2. Починати вирізати СОБР слід з купола: всі вертикальні і напівкруглі лінії прорізаються наскрізь. Горизонтальні лінії залишаються для згину.
 3. Далі за аналогічним принципом прорізаються бічні вежі.
 4. У нижній частині собору слід акуратно прорізати вертикальні лінії колон за допомогою канцелярського ножа. Також слід акуратно прорізати трикутний фронтон.
 5. Всі прямокутні, овальні і круглі вікна прорізаються наскрізь.
 6. Після того як всі зазначені лінії будуть прорізані, можна переходити до згину залишилися.
 7. У результаті виходить об’ємне архітектурна споруда.

kirigami: shablony dlya vyrezaniya, skhemy dlya nachinayushhikh, kak delat otkrytki na novyjj god, pop up, arkhitektura, master klass, foto, video74 Кірігамі: шаблони для вирізання, схеми для початківців, як робити листівки на Новий рік, pop up, архітектура, майстер клас, фото, відео

Додати оригінальності такої листівки можна, якщо вглиб споруди встановити світлодіод контрастного кольору. За допомогою такого прийому можна домогтися отримання цікавих ажурних тіней, а також відчуття підсвічування будівлі.

Об’ємна листівка кірігамі (відео)

Поп ап, або кірігамі – техніка для працьовитих і посидючих. Варто врахувати, що для вирізування навіть самої простої листівки знадобиться максимальна концентрація і акуратність, в іншому випадку, нерівні лінії можуть повністю зіпсувати загальне враження від виробу, виготовленого своїми руками. Щоб цього уникнути, можна користуватися наведеними вище інструкціями та майстер-класами безкоштовно, дозволяють зробити цікаві і пам’ятні листівки.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!