Метелик з листя і аплікація своїми руками, виріб з пластиліну конспект, перший клас

babochka iz listev i applikaciya svoimi rukami, podelka iz plastilina konspekt, pervyjj klass527 Метелик з листя і аплікація своїми руками, виріб з пластиліну конспект, перший класАплікації з малюнком тварин з листя більше поширюється в самому початку дитячої творчості. Якщо вам потрібно провести урок на цю тему з учнями початкових класів, то тут ви зможете знайти найрізноманітніші і цікаві ідеї для занять. Для того щоб можна заманити дітей першого класу створенням аплікації з листя, потрібно заздалегідь приготувати маленький конспект уроку. Повинен вийти короткий план, краще з прикладами вже зроблених робіт, будь то вироби інших дітей або зображення з всесвітньої мережі.

У кінці уроку треба розповісти діткам, що, як тільки вони навчаться створювати аплікації з листя, вони зможуть робити свої картини з інших матеріалів, так можна перейти до більш складних варіантів.

Це має надихнути їх швидко і правильно впоратися з нинішнім завданням.

Підготовка матеріалу для створення вироби

babochka iz listev i applikaciya svoimi rukami, podelka iz plastilina konspekt, pervyjj klass528 Метелик з листя і аплікація своїми руками, виріб з пластиліну конспект, перший класПерш ніж перейти до створення аплікацій, дітям потрібно дати завдання: принести до наступного заняття всі необхідні речі для роботи. Влітку і восени нехай зберуть листя з дерев чагарників. А потім їм буде потрібно ретельно висушити зібрані листя з допомогою нагрітого праски та паперу.

Потрібно підготувати велику кількість матеріалу, щоб можна було зробити ідеальну аплікацію, і не боятися зіпсувати виріб.

Якщо підробка буде з рівним малюнком, наприклад, метелик — попередьте учнів заздалегідь, що потрібно зібрати парні листочки або приблизно схожі. Зберігати їх треба в закритих папках або коробочках, щоб листя не змінили свій колір із-за впливу сонячних променів.

Галерея: метелик з осіннього листя (25 фото)

Конспект заняття для першого класу

Головні цілі:

 • Навчити прийомам створення аплікації з листя.
 • Допомогти розвинути дрібну моторику рук, уяву, фантазію; прищепити бажання робити свою роботу якісно.
 • Навчити дітей дбайливо ставитися до природи.

Проведення уроку:

 • Організаційний момент — спочатку представитися і познайомитися з учнями.
 • Головна бесіда — розповісти про красу природи, які різновиди метеликів існують, підготувати і продемонструвати кілька зображень метеликів, яких можна буде зробити своїми руками.
 • Аналіз вироби — на прикладі інший підробки розібрати, з чого робиться аплікація, які інструменти та матеріали потрібні для її створення, з яких деталей треба робити тулуб метелики, як листя закріплюються на папері.
 • Пояснення створення виробу — розповісти, що потрібно взяти чотири листочки для крилець метелика, довгий листочок для тулуба і найменший для голови. На лист картонки або простий папери викласти композицію, а потім вже спокійно наносити клей на кожен листок і приклеювати його. В кінці, прикриваємо картину зверху іншим листом, покладемо на неї книгу і чекаємо. Аплікація створена.
 • Планування — повторювати з учнями послідовність дій.
 • Правила техніки безпеки — розповісти про безпеку під час роботи з різними предметами.
 • Підсумок уроку — закріпити, з яким матеріалом потрібно працювати, яку саморобку зробили.
 • Виставка робіт — зробити виставку готових аплікацій.

Це начерк занять, який можна поповнити або, навпаки, прибрати кілька пунктів. Нижче розберемо маленьку презентацію роботи по створенню метелики, яку теж можна взяти за основу.

Метелик з листя для першого класу

Основні матеріали для створення метелики:

 • Фарби.
 • Шматок альбомного листочка.
 • Довге листя і пару пелюсточок.
 • Клей ПВА.

Процес створення.

Починаємо з тулуба метелики. Воно складається з трьох частин: груди і черево можна викласти з довгих круглих листочків, а замість голови варто взяти або листок потрібної форми, або, як у нашому випадку, беремо капелюшок від жолудя. Варто запам’ятати, що відсутні деталі завжди можна намалювати або зробити з пластиліну.

Переходимо до створення крил. Для них візьмемо пелюсточки цинії або будь-якого іншого квіточки, який ви знайдете. Мажемо клеєм лише підстави пелюсток, щоб підкласти під них великі листя. Щоб прикрасити виріб, наклеїли поверх стиків крилець ще один довгий лист на грудку метелики. Фарбами або з допомогою пластиліну створюємо очі комахи.

Закінчуємо передні крила. Беремо потрібні за розміром листя, в цьому випадку саме березові, і клеїмо їх під пелюстки.

Якщо ви теж взяли в якості голови жолудь, то замість ямки можна приєднати якусь прикрасу, наприклад, квіточку або ягідку, і наша метелик готова.

Висновок.

babochka iz listev i applikaciya svoimi rukami, podelka iz plastilina konspekt, pervyjj klass529 Метелик з листя і аплікація своїми руками, виріб з пластиліну конспект, перший класДля навчання першого класу використовують осінні вироби з пластиліну, їх зробити ще легше, не треба нічого збирати і чекати певного часу року. Дітки із задоволенням роблять з пластиліну осінні квіточки, дерева і пелюстки. Почніть роботу з учнями вже зараз і побачите величезний прогрес через кілька місяців. Якщо ви сумніваєтеся, чи давати дітям таке завдання, ви можете порадитися з батьками і прийти до спільного рішення.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!