Метелики з паперу своїми руками 🥝 як зробити об’ємну аплікацію, шаблони

babochki iz bumagi svoimi rukami 🥝 kak sdelat obemnuyu applikaciyu, shablony272 Метелики з паперу своїми руками 🥝 як зробити обємну аплікацію, шаблониУ дитячому садку і молодших класах школи проводяться заняття з навчання аплікації з паперу, з тканини. Цей вид декоративно-прикладного мистецтва доступний дітям з трьох років. Аплікація пов’язана з пізнавальною діяльністю і дуже корисна для розвитку розумових і художніх здібностей дітей. Під час занять з аплікації вони набувають навички поводження з ножицями, клеєм, папером, тканиною, фетром. З допомогою вихователя навчаються правилам безпеки при нарізуванні папери, склеюванні різних деталей, колективній роботі.

Аплікація розвиває в дитині відчуття кольору, композиції, художнього сприйняття дійсності. Створені дітьми картинки викликають у дітей почуття гордості результатами своєї роботи. Вони задоволені, коли їх твори використовують для прикраси куточка групи або вдома батьки прикріплюють їх на стінку дитячої кімнати. Ще діти люблять робити листівки з привітаннями на заняттях з аплікації. Всі ці заняття доступні для малюків (з допомогою дорослих, звичайно) від молодшої до підготовчої групи дитячого саду.

Чарівна метелик, створена своїми руками, і дбайливо збережена батьками в сімейному альбомі, нагадає вже дорослій дитині про щасливі дні дитинства, про те, як разом з батьками він майстрував свої перші вироби, як це було весело і цікаво. Метелика можна зробити в самих різних техніках – це може бути обрывная аплікація, де шматочки паперу складаються на зразок мозаїки. Чи метелик, зібрана з геометричних фігур. Дуже забавні виходять метелики з дитячих долоньок, коли контур обвели на папері і використовували як трафарет для вирізання.

Галерея: аплікація Метелик (25 фото)

Аплікація «Метелик»

Заняття для дітей від трьох років і старше. Молодші діти наклеюють готові деталі, старші вирізують деталі за шаблоном і роблять картинку самостійно під невеликим наглядом виховательки.

Дане заняття вчить дітей працювати з кольоровим папером і створювати невеликі картинки з неї. Розвиває художні здібності. Розширює кругозір дітей, доповнюючи знання про навколишній світ. Виховує акуратність, терпіння, посидючість.

Заняття починають з повідомлення, що будемо робити аплікацію метелик з кольорового паперу. Звертаємо увагу дітей на предмети, що лежать перед ними і потрібні для роботи: папір, картон, олівець, клей, шаблони, ножиці. Повторюємо правила безпечного поводження з ножицями:

  • користуватися ними акуратно і обережно;
  • покласти на стіл ріжучою частиною вгору;
  • подавати іншому кільцями вперед, в закритому вигляді;
  • не можна різати на ходу;
  • нести ножиці треба лезом вниз.

Починати заняття треба з розповіді про метеликів. Можна прочитати вірші або загадки про метеликах. Показати фото найбільш красивих, самих великих і маленьких метеликів. Показати зразок готової роботи.

Потім запропонувати взяти аркуш блакитного картону або аркуш цупкого паперу. Сюди будемо наклеювати картинку з метеликом.

Взяти смужку зеленого паперу, скласти вдвічі, докласти і обвести олівцем. Діти в середній групі самі вирізають потрібні деталі за шаблоном. Вирізану травичку приклеюємо внизу аркуша.

Таким же чином вирізаємо і наклеюємо на траву квіточки, потім серединки контрастного кольору.

babochki iz bumagi svoimi rukami 🥝 kak sdelat obemnuyu applikaciyu, shablony273 Метелики з паперу своїми руками 🥝 як зробити обємну аплікацію, шаблониПісля цього приступаємо до створення метелики. Показуємо і розповідаємо етапи роботи:

  1. Складаємо удвічі папір;
  2. Обводимо олівцем;
  3. Вирізаємо:
  4. Розгортаємо крильця;
  5. Приклеюємо на папір над квіточками.

З цього ж алгоритму робимо маленькі крильця контрастного кольору. У середній групі потрібно буде допомогти деяким дітям вирізати маленькі отвори.

Наклеюємо всі вирізані деталі, спочатку метелика, потім ажурні крильця.

За шаблоном вирізаємо і наклеюємо тільце. Наклеюємо очі — і милуємося своєю роботою.

Аплікація «Метелик» з серветок

У молодшій групі дитячого саду проводять заняття з аплікації з серветок.

На цьому занятті діти навчаються роботі з клеєм, вміння розташовувати грудочки серветок в потрібному місці, повторюють кольори, розширюють свій світогляд, розумові здібності, виховує акуратність, терпіння, посидючість. Вчаться узгоджувати свої дії з вказівками виховательки.

Починаємо заняття з читання віршів, загадок про метелика. Потім розглядаємо картинки з красивими метеликами.

Вихователька пояснює, що ми сьогодні прикрасимо метелика різнокольоровими кульками з серветок. У кожної дитини на столі лежить вирізана з жовтого паперу метелик. Вихователька намалювала овали і кружечки на крильцях для приклеювання серветок, тільце і оченята.

Серветки, нарізані на квадратики 4х4 см, сині, білі, червоні, рожеві і світло-зелені теж лежать перед кожною дитиною. Діти під керівництвом дорослого, зминають їх у кульки.

Потім темно-сині кульки наклеюють на тільці, попередньо намазавши його клеєм.

Потім наклеюють на крильця білі кульки. Потрібно звернути увагу дітей на симетричне розташування цяток. Потім по черзі червоні, зелені і рожеві.

Подивимося, яка краса у нас вийшла!

babochki iz bumagi svoimi rukami 🥝 kak sdelat obemnuyu applikaciyu, shablony274 Метелики з паперу своїми руками 🥝 як зробити обємну аплікацію, шаблониЩе один спосіб аплікації метелики з серветок. Цей спосіб називається торцювання. Таке заняття краще провести в старшій групі. Заздалегідь нарізаємо серветки квадратиками 4х4 див. У вільний час разом з дітьми скручуємо їх у кульки. Це розвиває дрібну моторику дитячих пальчиків. Коли все готово, даємо дітям по шматку кольорового картону. В центрі його наклеюємо приготовлену заздалегідь вирізану роздруківку розмальовки метелики.

Бажано підібрати гарний шаблон зі складним малюнком на крилах.

Спочатку намазуємо клеєм тулуб і голівку,приклеюємо серветочки. Потім приступаємо до крил. Нагадуємо дітям, що крила симетричні, тобто однакові і потрібно заклеювати однакові візерунки одночасно.

З такої метелика можна зробити панно для прикраси будь-якого куточка в групі. Будинку можна прикрасити стіну дитячої кімнати.

Шаблони можна знайти в інтернеті. Є більш простий спосіб: знайдіть в книжковому магазині розмальовки і купіть з красивими метеликами. Тоді не треба буде отримувати.

Аплікація «Об’ємна метелик»

babochki iz bumagi svoimi rukami 🥝 kak sdelat obemnuyu applikaciyu, shablony275 Метелики з паперу своїми руками 🥝 як зробити обємну аплікацію, шаблониПотрібно приготувати шаблон, розмір за бажанням. Вирізаємо найбільший розмір з головкою і вусиками. За великим шаблоном вирізаємо середній шаблон, відступаючи від краю великого шаблону, без головки і вусиків, одні крильця меншого розміру. Зменшуючи середній шаблон, вирізаємо маленькі крильця.

Потім треба підібрати кольори для крилець, наприклад: рожевий, синій, червоний. Вирізаємо три прямокутника, складаємо навпіл. Прикладаємо шаблони, обводимо, вирізаємо. Вийшли три метелики. Наклеюємо їх по центру один на одного. Розкладаємо крильця, трохи згинаючи посередині. Вийшов об’ємний летить метелик.

Метелики з різних матеріалів

Майстри – умільці роблять аплікації метеликів з різних матеріалів.

Аплікація «Метелик» з листя

Восени, коли земля засипана листям різних розмірів і кольорів зовсім неважко зробити аплікацію з листя. Зібравши колекцію листя, жолудів, гілочок та інших лісових дарів, приступаємо до роботи. На аркуші картону викладаємо метелика, підбираючи форму листя, колір, розмір. Коли результат підбору нас влаштовує, приклеюємо на картон. Тільце можна зробити з жолудя, з шматочка шкірки каштана, вирізаємо голівку з листочка. Прикрашаємо крильця ягідками, шматочками листочків іншого кольору.

Картинка гарна, але недовговічна, листя довго не зберігаються.

Аплікація «Метелик з тканини»

У вигляді метеликів шиють з тканини прихватки, вишивають для прикрашення одягу, в’яжуть спицями та гачком.

Хороший матеріал — фетр. Він щільний, добре тримає форму, легко ріжеться, краї його не обсипаються.

В середній групі діти зможуть зробити метелика з фетру. Для цього потрібно взяти два шматочки фетру різних кольорів. За шаблоном вирізати два метелики різного розміру. Меншу наклеїти на велику по центру. Для міцності прошити з’єднання пару раз ниткою.

Якщо діти зроблять кілька метеликів, можна потім вирізати з різнокольорового фетру невеликі квіточки. Нанизати по черзі. Вийде гірлянда. Її можна використовувати для прикраси групи або музичного залу.

Аплікація в художній творчості займає велике місце, з появою нових матеріалів, розширюються її можливості. Аплікації вчать в дитячому саду, в школі, на гуртках рукоділля, що сприяє розвитку художнього смаку, розумових здібностей, навичок рукоділля у дітей.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!