Метелики з паперу: трафарети для вирізання, різних розмірів, зробити своїми руками, роздрукувати, схеми, шаблони, силует, ажурні, фото, відео

Метелики в інтер’єрі – це завжди святковий настрій, нагадування про літо. Метелики з паперу робляться дуже просто. Цей матеріал дозволяє передати не лише двомірне зображення. Існує кілька способів передати динамічність цього красивого комахи. Технології виготовлення метеликів різноманітні. Відрізняється за якістю і папір, з якої їх можна зробити. Для одних моделей ідеально підійде однотонна картон з бархатистою поверхнею, інші моделі можна зібрати з листів глянцевих журналів.

babochki iz bumagi: trafarety dlya vyrezaniya, raznykh razmerov, sdelat svoimi rukami, raspechatat, skhemy, shablony, silueht, azhurnye, foto, video47 Метелики з паперу: трафарети для вирізання, різних розмірів, зробити своїми руками, роздрукувати, схеми, шаблони, силует, ажурні, фото, відео

Метелики в інтер’єрі – це завжди святковий настрій, нагадування про літо

Гофрована метелик

Для виготовлення цієї метелика можна взяти будь-яку тонку папір, яка буде тримати лінії згину. Найбільш ефектними такі вироби виявляються, якщо використовувати в якості матеріалу для їх виготовлення барвисті картинки глянцевих журналів.

При виборі більш тонкого паперу, маленьких гофрованих метеликів можна підвісити на волосінь під лампами розжарювання, вони при включеному освітленні будуть погойдуватися. Єдине застереження: Метелики не повинні знаходитися близько до джерела світла, інакше вони загоряться.

Метелики з паперу: простий трафарет для вирізання

Найпростіший трафарет для виготовлення метелика з крильцями різної довжини і форми складається з найпростіших фігур – квадрата і кола.

babochki iz bumagi: trafarety dlya vyrezaniya, raznykh razmerov, sdelat svoimi rukami, raspechatat, skhemy, shablony, silueht, azhurnye, foto, video48 Метелики з паперу: трафарети для вирізання, різних розмірів, зробити своїми руками, роздрукувати, схеми, шаблони, силует, ажурні, фото, відео

 • Співвідношення розмірів фігур два до трьох. Більше може бути як квадрат, так і коло.
 • Велика фігура – це заготовка для нижніх крилець. Менша для верхніх.
 • При побудові шаблону, при будь-якому розкладі, необхідно намалювати квадрат. Тільки один з його кутів повинен знаходитися в середині нижньої частини листа.
 • При виборі точки центру кола потрібно врахувати те, що верхній кут квадрата заходить на деталь кола.
 • Заготівля побудована, залишається тільки вирізати кружечки і зібрати.

Процес формування метелики:

 1. Належить скласти заготовку гармошкою. Крок гофрування можна для верхньої і нижньої деталей вибрати різний. Так виріб буде виглядати цікавіше.
 2. Великими складками декорується нижня заготівля. Формування опуклих елементів починається знизу заготовки.
 3. Коло складається в гармошку зверху по напрямку до точки з’єднання з другої деталлю.
 4. Склавши гармошкою заготівлю, залишається зібрати її посередині в кільце з склеєної тонкої паперової смужки контрастного кольору або на декоративний скотч.
 5. З виробної дроту належить скрутити вусики метелики, пропустити їх крізь паперове кільце. З великої намистини зробиться голова.
 6. Закріплюється намистина просто – вона встановлюється на верхній частині заготовки. Кінці вусиків просмикуються крізь отвір у зустрічному напрямку.
 7. Верхні кінці закручуються на тонкий олівець.

Об’ємна метелик

Середину кімнати, простір перед вікном можна декорувати підвішеними багатошаровими метеликами. Вони стануть непоганим доповненням до блискучих куль на ялинці. Головне в їх виготовленні, — вибрати оптимальний розмір.

babochki iz bumagi: trafarety dlya vyrezaniya, raznykh razmerov, sdelat svoimi rukami, raspechatat, skhemy, shablony, silueht, azhurnye, foto, video49 Метелики з паперу: трафарети для вирізання, різних розмірів, зробити своїми руками, роздрукувати, схеми, шаблони, силует, ажурні, фото, відео

Використовуючи цей трафарет, можна без особливих зусиль вирізати з паперу різних кольорів всі деталі. Самий складний процес – робити збірку метелики:

 • Для того щоб виріб вийшла акуратною, краще використовувати клей-олівець. З його допомогою промащується тільки середина заготовки.
 • Трафарети накладаються один на одного в порядку убування.
 • В якості прикраси для крилець можна використовувати паєтки або вирізані з фольги елементи. Вони будуть поблескивать в сонячних променях і при штучному освітленні.
 • При необхідності декорувати метеликами стіну, обклеєну шпалерами, потрібні французькі шпильки з наконечниками у вигляді намистин. Цей кулька допоможе зробити метелику об’ємну голову.

Шпильку потрібно встромляти за напрямом тулуба паперового комахи.

Метелик: орігамі з паперу (відео)

Як зробити своїми руками шаблон метелики

Найпростіше рішення у виготовленні ажурною метелики – це роздрукувати готовий малюнок з інтернету. Але є маса можливостей для людини, що не вміє малювати, скласти шаблон за допомогою перебувають під рукою предметів. Одним з найбільш простих варіантів малювання красивих рівних завитків є використання лекала, яким користуються кравчині. Такі лінійки, як правило, є в папці для праці у дівчаток середньої школи.

babochki iz bumagi: trafarety dlya vyrezaniya, raznykh razmerov, sdelat svoimi rukami, raspechatat, skhemy, shablony, silueht, azhurnye, foto, video50 Метелики з паперу: трафарети для вирізання, різних розмірів, зробити своїми руками, роздрукувати, схеми, шаблони, силует, ажурні, фото, відео

Метелик, накреслена за лекалом

Розмір трафарету дозволяє виконати аплікацію великого розміру.

 • Деталі, помічені червоним кольором, стануть полем для наклеювання прикрас. Ідеальним матеріалом для цієї аплікації буде бархатиста щільний папір.
 • Жовтим кольором виділені ділянки, які необхідно вирізати за допомогою леза.
 • Заготівку з прорізами можна наклеїти на аркуш картону контрастного кольору. Це додасть метелику візуальний об’єм.

Як з одного малюнка виходять метелики різних розмірів

При необхідності зробити листівку, великий формат незручний. Зменшити його можна за допомогою комп’ютера. Ніяких особливих програм використовувати для цього не потрібно.

Зменшений малюнок

Досить:

 1. Копіювати малюнок у документ word;
 2. Виділити його клацанням миші;
 3. У верхній частині вікна, над панеллю інструментів відкриється вкладка «робота з малюнком».
 4. Натиснувши на неї, ви відкриєте відповідну панель інструментів.
 5. Залишається знайти вкладку формат і натискати на стрілочку під розмірами, що вказує вниз, до тих пір, поки розмір малюнка не буде вас влаштовувати.

Витягнутий малюнок

Використовуючи той же малюнок, завжди є можливість дещо підкоригувати форму зображення. На це не потрібно витрачати дорогоцінні хвилини, викреслюючи елементи знову, змінюючи їх напрямок.

babochki iz bumagi: trafarety dlya vyrezaniya, raznykh razmerov, sdelat svoimi rukami, raspechatat, skhemy, shablony, silueht, azhurnye, foto, video51 Метелики з паперу: трафарети для вирізання, різних розмірів, зробити своїми руками, роздрукувати, схеми, шаблони, силует, ажурні, фото, відео

Щоб крила метелика були витягнуті вгору, а не в сторони, потрібно:

 1. Скопіювати, вподобане зображення в документ Word;
 2. Клікнути по малюнку;
 3. Встановивши курсор на квадратику, розташованому на рамці малюнка, потягнути маніпулятором (мишкою) вниз.

За допомогою таких нехитрих маніпуляцій з одним малюнком можна отримати багато однакових метеликів різного розміру. Якщо працювати тільки на зменшення трафарету, то ажурна метелик теж може стати багатошаровою.

Увага! Зробити зменшення зображення, при виведенні на друк, можна використовуючи функцію масштабування. Кожен подальшу копію зменшувати, наприклад, на 10% від розміру попередньої. Цей спосіб більш швидкий, але не економічний в плані витрачання паперу.

Силует для ажурною метелики з паперу

Для виготовлення трафарету ажурною метелики, розміром, відрізняється від заданого вихідним малюнком, його необхідно роздрукувати на тонкому аркуші білого паперу. Тонкий лист, пропускає світло необхідний для того, щоб чітко скопіювати контур і все ажурні елементи, найтонші лінії.

babochki iz bumagi: trafarety dlya vyrezaniya, raznykh razmerov, sdelat svoimi rukami, raspechatat, skhemy, shablony, silueht, azhurnye, foto, video52 Метелики з паперу: трафарети для вирізання, різних розмірів, зробити своїми руками, роздрукувати, схеми, шаблони, силует, ажурні, фото, відео

Для зміни формату при перенесенні зображення потрібно проектор. При його відсутності, підійде саморобне пристосування, що складається з настільної лампи з плафоном на гнучкому або регулирующемся штативі і рамки для розміщення малюнка в горизонтальному положенні.

 1. Встановивши рамку навпаки вертикально закріпленого чистого аркуша паперу, на який планується спроектувати зображення, необхідно знайти положення лампи, щоб досягти необхідного збільшення або зменшення вихідного малюнка.
 2. При зміні кута падіння світла зображення може витягуватися або розширюватися.
 3. Так само під впливом косих променів можна досягти зменшення однієї частини малюнка, збільшивши при цьому його протилежну сторону. Цей метод використовується для створення динамічного зображення. У випадку з метеликами – це ефект польоту.

babochki iz bumagi: trafarety dlya vyrezaniya, raznykh razmerov, sdelat svoimi rukami, raspechatat, skhemy, shablony, silueht, azhurnye, foto, video53 Метелики з паперу: трафарети для вирізання, різних розмірів, зробити своїми руками, роздрукувати, схеми, шаблони, силует, ажурні, фото, відео

Використовуючи тільки напрямок світла на один вихідний малюнок можна отримати абсолютно різні ракурси метелики. Завдяки цьому, всі деталі навіть самого незвичайного ажуру на її крильцях будуть такими ж органічними, як на фотографії, зробленій під відповідним кутом.

Для декорування краще використовувати акрилові фарби, які при висиханні будуть прозорими. Зображення на малюнку можна використовувати як схеми ідеального поєднання кольорів, благотворно впливають на психіку людини.

Метелики з паперу для декору (відео)

Якщо пофарбувати акрилом малюнок з обох боків, то даний кольоровий трафарет можна використовувати для декорування каганця з малопотужної лампочкою. Метелики з паперу в інтер’єрі можна використовувати для прикраси стін і штор, люстр та освітлювальних приладів. Вони чудово будуть виглядати на листівках до свят і в якості заміни традиційних бантиків на подарункових упаковках. Тепер ви переконалися, що робити метеликів для декору кімнати дуже легко!

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!