Плетіння фенечок з атласних стрічок: як робити круглі фенечки з 2 стрічок

pletenie fenechek iz atlasnykh lentochek: kak delat kruglye fenechki iz 2 lent515 Плетіння фенечок з атласних стрічок: як робити круглі фенечки з 2 стрічокБудь-яка творча діяльність приховує під собою кілька аспектів: зацікавленість, націленість на конкретний результат і серйозний підхід. Можна по-різному реалізовувати свій креативний потенціал, адже завжди знайдеться цікаве заняття по душі. Кожен сам вибирає собі хобі в залежності від індивідуальних уподобань. Коли не шукаєш складних шляхів, а прагнення створити щось красиве велика, можна зупинитися на плетінні фенечок зі стрічок.

Створення фенечки з стрічок

Подібні аксесуари на сьогоднішній день особливо популярні, незважаючи на їх велике історичне минуле. Необізнані люди, дивлячись на це барвисте пишність, задаються питанням, як зробити фенечку з стрічок? Виявляється, це зовсім нескладно, як видається з першого погляду. Фенечки з стрічок плетуться квадратні та круглі, плоскі і кручені, в один колір і різнокольорові — сплести будь феньку із стрічок можна дуже швидко і легко. Плести феньки не важче, ніж плести коси і зав’язувати банти. Розібратися в будь-якому із способів допоможуть безкоштовні мк і відео уроки.

Історичне минуле

Такий милий аксесуар зараз в особливому тренді, особливо у дівчат. Фенечка може бути у вигляді: браслети, брелоки для ключів або телефону, закладки та іншого. Якщо раніше носіння браслета — фенечки носило якийсь певний сенс, то в сучасному світі, це просто приваблива дрібничка.

Заглиблюючись в історичні корені, можна сказати, що з’явилися перші фенечки у північноамериканських індіанців. В плетені браслети вкладався певний ритуальний підтекст. З ними відбувалися різні магічні обряди.

Другий зліт такою невинною дрібнички стався в період розквіту американських хіпі. Учасники цього руху фенечками замінювали обручки. В залежності від колірної гами, можна було сказати про статус і матеріальне становище власника. У всі часи, такий подарунок вважався щирим проявом дружби і симпатії.

Плетіння фенечки з стрічок для початківців

pletenie fenechek iz atlasnykh lentochek: kak delat kruglye fenechki iz 2 lent516 Плетіння фенечок з атласних стрічок: як робити круглі фенечки з 2 стрічокНайлегше робити фенечки з атласних стрічок, так як пластичний матеріал і тримає форму. Хоча, професійні майстри вибирають шкіряні шнури, тканинні нитки, бісер і намистини. А ось початківцям рекомендується зупинитися на найпростішому — атласна стрічка.

Перед тим як почати сплітати браслети та інші вироби, необхідно запастися терпінням. Психологи вважають це справа корисним для психіки: налаштовує на позитивне мислення, допомагає вирішувати складні завдання, змушувати багато думати. А це завжди приносить позитивний результат.

Спочатку необхідно засвоїти ряд основ як плести із стрічок:

 • За існуючими стандартними схемами плетіння, можливо зробити не тільки браслет, але і різні дрібні атрибути. Зібравши окремі елементи, може вийти вишукане панно.
 • Для створення простого варіанту, будуть потрібні тільки стрічки. При бажанні створити щось ефектне, користуються додатковими прикрасами з намистин і бісеру.
 • Новачкам для зручності рекомендується закріпити підстава плетінки шпилькою до подушці. Щоб праця не пішли на брухт, спочатку нарізати смуги довжиною не менше одного метра. Краще потім відрізати зайве, ніж відчути нестачу в самому розпалі роботи.
 • Атлас — красивий, сучасний матеріал, але схильний пушіться по краях. Тому слід оплавить обідок під вогнем. При цьому дотримується пожежна безпека.
 • Кількість стрічок в косичку визначається в кожному випадку індивідуально. На це впливає конкретна схема і рівень майстерності.
 • Важливо підібрати оптимальне колірне поєднання.
 • Надмірне затягування вузлів призведе до деформації виробу.

Збагнувши ази плетіння фенечок, можна приступати до більш складним варіацій.

Галерея: фенечка із стрічок (25 фото)

Плетіння браслета із стрічок

pletenie fenechek iz atlasnykh lentochek: kak delat kruglye fenechki iz 2 lent517 Плетіння фенечок з атласних стрічок: як робити круглі фенечки з 2 стрічокЩоб навчитися плести гарні фенечки не буде потрібно багато часу, головне, зрозуміти сам процес. Для досягнення професійного рівня, слід побільше тренуватися. Починати краще з самого простого варіанту — фенечка з двох стрічок. Аксіома як плести фенечки з 2 стрічок проста і зводиться до наступного:

 1. Відрізаємо дві стрічки довжиною 1 метр. Ширину вибираємо будь-яку, але легше справлятися з більш вузькою.
 2. Обидві смужки скріплюємо вузлом на одному кінці.
 3. Починаємо працювати. Складаємо по петлі на кожній з смуг, паралельно один одному.
 4. Одну петельку вкладаємо в іншу, затягуємо її потягуванням за один кінчик. Який колір тягнемо, такий і вийде готовий вузол.
 5. Якщо різнокольорові стрічечки, то робимо чергування. Другий крок аналогічний. Протягуємо петлі, затягуємо.
 6. Продовжуємо таким чином, поки не вийде певна довжина. На початковому рівні, таке плетіння з двох складових стане оптимальним способом набратися досвіду. Досвідчені рукодільниці справляються з такою роботою за лічені хвилини.

Круглі фенечки

Існує думка, що коло уособлює дружбу і щирий прояв доброго ставлення. Подарований круглий браслет — фенечка, стане непідробленим виразом дружелюбності. Спочатку, готуються дві стрічки, кожна довжиною по 2,5 метра і різного кольору. А як робити фенечку з стрічок у формі кола, відповімо далі:

 • Стрічки розкладаємо хрест-навхрест, темна внизу. У центрі фіксуємо шпилькою або голкою.
 • Темну составлющую загинаємо в петлю над світлою.pletenie fenechek iz atlasnykh lentochek: kak delat kruglye fenechki iz 2 lent518 Плетіння фенечок з атласних стрічок: як робити круглі фенечки з 2 стрічок
 • Вільний світлий кінець загинаємо і направляємо паралельно коричневою стрічки.pletenie fenechek iz atlasnykh lentochek: kak delat kruglye fenechki iz 2 lent519 Плетіння фенечок з атласних стрічок: як робити круглі фенечки з 2 стрічок
 • Тепер алгоритм повторюється, тільки з темною смугою.pletenie fenechek iz atlasnykh lentochek: kak delat kruglye fenechki iz 2 lent520 Плетіння фенечок з атласних стрічок: як робити круглі фенечки з 2 стрічок
 • Світлий край загинається, пропускається над темною, входить в петлю.pletenie fenechek iz atlasnykh lentochek: kak delat kruglye fenechki iz 2 lent521 Плетіння фенечок з атласних стрічок: як робити круглі фенечки з 2 стрічок
 • Отримане додавання акуратно знімаємо у вузлик, затягуємо тугіше.pletenie fenechek iz atlasnykh lentochek: kak delat kruglye fenechki iz 2 lent522 Плетіння фенечок з атласних стрічок: як робити круглі фенечки з 2 стрічокpletenie fenechek iz atlasnykh lentochek: kak delat kruglye fenechki iz 2 lent523 Плетіння фенечок з атласних стрічок: як робити круглі фенечки з 2 стрічок
 • В такому напрямку рухаємося до тих пір, поки не вийде необхідна довжина плетіння.
 • Отриману косичку з’єднуємо з обох кінців у коло, кінці заправляємо у верхній вузлик.

Таким нехитрим способом виходить оригінальний браслет. Варіантів плетіння фенечок із стрічок безліч. Освоївши найбільш прості з них, можна рухатися далі. За нетривалий час таку науку освоює навіть новачок.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!