Шапка коса з тінню: технологія виготовлення вироби своїми руками покроково за допомогою спиць

shapka kosa s tenyu: tekhnologiya izgotovleniya izdeliya svoimi rukami poshagovo pri pomoshhi spic472 Шапка коса з тінню: технологія виготовлення вироби своїми руками покроково за допомогою спицьБагато новачків в рукоділлі починають саме з візерунка кіскою. Цей тип в’язання отримав свою популярність завдяки своїй простоті і легкості в застосуванні. А також, виходять дуже красиві візерунки на виробі за допомогою цього типу в’язання. Якщо ви вирішили навчитися плести косу з тінню то краще всього починати саме з цього типу в’язання, особливо коли ви новачок в цій справі. Ще вам допоможуть відео з майстер-класами з виготовлення виробів спицями, їх варто обов’язково подивитися.

Вязання шапок спицями візерунком коса з тінню

Вязання своїми руками прийшов знову в моду і в зв’язку з цим з’явилося багато бажаючих дізнатися, як же сплести собі гарний аксесуар, наприклад, шапку або шарфик. Шапка коса з тінню відрізняється красивим хвилястим візерунком, а її малюнок як би створює тінь звідси і така цікава назва. Цей ефект досягається завдяки особливому накладання візерунка петель один на одного. Така коса дуже красиво виглядає і особливо популярно серед молоді. А також, за допомогою настільки ефектного візерунка, за аналогією можна сплести светр, кардіган або шарф на зиму. Оригінальний і об’ємний візерунок буде виглядати чудово практично на будь-якому виробі.

Дуже оригінально виглядає снуд, пов’язаний з косою тінню на 9, 15 або 18 петель. Дитяча в’язана кофточка з таким візерунком буде виглядати м’яким і об’ємною, жіноча кофта-оверсайз затишною і теплою. Любителькам меланжевої пряжі краще попередньо зв’язати зразок, щоб переконатися, що виріб в цілому буде виглядати добре – особливо красиво тіні грають на однотонної пряжі.

Опис простої схеми

shapka kosa s tenyu: tekhnologiya izgotovleniya izdeliya svoimi rukami poshagovo pri pomoshhi spic473 Шапка коса з тінню: технологія виготовлення вироби своїми руками покроково за допомогою спицьЄ величезна різноманітність схем, серед яких ви зможете знайти потрібну. Розглянемо найпростішу схему виготовлення для новачків.

Для початку наберіть парна кількість петель, так щоб їх можна було розділити на дві частини.

В середньому у вас повинно вийти не менше 50, але не більше 70. Це залежить від розміру вашої голови, чим більше обсяг вироби потрібен, тим більше беріть.

Інструкція:

 1. Перший ряд пров’язуємо лицьовими петлями.
 2. Другий ряд вже виворітними.
 3. Тепер чергуємо лицьові і виворітні петлі, роблячи по одному ряду тих і інших.
 4. На додаткову спицю зв’яжіть три петлі, зробити це треба перед прикріпленням до в’язання. Потім в’яжемо три особових і три з додатковою спиці. Потім в’яжіть вже шість особових, і так далі.
 5. П’ятий ряд треба в’язати лицьовими.
 6. Сьомий ряд в’яжемо шість лицьових петель, три петлі при це необхідно зняти на додаткову спицю, Потім три особових і три з додатковою.
 7. Так робимо до дев’ятого ряду, на ньому слід почати з пункту одні і повторити весь процес.

Схема з описом по техніці 12 петель

В’язання шапочки з візерунком коса з тінню для об’єму голови 54-56 см за наступною схемою

shapka kosa s tenyu: tekhnologiya izgotovleniya izdeliya svoimi rukami poshagovo pri pomoshhi spic474 Шапка коса з тінню: технологія виготовлення вироби своїми руками покроково за допомогою спиць

Опис

 • Нам знадобляться спиці п’ять штук номер 2,5 або 3. Наберіть на спиці 96 петель і по колу необхідно пов’язати гумку 2*2 сантиметри. Далі, ми приступимо до основного візерунку. Спочатку наберемо петлі 96 штук на чотири спиці, порівну. П’ятої спицею ми будемо в’язати. Варто взяти парна кількість, оскільки візерунок гумки складається з двох виворітних і двох лицьових петель. Гумка повинна бути п’ять сантиметрів, або більше якщо вона буде подворачиваться.
 • Тепер приступимо безпосередньо до самого узору. Перші п’ять рядів необхідно в’язати тільки лицьовими. Робимо це за методом додавання з попереднього ряду. Так ми в’яжемо перший ряд, а інші чотири в’яжемо звичайними лицьовими.
 • Потім додаємо, так щоб на спицях було всього сто двадцять петель. Необхідно взяти порожню спицю і на неї зняти чотири петлі, візьмемо наступні чотири петлі цього ряду і провяжем їх, а потім повернемо ті, що ми брали на порожню спицю, назад на місце. Далі, після цього, повторимо все спочатку, пров’язуємо так до кінця шостого ряду.
 • Починаючи з сьомого по одинадцятий ряд, необхідно в’язати тільки лицьовими петлями. В’яжемо найпростішим накидыванием петлі. Потім йде одинадцятий ряд, для цього візьмемо петлі з попереднього ряду і провяжем їх лицьовими чотири штуки. Наступні чотири ми скидаємо на порожню спицю. До дванадцятому ряду рапорт узору до цього часу має складатися з дев’яти петель. Наступні п’ять рядів в’яжемо за аналогічною технологією. При цьому з кожним наступним рядом ми прибирали по одній петлі. Слід зв’язати по дві лицьовими і три знімати. Таким чином ми закінчуємо останній ряд.
 • Наша шапочка з візерунком коса з тінню майже закінчена, і ми знімаємо спиці. При цьому через петлі необхідно протягнути нитку для закріплення. Для цього використовуйте гачок для в’язання. Щоб сховати залишився шматочок нитки після завершення процедури, заправте її всередину і виверніть шапку. Нитка добре витягаємо і фіксуємо її зав’язуючи на виріб за допомогою гачка. Після, краєчок обрізаємо або ховаємо за допомогою того ж гачка для в’язання.

Висновок

Шапка візерунком коса з тінню прекрасно виглядатиме адже її об’ємність і незвичайне плетіння не можуть не змусити захоплюватися. Однак, щоб зв’язати такий виріб своїми руками доведеться потрудитися, адже це довга і копітка робота. Ми сподіваємося, що ця стаття з описами і схемами різних технік в’язання допоможе вам у цьому.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!