Спідниця полусолнце викрійка 🥝 довга, на гумці, з двома швами, з поясом, як розрахувати, як побудувати, як викроїти, як пошити, покрокова інструкція

yubka polusolnce vykrojjka 🥝 dlinnaya, na rezinke, s dvumya shvami, s poyasom, kak rasschitat, kak postroit, kak vykroit, kak poshit, poshagovaya instrukciya9 Спідниця полусолнце викрійка 🥝 довга, на гумці, з двома швами, з поясом, як розрахувати, як побудувати, як викроїти, як пошити, покрокова інструкціяЗшити спідницю полусолнце своїми руками не складе праці та займе близько 4 годин.

Цей вид одягу – один з найбільш популярних предметів жіночого гардеробу.

Крій спідниці являє собою пишну, повітряну, об’ємну структуру з великою кількістю складок.

Звичайно, креслення такої спідниці легко знайти і скачати в інтернеті, але буде корисно, якщо ви навчитеся виконувати побудова викрійки спідниці-полусолнце з одним, двома швами, самостійно, інструкція для цього є в нашій статті. Щоб навчитися розраховувати витрату тканини і знати, як зшити покроково спідницю і для дівчинки і дівчата постарше – дивимося майстер клас і навчальні відео в кінці статті.

Спідниця-полусолнце: це диво!

yubka polusolnce vykrojjka 🥝 dlinnaya, na rezinke, s dvumya shvami, s poyasom, kak rasschitat, kak postroit, kak vykroit, kak poshit, poshagovaya instrukciya10 Спідниця полусолнце викрійка 🥝 довга, на гумці, з двома швами, з поясом, як розрахувати, як побудувати, як викроїти, як пошити, покрокова інструкціяІснує безліч фасонів: коротка або довга спідниця-полусолнце, з важкої тканини або з легкою. Вже не перший рік модні такі спідниці довжиною в підлогу. Відмінною рисою цього предмета гардероба є те, що вона підійде практично для будь-якої статури.

Саме тому жінки так люблять цей предмет гардероба! Спідничка полусолнце добре виглядає і на худих і повних дівчат (при використанні легких струмуючих тканин).

Саму спідничку можна описати як «півколо» з отвором по центру, чим і відрізняється від спідниці-сонця, яка являє собою повний коло. При ходьбі спідничка елегантно розвивається, що робить образ романтичним і елегантним. Зверніть увагу, що при сильному вітрі така спідничка може піднятися дуже високо і оголити ноги.

Інструменти для пошиття, які необхідно мати:

У списку представлені основні інструменти кравця, без яких якісна річ не вийде.

 • yubka polusolnce vykrojjka 🥝 dlinnaya, na rezinke, s dvumya shvami, s poyasom, kak rasschitat, kak postroit, kak vykroit, kak poshit, poshagovaya instrukciya11 Спідниця полусолнце викрійка 🥝 довга, на гумці, з двома швами, з поясом, як розрахувати, як побудувати, як викроїти, як пошити, покрокова інструкціяЛінійка кравця. Вона може бути різних форм і розмірів. Краще мати різні типи, особливо якщо займаєтеся шиттям серйозно. Лінійка повинна бути прозорою, широкою. Розмітка повинна бути як у дюймах, так і в сантиметрах. А також обов’язково потрібна прямокутна лінійка.
 • Звичайний малярний скотч, щоб склеювати ділянки викрійки.
 • Простий м’який олівець і гумка, яким легко буде накреслити розмітку на викрійці.
 • Сантиметрова стрічка.
 • Спеціальні великі гострі ножиці для шиття та розкрою. Маленькі ножиці для обрізання ниток Середні ножиці для розрізання паперу та інших робіт.
 • Міліметровий папір для створення викрійки в рулоні

Як вибрати тканину для пошиття спідниці-полусолнце

yubka polusolnce vykrojjka 🥝 dlinnaya, na rezinke, s dvumya shvami, s poyasom, kak rasschitat, kak postroit, kak vykroit, kak poshit, poshagovaya instrukciya12 Спідниця полусолнце викрійка 🥝 довга, на гумці, з двома швами, з поясом, як розрахувати, як побудувати, як викроїти, як пошити, покрокова інструкціяДля того щоб спідничка виглядала повітряної і невагомою необхідно використовувати легкі натуральні тканини, які будуть спадати чарівними складками. При цьому спідничка не буде виглядати занадто пишно.

З дуже легких повітряних тканин можна шити навіть довгі двошарові спіднички, комбінуючи різні кольори. Влітку підійдуть льон, бавовна, джинсова тканина, габардин, легкий трикотаж, віскоза, шовк, поліестер. На більш холодний період підійдуть тканини на основі вовни, щільного трикотажу. З важкої тканини рекомендується шити коротку спідницю полусолнце. Така спідничка буде добре тримати форму.

yubka polusolnce vykrojjka 🥝 dlinnaya, na rezinke, s dvumya shvami, s poyasom, kak rasschitat, kak postroit, kak vykroit, kak poshit, poshagovaya instrukciya13 Спідниця полусолнце викрійка 🥝 довга, на гумці, з двома швами, з поясом, як розрахувати, як побудувати, як викроїти, як пошити, покрокова інструкціяПочатківцям кравцем краще не шити спідничку таких матеріалів, як шифон, хутро, оксамит, сатин, сатин, шкіри. Не рекомендується також використовувати матеріали зі складними геометричними візерунками. Це поки надайте більш досвідченим майстрам.

Скільки потрібно тканини на спідницю-полусолнце

yubka polusolnce vykrojjka 🥝 dlinnaya, na rezinke, s dvumya shvami, s poyasom, kak rasschitat, kak postroit, kak vykroit, kak poshit, poshagovaya instrukciya14 Спідниця полусолнце викрійка 🥝 довга, на гумці, з двома швами, з поясом, як розрахувати, як побудувати, як викроїти, як пошити, покрокова інструкціяДля полусолнца потрібно досить багато тканини, зазвичай беруть більше 2 метрів. Але все, звичайно, залежить від фасону. Для розрахунку кількості тканини перш за все треба визначитися з довгою спіднички. Для цього необхідно зняти 2 мірки: обхват талії і довжину виробу.

 • Для того щоб правильно виміряти обхват талії, потрібно щільно обхопити сантиметровою стрічкою найвужчу частину тулуба (або той рівень, де передбачається носити спідницю). Стрічка не повинна бути сильно вільно обхоплювати, але і не повинна бути дуже тугий.
 • Для того щоб виміряти довжину спідниці необхідно по бічній лінії від рівня талії опустити сантиметрову стрічку. Стрічка повинна доходити до того місця, де передбачається кінець подолу. Важливо при цьому стояти спокійно і максимально рівно. Краще щоб хто-небудь допоміг у вимірі цієї мірки.

Далі необхідно розрахувати радіуси:

 • Радіус 1-ї дуги дорівнює: Обхват талії розділити на 3. Якщо обхват талії дорівнював 63 сантиметрів, то радіус 1-ї дуги дорівнює 63:3 = 21 сантиметр.
 • Радіус 2-ї дуги дорівнює: радіус 1-ї дуги + довжина виробу. Якщо довжина спідниці 120 сантиметрів, то радіус 2-й довжини буде дорівнювати 21 + 120 = 141 сантиметр.

Далі розраховуємо кількість тканини, яке буде одно: радіус 2-й довжини помножити на 2 і додати 10 сантиметрів (на припуски). Зверніть увагу, що ширина тканини не повинна бути менше радіуса 2-й довжини.

Як побудувати спідницю-полусолнце

yubka polusolnce vykrojjka 🥝 dlinnaya, na rezinke, s dvumya shvami, s poyasom, kak rasschitat, kak postroit, kak vykroit, kak poshit, poshagovaya instrukciya15 Спідниця полусолнце викрійка 🥝 довга, на гумці, з двома швами, з поясом, як розрахувати, як побудувати, як викроїти, як пошити, покрокова інструкціяЗшити полусолнце досить просто і, маючи достатньо досвіду, можна не користуватися викрійкою і розкроїти прямо на матеріалі. Якщо у своїх силах впевненості немає, то краще для початку потренуватися з викрійкою, зробленої на папері.

 • Створення викрійки починається з розмітки прямого кута.
 • На папері від кута, який є центром кола, проводиться дуга 1-го радіусу — це лінія талії.
 • Потім аналогічно проводиться дуга 2-го радіусу — це буде низ спідниці.

Щоб прокреслити радіус такої довжини, можна взяти стрічку (або мотузку) і прикріпити до її кінця олівець. В точці радіуса зафіксувати початок стрічки, а акуратно олівцем намалювати дугу.

Чи можна зробити позначки на тканини через невеликі проміжки і потім плавно з’єднати їх лінією. Акуратно вирізаємо з допомогою кравців ножиць отриману викрійку.

Як викроїти спідницю полусолнце

yubka polusolnce vykrojjka 🥝 dlinnaya, na rezinke, s dvumya shvami, s poyasom, kak rasschitat, kak postroit, kak vykroit, kak poshit, poshagovaya instrukciya16 Спідниця полусолнце викрійка 🥝 довга, на гумці, з двома швами, з поясом, як розрахувати, як побудувати, як викроїти, як пошити, покрокова інструкціяПісля того як квітка вирізана, потрібно зайнятися тканиною.

Для розкрою необхідно скласти матеріал навпіл по частковій нитки. Заздалегідь необхідно пропрасувати тканину праскою, щоб легше було потім працювати. Матеріал розправляємо, щоб 2 шари лежали рівно, без заломів і скосів. Краще сколоти шпильками краю тканини між собою, щоб матеріал не ковзав по поверхні.

Акуратно покладіть викрійку спідниці-полусолнце на тканину і обведіть.

Обов’язково потрібно залишити припуски на шви. Спочатку уздовж лінії кромки відзначаємо припуск близько 1,5−2 сантиметри Потім відзначаємо припуски по дузі 1-го радіусу і по дузі 2-го радіусу — також близько 1,5 сантиметра.

yubka polusolnce vykrojjka 🥝 dlinnaya, na rezinke, s dvumya shvami, s poyasom, kak rasschitat, kak postroit, kak vykroit, kak poshit, poshagovaya instrukciya17 Спідниця полусолнце викрійка 🥝 довга, на гумці, з двома швами, з поясом, як розрахувати, як побудувати, як викроїти, як пошити, покрокова інструкціяВажливо акуратно вирізати всі деталі.

Далі потрібно роз’єднати складену тканина

У готовому вигляді деталь спідниці-полусолнца виглядає як половина кола.

Як зшити спідницю полусолнце своїми руками

yubka polusolnce vykrojjka 🥝 dlinnaya, na rezinke, s dvumya shvami, s poyasom, kak rasschitat, kak postroit, kak vykroit, kak poshit, poshagovaya instrukciya18 Спідниця полусолнце викрійка 🥝 довга, на гумці, з двома швами, з поясом, як розрахувати, як побудувати, як викроїти, як пошити, покрокова інструкція

Бока спідниці полусолнца потрібно акуратно зшити по лінії.

У верхню частину можна вставити блискавку або пришити гудзик.

Сам верх спідниці можна підігнути всередину і прострочити або пришити пояс з гумкою.

Поради: як зшити спідницю-полусолнце

yubka polusolnce vykrojjka 🥝 dlinnaya, na rezinke, s dvumya shvami, s poyasom, kak rasschitat, kak postroit, kak vykroit, kak poshit, poshagovaya instrukciya19 Спідниця полусолнце викрійка 🥝 довга, на гумці, з двома швами, з поясом, як розрахувати, як побудувати, як викроїти, як пошити, покрокова інструкціяТканина краще випрати і висушити, щоб побачити чи «усадка».

Перед приміркою краще дати спідниці повисіти кілька днів (2-4 дні). Швидше за все, після цього потрібно буде знову прокреслити лінію низу спідниці і прибрати витягнулися частина спідниці.

yubka polusolnce vykrojjka 🥝 dlinnaya, na rezinke, s dvumya shvami, s poyasom, kak rasschitat, kak postroit, kak vykroit, kak poshit, poshagovaya instrukciya20 Спідниця полусолнце викрійка 🥝 довга, на гумці, з двома швами, з поясом, як розрахувати, як побудувати, як викроїти, як пошити, покрокова інструкціяНебажано використовувати тканини в смужку або клітку, тому що результат може бути непередбачуваний. Складно поєднувати візерунок між собою при зшиванні.

Якісна тканина — запорука успіху. Не варто економити на матеріалі, нехай він буде з натуральних волокон.

Обов’язково після завершення рядка шва, потрібно пропрасуйте її праскою.

Початківцям кравцем бажано спочатку зробити викрійку з дешевої тканини.

Перед тим як приступити до роботи за швейною машинкою, потрібно обов’язково акуратно змітати бічний шов.

Пасок для спідниці

yubka polusolnce vykrojjka 🥝 dlinnaya, na rezinke, s dvumya shvami, s poyasom, kak rasschitat, kak postroit, kak vykroit, kak poshit, poshagovaya instrukciya21 Спідниця полусолнце викрійка 🥝 довга, на гумці, з двома швами, з поясом, як розрахувати, як побудувати, як викроїти, як пошити, покрокова інструкціяДля легкої тканини найкраще підійде пояс-гумка. Це найпростіший спосіб зробити пояс. До того ж він підходить не тільки молодим струнким дівчатам, але і повним дамам. Це вид пояса зручний також тим, хто багато сидить і працює за комп’ютером. Пояс не тисне на живіт і дарує відчуття комфорту і свободи.

Щоб не шити пояс, можна використовувати спеціальну гумку шириною 3-5 сантиметрів. Щоб пришити такий пояс до спідниці використовуйте рядок «зигзаг».

Верхній зріз спідниці можна просто обметати нитками. Щоб пояс ліг рівно і красиво найзручніше розділити його на 4-6 частин.

Те ж саме проробити і з верхом спідниці. Акуратно з’єднати ці 2 частини шпильками або нитками. Коли будете робити шов, то ці мітки дуже допоможуть зробити красиву рівну збірку на спідниці.

Кроїти пояс потрібно по частковій нитки.

Чим відрізняється спідничка-сонце від спідниці-полусолнце?

yubka polusolnce vykrojjka 🥝 dlinnaya, na rezinke, s dvumya shvami, s poyasom, kak rasschitat, kak postroit, kak vykroit, kak poshit, poshagovaya instrukciya22 Спідниця полусолнце викрійка 🥝 довга, на гумці, з двома швами, з поясом, як розрахувати, як побудувати, як викроїти, як пошити, покрокова інструкціяСпідничка-сонце практично завжди шиється з повноцінного шматка тканини і не має швів. Вона в 2 рази пишніше і підходить далеко не всім. Полусолнце більш універсальний предмет гардероба. Вона за своєю суттю, звичайно ж, являє собою варіацію спідниці сонця, але крій виглядає «скромніше» і має один бічний шов.

Інші схеми викрійки

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!