В’язані гачком мітенки: призначення, види, майстер-клас для початківців і схеми з описом

vyazanye kryuchkom mitenki: prednaznachenie, vidy, master klass dlya nachinayushhikh i skhemy s opisaniem710 Вязані гачком мітенки: призначення, види, майстер клас для початківців і схеми з описомЗахистити руки від холоду, але при цьому зберегти їх повну свободу можна з допомогою митенок. Цей модний аксесуар виглядає як рукавички, але без пальців. Крім свого основного завдання – зігріти долоні – вони служать прикрасою. Мітенки можна підібрати практично під будь-який наряд: від вечірнього плаття, до шкіряної косухи. Все залежить від матеріалу і способу виконання — навіть під вінчальний наряд можна зшити довгі мереживні мітенки

.

Мітенки зі схемами та описом для початківців в’язати гачком

На піку моди знаходяться вязані мітенки. Їх можна виконати спицями або гачком з різних видів пряжі. У прохолодну погоду відмінно підійдуть плетені вироби з теплих ниток, таких як шерстяні, акрилові або напівшерсть. Якщо ж потрібно просто прикрасити руки, то слід вибирати бавовна, бамбук, віскозу і тому подібні матеріали, які використовують для в’язання тонких ажурних виробів. У будь-якому випадку, це дуже жіночна модель — такі рукавички без пальчиків можна зв’язати і для дорослої жінки, і для молодої дівчини, і для маленької дівчинки.

Розділяють декілька видів митенок:

 • vyazanye kryuchkom mitenki: prednaznachenie, vidy, master klass dlya nachinayushhikh i skhemy s opisaniem711 Вязані гачком мітенки: призначення, види, майстер клас для початківців і схеми з описомБез в’язаного великого пальця. У цьому варіанті просто вывязывается отвір під палець.
 • Мітенки, де є в’язаний великий палець
 • Мітенки-трансформери. Тут крім самої укороченою рукавички є чохол, яким закриваються пальці повністю. Такий вид дуже зручний при сильних морозах

Довжина може бути різною. Деякі рукавички ледь досягають зап’ястя, а інші доходять до ліктя. Все залежить від ідей дизайнерів.

Щоб мати в своєму гардеробі мітенки, зовсім не обов’язково бігти за ними в магазин. Навіть починаюча в’язальниця зможе створити їх сама за наявності схеми з описом або майстер-класу.

В’язання гачком митенок не вимагає високої кваліфікації майстра і не займає багато часу. Однак при уважному і обережному виконанні вийде відмінний результат.

Майстер-клас з в’язання митенок гачком для початківців

Розглянемо, як в’язати мітенки гачком. Майстер-клас допоможе виготовити ажурні короткі рукавички.

Починаючої в’язальниці досить освоїти повітряну петлю і сполучну, напівстовпчик, стовпчики з накидом і без. Оскільки виріб на будь-якому етапі його виготовлення можна легко керувати, то треба відразу приступати до роботи без додаткових вимірювань.

 1. vyazanye kryuchkom mitenki: prednaznachenie, vidy, master klass dlya nachinayushhikh i skhemy s opisaniem712 Вязані гачком мітенки: призначення, види, майстер клас для початківців і схеми з описомНабираємо ланцюжок з повітряних петель, що дорівнює обхвату долоні в самому широкому місці, і замикаємо в кільце сполучної петлею.
 2. Другий ряд пров’язуємо стовпчиками без накиду (сбн), третій – стовпчиками з накидом (сн). Приміряємо, рука повинна вільно проходити, але при цьому не «бовтатися».
 3. Далі переходимо на візерунок сітка. Він виконується чергуванням 3 повітряних петель (в. п.) з рнб, який пров’язуємо в кожну третю петлю підстави. При підйомі вывязываем додаткову в. п. У всіх наступних рядах сітки сбн провязивать у другу петлю арки з трьох в. п. Продовжуємо візерунок до тих пір, поки довжина мітенки не досягне основи великого пальця.
 4. У наступному ряду робимо отвір для великого пальця. Для цього на початку ряду набираємо в. п. так, щоб отримана ланцюжок проходила по його внутрішній стороні. Пов’язуємо з попереднім рядом, залишивши частину петель. Виходить отвір потрібного розміру.
 5. Продовжуємо сітчастим візерунком до кінця долоні.
 6. Починаємо формувати пальці. Довязав ряд до початку мізинця, робимо полустолбики навколо нього, пров’язуємо ще кілька в. п. перемички і пов’язуємо в коло. Аналогічним чином обв’язуємо всі інші пальці.
 7. Коли виконані всі перемички, в’яжемо окремо кожен палець, включаючи великий. Перший ряд виконуємо стовпчиками з накидом, а наступний – без накиду, обрізаємо нитку.
 8. Наша митенка майже готова. Пов’язуємо ниточки і ховаємо хвостики.

Другу рукавичку в’язати за аналогією.

За допомогою даного майстер-класу в’язання митенок гачком стане простим і зрозумілим процесом.

Мітенки гачком для початківців по схемі з описом

Зв’язати рукавички гачком починаюча в’язальниця може, спираючись на схеми, у яких є опис. Або користуючись покроковим мк. Це досить простий процес, потрібно лише трохи уваги, посидючості та вміння в’язати найпростіші петлі.

Розглянемо варіант в’язання гачком митенок за схемою. Для виробу нам потрібно пряжа і підходящий для неї розмір гачка. Підбираючи ці матеріали, слід враховувати щільність в’язання. Інакше може вийти занадто об’ємні або жорсткі рукавички, які буде незручно носити.

Для таких тривалих теплих митенок пов’язаним з великим пальцем будемо використовувати дві схеми. За однією в’яжемо основне полотно, а з іншого – окантовку.

Схема 1.

vyazanye kryuchkom mitenki: prednaznachenie, vidy, master klass dlya nachinayushhikh i skhemy s opisaniem713 Вязані гачком мітенки: призначення, види, майстер клас для початківців і схеми з описом

Схема 2.

vyazanye kryuchkom mitenki: prednaznachenie, vidy, master klass dlya nachinayushhikh i skhemy s opisaniem714 Вязані гачком мітенки: призначення, види, майстер клас для початківців і схеми з описом

Умовні позначення до поданими схемами.

vyazanye kryuchkom mitenki: prednaznachenie, vidy, master klass dlya nachinayushhikh i skhemy s opisaniem715 Вязані гачком мітенки: призначення, види, майстер клас для початківців і схеми з описом

Перед початком роботи робимо зразок. Він допоможе визначитися з щільністю і розрахувати необхідну кількість петель. В’яжемо полотно розміром 10*10 см і вважаємо число петель в ньому. Потім ширину обхвату руки трохи вище великого пальця множимо на кількість петель і ділимо на 10. Наприклад, при розмірі долоні 19 см і щільності візерунка 21 петля в 10 см розрахунок буде таким: 19*21/10=40. Раппорт візерунка становить 7 петель, тому загальне їх число повинно ділитися на сім. Додамо до 40 ще 2. Таким чином, необхідно набрати всього 42 в. п. для початку мітенки.

Набравши потрібну кількість в. п., замикаємо кільце і приступаємо до в’язання за схемою 1. Круговими рядами продовжуємо до досягнення потрібної висоти мітенки від краю до основи великого пальця. Формуємо отвір: на початку ряду набираємо 7 в. п. і вводимо гачок, пропустивши ту ж кількість петель, далі діємо за схемою.

vyazanye kryuchkom mitenki: prednaznachenie, vidy, master klass dlya nachinayushhikh i skhemy s opisaniem716 Вязані гачком мітенки: призначення, види, майстер клас для початківців і схеми з описомКоли висота рукавички досягне підстави долоні, один ряд виконати стовпчиками з накидом і обв’язати рачьим кроком.

Навколо отвору під великий палець робимо кілька стовпчиків з накидом і завершуємо так само, як і митенку, рачьим кроком.

Вывязываем облямівку. Для цього початковий край роботи спочатку проходимо стовпчиками без накиду, а потім приступаємо до узору схеми 2.

Рукавичка готова. Аналогічно в’яжемо другу.

Схеми з описом або майстер-клас допоможуть початківцям рукодільниця виконати роботу. Якщо ж замінити пряжу або колір ниток, прикрасити готові вироби гудзиками, стразами, квіточками, то вийде власний ексклюзивний варіант. В’язані рукавички-рукавиці гачком стануть не тільки вашим модним аксесуаром, але і чудово підійде в якості подарунка.

Як зв’язати мітенки гачком — дивимося в навчальному відео.

Майстер-клас і схеми митенок гачкомvyazanye kryuchkom mitenki: prednaznachenie, vidy, master klass dlya nachinayushhikh i skhemy s opisaniem717 Вязані гачком мітенки: призначення, види, майстер клас для початківців і схеми з описомvyazanye kryuchkom mitenki: prednaznachenie, vidy, master klass dlya nachinayushhikh i skhemy s opisaniem718 Вязані гачком мітенки: призначення, види, майстер клас для початківців і схеми з описомvyazanye kryuchkom mitenki: prednaznachenie, vidy, master klass dlya nachinayushhikh i skhemy s opisaniem719 Вязані гачком мітенки: призначення, види, майстер клас для початківців і схеми з описомvyazanye kryuchkom mitenki: prednaznachenie, vidy, master klass dlya nachinayushhikh i skhemy s opisaniem720 Вязані гачком мітенки: призначення, види, майстер клас для початківців і схеми з описомvyazanye kryuchkom mitenki: prednaznachenie, vidy, master klass dlya nachinayushhikh i skhemy s opisaniem721 Вязані гачком мітенки: призначення, види, майстер клас для початківців і схеми з описомvyazanye kryuchkom mitenki: prednaznachenie, vidy, master klass dlya nachinayushhikh i skhemy s opisaniem722 Вязані гачком мітенки: призначення, види, майстер клас для початківців і схеми з описомvyazanye kryuchkom mitenki: prednaznachenie, vidy, master klass dlya nachinayushhikh i skhemy s opisaniem723 Вязані гачком мітенки: призначення, види, майстер клас для початківців і схеми з описомvyazanye kryuchkom mitenki: prednaznachenie, vidy, master klass dlya nachinayushhikh i skhemy s opisaniem724 Вязані гачком мітенки: призначення, види, майстер клас для початківців і схеми з описомvyazanye kryuchkom mitenki: prednaznachenie, vidy, master klass dlya nachinayushhikh i skhemy s opisaniem725 Вязані гачком мітенки: призначення, види, майстер клас для початківців і схеми з описом

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!