В’язання для новонароджених спицями з описом 🥝 і схемами, як зв’язати дитячу шапку і чепчик, відео

Шапочка для немовляти – це не просто красивий елемент гардероба, але і необхідна річ. Спицями для немовляти можна пов’язати все, що завгодно: дитячий капор, чепчик, шапочку з вушками для немовляти і т. д. В інтернеті можна знайти схеми таких робіт з покроковим описом.

vyazanie dlya novorozhdennykh spicami s opisaniem 🥝 i skhemami, kak svyazat detskuyu shapku i chepchik, video25 Вязання для новонароджених спицями з описом 🥝 і схемами, як звязати дитячу шапку і чепчик, відео

Шапочка для немовляти – це не просто красивий елемент гардеробу, але й необхідна річ

З чого почати в’язання?

В’язані речі для маленьких діток завжди високо цінувалися. Для такої роботи, як в’язання дитячих шапок, потрібно підготуватися.

 • Для початку потрібно підготувати матеріали. Знадобляться спиці, хоча зимова капелюшок може бути зроблена за допомогою гачка. Спиці класифікуються за розміром і зовнішнім виглядом. Від їх ширини залежить розмір петель. Якщо неправильно підібрати спиці, працювати з пряжею буде важко, гарні акуратні петлі набрати не вийде. Як варіант, можна використовувати кругові спиці. Для початківців вони підійдуть найкраще.

Є стандартне правило: спиця повинна бути трохи тонше пряжі. Якщо дотримуватися цього правила, то в’язані майстром речі будуть виглядати дуже презентабельно.

 • Коли спиці будуть обрані, можна підбирати пряжу. Тепла шапка для малюка в’яжеться з одного мотка ниток. Але необхідно заздалегідь визначитися з її дизайном та кольором. Саме від цих двох параметрів і залежить вибір пряжі. Якщо потрібно зв’язати зимову теплу шапочку, то краще купувати вовняні нитки, до складу яких не входить синтетичний матеріал, наприклад, акрил.

Новачкам рекомендується зупиняти свій вибір на товстої пряжі, так як працювати з нею набагато легше, ніж з тонкою.

 • Знадобляться і додаткові матеріали, наприклад, ножиці, щоб обрізати нитку, гачок, булавочки та сантиметрову стрічку.
 • Щоб отримати хорошу роботу, потрібно правильно зняти мірки. Найголовніше – це виміряти окружність голови дитини. Розмір виробу залежить від кількості набраних петель, а також від щільності в’язання.

Це цікаво! Прочитайте статтю про те, як зв’язати шапку спицями.

Шапочка для немовляти 0-3 місяців спицями (відео)

Кілька порад

 • Середня окружність голови маленького хлопчика – 61 див. Це потрібно врахувати у тому випадку, якщо виріб планується подарувати.
 • Новачкам перед початком роботи рекомендується знімати зразок.
 • Варто звернути увагу на те, скільки петель буде міститися в одному сантиметрі.
 • В кінці такої роботи петлі необхідно зменшувати. Щоб полегшити собі завдання, їх потрібно округлити число так, щоб кількість петель було кратно 8.
 • Щоб виріб не розтягувалося, потрібно округляти до меншого числа.

vyazanie dlya novorozhdennykh spicami s opisaniem 🥝 i skhemami, kak svyazat detskuyu shapku i chepchik, video26 Вязання для новонароджених спицями з описом 🥝 і схемами, як звязати дитячу шапку і чепчик, відео

Новачкам перед початком роботи рекомендується знімати зразок

Тепла зимова шапочка для немовляти: як пов’язати спицями

Без теплих шапочок взимку не обійдеться жодна дитина.

Отже, в’яжемо:

 1. Набираються петлі. Щоб не помилитися з набором, слід скористатися формулою: окружність голови збільшується на кількість петель в одному сантиметрі.
 2. Потім беруться кругові спиці, і всі петлі з’єднуються по колу. При наборі петель слід бути уважним, так як якщо вони заплутаються, то виправити це буде непросто, особливо новачкові.
 3. Якщо на етапі набору петель щось пішло не так, наприклад, якась петля випала або була неправильно провязана, краще розпустити пряжу і почати роботу з нуля.
 4. У міру в’язання, виріб треба приміряти на голову немовляти, щоб переконатися в тому, що робота йде так, як треба. Також це слід робити для того, щоб визначити, скільки ще рядів слід пров’язати.
 5. На цьому етапі повинно бути зменшення петель. Для цього кожні 8 петель намічаються шпилькою. Збавляти слід петлю, яка знаходиться за 2 петлі до приколеною шпильки. По мірі роботи кожен коло буде зменшуватися.

vyazanie dlya novorozhdennykh spicami s opisaniem 🥝 i skhemami, kak svyazat detskuyu shapku i chepchik, video27 Вязання для новонароджених спицями з описом 🥝 і схемами, як звязати дитячу шапку і чепчик, відео

Без теплих шапочок взимку не обійдеться жодна дитина

Не варто боятися підігнати спиці, після збавляння петель, це ніяк не зіпсує роботу. Рукодільниця майже закінчить роботу, коли у неї на спицях залишиться не більше 4 петель. З двох петель робиться одна. Через неї протягується нитка і кріпиться з виворітного боку гачком або голкою.

Шапочка для новонародженої дівчинки спицями: опис роботи

Для дівчинки найкраще в’язати капелюшок на зиму з рожевих або фіолетових ниток. Ну дуже гарно виходить! Рекомендується підібрати пряжу, до складу якої входить шерсть і акрил. Виріб з неї буде досить еластичним і красивим.

 1. Після того, як були зняті мірки, можна приступити до розрахунку кількості петель. Набираються петлі на велику спицю. За бажанням можна в’язати на кругових спицях.
 2. Новачкам рекомендується в’язати шапочки для дівчаток простий в’язкою, наприклад, панчішної. Це коли і лицьовий і виворітний ряд провязываются однаково, тобто всі петлі лицьові.
 3. У міру в’язання петлі збавляються.
 4. Можна чергувати різні кольори пряжі, щоб виріб виглядав красивіше. Наприклад, одну смужку можна зробити білим кольором, а іншу – рожевим.

Коли на спиці залишиться одна петля, через неї потрібно буде протягнути нитку.

Шапочка для новонародженого хлопчика: проста схема

Для хлопчика можна підібрати будь-який колір пряжі, наприклад, коричневий, сірий або білий. Можна скомбінувати кольору. Тим, хто буде в’язати шапочку вперше, краще взяти одноколірну пряжу.

 1. З немовляти мірки знімаються. Петлі набираються з урахуванням окружності голови малюка і кількості петель в одному сантиметрі пряжі.
 2. Потрібно зв’язати невелику гумку до 2-4 див. Схема проста: 2 лицьові петлі повинні чергуватися з 2 виворітними. Але потрібно врахувати те, що з іншого боку петлі повинні провязываться навпаки.
 3. Після гумки йде чулочное в’язання до тих пір, поки не потрібно буде збавляти петлі. Рекомендується іноді приміряти маляті шапочку, щоб переконатися в тому, що вона буде добре сидіти на ньому.
 4. Збавляються петлі. Через останню петлю протягується нитка, яка прикріплюється до виробу з виворітного боку.

vyazanie dlya novorozhdennykh spicami s opisaniem 🥝 i skhemami, kak svyazat detskuyu shapku i chepchik, video28 Вязання для новонароджених спицями з описом 🥝 і схемами, як звязати дитячу шапку і чепчик, відео

Можна комбінувати кольори або взяти лише один

Шапочка-капор для немовлят покроково

Такий виріб захистить дитину від зимової холоднечі, підійде на виписку.

Отже, робота полягає в наступному:

 1. Спочатку в’яжеться шарф. Необхідно пров’язати початкову ланцюг. Петлі набираються з урахуванням знятих мірок.
 2. Спосіб в’язання капора для початківців – панчішний. Але є й інший варіант: один ряд в’яжеться повітряними петлями, а інший – лицьовими. Ряди чергуються, і пряжа виходить еластичною і дуже теплою.
 3. В кінці кожного ряду в’язання необхідно перевертати.
 4. Потім до шарфа кріпиться капюшон. Для цього з виворітного боку останнього ряду капюшона потрібно набрати петлі і продовжити в’язання аналогічним способом.
 5. Коли буде провязано достатню кількість пряжі, петлі потрібно буде зменшувати.

vyazanie dlya novorozhdennykh spicami s opisaniem 🥝 i skhemami, kak svyazat detskuyu shapku i chepchik, video29 Вязання для новонароджених спицями з описом 🥝 і схемами, як звязати дитячу шапку і чепчик, відео

Такий виріб захистить дитину від зимової холоднечі

В кінці роботи шов слід розгладити.

Як зв’язати чепчик для новонародженого спицями?

Для початку необхідно визначитися з розміром чіпця. Потім вибирається пряжа. Після цього потрібно зняти мірки з голови малюка, головне – виміряти окружність голови.

 1. Чепчик зв’язати простіше всього. Спосіб в’язання – панчішний. Гумка в такому виробі не в’яжеться. Після набору петель можна приступити до в’язання, пров’язуючи кожну петлю лицьовою способом.
 2. Найпростіше в’язати чепчик на кругових спицях.
 3. Збавляти петлі потрібно тоді, коли виріб буде майже довязано до маківки. Петлі прибираються рівномірно, в кожному ряду.
 4. В кінці роботи повинна залишитися одна петелька, через яку слід протягнути нитку. Її потрібно закріпити з виворітного боку.

Шапка з вушками для новонародженого від 0 до 3 місяців спицями (відео)

Це далеко не всі способи в’язання дитячих шапочок. Є маса ідей, що дозволяють своїми руками створювати гарні роботи для малюків. У холодну пору року шапочка малюкові необходимf, так чому б не зробити її самостійно?

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!