В’язання спицями следка відео 🥝 як в’язати двома спицями тапочки, следочки без шва, просте опис, схеми, способи

Перебуваючи вдома, хочеться відчувати себе комфортно і затишно, але не всі домашні тапочки дають таке відчуття. І тут на допомогу приходять власноруч пов’язані следка. З боку тільки здається, що зв’язати красиві, м’які, зручні і теплі следка спицями важко. Насправді, як і в багатьох інших випадках, це удавана видимість. Незважаючи на те, то в’язання шкарпеток на чотирьох спицях — це класика, як правило, при в’язанні следков (наприклад, популярних черепашок) можна обійтися всього двома. Лише деякі візерунки, наприклад, широкі коси, в’яжуться н а трьох. Коли в руках є покрокова інструкція і схема з описом в’язки, кожної майстрині відразу стає зрозуміло, що все не так і важко. vyazanie spicami sledki video 🥝 kak vyazat dvumya spicami tapochki, sledochki bez shva, prostoe opisanie, skhemy, sposoby85 Вязання спицями следка відео 🥝 як вязати двома спицями тапочки, следочки без шва, просте опис, схеми, способи

З боку тільки здається, що зв’язати красиві, м’які, зручні і теплі следка спицями важко

Следка спицями: покрокова інструкція для початківців рукодільниць

Для роботи знадобляться спиці третього розміру, натуральна вовняна пряжа, нитки — 2 стограмових клубка.

 1. Першим ділом спицями робиться тринадцять петель і вісім рядів платочної в’язкою.
 2. Після дев’ятого ряду потрібно додати за такою схемою: кромочная + п’ять платочної в’язки + накид + лицьова + накид+ 5 платочных і, насамкінець, кромочная. Виворіт в’яжеться по кінцевому результату. Виворітні накіди — скрещенной.
 3. Наступний лицьові ряди потрібно доповнити накидами до і після платочної в’язки. Виворіт робити у відповідності з малюнком. Накіди — скрещенной виворотом. Так продовжувати до тих пір, поки не буде 39 петель.
 4. З усіх треба виділити дев’ять петель і виконати закруглення на мисок: п’ятнадцять пров’язати, дев’яту і десяту спільно. Далі поворот полотна. Пров’язати восьму, а дев’яту і десяту як попередні. І так до моменту, коли буде тільки дев’ять центральних.
 5. По крайці миска зробити кромочні з двох сторін по 18. На цьому етапі має бути 45 петель. Розподілити: кромочная. 5 платочных, 1 виворітна, 4 джгута, 21 лицьова. Потім 1 виворітна, 4 джгута, виворітна, п’ять платочної, кромочная петля.
 6. У рядках потрібно зрушувати зображення в кожному четвертому ряду. Дві залишити на додатковому спиці, дві лицьові. Після цього дві резервні підхопити. Виворіт — по малюнку. Зробити 37-40 рядів (на 37 розмір ноги).
 7. П’ята робиться так само, як мисок.
 8. Заключні вісім рядів — платочная в’язка. Кінцевим в’яжеться ряд, що закриває всі петлі.

Прикрасою можуть служити красиві намистинки, викладені візерунком. На следка — тапочки дуже симпатично буде виконати візерунки у вигляді бантиків або квіточок. Нижче — відеоурок, завдяки якому навчитися швидко і красиво зв’язати следики для жінки незвичайним способом на 2х спицях можна абсолютно безкоштовно. Навіть починаюча в’язальниця зможе впоратися буквально за вечір.

Прості следка на двох спицях (відео)

Як зв’язати следка на двох спицях без шва: схема і опис в’язки

Насамперед необхідно проміряти ногу. Це буде впливати на розмір петель. Їх кількість повинна бути непарною. (В залежності від того, дорослий чи дитина, їх може бути і 16 і 42)

vyazanie spicami sledki video 🥝 kak vyazat dvumya spicami tapochki, sledochki bez shva, prostoe opisanie, skhemy, sposoby86 Вязання спицями следка відео 🥝 як вязати двома спицями тапочки, следочки без шва, просте опис, схеми, способи

Насамперед необхідно проміряти ногу

 1. Якщо планується в’язання на ногу дорослої людини, то це число буде перебувати в межах 40 — 60. Спочатку в’яжеться верх, потім — бортики.
 2. Щоб зробити верх следков — тапочок потрібно застосувати будь-який вид щільної в’язки. Як варіант, можна пров’язати гумку 1 на 1. У такому разі следка не будуть зіскакувати з ніг.
 3. Потрібно зрозуміти, чи буде у следок відворот чи можна обійтися без нього. Тут, як кажуть, справа кожного. Якщо вирішено, що буде, то кількість рядків буде дорівнює 20-ти. В іншому випадку — 10-ти.
 4. Наступним кроком потрібно розділити бортик надвоє. В середину додати одну петлю і продовжувати в’язання платочної в’язкої до верху миска. Для цього потрібно провязать першу половину. Потім зробити накид і середню петлю. І знову накид. Вив’язати другу частину.
 5. Таким чином, вывязывается полотно до тієї глибини, яка спочатку замислювалася.
 6. Після цього виготовляється підошва для трохи. В’яжеться вона так само, платочної в’язкою. Цей спосіб дасть потрібну щільність, і следок не буде жорстким, що важливо.

Це цікаво! Прочитайте статтю про те, як легко в’язати тапочки спицями.

Далі йде докладний опис — простий варіант для початківців, як в’язати следочки:

 • полотно необхідно розмежувати на три частини;
 • середня частина повинна дорівнювати 11 петель;
 • ряди в’яжемо так: спочатку — до середини, в’яжуться 10 петель, 11-а в’яжеться спільно з іншою частиною.

Як потрібно правильно діяти:

 • в’язання розгорнути, по-новій зробити 11 петель, як показано раніше;
 • в’язати до того моменту, поки не залишиться ту кількість, яка необхідна для підошви;
 • далі робиться задня частина, для якої використовуються петлі, які залишилися — їх потрібно провязать з однією петлею боки (спочатку з однієї, потім з іншої сторони).

За цією схемою легко зв’язати жіночі следка і чешки для дітей з допомогою двох спиць.

Следка спицями: простий спосіб (майстер-клас для новачків)

Як з рештою вовняної пряжі можна пов’язати найлегші следка? Такі залишки є практично у всіх рукодільниць: і викинути шкода, і, куди застосувати, незрозуміло. Найшвидший спосіб утилізувати такі залишки — зв’язати следка або пару шкарпеток.

Щоб з цих залишків зробити шкарпетки, будуть потрібні спиці четвертого та п’ятого номерів. В’язати можна і на окремих 2 х спицях, і на кругових. Починати рукоділля потрібно з того, щоб набрати 50 петель. Після цього йде провязка двадцяти петель платочної в’язкою. Висота моделі визначається в’язким. У наведеному варіанті було додано додатково 5 поруч платочної в’язки світлими нитками. Процес завершується одноразовим закриттям всіх петель.

vyazanie spicami sledki video 🥝 kak vyazat dvumya spicami tapochki, sledochki bez shva, prostoe opisanie, skhemy, sposoby87 Вязання спицями следка відео 🥝 як вязати двома спицями тапочки, следочки без шва, просте опис, схеми, способи

Починати рукоділля потрібно з того, щоб набрати 50 петель

Як результат має вийти пов’язане полотно у формі прямокутника. Його довжина буде 37 сантиметрів, висота — 12 сантиметрів. Допоміжним декором верхній ряд прикрасять ажурні візерунки, зроблені гачком. Для цього треба пров’язати стовпчики. Вони повинні складатися з п’яти накидов через три петлі.

Наступним етапом буде виготовлення прямокутної заготовки. Її потрібно зігнути кутом біля носика і зробити підошву. Потім робиться підошва решти трохи. Під стовпцями дві частини тапочка пришиваються вгорі.

Чоловічі тапочки-следка спицями

Перевага следков без швів довго описувати не варто: нічого не заважає, не тисне і не натирає. В’язати їх просто і недовго. Якщо хочеться чогось більш складного, можна вив’язати следка норвезьким візерунком. На цьому прикладі видно, як в’язати чоловічі следка. Треба ж дбати про те, щоб ноги в улюблених чоловіків були завжди в теплі.

Для в’язання будуть потрібні:

 • моток пряжі улюбленого кольору чоловіки;
 • пара спиць третього номера.

vyazanie spicami sledki video 🥝 kak vyazat dvumya spicami tapochki, sledochki bez shva, prostoe opisanie, skhemy, sposoby88 Вязання спицями следка відео 🥝 як вязати двома спицями тапочки, следочки без шва, просте опис, схеми, способи

Перевага следков без швів довго описувати не варто: нічого не заважає, не тисне і не натирає

Схема не потрібно — все гранично просто.

 1. Першим ділом набрати 49 петель.
 2. Три ряди в’язати гумкою (особа — виворіт).
 3. Потім 23 петлі провязать гумкою + накид + одна лицьова + накид + лицьова (відзначити маркером, так як вона буде центральною) + накид + одна лицьова + накид + 23 петлі провязать гумкою.
 4. Далі зробити 20 рядів. У вивороті всі петлі провязать, як вказано на малюнку.
 5. Після цього в’яжемо 5 рядів платочної в’язкою. Йде за ними ряд в’язати до половини. Продовжити в’язання семи середніх петель платочної в’язкою, пров’язуючи в кінці рядів з обличчя і вивороту по 2 здвоєних петлі.
 6. Так робити, поки не буде всього 7 петель по центру.
 7. Щоб сформувати п’яту з боків гумки набрати по 14 петель. В’язати, пров’язуючи по 2 петлі разом у всіх рядах.

По закінченню в’язання всі петлі закрити.

Як виготовити оригінальні следка-туфлі

Нижче наведено майстер-клас на розмір ноги 36-41. Потрібно взяти товсту пряжу під зимовий сезон і пряжу меншої товщини під більш теплу погоду.

 1. Спочатку набрати 41 петлю.
 2. Три ряди опрацювати платочної в’язкою. Вийшов бортик.
 3. Розділити рукоділля на дві частини.
 4. Непарну петлю позначити маркером. Потім накид + петля + накид.
 5. На завершення ряду, з кожної спицею робити по 5 петель. Що до одинадцятої петлі, вона повинна бути пов’язана з боковим поруч.
 6. По закінченню в’язання перевернути полотно. Далі продовжити виворітними петлями, поки не дійде до петель підошви.

vyazanie spicami sledki video 🥝 kak vyazat dvumya spicami tapochki, sledochki bez shva, prostoe opisanie, skhemy, sposoby89 Вязання спицями следка відео 🥝 як вязати двома спицями тапочки, следочки без шва, просте опис, схеми, способи

Потрібно взяти товсту пряжу під зимовий сезон і пряжу меншої товщини під більш теплу погоду

Останнім штрихом зв’язати між собою кілька петель бічних рядів. Так сформується задник. Ось і вся хитрість.

Рекомендації та поради

 1. Перед тим, як приступити до рукоділля, уважно вивчіть і виберіть потрібну.
 2. Пряжу потрібно підготувати щільну. Жорстку брати не потрібно — при носінні вироби буде відчуватися дискомфорт.
 3. Рекомендується в’язати виріб рельєфним візерунком — воно буде гріти і масажувати ногу.
 4. Щоб край не розтягувався, треба обв’язати його гачком (стовпчик один ряд без накиду).

Підошву краще в’язати ниткою подвійного складання.

Тапочки-следка на двох спицях (відео)

Тепер можна спокійно братися за рукоділля і забезпечити всю сім’ю теплими, красивими следками власного виготовлення. Близькі будуть раді, знаючи, що про них завжди дбають, і неодмінно дадуть відповідь тим же.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!