Як навчитися ліпити з пластиліну, техніка ліплення з пластиліну, суші з пластиліну покроково

kak nauchitsya lepit iz plastilina, tekhnika lepki iz plastilina, sushi iz plastilina poshagovo99 Як навчитися ліпити з пластиліну, техніка ліплення з пластиліну, суші з пластиліну покроковоМи навчаємо діток робити вироби з пластиліну не тільки для розваги. Справа в тому, що такі уроки не тільки захоплюючі і забавні, але і корисні. Адже під час творчої роботи, такий як уроки ліплення, плетіння, малювання — розвивається наша моторика, координація рухів, а також створюється поняття про формою, кольоровою гамою, пропорціях.

Знаючи про важливість такого уроку, багато матусі задаються питанням про те, як навчитися робити поробки. Насправді все дуже просто. До того ж у магазинах є різноманітність видів такого матеріалу всієї колірної палітри, а також пристосувань для роботи з ним. Це дуже полегшує уроки для початківців і дає можливість вільно фантазувати. Звичайно, складність вироби буде залежати від віку малюка. Починати варто з звичайних виробів, які знайомі і важливі дитині. Більшість діток обожнює тварин, тому потрібно вибрати цю тему для роботи. Ліпити з пластиліну варто поетапно, показуючи дитині всі свої маніпуляції і даючи пояснення. Можна разом створити слона, з-під пальчиків дитини може з’явитися новорічний олешек, або ваш домашній улюбленець. А може, ваша дитина любить машинки? Або пісочний кренделі? Все це — мотиви для натхнення, які можна використовувати в роботі з пластиліном юному ходожнику. І звичайно ж, знадобиться поетапна інструкція — як і що робити.

Підготовка до творчої праці

kak nauchitsya lepit iz plastilina, tekhnika lepki iz plastilina, sushi iz plastilina poshagovo100 Як навчитися ліпити з пластиліну, техніка ліплення з пластиліну, суші з пластиліну покроковоПеред початком ліплення варто перевірити наявність всього необхідного:

 • Пластилін (беремо м’який, податливий, нормальної якості, щоб дитині було легше розминати його в ручках).
 • Пристосування для ліплення.
 • Дітям варто нагадати, що брати матеріали в рот заборонено. Матусям необхідно уважно стежити за всім.

Галерея: ліплення з пластиліну (25 фото)

Ліпимо з пластиліну, виріб поетапно

kak nauchitsya lepit iz plastilina, tekhnika lepki iz plastilina, sushi iz plastilina poshagovo101 Як навчитися ліпити з пластиліну, техніка ліплення з пластиліну, суші з пластиліну покроковоЯкщо всі матеріали підготовлені, треба разом з малюком комфортно розміститися за столом. Створюємо тварин з матеріалу поетапно, дублюючи маніпуляції дитини, щоб продемонструвати йому приклад.

Беремо шматочок будь-якого кольору, краще всього темного (який сподобається дитині) і робимо пару деталей.

При цьому вчимося ліпити самі легкі пластилінові фігурки:

 • Овал великий для тулуба;
 • Чотири дрібних овалу (або ковбаски) для наших лапок.
 • Дрібний овал (або скачуємо джгут) для хвостика.
 • Створюємо кулька для голови і трошки витягуємо його з однієї прихильник для хобота;
 • Два дрібних кульки зліпимо і приплюсуємо (це будуть вушка).
 • Після цього повільно зберемо головні частинки фігурки, тобто, прикріплюємо ніжки і голівки до тулуба.
 • Закріпимо вуха до голови, а хвіст до тулуба.

Далі треба виліпити очі, бровки, кігті звіра. Але матусі варто враховувати вік і можливості дитини. Зовсім маленький малюк не зможе створити занадто маленькі деталі. Тому самі створюємо їх з пластиліну і допомагаємо дитині правильно розміщувати їх на фігурці.

Ліплення з пластиліну для діток 2 і 3 року

kak nauchitsya lepit iz plastilina, tekhnika lepki iz plastilina, sushi iz plastilina poshagovo102 Як навчитися ліпити з пластиліну, техніка ліплення з пластиліну, суші з пластиліну покроковоУ віці від двох до трьох років малюк ще не справляється з нормальним матеріалом, тому варто брати ще спеціальний м’який пластилін для маленьких дітей.

Діти ще тільки навчаються керувати своїми руками і їм складно даються уроки ліплення. Підбираємо малюкові не важкі завдання, щоб він зміг з ними впоратися, це його втішить, додасть впевненості в собі і він побажає продовжити займатися цим цікавим видом творчості.

До трьох років малюк вже зможе:

 • Відривати шматки пластиліну.
 • Створювати з них кульки.
 • Расплющівать матеріал.
 • Приєднувати матеріал на папері і розгортати його.
 • Роздавлювати кулі руками.
 • Створювати ковбаски.
 • Скручувати ковбаски в кільця.
 • З’єднувати всі складові в одну деталь.
 • Завдання батьків-навчити дитину цьому.

Покажіть дитині:

 • Як розрізати ковбаску, і отримати кільця.
 • Як можна вирізати фігури з рівної коржі.
 • Як розрізати тісто на квадратики, трикутники та інші форми.
 • Як приліпити на розмазаний по картону пластилін різні предмети, наприклад, насіння, намистини, крупи, макарони.

Тривалість уроків ліплення у віці 1-3 роки становить п’ятнадцять хвилин і залежить від настрою і бажання малюка працювати з цим матеріалом.

Для цього віку радять брати пластилін тільки важливих кольорів, щоб не перевантажувати дитину сильним різноманітністю і не відволікати від самого уроку ліплення. До того ж, якщо захочете, кольору можна змішати і отримати нові відтінки.

Ліплення з пластиліну для дітей 4 і 5 років

kak nauchitsya lepit iz plastilina, tekhnika lepki iz plastilina, sushi iz plastilina poshagovo103 Як навчитися ліпити з пластиліну, техніка ліплення з пластиліну, суші з пластиліну покроковоУ віці п’яти років дитина вже вміє поводитися з ножем для ліплення, його руки вже зміцніли і він може займатися з простим пластиліном.

Дітки цього віку вміють скачувати кулі, ковбаски і тепер їм важливіше буде створювати самим більш складні і унікальні вироби.

Запропонуйте малюкові створити грибну поляночку або лісову галявину з кущами і деревами навколо. Може дитина побажає зліпити щось своє, не перемішайте йому в такій справі. Це навпаки, прекрасно і покращує його самостійність.

Також мама може зліпити одну детальку композиції, а дитина-другу, потім з’єднайте всі в одну частину. Так, малюк буде відчувати відповідальність за свою частку роботи.

Дитина в такому віці може робити прості фігурки тварин, рослин, пташок, їжу для лялечок. Час роботи з пластиліном від десяти до двадцяти хвилин, якщо дитина сильно захоплений, можна продовжувати трошки, залежить від посидючості дитинку. А з дітьми старшого віку можна спробувати ліплення з пластиліну плей до, в темі допоможуть розібратися відеоуроки з інтернету. Ось ми і розібрали, як робити роботи з пластиліну художні або професійні. Якщо ви знаєте, з якою фігурки почати, виберіть корову, козу або якщо ви набралися більшого досвіду, зліпіть красивого героя з мультика.

Інші схеми ліплення

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!