Як зробити панно Сова в техніці макраме починаючому майстрові з покрокової інструкцією і схемою плетіння

kak sdelat panno sova v tekhnike makrame nachinayushhemu masteru s poshagovojj instrukciejj i skhemojj pleteniya645 Як зробити панно Сова в техніці макраме починаючому майстрові з покрокової інструкцією і схемою плетінняТі, хто хоч раз у житті мав справу з плетінням виробів у техніці «макраме», звичайно ж, пам’ятає результат своїх праць. У багатьох в радянські часи на стіні гордо сиділа красуня — совушка, сплетена з шпагату. Думаєте це вже немодно? Пройшли ті часи? А дуже навіть дарма.

Насправді сова не тільки символ мудрості, але, як вважають багато хто, залучає в будинок достаток. Сьогодні зображення сови можна побачити і на малюнках шпалер і тканин. Користуються великою популярністю сумки, брелок, косметички ,біжутерія, предмети інтер’єру з образом цієї загадкової птиці. робити

kak sdelat panno sova v tekhnike makrame nachinayushhemu masteru s poshagovojj instrukciejj i skhemojj pleteniya646 Як зробити панно Сова в техніці макраме починаючому майстрові з покрокової інструкцією і схемою плетінняЯкщо у вас з’явилося бажання прикрасити стіни свого будинку макраме «Сова», плетеними поетапно по цій цікавій техніці — немає нічого простіше. Навіть ті, хто жодного разу не пробував себе в цій справі, зможуть домогтися бажаного результату. Виготовлення сови з плетених ниток якраз є нескладним видом плетіння макраме. Початківцям достатньо опанувати термінологію вузлів цієї техніки покроково. Для початку можна використовувати просту схему, так як за схемою працювати простіше. Як варіант спробуйте подивитися майстер-класи і у вас точно повинен вийти цей плетений шедевр з ниток.

Що таке «Макраме»?

kak sdelat panno sova v tekhnike makrame nachinayushhemu masteru s poshagovojj instrukciejj i skhemojj pleteniya647 Як зробити панно Сова в техніці макраме починаючому майстрові з покрокової інструкцією і схемою плетінняПоходження терміна «макраме» достеменно не відомо. Є відомості, що ще в 9-му столітті до н.е. на Сході вже існувало прикладне ремесло під назвою «макраме». Навіть стародавні єгиптяни з допомогою цього художньо-прикладного мистецтва створювали предмети побуту і різні прикраси інтер’єру і одягу. Ще в ті часи і по сей день для плетіння нитками вибиралися різні матеріали. Головна умова для створення чіткого та рельєфного узору — це кручені нитки. Так, і, як видно з робіт сучасних майстрів, колір матеріалу для плетіння теж має значення. Краще використовувати нитки світлих, пастельних тонів.

Галерея: панно Сова (25 фото)

Вчимося робити простий вузол

kak sdelat panno sova v tekhnike makrame nachinayushhemu masteru s poshagovojj instrukciejj i skhemojj pleteniya648 Як зробити панно Сова в техніці макраме починаючому майстрові з покрокової інструкцією і схемою плетінняВесь принцип цього рукоділля грунтується на роботі з основною ниткою, на якій працюють, і робочої (з якої в’яжуться вузли візерунка). Найефектніше використовувати ланцюжок з простого вузлика. Плететься такий вузлик з двох ниток: ліва — робоча нитка, права — нитку основи.

kak sdelat panno sova v tekhnike makrame nachinayushhemu masteru s poshagovojj instrukciejj i skhemojj pleteniya649 Як зробити панно Сова в техніці макраме починаючому майстрові з покрокової інструкцією і схемою плетінняПоверх основи кладеться робоча нитка і заводиться під нитку основи, а протягується кінець в петлю. Так утворюється простий куточок в макраме. Потім права нитка кладеться поверх лівої, заводиться під неї і протягується кінець в петлю. Так, чергуючи нитки основи та робочу нитку, выплетаются то ліві, то праві вузлики, з яких утворюється ланцюжок простого вузлика.

Для початківців майстрів цієї техніки буде нескладно спробувати зробити панно «Сова». Детальна схема представлена нижче.

Приступимо до плетіння макраме панно «Сова».

Плетіння панно «Сова» з ниток

Для роботи вам знадобляться:

 • пеньковий шпагат — близько 60м
 • для око сови — дві великі намистини (можна ґудзики)
 • дерев’яна паличка.

Сова-макраме: майстер-клас

 1. Шпагат розріжте на шістнадцять частин по 3,5 м і зробіть з них простий навіс на нитку довжиною 50см.
 2. Зав’яжіть 8 подвійних плоских вузлів в ряд і від них сплетіть «шахматку» (на кут).
 3. На крайніх нитках 1-го і 8-го вузла початкового ряду сплетіть дві похилі бріди (за формою куточка).
 4. На основі ниток останнього репсового вузла в похилих бридах сплетіть дві горизонтальні бріди вправо і вліво.
 5. На 4-х середніх нитках сплетіть «ягідку» з 4-х подвійних плоских кутів.
 6. Слетите на нитках основи «ягідки» похилі бріди вниз куточка.
 7. Тепер плетіть «шахматку» між похилими бридами від куточка( 8 подвійних плоских вузлів — останній ряд «шахматки»).
 8. kak sdelat panno sova v tekhnike makrame nachinayushhemu masteru s poshagovojj instrukciejj i skhemojj pleteniya650 Як зробити панно Сова в техніці макраме починаючому майстрові з покрокової інструкцією і схемою плетінняПотім відкладіть нитки крайніх плоских кутів в сторону і від шести залишилися подвійних плоских кутів сплетіть «шахматку» вузлами «лакомка». Це тулуб сови (10 рядів).
 9. Далі плетіть на відкладених раніше нитках плоску ланцюжок з правого і з лівого боку по довжині тулуба сови.
 10. Сплетіть сім подвійних плоских вузлів в останньому ряду.
 11. Згрупуйте всі нитки по чотири і, використовуючи самі групи , зав’язуємо два подвійних плоских вузла в ряд.
 12. Закріпіть всі нитки репсовыми вузлами на паличці, як на основі і сильно затягніть. Обріжте кінці, що залишилися.
 13. І останній штрих — на місця для очей пришиваємо намистини(або гудзики).

Панно готово.

Якщо вам доставило задоволення плетіння сови макраме, то сміливо можете пробувати і інші вироби.

 Як зробити панно Сова в техніці макраме починаючому майстрові з покрокової інструкцією і схемою плетіння

Сучасні майстри макраме вражають уяву своїми творчими фантазіями. Які тільки не побачиш чудеса, виконані в цій техніці, на виставках. Кожен майстер унікальний у своєму підході до роботи в цій області, так як техніка плетіння вдосконалюється і розвивається.

Займатися цим видом рукоділля нескладно, але воно вимагає терпіння, захопленості і багато фантазії. Слід пам’ятати, що присвячуючи кілька годин вільного часу плетіння, варто влаштовувати перерви для розминки. Дуже великий навантаженню піддаються очі, руки і навіть ноги. Тут вам допоможе гімнастика для очей і невелика розминка спини, рук і ніг.

Для початківців майстрів актуально спробувати роботу, використовуючи всілякі майстер-класи. Це допоможе придбати необхідні навички в плетінні вузлів макраме. А з часом ви вже й самі зможете створювати оригінальні вироби, використовуючи свою фантазію і набутий досвід. Простір для фантазії тут дуже великий. Крім панно і кашпо в техніці макраме можна виготовити кулони, ремені, біжутерію і навіть оригінальні фіранки. Володіючи мистецтвом макраме кожному під силу змінити світ навколо себе і прикрасити його за власним смаком!

Панно «Сова — символ мудрості»: фотоkak sdelat panno sova v tekhnike makrame nachinayushhemu masteru s poshagovojj instrukciejj i skhemojj pleteniya652 Як зробити панно Сова в техніці макраме починаючому майстрові з покрокової інструкцією і схемою плетінняkak sdelat panno sova v tekhnike makrame nachinayushhemu masteru s poshagovojj instrukciejj i skhemojj pleteniya653 Як зробити панно Сова в техніці макраме починаючому майстрові з покрокової інструкцією і схемою плетінняkak sdelat panno sova v tekhnike makrame nachinayushhemu masteru s poshagovojj instrukciejj i skhemojj pleteniya654 Як зробити панно Сова в техніці макраме починаючому майстрові з покрокової інструкцією і схемою плетінняkak sdelat panno sova v tekhnike makrame nachinayushhemu masteru s poshagovojj instrukciejj i skhemojj pleteniya655 Як зробити панно Сова в техніці макраме починаючому майстрові з покрокової інструкцією і схемою плетінняkak sdelat panno sova v tekhnike makrame nachinayushhemu masteru s poshagovojj instrukciejj i skhemojj pleteniya656 Як зробити панно Сова в техніці макраме починаючому майстрові з покрокової інструкцією і схемою плетінняkak sdelat panno sova v tekhnike makrame nachinayushhemu masteru s poshagovojj instrukciejj i skhemojj pleteniya657 Як зробити панно Сова в техніці макраме починаючому майстрові з покрокової інструкцією і схемою плетінняkak sdelat panno sova v tekhnike makrame nachinayushhemu masteru s poshagovojj instrukciejj i skhemojj pleteniya658 Як зробити панно Сова в техніці макраме починаючому майстрові з покрокової інструкцією і схемою плетінняkak sdelat panno sova v tekhnike makrame nachinayushhemu masteru s poshagovojj instrukciejj i skhemojj pleteniya659 Як зробити панно Сова в техніці макраме починаючому майстрові з покрокової інструкцією і схемою плетіння

Інші цікаві статті по рукоділлю

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!