Як зв’язати капюшон спицями для початківців 🥝 в’язаний капор, шарф, схеми з описом

Як можна заощадити на покупці шарфа і шапки? Хороший варіант – придбати шапку і шарф одним виробом. А якщо не платити гроші, а зробити своїми руками? Незвичайна річ зручна, красива і не стандартна вже з кількох причин – вона зроблена власноруч і по одному розміру, а значить, унікальний головний убір призначений тільки одній людині. Найпростіший варіант комбінування шапки і шарфика – шарф-капюшон. У цієї новинки є два різновиди: якщо капюшон поступово переходить в шарф хомут — тоді таку річ іноді називають капр, якщо роздвоюється і стає звичайним шарфом — тоді башлик.

Шарф-капюшон можна зшити з теплою вовняної тканини, а можна зв’язати. Мк як виготовити покроково в’язаний шарф-капюшон і опис дивіться в нашій статті.

kak svyazat kapyushon spicami dlya nachinayushhikh 🥝 vyazanyjj kapor, sharf, skhemy s opisaniem84 Як звязати капюшон спицями для початківців 🥝 вязаний капор, шарф, схеми з описом

Хороший варіант – придбати шапку і шарф одним виробом

Шарф-капюшон спицями: проста схема в’язання

Як будь-який рукотворний виріб шарфик з капюшоном повинен бути виконаний за викройкою. Знадобиться викроїти два паперових прямокутника. Один з них в подальшому буде капюшоном, а другий шарфом. Для початківців рукодільниць представляємо стандартні розміри фігур для в’язання спицями. Отже, форма – прямокутник розмірами 150 см на 45 см для шарфа, друга фігура капюшона має розміри 25 см на 75 див. Коли викрійка вироби готова, приступаємо до самої роботи.

Знадобиться:

 • Близько кілограма шерстяної нитки (кількість матеріалу залежить від бажаної довжини виробу);
 • Прямі спиці № 6-7;
 • Нитка, голка для зшивання деталей.

kak svyazat kapyushon spicami dlya nachinayushhikh 🥝 vyazanyjj kapor, sharf, skhemy s opisaniem85 Як звязати капюшон спицями для початківців 🥝 вязаний капор, шарф, схеми з описом

Як робити:

 1. Починати в’язання необхідно з капюшона. Набираємо на спицю 50 петельок. Перші п’ять сантиметрів в’яжемо гумкою 1х1. Для цього одну петлю провязивать лицьовій петлею, наступну виворітного. Друге коло по особовому ряду робимо лицьові, за изнаночному ряду відповідно виворітні петлі.
 2. Далі піде в’язка англійської гумки. Першу петлю знімаємо без прив’язки, з другої оформляємо лицьову. Потім формуємо накид, третю петлю знімаємо назад без провязывания на іншу спицю разом з накидом. Четверту пров’язати виворітного, назад накидаємо нитку. І знову зняти накид разом з наступного петлею. Закінчити аналогічної в’язкої весь ряд, остання петелька повинна бути зворотною.
 3. Перша петля другого ряду знімається, другу пров’язати виворітного. Назад робимо накид, зняти його на іншу спицю разом з третьої петелькою.
 4. Попередньо з накиду і петлі першого рівня зробити подвійну петельку, пров’язати її лицьовій. Аналогічну схему проробляємо з усіма накидочными петлями ряду. Кінцеву петельку кожного ряду залишати не провязанной.
 5. Заготівлю капюшона в’язати до необхідної довжини. Закінчення в’язки формуємо гумкою 1х1 як початкові ряди.
 6. Заготівлю шарфика робимо аналогічним шляхом з набором 50 петель. Далі в’яжемо десять сантиметрів звичайною гумкою 1х1, основне полотно – англійська резинка. Довжину заготовки формуємо самостійно, виходячи з особистих побажань.
 7. Розкласти обидва пов’язаних прямокутні полотна за викройкою. Як показано на малюнку зшийте деталі разом. За бажанням готовий головний убір декоруйте великий ґудзиком-застібкою, намистинами або помпоном.

Це цікаво! Прочитайте статтю про те, як в’язати шарф англійської гумкою.

kak svyazat kapyushon spicami dlya nachinayushhikh 🥝 vyazanyjj kapor, sharf, skhemy s opisaniem86 Як звязати капюшон спицями для початківців 🥝 вязаний капор, шарф, схеми з описом

Для початківців рукодільниць представляємо стандартні розміри фігур для в’язання спицями

Шарф капюшон спицями (відео)

Вишуканий снуд-капюшон своїми руками за допомогою спиць: майстер-клас

Яскравий і стильний образ модної жінки допоможе створити снуд-капюшон. Відмітна особливість цього виробу – практичність у використанні, мінімум рукотворних швів голкою і теплий, популярний аксесуар для голови та горла.

kak svyazat kapyushon spicami dlya nachinayushhikh 🥝 vyazanyjj kapor, sharf, skhemy s opisaniem87 Як звязати капюшон спицями для початківців 🥝 вязаний капор, шарф, схеми з описом

 

Популярні способи в’язки снуда-капюшона спицями

 1. Прямі спиці. Використання в роботі є найпростішим способом в’язання виробу. Кінцевим результатом виходить полотно у вигляді прямокутної фігури. Краї фігури зшиваємо голкою.
 2. Кругові спиці. В’язання абсолютно не вимагає зшивання голкою. Полотно виходить цілісним.
 3. Гачок. Використовуючи його в роботі можна пов’язати як цілісне полотно, так і прямокутного типу, з подальшим з’єднанням країв голкою і ниткою.

Розраховуючи розмір майбутньої заготовки, необхідно враховувати якою буде аксесуар, адже від його ширини залежить ступінь захищеності від переохолодження шиї і вух. Обов’язково позначайте шпилькою початок в’язки, щоб потім не втрачати початкову петлю нового ряду.

Це цікаво! Прочитайте статтю про те, як легко зв’язати шарф снуд спицями.

Стандартні розміри снуда в один оборот

Вік

Висота (див)

Довжина (див)

дитина 4-6 років

15

45-50

7-9 років

18

45-50

10-14 років

20

45-50

доросла людина

35 (захист шиї)

50 (захист голови)

50-60

Шарф капюшон (відео)

Стандартні розміри снуда у два оберти

Виріб вийде на два окружних обороту, якщо до типового розміру довжини додати 80 сантиметрів.

Вік

Висота (див)

Довжина (див)

дитина 4-6 років

15

100

7-9 років

18

114

10-14 років

20

128

доросла людина

22-24

142

Для в’язання стильного капюшона беріть секційну пряжу. Ідеальне поєднання за 50% акрилу і вовни. Розглянемо варіант в’язки дорослого снуда довжиною 140 див.

Необхідно:

 • Пряжа 49% вовни, 51% акрилу 3 мотка по 300 гр.;
 • Кругові спиці № 4,5.

Як робити:

 1. Для початку роботи набрати на спицях 224 петлі. Пров’язуємо перший ряд гумкою 1х1, одна виворітна, одна лицьова. Кінці в’язання з’єднуємо вкруговую.
 2. Наступний ряд в’язати аналогічним шляхом: над виворітного зробити виворітну, над лицьовій робимо лицьову петельки.
 3. Процес в’язання продовжувати до закінчення матеріалу пряжі.
 4. Закінчення снуда робити за допомогою витягування однієї петлі через іншу, потім цю ж петлю витягнути через третю. Продовжувати поки не закриються всі петлі.
 5. Готовий головний убір прикрасити намистинками, паєтками.

Щоб почати новий моток пряжі, необхідно взяти голку з товстим вушком, просмикнути в вушко шматок нитки попереднього вовняного мотка. Потім голкою прошити всередину нитки нового мотка пряжі. Зафіксувати нитку можна прокрутивши її пальцями, тим самим маскуємо кінці.

kak svyazat kapyushon spicami dlya nachinayushhikh 🥝 vyazanyjj kapor, sharf, skhemy s opisaniem88 Як звязати капюшон спицями для початківців 🥝 вязаний капор, шарф, схеми з описом

Стильний і ошатний снуд-капюшон без швів

Виріб найкраще в’язати польської гумкою. Візерунок відмінно забезпечує прилягання, а характерний малюнок надає об’ємність. Оздоблення головного убору зробити платочної в’язкою.

Знадобиться:

 • Пряжа 1000 гр.;
 • Кругові спиці № 5.

Що робити:

 1. Роботу починаємо з набору спицями 80 петель. Якщо виріб призначається дитині, беремо 40 початкових петель. Заздалегідь порахуйте петлі, їх загальною кількістю повинно бути число, яке ділиться на 4.
 2. Провязивать перший ряд починаємо польської гумкою за схемою на 7-петельний раппорт: три особових, одна виворітна, три особових.
 3. Другий ряд починаємо так – одна виворітна, одна лицьова, три виворітних, одна лицьова, одна виворітна.
 4. Візерунок непарних рядів повторюємо як перший, парних в’яжемо по візерунку другого ряду.
 5. Петлі закрити наприкінці за допомогою платочної в’язки (особові петельки на кожному ряду).
 6. Шарфик-капюшон краще прикрасити оригінальними декоративними гудзиками.

Друга назва снуда – шарф труба.

Мало кому відомо, що саме в цьому році зимовий аксесуар надає образу одночасно грайливість і ступеневу вишуканість, визнаний самим екстравагантним в колекціях відомих сучасної моди.

kak svyazat kapyushon spicami dlya nachinayushhikh 🥝 vyazanyjj kapor, sharf, skhemy s opisaniem89 Як звязати капюшон спицями для початківців 🥝 вязаний капор, шарф, схеми з описом

 

Як зробити капор за допомогою спиць: покрокова інструкція

Капор — одна з найбільш зручних моделей шарфа-капюшона. Головний убір ідеальний для шкарпетки дітям, які дуже не люблять возитися з шарфиками.

Універсальний шарф-капюшон капор

Для в’язки такого універсального вироби необхідно зняти серединний розмір окружності голови. Щоб зрозуміти, скільки первинних петель знадобитися, з обраної пряжі зробіть пробний варіант візерункового раппорта, і виміряйте кількість петель на один сантиметр.

Мохер використовується для зовнішнього вигляду головного убору, вовняну нитку краще взяти на підкладку – так капор стане ще тепліше.

Необхідно:

 • Вовняна пряжа і мохер по 500 гр.;
 • Кругові спиці № 4 і прямі спиці № 4 — 4 штуки.

Як зробити:

 1. Набираємо вирахувану кількість початкових петель. 10 сантиметрів в’язки починаємо в’язати гумкою 1х1 – одна виворітна, одна лицьова. На звороті над виворітного петлею – виворітна, над лицьовою – лицьова петлі.
 2. Тепер вибираємо візерунок. Можна використовувати звичайний візерунок – п’ять рядів – виворітні, наступні п’ять – лицьові петлі. На звороті відповідно в виворітних петель в’яжемо лицьові, в особових виворітні петлі. Незважаючи на уявну простоту, остаточний візерунок виходить об’ємним, а якщо прикрасити ще вкрапленнями намистин – вишукано-оригінальним. Хороша ідея візерункового прикраси – ввязывание основної нитки комплектом з додатковою, наприклад, золотий декоративної ниткою.
 3. Періодично міряйте верхівку капюшона, щоб не помилитися з розміром. Коли довжина дійде до передбачуваної маківки, ділимо в’язку умовно на три частини з однаковою кількістю петель. Перенести всі петлі на прямі спиці. Попередньо підрахуйте кількість петельок до середини, позначте її ниточкою.
 4. З першого ряду вже виконаного поділу пров’язуємо ряд, закриваючи по одній петлі: останню петлю первісної спиці в’яжемо разом з першою другий частини, останню другої спиці з першої третьої частини. Наступний ряд в’яжемо по ходу візерунка. Третій ряд назад закриваємо петлі за аналогічною схемою.
 5. Завершивши потиличну частину капора, виводимо петельки для формування шарфа.
 6. Комірний низ виконуємо панчішної в’язкою, додаючи по одній петлі в кожному ряду. По закінченні з’єднайте кінці рядів, приміряйте ще раз.
 7. Наступний етап в’язки – горловина. Тут можна продовжити в’язання основного візерунка. Горловину робимо по довжині шиї.
 8. Закриваємо петлі звичайним шляхом, простягаючи попередню петлю через наступну петельку.
 9. Закінчений капор прикрасьте помпоном.

Зручність такого функціонального головного убору як шарф-капюшон важко недооцінити. Пов’язане виріб прекрасно захистить від холоднечі і холоду особливо уразливі місця – горло і голову. Вільний будова універсального шарфа-капюшона відмінно зберігає укладку, що дуже важливо для представниць прекрасної статі в зимовий вітряний день.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!