Якого числа День матері в 2020, 2021, 2022, 2023, 2024 році

День Матері — добре і світле свято, яке ми відзначаємо останні 20 років. З кожним роком ця дата стає все популярнішою. Однак зустрічаються і ті, хто практично не знайомий із цим днем. Щоб познайомитися зі святом ближче, варто дізнатися, якого числа його відзначають в Україні і світі, а також ознайомитися з традицією та історією урочистості.

Історія виникнення свята

У світі свято відзначають не менш 135 років і називають «Mothering Sunday». День Матері зародився в США. Одного разу вже дорослі діти, виховані багатодітною матір’ю, вирішили організувати для неї свято, де хотіли віддячити їй за покладені в їх виховання праці. Торжество було таким масштабним, що всі запрошені гості були в захваті, і його вирішили проводити з року в рік. Після і інші сім’ї перейняли цю традицію. Потім свято плавно перекочував в Європу та інші країни і отримав офіційний статус.

Варто відзначити, що на державному рівні у США свято стали відзначати трохи пізніше, з 1914 року. Ідеологом свята стала Анна Джарвіс, яка дуже важко пережила смерть своєї матері і хотіла, щоб у році був виділений день, коли кожен зможе висловити теплі почуття і сказати приємні слова своїм матерям. Вона зібрала однодумців, і з їх допомогою звернулася в державні структури, які згодом внесли День Матері в списку офіційних свят.

Символи свята

У свята є своя символіка. Найбільш популярним символом Дня Матері є плюшевий ведмідь з незабудкою в руках. При цьому квітка обрано не просто так. Згідно легендам саме незабудка допомагає людині згадувати про своїх рідних і близьких, символізує відданість і любов до рідних. Класичним подарунком на свято є букет в біло-рожевих тонах.

3ca20e4e20336632eb0278f53f69aed5 Якого числа День матері в 2020, 2021, 2022, 2023, 2024 році

Традиції свята

Як і будь-який інший свято, День Матері відзначають по-особливому, дотримуючись усталені традиції.

Як святкується в Україні

Цей день в Україні створений для підтримки як теперішніх, так і майбутніх матерів. Свято зміцнює сімейні цінності, допомагає звеличити мати не лише як жінку, але і як людини, що дає життя. В цей день згадують, що мама не тільки дарує життя, але і вкладає частинку себе на утримання і виховання дітей. Обов’язково відвідайте маму в цей день, якщо вона далеко.

За традицією діти вітають мам і дарують квіти і подарунки, зроблені власноруч: поробки, малюнки, листівки. Хороша сімейна традиція – зібратися всією родиною і спекти торт «Симнель».

У школах і дитячих садках в переддень свята проходять урочистості, присвячені мамам.

Багато волонтерські та соціальні організації проводять благодійні акції прямо на вулицях міста. Роздають сувеніри, листівки або листівки. Їх мета зрозуміла і проста – зберегти сімейні традиції, показати людям, що маму треба любити, берегти і цінувати.

На державному рівні також не забувають привітати мам в ефірі телебачення або радіомовлення. Безліч обласних і муніципальних центрів готують концерти в честь Дня Матері, нагороджують матерів-героїнь і вшановують інших жінок, за вклад у виховання дітей. В останні кілька років у багатьох містах України організовують акція «Мама, я тебе люблю». У великих освітніх і медичних установах проводяться семінари на тему материнства.

Як відзначають в інших країнах

День Матері має особливе значення. Окремі організації світового масштабу приурочують свої торжества саме до цієї дати. Багатодітним мамам, і жінкам, які виховують прийомних малюків, вручаються подарунки та премії. Благодійні та волонтерські фонди влаштовують піар-акції для підтримки одиноких мам, розвитку медицини для жінок, а також сфери різних послуг. Завдяки цьому святу всесвітні організації все більше турбуються про здоров’я жінок, благополуччі та проблеми материнства.

Якого числа відзначають День матері в 2021 році в Україні

У 2020 році День Матері у Україні будуть відзначати неділю, 9 травня День матері 2021 (Україна). Свято не має фіксованої дати і завжди випадає на неробочий день, а саме на останню неділю листопада.

Коли святкують День Матері в інших країнах світу

Найчастіше День Матері відзначають у травні, рідше – в березні, вересні або жовтні. При цьому в більшості випадків, як і в Україні, ця дата нефіксована і потрапляє на різні числа щороку.

Дати святкування Дня Матері в різних країнах світу в 2020 році.

Великобританія3 березня
Грузія3 березня
Єгипет, Ліван, Сирія21 березня
Англія31 березня
Вірменія7 квітня
Іспанія, Литва і Португалія5 травня
Греція9 травня
Філіппіни10 травня
США, Канада, Китай, Японія, Україна, Німеччина, Туреччина, Естонія, Фінляндія, Латвія12 травня
Киргизія19 травня
Польща26 травня
Казахстан15 вересня
Белоруссь14 жовтня

Ідеї подарунків мамам від дорослих і дітей

Найкращий подарунок – це подарунок, вручений з любов’ю, незалежно від того, що це: виріб, зроблена своїми руками, квіти або дрібничка для дому. Якщо ваша фантазія вичерпалася, при виборі подарунка зверніть увагу на:

 • Косметику. Будь-яка жінка буде рада нової туші для вій або флакончика улюбленої туалетної води. Можна купити сертифікат в парфумерний магазин або салон краси.
 • Кухонні приналежності. Якщо мама давно мріє про нову мультиварці, блендері або набір каструль – настав час її порадувати.
 • Фотоальбом. Цікава ідея – зібрати хороші сімейні знімки і помістити в альбом, підписати фотографії теплими словами. Можна замовити вже готову фотокнигу з оригінальним оформленням.
 • Рослина в горщику. Живу квітку в горщику на відміну від зрізаного букета квітів простоїть як мінімум кілька років і буде нагадувати мамі про свято і теплих привітаннях.
 • Який-небудь предмет для прикраси інтер’єру. Можливо, ваша мама давно хотіла змінити абажур на люстрі. Зараз якраз настав час.
 • Ювелірні прикраси.

Якщо підготувати подарунок потай, і зробити сюрприз, мама зрадіє як мінімум в два рази більше.

Цікаві факти

Цікаво знати, що:

 • У України в останні кілька років у День Матері обсяг продажів квітів потрапив на 4 місце за кількістю продажу букетів у році.
 • В Австралії їм США символом цього дня вважається гвоздика. Її бутон приколюють на одяг і носять весь день. Люди, у яких матерів вже немає в живих, щоб вшанувати їх пам’ять, приколюють білу гвоздику.
 • У світі щороку на подарунки до свята витрачається близько 14 млрд доларів.
 • Фіни в цей день покладають квіти біля пам’ятника Матері-працівниці.
 • В Естонії та Фінляндії День Матері – вихідний день.
 • В Канаді ранок свята матерів радують сніданком у ліжко, а у Великобританії для мам готують салат з фруктів.
 • Найбільша багатодітна мати в світі була з України. Вона народила 69 дітей за 27 років.

Якого числа День матері в 2020, 2021, 2022, 2023, 2024 році

У 2020 році10 траня
У 2021 році9 траня
У 2022 році8 травня
В 2023 році14 траня
У 2024 році12 травня

Незважаючи на те, що День Матері у всьому світі відзначають в різні дати, традиції та звичаї свята у всіх країн однакові. На честь матерів влаштовують концерти та урочистості, проводять всі можливі акції та заходи. У сімейному колі організовують урочистий обід або вечерю і обов’язково вітають маму з цим днем, кажуть їй самі теплі і заповітні слова подяки. Якщо немає можливості відвідати маму, обов’язково зателефонуйте їй і розкажіть про свої почуття по телефону.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!