В’язана пов’язка на голову спицями (для жінок)

Альтернатива шапці — пов’язка на голову спицями. Є жінки, які категорично не люблять носити шапки, по-перше, не всім вони йдуть, а по-друге, шапка псує зачіску, в ній жарко, і так далі. В’язана пов’язка на голову — зовсім інша справа. Давайте з’єднаємо стильні і карколомні пов’язки для жінок, моделі, які представлені в журналах на осінь/зиму 2018/19 рр. Схеми з описом додаються.

Пов’язка на голову, шаль і мітенки Зимовий холод

Цікава пов’язка з косами, пов’язана з перехлестом, шаль і мітенки — все це становить комплект «Зимовий холод». Для в’язання знадобляться нитки — шерсть і поліамідом — 3 мотка. Ця пов’язка-чалма має цікавий візерунок, схема додається. Розмір цієї оригінальної пов’язки — 54-56 див. Дизайн моделі Drops Design.

vyazanaya povyazka na golovu spicami dlya zhenshhin Вязана повязка на голову спицями (для жінок)

Шаль вийде 37 см. заввишки і 129 — шириною. Мітенки розмір: S, M, L. По низу окружність митенок буде: 15,5, 17, 18 див. Вгорі — 17,5, 18 і 19 см. Довжина митенок — 15,5, 16, 17 див.
Скорочення: Петля — п., ряд — р., лицьова петля — п. осіб., виворітна — изнан., накид — нак.

Щільність в’язання становить:

 • 19 п./38 р. = 10/10 див. — на спицях 4,5 мм. (шаль зручніше в’язати на кругових).
 • 21 п./28 р. = 10/10 див. — на спицях товщиною 4 мм., платочної в’язкою.
 • 21 п./42 р. — на спицях завтовшки 3,5 мм.

Пряжа використовується: Drops Sky номер 08 (74% альпака, підлога-мзс, шерсть) — 50 гр./190 м. Для пов’язки, шалі, і митенок знадобиться 3 моточка, потрібна буде ще додаткова спиця.
Якщо ви не купили саме цю пряжу — зверніть увагу на товщину нитки! Як замінити одну пряжу на іншу? Берете спиці тієї товщини, яка вказана в мк., наприклад — 3,5 мм. І в’яжете «пробник» 10/10 див. Потім дивіться, скільки у вас вийшло рядів і петель в «пробники». І, виходячи з цього — додаєте, або убавляете товщину пряжі (в 1,2,3 нитки).

Пов’язка на голову «Зимовий холод»

vyazanaya povyazka na golovu spicami dlya zhenshhin 1 Вязана повязка на голову спицями (для жінок)

В’яжемо на спицях товщиною 4 мм. Набрати 51 п. (ширина виробу), і в’язати 1 ряд изнан. Наступний р. — лицьова. В’яжемо його за схемою А.-1, плюс по 1 кромочной п. з двох сторін. Дивимося візерунок:

vyazanaya povyazka na golovu spicami dlya zhenshhin 2 Вязана повязка на голову спицями (для жінок)

Так в’язати за схемою повтор 4-х рядів. Відміряємо сантиметром 21 див. Бажано дов’язати до кінця схеми. Останні 25 п. ряду надягаємо на дод. спицю і залишаємо на додатковому спиці. А поки ми будемо працювати з першою спицею, на ній 26 п.

В’яжемо за тією ж схемою А. 1, тільки в кінці р. набираємо 1 п., — на першій спиці у нас 27 п. Так в’яжемо 16 р. (4 повтору схеми), в останньому р. послід. п. в’язати 2 п. разом. Першу спицю поки не чіпаємо — залишаємо в такому вигляді. Петлі з дод. спиці переносимо на другу спицю, додаємо на початку і в кінці р. по 1 п. На другий спиці 27 п. Виконуємо знову 16 р. схеми, в посл. р. закрити на початку і в кінці 2 п. разом. Залишилося 25 п.

Потім будемо робити перед з перехлестом. Нічого складного немає: першу спицю накладаємо на другу, знімаємо п. з першої спиці. В результаті у нас повинна залишитися одна спиця. Тобто у нас знову на спиці 51 п. Відзначаємо це місце маркером або шпилькою. Ми повинні від маркера пров’язати за схемою А. 1 ще 21 див. Потім ще 1 ізн. р. і всі петлі закрити. Зшити голкою з рідної ниткою краю пов’язані краї пов’язки.

Шаль «Зимовий холод»

Шаль в’яжеться платочної в’язкої (одні осіб. р.) з малюнком посередині. На спиці товщиною 4,5 мм. набираємо 15 п.

vyazanaya povyazka na golovu spicami dlya zhenshhin 3 Вязана повязка на голову спицями (для жінок)

1-й лицьовій р.: 1 осіб., нак., 2 осіб., нак., схема А. 2 (9 п.), нак., 2 осіб., нак., 1 осіб. — тобто в цьому р. ми додали 4 п. = 19 п.
2-й р.: 1 осіб., нак., 4 осіб., 9 п. схеми А. 2, 4 осіб., нак., ліц. додали 2 п. = 21 п.
3-й р.: 1 осіб., нак., ліц., 9 п. схеми А. 2, 9 п. схеми А. 2, нак., 3 осіб., — в цьому р. додано 4 п. = 25 п.
4-й р.:
Далі, повтор 2-го і 3-го р. на висоту 36 див. тобто в 4-му р. потрібно додати 2 п., в 5-му — 4 п., і так далі. На висоті 36 див. закрити п. осіб.

Мітенки

На спиці завтовшки 3,5 мм. Розміри S;M;L. Набираємо 35/39/41 п. і в’яжемо: 13/15/16 п. одними лицьовими, за схемою А. 2, і знову 13/15/16 осіб. Далі, в’язати до висоти 10/11/12 див. Додамо по 1 п. на початку і в кінці р., вийде 37/41/43 п. Потім працювати до 15/16/17 см від початку в’язання, закрити всі п., як осіб. Зшиваємо, використовуючи довгий хвіст залишився нитки. Іншу митенку в’яжемо симетрично першої.

Пов’язка «Очікування снігу»

Перед тим, як зв’язати пов’язку на голову, визначаємося з її товщиною. Нам потрібна тепла пов’язка жіноча пов’язка, типу чалма або тюрбан — означає пряжу потрібно вибирати з вовною, або з мохером, або з альпака.

vyazanaya povyazka na golovu spicami dlya zhenshhin 4 Вязана повязка на голову спицями (для жінок)

В даній роботі для в’язання ми використовуємо пряжу Drops Merino Extra Fine від Garnstudio, номер 01. Пряжа — 100% вовна, 50 гр./105 м., 1 моток.

Спиці товщиною 4 мм. Розмір голови — 56-58 см. Висота пов’язки 10 див, довжина її — близько 52 див.

Щільність в’язання: 21 п./28 р. осіб. гладдю — 10/10 див.

Щільність в’язання: 21 п. х 28 р лицьовою гладдю = 10 см х 10 див

Схема візерунка:

vyazanaya povyazka na golovu spicami dlya zhenshhin 5 Вязана повязка на голову спицями (для жінок)

vyazanaya povyazka na golovu spicami dlya zhenshhin 6 Вязана повязка на голову спицями (для жінок)

Як зв’язати пов’язку на голову спицями:

В’яжемо поворотними рядами і зшиваємо ззаду голкою з рідної ниткою.

Набрати на спиці товщиною 4 мм. 30 п. і виконуємо 1 ізн. р.

2-ой р.: в’яжемо за схемою А. 1 (повтор раппорта 6 разів), вийшло 30 п. + 6 п. не провязанных (чорна клітка).

3-й р: в’яжемо тепер вже всі п., і виходить у нас 36 п.

Далі, після того, як провязали повністю візерунок А. 1, в’яжемо візерунок А. 2. Продовжуємо працювати візерунком А. 2 ще 26 див., потім потрібно зробити перехльости у середині роботи: переносимо перші 18 п. на допоміжну сп., в’яжемо наступне засідання. 18 п., а далі — 18 п. з вспомогат. спиці. Працюємо далі за схемою А. 2. до тих пір, поки довжина пов’язки не досягне 48-49 див. Далі в’язати за схемою А. 3. Після того, як ви провязали повністю візерунок А. 3, у вас повинно залишитися 30 п. В’яжемо останній р. осіб., всі п. закриваємо. Зшиваємо голкою обидві частини пов’язки.

vyazanaya povyazka na golovu spicami dlya zhenshhin 7 Вязана повязка на голову спицями (для жінок)

На відео — в’язання пов’язки на голову «Бантик»:

ПОВ’ЯЗКА НА ГОЛОВУ СПИЦЯМИ “БАНТИК”. Headband

vyazanaya povyazka na golovu spicami dlya zhenshhin 8 Вязана повязка на голову спицями (для жінок)
Watch this video on YouTube

Пов’язка з візерунком «Плетінка»

Розмір пов’язки 55-56 див. Виконується простим, але в той же час красивим візерунком «Плетінка» 3/3.

vyazanaya povyazka na golovu spicami dlya zhenshhin 9 Вязана повязка на голову спицями (для жінок)

vyazanaya povyazka na golovu spicami dlya zhenshhin 10 Вязана повязка на голову спицями (для жінок)

Звичайна схема такого візерунка, використовується у шаликах, шапках, і так далі. Спробуйте спочатку на пробники — вам легше буде в’язати сам виріб.

Для пов’язки вам знадобиться 1 моток пряжі Lana Gold (50 % шерсть, 50% акрил, 240 гр./100 гр. Щільність в’язання — 17 п./22 р. = 10/10 див. Спиці товщиною 6 мм, 1 допоміжна спиця, 2 маленьких aux. спиці для малюнка, товста голка.

Набрати 30 п. на спиці 6 мм. Починаємо в’язати плетінкою за схемою 1:

vyazanaya povyazka na golovu spicami dlya zhenshhin 11 Вязана повязка на голову спицями (для жінок)

Після 8-го р. в’язати знову 1-й ряд. І так до тих пір, поки не провяжем 23 див. Закінчуємо у 6-му ізн. р. схеми 1. Далі — буде поділ в’язання на 2 частини. Починаючи з 7-ого р. в’яжемо першу частину смужки за схемою 2. Повторюємо 8 рядів 3 рази. Переносимо п. на допоміжну спицю.

Повернутися до залишеної смузі. Приєднуємо нитку і виконуємо другу смугу за схемою 3. В’яжемо за схемою 3 — три повтору.

Потім об’єднуємо обидві спиці в одну і в’яжемо за схемою 4, починаючи з 3-го ряду, поки не провяжем 23 див. Можна закрити всі петлі і зшити краї, а можна не закривати п., а з’єднати початок і кінець в’язання трикотажних або кеттельным швом.

vyazanaya povyazka na golovu spicami dlya zhenshhin 12 Вязана повязка на голову спицями (для жінок)

Пов’язка простим візерунком схема

vyazanaya povyazka na golovu spicami dlya zhenshhin 13 Вязана повязка на голову спицями (для жінок)vyazanaya povyazka na golovu spicami dlya zhenshhin 14 Вязана повязка на голову спицями (для жінок)

Пов’язки з жакардовим візерунком

vyazanaya povyazka na golovu spicami dlya zhenshhin 15 Вязана повязка на голову спицями (для жінок)vyazanaya povyazka na golovu spicami dlya zhenshhin 16 Вязана повязка на голову спицями (для жінок)vyazanaya povyazka na golovu spicami dlya zhenshhin 17 Вязана повязка на голову спицями (для жінок)vyazanaya povyazka na golovu spicami dlya zhenshhin 18 Вязана повязка на голову спицями (для жінок)vyazanaya povyazka na golovu spicami dlya zhenshhin 19 Вязана повязка на голову спицями (для жінок)vyazanaya povyazka na golovu spicami dlya zhenshhin 20 Вязана повязка на голову спицями (для жінок)

На відео — пов’язка в’язана на голову спицями у вигляді коси:

Майстер-клас. Пов’язка “Коса”. Drops Polaris.

vyazanaya povyazka na golovu spicami dlya zhenshhin 21 Вязана повязка на голову спицями (для жінок)
Watch this video on YouTube

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками