10 способів швидко почистити окуня

Для рибака окунь – найбільш популярна і проста у ловлі риба. Господині, яким належить цю рибу почистити, іншої думки. Справа в тому, що в окуня дуже дрібна і сильновросшая в шкіру луска, від якої позбутися вкрай складно. Щоб процес видалення луски доставляв мінімум незручностей, скористайтеся простими і корисними порадами з чищення окунів великих і маленьких розмірів.

Як швидко почистити ножем окуня

5c3fcc17141f61aa2a23b7fda6d8d4b1 10 способів швидко почистити окуня

Найбільш просте пристосування для чищення окуня – звичайний кухонний ніж. Бажано, щоб він був зі сталевим лезом, щоб луска відходила м’якше, а плавники і кістки добре розрізалися. Ні в якому разі не видаляйте луску на вазі, використовуйте для чищення обробну дошку. Щоб луска не розліталася в сторони, процедуру виконуйте в мисці з водою або в поліетиленовому пакеті.

На першому етапі обріжте плавці. Потім розтягніть рибу вздовж до хрускоту кісток, утримуючи тушку за голову і хвіст. Так процес чищення пройде трохи легше. Руху ножем виконуйте по черзі: від черевця до спинки по діагоналі і від хвоста до голови з кожного боку. Після цього випатрайте черево і промийте тушку під проточною водою.

Як почистити окуня з допомогою окропу

Видалити луску з окуня набагато простіше, якщо перед процедурою обдати тушку окропом. Час витримки однієї рибки в киплячій воді становить від двох до чотирьох хвилин в залежності від її розміру. Перед процедурою помістіть окунів в холодильник. Так ви досягнете максимальної ефективності від методу. Після дії високої температури луска стане м’якше і легко зніметься. Додаткова перевага способу полягає в тому, що луска не буде розлітатися в сторони при чищенні.

Сіль

ac9cb95ac9db9c24220d280afb5ed393 10 способів швидко почистити окуня

Подібний спосіб підходить для необроблених тушок з хвостами, плавниками і головами. Вам знадобиться відповідна за розміром ємність і пачка кухонної солі. Промийте рибу, складіть у посудину і пересипте сіллю. Через 5-7 годин луска сама почне відходити від шкірки.

Ножиці

40cd086a9fc65c3977dea3811182f709 10 способів швидко почистити окуня

Спеціальні ножиці, виготовлені для оброблення риби, відмінно справляються зі своїми обов’язками. Вони легко відрізають плавники і хвостову частину, підходять для розрізання кісток. Звичайно, весь процес чищення вони виконати не можуть, оскільки не на всіх етапах ножиці зручно використовувати. Тим не менш, подібне пристосування значно спростить процедуру і не дасть господині поранитися.

Ніж-пилка

667622433d88c95c57fe069efe21c9c3 10 способів швидко почистити окуня

Ножі з заточенням на двох сторонах добре справляються з чисткою риби. Зазвичай лезо має два вістря з різним розміром зубів. Більш дрібні призначені для нарізки овочів, хліба і сиру, а великі для оброблення м’яса та риби. З подібним ножем ви без особливих зусиль відріже плавці або розріжете кістки окуня, а також швидко видалити луску.

Ножі, скребки

6bca502658969d19552dca7c9f3cbb59 10 способів швидко почистити окуня

Ніж-скребок призначений спеціально для зняття луски з шкіри риби. Пристосування являє собою рукоятку зі спеціальною зубчастої насадкою. Процес чищення скребком стає менш трудомістким, займає менше часу і залишає менше сміття.

Як швидко почистити окуня теркою

61d26693f16a879f48b55e6f28361c36 10 способів швидко почистити окуня

Якщо інших інструментів на кухні не знайшлося, луску можна видалити за допомогою терки. Спосіб не дуже зручний, але досить результативний. Гостра поверхню терки з дрібними отворами повноцінно замінить скребок для чищення риби. Обробіть тушку проти зростання лусочок, до їх повного вилучення.

Як швидко почистити окуня шуруповертом

6554a4f109b0a4b2e07f0a01a7899a73 10 способів швидко почистити окуня

При використанні даного методу будьте вкрай обережні та дотримуйтесь заходів безпеки у роботі з електроінструментами. Для процедури вам знадобиться дриль або шуруповерт, шуруп з дрібною різьбою, обробна дошка.

Порядок дій:

 1. Шуруп вставити в отвір для свердла.
 2. На приладі встановіть хід роботи проти годинникової стрілки (реверс).
 3. Рибу розкладіть на обробній дошці.
 4. Однією рукою притримуйте тушку за голову, а в другу візьміть шуруповерт.
 5. Обробіть одну сторону риби, трохи натискаючи свердлом, починаючи від голови.
 6. Переверніть тушку і повторіть.

Подібний спосіб дозволяє почистити тушки максимально швидко, але в той же час вимагає додаткового устаткування і залишає багато бруду у вигляді розкиданих лусочок.

Дошка для чищення риби

ea98dadc7e693eedf8fac5c0c7584822 10 способів швидко почистити окуня

Дошка для чищення риби – це, по суті, звичайна обробна дошка зі спеціальним затиском на одній із сторін. Подібне пристосування перетворює процедуру чищення менш трудомістке заняття, оскільки у господині залишаються вільними обидві руки, а тушка не з’їжджає і не зісковзує з поверхні. Підходить дошка практично для будь-якої риби.

Барабанна машинка

05597f5d68af6910fff91b91b0099650 10 способів швидко почистити окуня

Пристрої в основному використовуються на виробництві, для чищення великих обсягів риби. Принцип роботи приладу ґрунтується на впливі на луску гострої абразивної поверхні всередині. Окунів поміщають в барабан і заливають водою. Під час роботи барабан обертається з певною швидкістю, тушки труться об шорстку поверхню і луска відходить. Подібним чином можна почистити приблизно 200 кг риби всього за одну годину.

Як зняти луску разом з шкірою

88b66478d198c8a4daa99449f70f5a3a 10 способів швидко почистити окуня

Якщо окунь вам потрібен для приготування риб’ячого фаршу, шкіру можна видалити відразу разом з лускою. Для цього покладіть тушку ненадовго в морозилку, попередньо відрізавши плавники, хвіст і голову. Як тільки зовнішня поверхня підмерзне, дістаньте тушку з морозилки. Піддягніть шкірку і акуратно зніміть. Потім випатрайте нутрощі.

Як чистити окуня паличками для суші

Палички для китайської їжі підходять для видалення нутрощів з окуня без розрізу черевця.

Порядок дій:

 1. На першому етапі видалити луску підходящим для вас способом.
 2. Відкрийте в окуня рот, і з одного краю вставити паличку таким чином, щоб вона пройшла під зябрами і потрапила в черевце.
 3. Другу паличку вставте також, але з іншого боку.
 4. Міцно затисніть обидві палички рукою і прокрутіть навколо своєї осі, щоб намоталися потрухи.
 5. Вийміть палички через рот разом з нутрощами і прополощіть тушку під струменем води.

Як підготувати для філе окуня і видалити кістки

29e848017697755cce1f00bea858faa9 10 способів швидко почистити окуня

Щоб максимально швидко підготувати філе для приготування різних страв, використовуйте метод експрес-чищення.

Схема дій:

 1. Гострим ножем зробіть надріз по всій довжині спинки окуня, виключаючи плавець.
 2. Вийміть спинний плавець.
 3. Піддягніть ножем ділянку шкіри і знімете її по напрямку від голови до хвоста.
 4. В районі з’єднання голови з тушкою зробіть надрізи до хребта.
 5. Черево вспорите і видаліть потрухи.
 6. Гострим ножем зріжте філе з хребта на кожній стороні, притримуючи тушку за голову.
 7. Видаліть хвостову частину.

Спочатку метод здасться трудомістким, проте, пристосувавшись, ви зможете підготувати необхідну кількість філе окуня за рекордно короткий час.

Як почистити замороженого окуня від луски

a0eae2ee108327444221ed8373407d4a 10 способів швидко почистити окуня

Заморожену рибу чистити трохи простіше, ніж свіжу. Щоб луска легко знімалася, заморожуйте окуня так, щоб всередині він був непромороженным. Чистку проведіть ножем або скребком. Перед заморожуванням рекомендується видалити плавники у риби, хвіст і голову.

Чистка морського окуня

Морський окунь дещо відрізняється від річкового. Зазвичай його маса більше, а в плавниках отрута. Речовина небезпечно для людини, проте може викликати неприємні відчуття при попаданні на садна або ранки. Щоб токсична речовина не потрапила в ШКТ людини, морського окуня потрібно чистити в обов’язковому порядку. Видалення плавників і хвоста будьте гранично обережні, процедуру проводите тільки в захисних рукавичках. Ці частини риби видалите в першу чергу. Потім почистіть тушки від луски і нутрощів звичайним способом.

Як почистити маленьких окунів

Чистка дрібних рибок вимагає більшої ретельності і триває довше. Щоб по максимуму знизити незручності, використовуйте наступну схему дій:

 1. У тушки видалити плавники, хвіст і голову.
 2. Акуратно розріжте черевце і випатрайте окуня.
 3. На місці зрізу голови акуратно піддягніть шкіру ножем уздовж спинки.
 4. Зачепите знятий ділянку шкірки ножем або рукою і знімете разом з лускою по напрямку від голови до хвоста.
 5. Аналогічні дії повторіть з іншого боку.

Подібним чином ви зможете почистити маленьких окунів максимально швидко.

Як почистити щойно спійманого річкового окуня

У окуня, який був спійманий незадовго до очищення луска легше відходить. Необов’язково пом’якшувати луску перед чищенням. Вона добре видаляється з допомогою ножа скребка або іншого пристосування, призначеного для чищення риби. Якщо ви хочете видалити луску відразу з шкірою, досить підчепити шкірний покрив ножем і здерти її з тушки по напрямку від голови до хвоста.

Потрібно чистити окуня на вуха

Окунів невеликого розміру ви можете не очищати від шкіри, наприклад, якщо риба потрібна для супу чи юшки. Просто зніміть зовнішню луску і обріжте плавці. Якщо не хочете морочитися з цим, помістіть тушки в мішечок з марлі. Після того як бульйон буде готовий, дістаньте рибу з супу разом з мішком.

Як зберігати очищеного окуня

87bc44c2375160e7e52418ea07b243a6 10 способів швидко почистити окуня

Випотрошена риба пролежить у холодильнику максимум 4 дні. Головне помістіть тушки в герметичний контейнер, так окунь не обвітритися, а інші продукти на полиці не пропахнут рибним запахом.

Якщо ви помістіть окунів в морозильну камеру, термін зберігання збільшиться до трьох-чотирьох місяців. Головне правило – якщо ви розморозили тушку, повторно заморожувати рибу не можна.

Щоб зберегти свіжість окуня прямо на місці лову, спійману рибу відразу випатрайте, видаліть зябра. Складіть тушки в поліетиленовий пакет і поставте в темне місце або у воду. Подібним чином окунь зможе зберігатися не більше 24 годин.

Незважаючи на те що в окуня досить тверда луска, знаючи прості правила і хитрощі процедури, ви зможете швидко і просто очистити тушки. Застосовуйте спосіб, який вам підходить залежно від того, що ви збираєтеся зробити з окунем потім.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками