Як правильно перевозити холодильник: лежачи або стоячи

Зміст
 1. Чому важливо правильно перевозити холодильник
 2. Підготовка до перевезення
 3. Як упакувати холодильник перед перевезенням
 4. Правильно виносимо з квартири
 5. Методи перевезення в автомобілі?
 6. Визначаємо, де розташована трубка подачі фреону
 7. Вертикальне розміщення
 8. Під нахилом
 9. Горизонтальне розміщення
 10. Можна перевозити холодильник на передній або задній стороні?
 11. Спеціальна візок для транспортування
 12. На легковому автомобілі
 13. Правила перевезення холодильника після покупки
 14. Правила перевезення холодильників з системою «No Frost»
 15. Як не зашкодити великий радянський холодильник під час транспортування
 16. Коли включати холодильник після транспортування
 17. Якщо ви перевозите холодильник взимку
 18. Які несправності можуть виникнути при неправильному транспортуванні холодильника
 19. Не включається компресор в новому холодильнику
 20. Новий холодильник не морозить, але компресор включається
 21. Не включається
 22. Після перевезення почав утворюватися лід або сніг в камері
 23. Компресор не включається в б/у холодильнику
 24. Основна чи морозильна камера стали гірше працювати
 25. Старий холодильник почав сильно морозити
 26. Старий холодильник не морозить, компресор працює
 27. Рекомендації для водіїв і транспортування

Переїзд – справа відповідальна і важлива. Поряд з приємними відчуттями від прийдешньої нової житті ми можемо зіткнутися з проблемою перевезення габаритних речей. Одна з таких речей – холодильник, неорганізована перевезення якого може привести до поломки. Щоб цього не допустити, варто вивчити правила його навантаження, розвантаження та транспортування.

Чому важливо правильно перевозити холодильник

З вигляду холодильник здається не таким вразливим, яким є в дійсності. Не дарма виробники рефрижераторів твердять, що будь-холодильне обладнання слід транспортувати тільки вертикально. Дана умова пояснюється внутрішньою конструкцією приладу. Основна частина холодильника – охолоджувальна система, яка знаходиться всередині корпусу, так і зовні. Вона складається з двох основних частин:

 • випарник – встановлений в корпусі;
 • конденсатор – знаходиться на задній стінці.

05e8a11d9fda7c8e0e6f49bb47a12819 Як правильно перевозити холодильник: лежачи або стоячи

Коли рефрижератор включений в мережу, по трубках системи безперервно циркулює спеціальний газ фреон, який і забезпечує охолодження продуктів всередині. Система працює по такій схемі:

 1. Спеціальний газ фреон подається з випарника в компресор.
 2. Компресор стискає фреон, після чого він надходить у конденсатор.
 3. В конденсаторі газ перетворюється в рідину, віддаючи тепло.
 4. Рідина подається в спеціальний фільтр, який перетворює її знову в газ.
 5. У процесі перетворення рідини в газ холодоагент скипає, а внутрішні камери рівномірно охолоджуються.

Далі цикл повторюється. Якщо хоча б одна деталь системи буде пошкоджена, схема припинить діяти, і холодильник не буде виконувати свою основну функцію.

Якщо при перевезенні обладнання розмістити неправильно, ризик поломки буде очевидним, оскільки основна деталь буде перебувати в уразливому становищі. Вкрай важливо знати будову системи, щоб при транспортуванні убезпечити агрегат від поломки.

Підготовка до перевезення

Правильно організована перевезення включає не тільки відповідне розміщення холодильника в кузові авто, але і його попередню підготовку. Приділіть цього питання окрему увагу, оскільки підготовка може зайняти певний час.

5a7b28c9402126e5f546db8100efd987 Як правильно перевозити холодильник: лежачи або стоячи

Схема дій:

 1. Відключіть прилад від електричної мережі.
 2. Розвантажите камери, вийнявши не тільки продукти, але і дрібні деталі (полиці, ящики, перегородки).
 3. Розморозьте холодильник.
 4. Ретельно протріть стінки внутрішніх камер сухим рушником.

Тільки після виконання вказаних дій ви можете приступати до упаковки техніки.

Як упакувати холодильник перед перевезенням

Порядок дій:

 1. Полиці, роздільники і ящики складіть і упакуйте окремо. Для цієї мети відмінно підійде амортизуюча плівка. Особливу увагу приділіть деталей зі скла.
 2. Закрийте дверцята і зафіксуйте. Обов’язкова умова – кожна дверцята повинна бути прикріплена до корпусу мінімум у двох місцях. Для фіксації використовуйте мотузку або широкий скотч.
 3. Зафіксуйте компресор. Оптимальний варіант – спеціальні болти для транспортування, які зазвичай йдуть в заводській збірці. Якщо ці деталі відсутні, використовуйте мотузку або широкий скотч.
 4. Підсильте фіксацію компресора. Будь-яка тряска в дорозі може спровокувати поломку, навіть якщо ви везете холодильник у вертикальному положенні. Щоб цього уникнути, заповніть весь вільний простір навколо компресора зім’ятою папером. Не використовуйте монтажну піну для фіксації, як радять деякі джерела. При застиганні піна розширюється і може завдати шкоди деталей.
 5. Скрутіть і прикріпіть до корпусу шнур електромережі.
 6. Упакуйте холодильник. Щоб не завдати каліцтва корпусу, прикрийте всі стінки пінопластом або картоном і закріпіть скотчем або мотузкою. Якщо не знайшлося потрібної кількості пакувального матеріалу, прикріпіть пінопласт по кутах.

Наявність заводський коробки значною мірою полегшить транспортування великої кухонної техніки.

Правильно виносимо з квартири

Особливу увагу приділіть методом виносу рефрижератора з квартири. Якщо планується виносити холодильник горизонтально, перед упаковкою приладу визначте, де знаходиться трубка подачі фреону до компресора. Дуже важливо повернути корпус для перенесення так, щоб ця трубка перебувала вгорі. В іншому варіанті машинне масло може змішатися з фреоном, в результаті чого виникнуть збої в роботі мотора. При спуску холодильника по сходах вертикально, стежте, щоб компресор розташовувався внизу. Аналогічні умови потрібно дотримуватися і при підйомі холодильника в квартиру.

Варто відзначити, що одна людина не зможе витримати великий агрегат з квартири. Переносити техніку буде зручно удвох або з допомогою спеціального візка.

78cfc576d7d6dc784e2156c93f6822dd Як правильно перевозити холодильник: лежачи або стоячи

Методи перевезення в автомобілі?

Кузов легкового або вантажного автомобіля може не відповідати габаритам приладу. Припустимо перевозити рефрижератор під нахилом або горизонтально, але тільки при виконанні певних умов.

В якому б положенні ви не встановили техніку в кузові авто, фіксація корпусу обов’язкове.

Визначаємо, де розташована трубка подачі фреону

При транспортуванні холодильника на боці попередньо потрібно визначити, де розташована трубка, подає фреон в компресор. Дані дії необхідно дотримуватися, щоб після транспортування система охолодження не дала збій.

Згідно стандартам компресор побутових холодильників оснащений трубками подачі фреону, які можуть розташовуватися з одного або двох сторін.

Якщо фреонові трубки розташовані з одного боку, проблем не буде, просто розташуйте рефрижератор на протилежному боці.

Якщо трубки розходяться по обом сторонам, вам потрібно:

 • Подивитися в інструкції. Іноді виробник вказує, на якому боці слід перевозити обладнання. Положення «вліво» і «вправо» визначається, якщо ви дивитеся на передню сторону корпусу.
 • Визначити, яка з трубок є нагнітальній, і встановити прилад так, щоб ця трубка перебувала вгорі.

Щоб зрозуміти, яка з трубок є нагнітальній, подивіться маркування на корпусі або самому компресорі. Напис «Outlet» з направляючою стрілою, позначає, в якій стороні знаходиться нагнітальна трубка. Напис «Inlet» або «Suction Connector» з направляючою стрілою означає, що ця трубка знаходиться з протилежного боку.

Якщо маркування відсутнє, розташування трубок ви зможете визначити самостійно. Для цього попередньо відключений підключіть прилад до електричної мережі, і протягом 1-2 хвилин пробуйте обидві трубки рукою. Та, яка нагрівається сильніше і буде нагнітальній.

Вертикальне розміщення

Встановити холодильник вертикально ви зможете лише в тому випадку, якщо дозволять габарити кузова автомобіля. Варіант можливий, якщо висота кузова буде перевищувати висоту приладу мінімум на 30 див.

Щоб знизити можливі пошкодження, зафіксуйте рефрижератор транспортувальними ременями, а щоб уникнути вібрацій і коливань, підстеліть під низ картон або тканину для амортизації. Якщо ви перевозите і техніку, і меблі, зафіксувати холодильник можна м’якими частинами або тюками з домашнім текстилем.

bf09ef0d67b139ec75df6ff4af60b331 Як правильно перевозити холодильник: лежачи або стоячи

Під нахилом

Варіант вважається більш небезпечним, проте може використовуватися, якщо інших способів немає. Встановивши холодильник в такому положенні, вкрай важливо його правильно зафіксувати. Стежте, щоб нахил був не більше 40 градусів, а водій їхав якомога повільніше і намагався не потрапити на купину або в яму. В іншому випадку, якщо прилад впаде, поломка неминуча.

Горизонтальне розміщення

Використовувати даний варіант транспортування потрібно лише в безвихідному випадку. При цьому залишати прилад в горизонтальному положенні допустимо максимум на 30 хвилин. Якщо перевезення займе більше часу, не ризикуйте і підберіть відповідне за габаритами авто.

Вкрай важливо дотримуватися правила горизонтальної перевезення:

 • Застеліть дно кузова ковдрою або картоном. Підкладка не повинна бути менше приладу. Тільки так ви забезпечите необхідну амортизацію при вібраціях і коливаннях під час шляху.
 • Зафіксуйте холодильник. Фіксація допоможе уникнути переміщень рефрижератора в просторі кузова при різких поворотах і гальмуваннях.
 • Вибирайте «правильну» стінку. Маніпуляцію проводите до того, як упакуєте прилад. Кладіть холодильник набік так, щоб нагнітальна трубка виявилася зверху.
 • Якщо ви везете нову техніку, вивчіть інформацію на коробці. Тут буде вказано оптимальне положення корпусу при перевезенні.

Можна перевозити холодильник на передній або задній стороні?

Не кладіть техніку на дверцята або задню сторону. Якщо ви покладете холодильник на передню панель, дверцята можуть деформуватися. Якщо на задню стінку, ризик виходу з ладу системи охолодження підвищиться.

Спеціальна візок для транспортування

Стандартна візок комплектується спеціальними ременями для страховки, ручкою і стійкими колесами. Зверніть увагу, що для перевезення по сходах краще використовувати візок з трьома колесами, а на ліфті – з двома. Купувати візок необов’язково, пристосування можна взяти напрокат.

На легковому автомобілі

Перевозити холодильник, якщо його габарити дозволяють, можна і в легковому авто. При цьому можна використовувати як салон, багажник або багажник на даху.

Розміщення приладу в салоні автомобіля – найгірший варіант. Рефрижератор не поміститься на сидіння повністю, з-за чого доведеться відкрити двері. Як наслідок, подивитися в дзеркало заднього виду буде неможливо, плюс ви створите перешкоди на дорозі.

Якщо ви хочете перевезти холодильник на багажнику – укладіть корпус на відповідний бік і міцно закріпіть його. Уникайте маневреного руху, високій швидкості, різких гальмувань і поворотів.

Оптимальний спосіб транспортування – в багажнику авто. Якщо корпус не поміщається повністю, зберіть його по ходу руху компресором вперед, а зовнішню частину закріпіть такелажними стропами. Дотримуйтеся обережності руху, так огляд у дзеркало заднього виду може бути утруднений.

Правила перевезення холодильника після покупки

Перевозити холодильник, з магазину найлегше, адже вам не потрібно буде піклуватися про його підготовку та упаковці. Зазвичай доставкою великої побутової техніки займаються магазини, проте трапляється, що покупець сам бере на себе транспортування.

Якщо ви вирішили перевезти новий холодильник самостійно, підбирайте підходить за габаритами авто, щоб була можливість встановити прилад у вертикальному положенні. В іншому випадку, якщо ви будете перевозити рефрижератор горизонтально, гарантійні зобов’язання продавця втрачають свою силу.

Правила перевезення холодильників з системою «No Frost»

Існує думка, що перевозити холодильники No Frost і Low Frost в горизонтальному положенні заборонено. Щоб зрозуміти, чи дійсно це так, потрібно вивчити особливості камер з сухою заморозкою. Від класичних моделей вони відрізняються лише тим, що повітря з камер розподіляється іншим способом. Внутрішнє пристрій моделей «ноу фрост» і «лоу фрост» збігається зі стандартними приладами, тому правила транспортування залишаються однаковими.

Як не зашкодити великий радянський холодильник під час транспортування

Немає певних правил перевезення холодильника, випущеного в СРСР. Стандарти транспортування таких приладів залишаються такими ж, як і для нових рефрижераторів. Оптимальний варіант – встановити холодильник у кузові авто вертикально. Якщо габарити авто не дозволяють перевезти агрегат вертикально, кладіть його на «правильний» пліч з дотриманням приписів з підготовки та упаковці.

Коли включати холодильник після транспортування

Якщо включити холодильник відразу після перевезення, система охолодження може вийти з ладу. Не підключайте холодильник до електричної мережі деякий час. Яке саме, залежить від моделі, марки і температури на вулиці.

Як відомо, всередині системи охолодження знаходиться рідкий фреон, а в компресорі – масло. Під час вібрації і трясіння рідини збовтуються і переміщуються по трубках системи. Якщо холодильне обладнання включити раніше часу, масло змішається з фреоном, і система дасть збій.

Час, протягом якого холодильник повинен «відстоятися» залежить від методу транспортування. Якщо переїзд здійснювався літом, теплою весною або восени, і рефрижератор перевозився в кузові вертикально, включати його не рекомендується протягом 4-х годин, а якщо горизонтально – не менше восьми годин. Деякі моделі потрібно потримати без підключення електромережі довше. Точну інформацію ви зможете знайти в інструкції.

Якщо ви перевозите холодильник взимку

Взимку на вулиці холодніше, а це означає, що під час транспортування масло всередині компресора може застигнути. Також на контактах мотора може утворитися конденсат із-за різкої зміни температур. Важливо дочекатися, щоб масло нагрілося до кімнатної температури, а конденсат випарувався, тому час простою холодильника у відключеному стані в умовах кімнатної температури потрібно збільшити.

Якщо ви перевозили холодильник вертикально, він повинен постояти не 8-12 годин, а якщо горизонтально – не менше 48 годин.

Які несправності можуть виникнути при неправильному транспортуванні холодильника

За твердженням працівників сервісного обслуговування великої кухонної техніки, третина поломок холодильників припадає на наслідки неправильної перевезення.

Якщо після транспортування холодильник не включається або в його роботі з’явилися проблеми, спробуйте визначити причину збою самостійно.

Не включається компресор в новому холодильнику

Викликати подібні наслідки можуть наступні проблеми:

 • виробничий шлюб;
 • порушення електропроводки;
 • пошкодження двигуна.

При виникненні несправностей зверніться в сервісний центр по гарантійному талону. Якщо немає гарантії, викликайте працівника технічного обслуговування і не намагайтеся ремонтувати техніку самостійно.

Новий холодильник не морозить, але компресор включається

Якщо компресор включається, але не морозить холодильник, найімовірніше, сталася розгерметизація системи охолодження. Так відбувається, якщо трубка системи була обірвана чи тріснула, внаслідок чого холодоагент випарувався. Необхідно знайти витік, полагодити систему і заправити фреон.

Не включається

Якщо прилад не включається, значить, під час перевезення була пошкоджена система охолодження, термостат або електропроводка всередині. Визначити причину поломки самостійно без належного досвіду та знань буде вкрай складно.

Можливо, заклинило двигун. Спробуйте відключити холодильник на кілька годин і знову включити. Якщо це не допомогло, викликайте майстра.

Після перевезення почав утворюватися лід або сніг в камері

Такі наслідки можливі, якщо герметизація камер була порушена. Ущільнювачі, гумки, петлі дверей, і зовнішні елементи корпусу могли постраждати від вібрації і трясіння під час руху авто. Для усунення проблеми перевірте цілісність всіх зовнішніх елементів і усуньте їх. Якщо це не допомогло, викликайте співробітника технічної служби.

Компресор не включається в б/у холодильнику

Якщо до переїзду холодильник працював справно, а після компресор перестав включатися, можливо, осад в його нижній частині змішався з маслом. Ви зможете вирішити проблему, прогрів мотор будівельним феном або тепловентилятором протягом 20-25 хвилин. Якщо це не допомогло, доведеться звертатися за професійною допомогою.

Основна чи морозильна камера стали гірше працювати

Подібні наслідки спостерігаються, якщо в якій-небудь з частин системи утворилася пробка, яку може вирішити лише кваліфікований майстер.

Варто відзначити, що в двоконтурних холодильниках причинами такої поломки можуть бути:

 • витік холодоагенту в одному з контурів;
 • порушення роботи температурного датчика камери;
 • несправності в роботі термостата.

Поломку, яка з’явилася в силу таких причин, може усунути тільки майстер.

Старий холодильник почав сильно морозити

Якщо випарник був покритий льодом, то під час перевезення він розтанув, і система стала працювати так, як повинна. Подібну проблему виправляти не варто, просто налаштуйте датчик на оптимальну температуру.

Старий холодильник не морозить, компресор працює

Подібні проблеми можуть виникнути через двох причин:

 • у системі охолодження утворилася пробка з осаду на дні компресора;
 • стався витік холодоагенту через порушення цілісності системи.

І в тому і в іншому випадку усунути поломку зможе тільки фахівець.

Рекомендації для водіїв і транспортування

Варто зазначити, що правильність транспортування залежить не тільки від способу підготовки, упаковки і розташування холодильника в кузові. Відповідними знаннями повинні володіти і водії, які здійснюють доставку. Основні правила:

 • не допускайте трясіння приладу в дорозі, знизивши швидкість до 40-60 км/год;
 • намагайтеся об’їжджати купини і ями на дорозі;
 • уникайте різких поворотів і гальмувань, які можуть призвести до удару холодильника про борту.

Якщо ви вирішили перевозити холодильник, краще потурбуватися про відповідному вантажному авто заздалегідь, щоб встановити прилад в правильному вертикальному положенні. Якщо склалася гостра необхідність транспортування рефрижератора в горизонтальному положенні – робіть це, дотримуючи всі приписи. Правильно підготуйте, упакуйте, зафіксуйте, а потім увімкніть агрегат, і тоді ризик виходу з ладу системи охолодження буде мінімальним.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками