3 способи акуратно скласти сорочку, щоб вона не пом’ялася

Для того щоб ваші сорочки виглядали ідеально, краще зберігати їх у шафі, розвішаними на плічка. Але якщо така можливість відсутня, або ж ви збираєтеся на відпочинок або у відрядження і вам потрібно укласти сорочки в багаж, необхідно знати, як скласти сорочку правильно, щоб зберегти пристойний вигляд і не пом’яти.

Скласти речі і красиво і запобігти утворенню складок на тканині набагато простіше, ніж може здатися спочатку. Перш ніж приступити до складання сорочки, вам необхідно зробити наступне:

 • Перевірте, чи немає на речі плям і інших забруднень, при необхідності виперіть.
 • Ретельно пропрасуйте сорочку, причому починати треба з прасування манжетів і комірця, і тільки після цього переходити до поличках і спинці.
 • Після прасування розвісьте одяг на плічках і дайте тканини можливість повністю охолонути. В іншому випадку ваше одяг изомнется ще сильніше.

Після того, як ви підготуєте річ і застегнете всі ґудзики, в тому числі і на манжетах, її можна складати.

Як правильно і швидко складати сорочки

98311522f66b2abed91b01f32ec43ac4 3 способи акуратно скласти сорочку, щоб вона не помялася

Складати чоловічі сорочки можна декількома способами, і ви можете вибрати той, який найбільш зручний для вас.

Спосіб 1

Таким чином можна складати вироби як з довгою, так і з коротким рукавом, він підходить і для виробів з делікатних і сильно мнуть тканин. Дотримуйтеся наступного порядку дій:

 • Покладіть виріб на жорстку поверхню (прасувальну дошку, стіл або навіть на підлогу), гудзики повинні розташовуватися знизу.
 • Притримуючи середину плечового шва, загинаємо поличку разом із рукавом вгору і укладаємо на спинку.
 • Розправляємо утворилися складки, рукав укладаємо паралельно отримати згину.
 • Повторюємо ті ж дії з іншого боку виробу.
 • В результаті сорочка повинна мати форму прямокутника. Складаємо виріб навпіл так, щоб нижній край розташовувався біля основи комірця. Якщо простір у вашій шафі або валізі невелика, можна згорнути «прямокутник» втричі.

Тепер вам потрібно лише розправити комірець, і одяг можна укладати в шафу, комод або дорожню сумку.

Читайте ще: Як відбілити сорочки в домашніх умовах

e3e5b252b034291b774f22662e3d4aff 3 способи акуратно скласти сорочку, щоб вона не помялася

Спосіб 2

Якщо ваша сорочка має довгий рукав, манжети повинні виглядати бездоганно. Щоб зберегти пристойний вигляд, скористайтеся наступним способом складання:

 • Розкладіть сорочку на твердій поверхні спинкою догори і розправте всі складки.
 • Загніть бічну частину і рукав на спинку, орієнтуючись на середину плечового шва.
 • Розправте рукав, і, умовно розділивши його на три рівні частини, складіть «втричі». Після цього манжет розправляється і загинається на поличку вироби.
 • Ті ж дії виконуються і з іншого бічною частиною одягу.
 • Отриманий прямокутник з сорочки згортається так само, як описано вище.

Використовуючи такий варіант складання одягу, ви можете бути спокійні за збереження манжетів в такому ж вигляді, як відразу після прасування. Зрозуміло, за умови, що ви зробили все не тільки швидко, але й правильно.

edf10e4a8828b7b9597f8cbaf7cf277d 3 способи акуратно скласти сорочку, щоб вона не помялася

Як згорнути сорочку, щоб вона не пом’ялася

Якщо ваша сорочка пошита з матеріалу, який не надто сильно мнеться, можна не складати її, а скрутити валиком. Це дозволить вам заощадити місце в шафі або валізі і скласти речі компактно, оскільки складена таким чином одяг займає набагато менше місця.

Читайте ще: Як правильно складати футболку

Як зробити це швидко і правильно? Згортати чоловічі сорочки потрібно так:

 • Виріб складається так само, як і в попередніх схемах.
 • Рукава укладаються паралельно бічним згину.
 • «Скручування» сорочки проводиться від нижнього краю до комірцю.

«Валик» з сорочки укладають у валізу або на полицю комірцем вниз. Крім того, скручувати виріб занадто туго не слід, це призведе до його деформації.

Маленькі хитрощі

Для того щоб ваші сорочки мали пристойний вигляд навіть після тривалої транспортування або зберігання на полиці шафи, скористайтеся наступними порадами:

 • При складанні сорочок використовуйте картонку, яка перебувала в упаковці при покупці речі. Якщо ви не зберегли магазинну упаковку, проблему можна вирішити, вирізавши відповідний за розміром лист картону.
 • Сорочки з дорогою або сильно мнеться тканини краще обернути тонким папером, типу кальки. Це допоможе зберегти зовнішній вигляд і захистить річ від забруднень.
 • Укладаючи сорочки в дорожню сумку або шафа, розміщуйте їх зверху. Придавлювати вироби іншими речами, щільно укладеними зверху, не рекомендується.
 • Якщо ви берете в дорогу кілька сорочок, складіть їх у валізу «валетом», і «обличчям до обличчя». Це дозволить знизити ризик того, що вони помнуться.
 • Починайте складати речі тільки після того, як вони повністю просохнуть і охолонуть після прасування. В іншому випадку ви ризикуєте отримати одяг, зім’яту ще більше, ніж перед початком прасування.

Застосовуючи ці маленькі хитрощі на практиці, ви зможете зберегти бездоганний вигляд сорочок, що позбавить вас від необхідності пропрасовувати їх знову.

Як швидко розгладити сорочку, якщо вона пом’ялася?

Як би акуратно не були укладені речі на полицях шафи або в дорожній сумці, завжди є ризик того, що виріб помнеться. Як скласти сорочки в сумку або валізу.

Найпростіший спосіб – погладити сорочку ще раз, але що робити, якщо такої можливості немає?

Не поспішайте впадати у відчай або терміново шукати іншу одяг, проблему легко вирішити. Для цього вам потрібно:

 • Включити у ванній гарячу воду і щільно закрити двері.
 • Через 10-15 хвилин, коли повітря в закритому приміщенні стане досить гарячим і вологим, помістіть туди сорочку, акуратно розвішану на плічках.
 • Через 5-10 хвилин занесіть виріб в кімнату і дочекайтеся, поки волокна тканини повністю охолонуть і висохнуть (зазвичай це займає 20-25 хвилин).

Цей спосіб підходить для багатьох видів тканин, як натуральних, так і синтетичних. Виняток становить льон, одяг з цього матеріалу, «розгладжена» таким чином може дати невелику усадку.

Пам’ятайте, що краще акуратно скласти сорочку, чим зайвий раз братися за праску або намагатися виправити становище іншими способами.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками