35 способів відкрити вино без штопора

Зміст
 1. Види штопора і спосіб його використання
 2. Як відкрити вино з допомогою штопора класичної конструкції
 3. Винний штопор «метелик»
 4. Ніж сомельє
 5. Гвинтовий штопор
 6. Пневматичний штопор (помповий)
 7. Циганський штопор («Друг дворецького»)
 8. Електричний штопор
 9. Як відкривати пробки в залежності від матеріалу
 10. Дерев’яні пробки
 11. Пластикові пробки
 12. Як відкрити вино в глиняного пляшці
 13. Як відкрити вино без штопора
 14. Проштовхнути пробку в пляшку
 15. Вибити пробку з пляшки
 16. З допомогою нагрівання горлечка пляшки
 17. Проштовхнути підручними предметами
 18. Відкриваємо скріпками
 19. За допомогою ножа
 20. З допомогою шурупів, цвяхів і шурупів
 21. Шнурком
 22. Ключами від квартири
 23. Дрилем
 24. Шприцом і водою
 25. Книгою
 26. Запальничкою
 27. За допомогою пластикової пляшки
 28. За допомогою взуття
 29. Насосом
 30. Застосування держалки для кукурудзи
 31. Використання сталевого дроту
 32. Використання велосипедного гака
 33. Використання паперу
 34. Використання молотка і рушники
 35. Застосування методу гусарського
 36. За допомогою цвяха і носової хустки
 37. Використання цвяхів і молотка
 38. Застосування казанка
 39. Використання ножиць
 40. Застосування способу джигітів
 41. Застосування помади
 42. Застосування вішалки
 43. Використання методу кручення пляшки
 44. Розкришити пробку
 45. Використання гілки
 46. Як відкрити пляшку вина каблуком
 47. Використовуємо шампур
 48. Поради
 49. Варто відбивати горлечко пляшки
 50. Як відкрити пляшку вина, якщо пробка застрягла
 51. Як відкрити пляшку вина, якщо штопор застряг у пробці
 52. Як закрити відкриту пляшку вина
 53. Скільки можна зберігати відкриту пляшку вина?

Стандартно для винних пляшок використовується пробка з кори, яка має хорошу щільність і міцно фіксується в шийці. У зв’язку з цим вино не завжди зручно відкрити в тих чи інших ситуаціях. Розглянемо види штопорів та їх застосування, а також можливі варіанти відкриття пляшки, якщо немає спеціального інструменту.

Діаметр пробки більше діаметра шийки приблизно на 6 мм, тому відкрити вино не завжди легко, особливо коли під рукою немає штопора. Існують умовні правила, при дотриманні яких, ви зможете без особливих складнощів відкрити пляшку з вином.

Види штопора і спосіб його використання

Існує велика кількість штопором, всі вони розрізняються технологією вилучення винних пробок і вартістю. Розглянемо їх докладніше.

Як відкрити вино з допомогою штопора класичної конструкції

e9c74f4956604001131864287d3abde3 35 способів відкрити вино без штопора

Класичний штопор найбільш поширений у середньостатистичної сім’ї. Він складається з горизонтального держателя і вертикальної спіралі. Щоб відкрити пляшку, натискаємо кінцем спіралі на пробку і крутимо за годинниковою стрілкою. Потім за допомогою утримувача витягуємо штопор на себе. До переваг можна віднести простоту конструкції і невелику вартість. Але є і недолік: при витягуванні пробки можна не розрахувати силу і розлити вино.

Винний штопор «метелик»

fa5f709026403f4f2392740a344d2ec0 35 способів відкрити вино без штопора

Конструкція нагадує метелика, расправляющую крила. По центру розташований гвинт, а з боків — два важеля. Щоб відкрити пляшку, однією рукою направляємо спіраль по центру пробки і натискаємо, другою рукою починаємо закручувати гвинт до підстави. В процесі вкручування важелі з боків почнуть підніматися. Коли вони досягнуть горизонтального положення, ставимо рівно пляшку і обома руками одночасно натискаємо на важелі.

Недолік такого штопора в тому, що він не здатний захоплювати пробки, що знаходяться глибоко в шийці.

Ніж сомельє

d4e2d5d783b19dc60ea2b4e3ce301b69 35 способів відкрити вино без штопора

Цей прилад використовує практично кожен професійний бармен, оскільки він простий в конструкції і зручний у відкритті вина. Ніж сомельє являє собою рукоять з невеликим лезом, спіраллю і опорною частиною. Існує два види ножа сомельє:

 1. Одноступінчатий. В конструкції ножа передбачена одна зазубрина опорної частини.
 2. Двоступінчастий. Штопор оснащений опорною частиною з двома щербинами.

Двоступенева конструкції більш практична, та як з її допомогою ви зможете відкривати пляшки зі старими крихкими пробками і на великій глибині.

Процес відкриття вина ножем сомельє відбувається наступним чином:

 • лезо акуратно відрізаємо фольгу і верхню частину упаковки на шийці;
 • рівно по вертикалі вкручуємо спіраль до кінця підстави пробки;
 • впираємось першу сходинку опорної частини в шийку і натискаємо на підставу штопора;
 • після того як пробка вийшла наполовину, перехватываем щабель опорної частини і повністю витягуємо закупорку.

Технологія дозволяє відкривати вино без зайвого шуму і різких рухів, тому пролити його практично неможливо.

Гвинтовий штопор

7c5057496bb361b3932457b10f7c26c2 35 способів відкрити вино без штопора

Конструкція нагадує «метелика», однак процес небагато відрізняється. Встановлюємо спіраль по центру і вкручуємо за годинниковою стрілкою до кінця підстави пробки. Потім робимо зворотні рухи і відкриваємо пляшку. Гідність штопора полягає в легкості застосування, тому відкрити вино без зусиль зможе навіть тендітна дівчина.

Пневматичний штопор (помповий)

4cfdeecb13ce594ef6e4dddc6c1f416d 35 способів відкрити вино без штопора

У Росії такий вид штопора не завжди можна побачити, оскільки він дорогий. Виглядом нагадує шприц з голкою. Щоб відкрити вино, вставляємо стрижень в пробку так, щоб він вийшов наскрізь. Потім накачуванням повітря самостійно або за допомогою кнопки. Суть процесу полягає у впуску кисню в пляшку, який під тиском виштовхує пробку назовні. Існують моделі з ручної або електричної підкачкою.

Циганський штопор («Друг дворецького»)

2053b2184c452d2c56a5421a66e01d73 35 способів відкрити вино без штопора

Конструкція циганського штопора вважається однією з найпростіших. Від рукояті йдуть два прямо пропорційних ножа, відстань між якими становить в середньому 18-22 мм. Щоб відкрити вино, вставляємо обидва кінці між пробкою і пляшкою і з погойдуваннями пробираємося вглиб горлечка. Після того як ви повністю опустили леза, круговими рухами і зусиллями на себе витягуємо пробку.

Процес вилучення пробки не самий легкий, тому тут потрібна чоловіча сила. Гідність циганського штопора полягає в цілісності пробки після відкриття. Також ця конструкція актуальна при відкритті старих пляшок з крихкими пробками.

Електричний штопор

98e328aca08d2083923517bda9430396 35 способів відкрити вино без штопора

Сучасний штопор з закритою складною конструкцією. З його допомогою ви відкриєте пляшку вина без усяких зусиль. Всередині знаходиться акумулятор і автоматичний помповий механізм. В залежності від вартості та виробника, електричний штопор може володіти різними індикаторами і додатковими функціями.

Щоб зняти верхній шар фольги, кладемо штопор на верхню частину горлечка і з натисканням прокручуємо його на 90 градусів. Потім кладемо механізм рівно по вертикалі в центр пробки і натискаємо відповідну кнопку. На кожному штопоре може бути різна індикація, але в основному кнопка захвату пробки позначається символом вниз. Після завершення впуску натискаємо на відповідну кнопку вгору і механізм автоматично видавить закупорку назовні. З недоліків можна виділити велику кількість неякісних підробок на ринку.

Як відкривати пробки в залежності від матеріалу

Існує більше п’яти різновидів пробок, якими закупорюють вино. Всі вони розрізняються по герметичності і довговічності. Розглянемо кілька найбільш поширених видів пробок і якими способами їх виймати з пляшки.

Дерев’яні пробки

Класичний варіант винних пробок виготовляється з кори дуба. До достоїнств відноситься відсутність хімічних елементів у складі і естетичний вигляд. Однак існують і недоліки. Дерев’яна пробка пересихає у вертикальному положенні і в пляшку починає просочуватися кисень. Також в корі дуба присутня речовина, яка може надати запах цвілі. Пробка, створена з чистого кори дерева частіше не призначена для тривалого зберігання, тому в магазинах їх можна зустріти рідко.

Пластикові пробки

Частіше використовуються в дешевій продукції, не виділяється гарною витримкою і натуральним бродінням. Зараз їх не так багато, як раніше, але їх важко витягувати з пляшки. Пластикова пробка щільно закриває шийку від кисню, але це не завжди добре, оскільки хороше вино має в дрібних дозах збагачуватися повітрям.

Як відкрити вино в глиняного пляшці

Вино в глиняного пляшці частіше закорковано пробкою з кори. Сама пляшка не виділяється хорошою міцністю, тому при використанні класичного штопора може відколотися горлечко. У цьому випадку кращим варіантом буде використання циганського штопора, так як він не буде створювати великого тиску між шийкою і пробкою. Ніж сомельє буде самим неактуальним, оскільки при відкритті буде відбуватися опора на саму пляшку.

Як відкрити вино без штопора

При розпиванні вина не завжди штопор виявляється під рукою, тому існує маса способів відкрити пляшку спиртного напою будь-якими підручними предметами.

Проштовхнути пробку в пляшку

078eb4d57a946ac270e3e7c00f579362 35 способів відкрити вино без штопора

Щоб проштовхнути пробку пальцем, знадобиться чимало сили. Як варіант, використовуйте монетку, діаметром не перевищує горлечко. Це збільшить площу тиску і дозволить ефективніше відкрити пляшку. Кращим варіантом буде зробити наскрізну дірку в пробці за допомогою шила або аналогічного предмету з тонким стрижнем. Коли ви будете продавлювати пробку, повітря з ємності буде просочуватися крізь дірку, тим самим полегшуючи руху.

Вибити пробку з пляшки

6fafabc78e73b197e8f81d176745a869 35 способів відкрити вино без штопора

Для цього варіанту вам знадобиться пластикова пляшка, наповнена водою. Ставимо ємність з вином в горизонтальному положенні і починаємо постукувати пластиковою пляшкою по дну. Спочатку бийте слабо, з часом посилюючи удари, в іншому випадку є всі шанси розбити пляшку. Як тільки ви побачите, що пробка починає виходити, збалансуйте силу ударів, не перевищуючи і не знижуючи її.

Як тільки пробка пройде половину шляху, спробуйте вийняти її руками або плоскогубцями, інакше може вилитися частина вина.

З допомогою нагрівання горлечка пляшки

23a5402699fea592e6bb92106acb14f9 35 способів відкрити вино без штопора

Якщо спрямувати вогонь на відповідну частину горлечка, то пробка почне трохи просуватися до виходу. Полум’я направляємо на кінець пробки, але регулярно даємо охолонути, оскільки може тріснути скло. Після того як ви витягли пробку, не поспішайте розливати напій, так як від перепаду температур трісне підстава пляшки.

Проштовхнути підручними предметами

Жіночої статі полегшить процес наявність шпильок або губної помади. По суті, проштовхнути пробку можна будь-якими довгими предметами з хорошою міцністю, оскільки натискати потрібно з хорошою силою.

Відкриваємо скріпками

fdd2f9b8dc0c38e264e9a7b9ccf8383a 35 способів відкрити вино без штопора

Для цього знадобиться дві міцні скріпки. Розрівнюємо їх до прямої лінії і робимо гачками на кінцях, акуратно вставляємо з різних боків між склом і пробкою. Скріпки потрібно вводити до повного виходу кінців з пробки. Потім верхні частини переплітаємо між собою, створюючи ручку. Плавними рухами починаємо хитати саморобну конструкцію, тим самим витягаючи пробку. Відкрити вино можна тільки великими міцними скріпками. Технологія є аналогом циганського штопора.

За допомогою ножа

0340b964b4350b5e491e7bfc66d9091a 35 способів відкрити вино без штопора

Щоб відкрити пляшку з допомогою ножа, вам знадобиться кухонний прилад з вузьким, і бажано рельєфним лезом. Плавними рухами врезаемся в пробку приблизно наполовину, щоб вона не проштовхувалась всередину. Потім крутимо пробку, поволі витягаючи на себе. Ніж з зубчастим лезом буде краще її стримувати.

З допомогою шурупів, цвяхів і шурупів

ce462f7de2d13642f214bcfee16cb04a 35 способів відкрити вино без штопора

Один з найпоширеніших варіантів відкриття вина без штопора. Метод із цвяхом менш ефективний, оскільки пробка може не піддатися, і ви витягніть цвях назад. Шуруп складно врізати в пробку, тому заздалегідь створіть невеликий отвір за допомогою ножа або іншого гострого предмета. Кращим варіантом є саморіз. Його легко врізати в пробку, при цьому широкі спіралі міцно будуть стримувати закупорку. Вибирайте саморіз великого діаметру з щільною основою, оскільки він легко переламується під капелюшком.

Шнурком

Цей метод менш поширений-за складного процесу. Беремо шнурок і робимо великий вузол на кінці. Потім за допомогою металевої в’язальної спиці або шила протягуємо його наскрізь. Витягуємо металевий стрижень і тягнемо за шнурок. Щоб він не вилетів без пробки, робіть кілька міцних вузлів.

Ключами від квартири

02722a21223f27292cd1caa3393b5069 35 способів відкрити вино без штопора

Для такого методу знадобиться класичний ключ невеликого розміру. Акуратно вводимо його в пробку під кутом 45 градусів і плавно прокручуємо, створюючи невеликі зусилля в свою сторону.

Дрилем

Досить небезпечний і рідкісний спосіб. Рекомендується використовувати тільки тим людям, хто вміє добре поводитися з дрилем. Беремо свердло великого розміру і на невеликій швидкості врезаемся в пробку. Коли гвинт почне важче йти, зупиняємося і пробуємо витягнути дриль разом із закупоркою. Як альтернативний варіант спробуйте включити реверс, можливо пробка почне викручуватися.

Шприцом і водою

За допомогою шприца або насоса для м’яча ви можете створити аналогію помпової штопора. Голка шприца повинна бути великого діаметру, в іншому випадку вона зігнеться або заб’ється корковими тирсою. Поступово вводимо голку наскрізь і закачуємо повітря. Якщо в пляшці маленьке тиск, то об’єму повітря в шприці може не вистачити і доведеться повторювати процедуру. З наносом для м’яча процес виштовхування закупорки проходить простіше.

Книгою

Відкриття вина книгою є одним з методів вибивання пробки. Перевертаємо пляшку догори дном і б’ємо товстою книгою, поки пробка не вилетить.

Запальничкою

Направляємо полум’я запальнички в нижню частину пробки і прогріваємо, поки половина закупорки не вийде назовні. Ефект можете посилити застосуванням двох запальничок, спрямованих з різних сторін.

За допомогою пластикової пляшки

Набираємо пластикову пляшку звичайною водою і закриваємо. Ставимо ємність з вином в горизонтальному положенні і серединою пластикової пляшки наносимо удари середньої сили по дну. Не перестарайтеся, оскільки від сильного удару може розколотися горлечко.

За допомогою взуття

Чергова аналогія проштовхування пробки назовні. Прилаштовуємо пляшку з вином до внутрішньої задньої частини взуття і наносимо удари по стіні. Найкращим варіантом буде використання кросівка або подібної взуття з м’якою підошвою.

Насосом

Беремо насос для накачування м’ячів і вставляємо голку крізь пробку. В процесі накачування повітря в пляшці буде збільшуватися тиск, і пробка вийде назовні. Можете використовувати будь-нанос, але в якості насадки обов’язково повинна бути голка.

Застосування держалки для кукурудзи

77fe573fa13978472af653b343507542 35 способів відкрити вино без штопора

Держалка для кукурудзи являє собою два рівномірних гострих стрижня. За допомогою її ви можете відкрити вино кількома способами:

 1. Якщо пробка зафіксована в шийці не надто міцно, тоді акуратно вводимо стрижні і пробуємо провернути, трохи видавлюючи закупорку на себе. Зручніше це робити у горизонтальному положенні ємності з вином.
 2. Нам знадобиться саморіз з капелюшком великого діаметру. Вкручуємо його за допомогою викрутки як можна глибше. Потім протягуємо держалкі для кукурудзи так, щоб капелюшок саморіза була між стрижнями, створюючи своєрідний важіль.

Стрижні держалки для кукурудзи повинні бути міцними, в іншому випадку вони просто зігнуться.

Використання сталевого дроту

4c30e3c01ac2db3db6541c699133caf8 35 способів відкрити вино без штопора

Беремо шматок дроту, випрямляти, і за допомогою плоскогубців загинаємо один кінець, імітуючи рибальський гачок. З зусиллям вводимо дріт між пробкою і шийкою, поки гачок не вийде назовні. Потім розгортаємо його так, що кінець захопив закупорку і витягуємо назовні.

При використанні дроту рекомендується одягти захисні рукавички, оскільки можна поранитися. Для кращого ефекту зробіть своєрідну петлю на іншому кінці, щоб було зручно витягувати пробку.

Використання велосипедного гака

Перед застосуванням гака робимо в пробці дірку за допомогою цвяха, саморіза або ножа. Потім ввинчиваем гак і акуратно витягаємо закупорку. Тягнути потрібно повільно і плавно, оскільки при виході пробки ви можете розлити багато вина.

Використання паперу

Беремо аркуш паперу А4 і створюємо рулон. Ширина повинна бути менше діаметра шийки. Потім папір впираємось в пробку і натискаємо, поки вона не протолкнется в пляшку.

Також за допомогою листа А4 ви зможете відкрити пляшку лимонаду або пива. Загніть за шириною 2-3 см папери і добре притисніть. Повторюйте процедуру, поки не використовуєте весь аркуш. Після цього складіть папір вдвічі та гострим краєм прикладіть до кришки. Під неї упріть верхню частину куркуля і різко натисніть на папір, після чого кришка повинна вилетіти.

Використання молотка і рушники

Екстремальний спосіб відкриття вина. Перед процедурою готуємо ємність, молоток і рушник. Тканиною щільно обмотуємо горлечко, притримуємо пляшку за нижню частину і наносимо різкий удар за місцем знаходження пробки.

У цього методу більше мінусів, ніж плюсів, оскільки ви не тільки з великою ймовірністю проллєте вино, але й можете поранитися розбитими осколками.

Застосування методу гусарського

Гусарський метод має на увазі під собою використання шаблі. Однією рукою тримаємо пляшку за нижню частину, інший робимо розмах від протилежного плеча і зрізаємо горлечко. Робити це потрібно під кутом 45 градусів. Застосовувати шаблю рекомендується тільки досвідченому людині.

За допомогою цвяха і носової хустки

Довгим тонким цвяхом расковыриваем пробку до тих пір, поки не з’явиться отвір. Потім беремо хустку або марлю, прилаштовуємо до шийки і розливаємо вино. Тканина буде фільтрувати спиртне крихти від закупорки.

Використання цвяхів і молотка

3-4 цвяха невеликого діаметра вбиваємо в пробку. Вони повинні розташовуватися так, щоб не торкалися один одного. Щоб ненароком не розбити горлечко молотком, накрийте його рушником. Вбиваємо до тих пір, поки між капелюшками цвяхів і пробкою не залишиться 5 мм. Потім беремо молоток-обценьки, захоплюємо крайній цвях за капелюшок і починаємо тягнути на себе, упираючись в горлечко пляшки. Процедуру проробляємо з кожним цвяхом, поки закупорка не вийде назовні. Половини пробки буде достатньо, щоб витягнути її руками.

Застосування казанка

На природі можна відкрити вино і за допомогою казанка. Ставимо в нього пляшку з вином ємність і заливаємо водою так, щоб на повітрі залишалося тільки шийку. Потім ставимо казанок на вогонь і стежимо за пробкою. При закипанні води вона повинна почати виходити назовні.

Метод не дуже популярний, оскільки вино буде не тільки теплим, але і змінить свій смак. Також при різкому нагріванні пляшка може лопнути. Після того як пробка вилізла на достатню відстань, приберіть казан разом з пляшкою з вогню і дайте поступово охолонути.

Використання ножиць

2cfe1098cc6f24a574493ec495545120 35 способів відкрити вино без штопора

Для використання такого методу підійдуть ножиці тільки з гострими кінцями. Докладаючи відповідні зусилля, ножиці, вводимо в пробку як можна глибше. Потім починаємо їх крутити в будь-яку сторону, трохи витягаючи на себе. Якщо пробка не рухається, тоді перехопіть ножиці так, щоб між ножами був зазор, або навпаки.

Застосування способу джигітів

Аналог гусарського методу. Для відкриття вина знадобиться шабля. Зброя повинна бути дуже гострим, в іншому випадку пляшка розіб’ється вщент. Однією рукою тримаємо пляшку, іншою рукою добре замахуємося і зрізаємо горлечко при куті 45 градусів.

Неефективний і небезпечний метод, при якому може вилитися велика частина спиртного, а у випадку з вином, то після удару дрібні шматки скла можуть впасти в пляшку. Виправляємо це марлею або хусткою.

Застосування помади

Практично кожна дівчина носить у сумочці помаду, яка буде гарним помічником у відкритті вина. Головна умова, щоб діаметр косметики не перевищував по товщині пробку. Прилаштовуємо закриту помаду до закупорки і продавлюємо її. У цьому методі головне не перестаратися, оскільки помада може впасти в вино разом з пробкою.

Застосування вішалки

Металеву вішалку випрямляємо за допомогою плоскогубців. На кінці робимо гачок розміром 2 см і акуратно проштовхуємо його між шийкою і пробкою. Коли він опиниться під пробкою, тоді повертаємо гачок до центру і впираємось в пробку. Потім витягуємо на себе.

Використання методу кручення пляшки

Унікальний спосіб, за допомогою якого пробка не вилетить, але стане добре піддаватися. Беремо горизонтально пляшку в руки і робимо 20 обертів за годинниковою стрілкою і стільки ж проти. Після цього використовуємо будь-який з перерахованих вище варіантів по втискування пробки, тільки тепер вона буде проходити по шийці легше.

Розкришити пробку

Цей спосіб позбавлений будь-якої технології. Просто кришимо пробку предметом з гострим кінцем. Після того як ви проб’єте отвір, бажано вино процідити через марлю, оскільки в ньому будуть перебувати крихти закупорки.

Використання гілки

Не завжди при собі є речі, якими можна відкрити вино, але на природі ви можете скористатися гілкою з дерева. Рекомендується вибирати суху гілку, оскільки вона не гнеться. Потім відламує її, щоб вона була розміром 10 см, обмотуємо долоню будь матерією, впираємось гілку в пробку і продавлюємо. Не перестарайтеся, оскільки в пляшку з пробкою може впасти і сама гілка.

Як відкрити пляшку вина каблуком

Жіноче взуття також може стати в нагоді при відкритті пляшки. Для цього нам знадобляться жіночі туфлі на шпильках. Їх розмір ідеально відповідає діаметру шийки, при цьому тримаючись за взуття, зручно вдавлювати пробку. Для спрощення процедури, прокрутіть вертикально пляшку спочатку в одну сторону 20 разів, потім в іншу. Після цього закупорку легше буде втиснути.

Використовуємо шампур

На природі при відсутності штопора можна скористатися шампуром. Заганяємо його в пробку наскрізь і прокручуємо. Потім трохи нахиляємо і крутимо з відтяжкою на себе. Використовуючи цей метод, у вині швидше за все буде плавати крихта від пробки, тому процідіть спиртне марлею або аналогічної тканиною.

Поради

Нижче наведено поради, які допоможуть вам вирішити нестандартні проблеми з відкриттям вина.

Варто відбивати горлечко пляшки

Відбивати шийку можна тільки в рідкісних випадках, коли немає більш гуманного способу. Недосвідчені люди можуть розбити пляшку вщент або ж відбити шийку так, що дрібні осколки потраплять спиртне. При використанні шаблі потрібно бути впевненим не тільки в її гостроті, але і в правильному застосуванні технології.

Як відкрити пляшку вина, якщо пробка застрягла

Все буде залежати від положення пробки:

 1. Пробка втиснула. Якщо пробка втиснула всередину пляшки, але при цьому міцно тримається, скористайтесь саморізом і плоскогубцями, якщо звичайно немає штопора. Для вкручування саморіза не слід застосовувати великих зусиль.
 2. Пробка міцно застрягла. Іноді вино може продаватися з невеликим браком конструкції, як, наприклад, пляшка нестандартних розмірів. Ні в якому разі не вкручуйте товсті предмети, оскільки горлечко може не витримати і тріснути. Кращим предметом буде невеликий ніж. Введе його в пробку наскрізь, щоб вивільнити зайве тиск у пляшці. Цим же предметом пробуйте провернути пробку і спробуйте витягнути її. Якщо ніж не допомагає, тоді спробуйте вдавити пробку в пляшку.
 3. Пробка надломилася. Бувають випадки, коли частина пробки відривається, і в шийці залишається якась її частина. У цій ситуації використовуємо сталевий дріт або скріпки. Створюємо гачок, заганяємо його між склом і пробкою, проворачиваем на середину і виштовхуємо.

Якщо ні один з методів не допоміг, тоді застосовуйте радикальні заходи – відбийте горлечко, використовуючи всю можливу техніку безпеки.

Як відкрити пляшку вина, якщо штопор застряг у пробці

Коли штопор в пробці, значить в шийці вже великий тиск. Для початку спускаємо повітря за допомогою тонкого ножа. Потім ним же намагаємося провернути закупорку і витягнути назовні. Якщо не вийшло, тоді використовуйте скріпки як гачка. Заженіть їх збоку пробки і спробуйте витягнути назовні. При укрученні другого штопора або предмета такого ж розміру, цілком ймовірно, що горлечко не витримає тиск і трісне.

Для вирішення підійдуть всі методи з використанням тонких і гострих предметів, однак якщо жоден з них не виявився дієвим, тоді пробуйте врізати ще один штопор або саморіз. Для цього рекомендується покласти пляшку близько до горизонтального положення, щоб великі осколки не впали у вино.

Як закрити відкриту пляшку вина

73a10dac0de0283bd612358520fe9102 35 способів відкрити вино без штопора

Не завжди пляшка з вином розливається до дна, тому розглянемо найбільш популярні способи, як закрити вино:

 1. Власної пробкою. Стандартна пробка більше горлечка на 6 мм, тому на заводах пляшки закупорюють спеціальними механізмами. Проте є можливість і самостійно закрити пляшку власної пробкою. Якщо у вас достатньо сили, тоді переверніть її і спробуйте вставити в шийку. Також пробку з кори можна зменшити за допомогою ножа. Зрізайте матеріал потроху і рівномірно, оскільки ромбообразна форма призведе до щілинах і вино буде взаємодіяти з киснем, тим самим окислюватися.
 2. Спеціальні пробки. У магазинах продається велика кількість пробок для пляшок. Вони мають різні механізми, тому і вартість їх розрізняється.
 3. Графин. Підійде будь-який посуд з пробкою. У побуті найчастіше використовуються скляні або глиняні графини з такими ж кришками, але використовувати їх за умови, що вино не буде довго зберігатися.
 4. Кляп. Для тривалого зберігання вина використовуйте кляп. Його роблять з поліетилену, паперу або тканини. Останній варіант найбільш прийнятний, оскільки він міцно стримує спиртне і пари. Целофан може змінити запах в пляшці, а папір просто пересохне.

Зберігати вино в прохолодному місці, захищеному від прямих попадань променів сонця.

Скільки можна зберігати відкриту пляшку вина?

Стандартні пляшки з вином зберігаються від 3 до 6 років, але це якщо вони не розкривалися. Якщо брати в облік дорогі сорти, тоді термін їх зберігання сягає кількох століть. При цьому на період збереження всіх якостей впливають наступні фактори:

 • баланс вологості в приміщенні;
 • герметичність пробки і пляшки;
 • різновид сорту;
 • місце зберігання вина;
 • відповідність температури в приміщенні.

Якщо вино зберігається у вологому місці, тоді воно може покритися пліснявою. В сухому місці пробка може зсохнутися, тим самим пропускати кисень. Не зберігайте в холодильнику пляшку, оскільки вино вбере в себе сторонні запахи і смак зміниться. При високих температурах прискорюється процес окислення, а при заморожуванні втрачається смак і запах.

При відкритті пляшки запускається новий термін зберігання, більш прискорений. При взаємодії з киснем напій починає окислюватися, тому по проходженні великого періоду вино выветреется або перетвориться на оцет.

Якщо в пляшці залишився напій, тоді перелийте його в іншу посудину. Бажано підібрати відповідну ємність, щоб після налитого вина залишалося якомога менше повітря. Це подовжить період окислення, відповідно термін зберігання збільшиться.

Існує велика кількість методів відкриття вина зі штопором або без нього, тому де б ви не були, ви завжди знайдете спосіб відкрити вино, але не забувайте про техніку безпеки.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками