Айріс фолдінга схеми шаблони завантажити 🥝 техніка для початківців

Красу і оригінальність квартири створює унікальний інтер’єр і дизайн, а також інноваційний декор. Незвично виглядають речі, виготовлені своїми руками, адже завдяки своїй унікальності вони ідеально вписуються в дизайн кімнати. Однією з популярних сучасних технік для створення кімнатних прикрас є своєрідна аплікація під назвою айріс фолдінга. За допомогою цієї техніки можна виготовляти невеликі картини або маленькі картинки і значні панно.

ajjris folding skhemy shablony skachat 🥝 tekhnika dlya nachinayushhikh Айріс фолдінга схеми шаблони завантажити 🥝 техніка для початківців

Незвично виглядають речі, виготовлені своїми руками

Айріс фолдінга або райдужне складання: що це таке

Техніка айріс фолдінга дозволяє створювати особливо красиві і оригінальні вироби. Фахівці називають таку аплікацію також «райдужне складання», так як сюжет на картині створюється з різнокольорових смуг, акуратно накладених одна на одну по спіралі.

Нескладна робота вимагає, тим не менш, особливої акуратності і неквапливості, але з такою роботою впорається як початківець, так і досвідчений дизайнер.

 1. Шаблон для майбутнього виробу можна завантажити з інтернету, на ньому також обов’язково зазначені послідовність і колірна гамма методики.
 2. Самостійно створювати шаблони нескладно, тим більше, що для її створення знадобиться аркуш паперу в клітинку, лінійка і олівець.
 3. Для створення виробів можна використовувати різні види паперу: гофрований, оксамитову, блискучу, але фахівці вважають за краще використовувати папір, спеціальну для цього виду техніки. Оригінально виглядають вироби з різних тканин, особливо виграшно і незвично виглядає атласна тканина.
 4. Смужки паперу або тканини наклеюються строго визначеному порядку за заздалегідь визначеним шаблоном.
 5. Виворітна сторона виробу заклеюється чистим аркушем.
 6. Готовий малюнок доповнюється деталями за уподобанням майстра, доповнюється також різними елементами декору.

Це рукоділля сподобається і дітям, і дорослим. Малюки разом з батьками охоче будуть виготовляти яскраві і незвичайні картини для подарунка або прикраси своєї кімнати.

Галерея: айріс фолдінга (25 фото)

Дуже гарна і ніжна листівка в техніці айріс фолдінга до 8 березня (відео)

Айріс фолдінга для початківців: майстер-клас

Майстер-клас для тих, хто ніколи не займався виготовленням таких виробів, рекомендує починати освоювати техніку з найпростіших геометричних форм: квадрата, трикутника, прямокутника або яскравого сердечка.

Найпопулярніші і не особливо складні форми — це осінній кленовий лист, троянда, білка, ялинка і ваза.

Для початківців шаблон для вироби краще використовувати готовий: завантажити з інтернету та роздрукувати, можна робити і самому.

 1. Шаблон накладають на цупкий картон, обводять і вирізують сердечко в центрі. Шаблон накладають на картон рівне, фіксують за допомогою скріпок.
 2. Три кольори паперу нарізають смужками шириною 4 см, складають кожну навпіл уздовж – це заготовки для майбутнього виробу.
 3. З виворітного боку виробу починають викладати по черзі смужки, згідно зі схемою: першими викладають ряд «а», потім наступні ряди чергують другим і третім кольором. Фіксують смужки з допомогою клею або скотча.
 4. Після того, як закінчаться всі смужки, серединку роблять будь-яким кольором за бажанням або відповідній кольоровій палітрі.
 5. Листівку перевертають, лицьову частину декорують за бажанням і власним розсудом, а виворітну заклеюють однотонної папером.

ajjris folding skhemy shablony skachat 🥝 tekhnika dlya nachinayushhikh1 Айріс фолдінга схеми шаблони завантажити 🥝 техніка для початківців

Майстер-клас для тих, хто ніколи не займався виготовленням таких виробів, рекомендує починати освоювати техніку з найпростіших геометричних форм

Таке серце можна зробити і одним кольором, не додаючи інших відтінків. Можна також робити саморобку з різнобарвною або однотонної тканини, гофрованої або атласною папери.

Виріб на Новий рік в техніці айріс фолдінга

Популярним новорічним подарунком вважаються сувеніри та листівки, виготовлені своїми руками. Такі подарунки відрізняються унікальністю й оригінальністю, дарувальник таким способом показує свою повагу і особливе розташування до того, кому призначений подарунок на Новий рік.

Підготувати для близької людини можна будь-які новорічні подарунки, доповнити їх легко можна листівками в техніці айріс фолдінга, зробленими своїми руками.

ajjris folding skhemy shablony skachat 🥝 tekhnika dlya nachinayushhikh2 Айріс фолдінга схеми шаблони завантажити 🥝 техніка для початківців

Популярним новорічним подарунком вважаються сувеніри та листівки, виготовлені своїми руками

Новорічна і різдвяна ялинка легко робиться: вона вийде і у початківців майстрів, її легко освоять навіть діти.

 1. Папір трьох кольорів нарізають смужками шириною 3 см, кількість смуг регулюється по ходу роботи, тому спочатку слід запастися близько 10 смужок кожного відтінку.
 2. Кожну смужку складають уздовж навпіл, після чого вирізають п’ять смуг різного відтінку для стовбура, і також складають їх навпіл.
 3. На картоні прорисовують новорічну ялинку, вирізують її по контуру за допомогою канцелярського ножа або ножиць.
 4. Роздруковують і вирізують шаблон, накладають його на картонну заготівлю і щільно фіксують скріпками.
 5. Першим виконують стовбур, накладаючи смужки одна на іншу, фіксують їх клеєм.
 6. Приклеюють кожну смужку по шаблону, акуратно накладаючи їх, закріплюють клеєм. Серединку роблять відтінком, трохи відрізняється від іншої колірної гами.

Готовий виріб перевертають, лицьову сторону прикрашають і декорують за смаком і вибором, на виворітній стороні виріб можна заклеїти білим папером. Новорічні вироби декорують яскравими намистинами, блискітками, штучним снігом.

Айріс фолдінга для дітей покроково

Робити креативні вироби в техніці айріс фолдінга можна разом з дітьми, поступово малюк навчиться працювати самостійно і зможе виготовляти у цій техніці оригінальні вітальні листівки до свят.

Для того щоб навчити дітей роботі в техніці райдужного складання слід підготувати матеріали:

 • кольоровий папір та кольоровий картон;
 • аркуш паперу в клітинку;
 • ножиці, лінійка, олівець;
 • клей.

ajjris folding skhemy shablony skachat 🥝 tekhnika dlya nachinayushhikh3 Айріс фолдінга схеми шаблони завантажити 🥝 техніка для початківців

Робити креативні вироби в техніці айріс фолдінга можна разом з дітьми

Перед початком роботи разом з дитиною роблять стандартний шаблон: креслять на аркуші паперу квадрат зі сторонами 14 див.

 1. Від кожного кута починають відкладати по 3 клітинки, отримані точки з’єднують за допомогою лінійки і олівця прямими лініями.
 2. На отриманому меншому внутрішньому квадраті знову відкладають 15 мм від кожного кута, з’єднують за стандартною схемою, таким способом малюють шаблон, поки всередині не залишиться маленький квадратик.
 3. На зворотному боці аркуша картону креслять коло діаметром 12 сантиметрів, вирізають круг і накладають шаблон з картоном лицьовими сторонами, закріплюють скріпками.
 4. Нарізають смужки кольорового паперу шириною 30 мм кожна, після чого складають кожну вздовж навпіл.
 5. Приклеюють смужки згином в центр по лінії схеми, поки не закінчиться візерунок, серединку заклеюють будь-яким кольором по колірному співвідношенню.

Виворіт вироби заклеюється будь однотонної папером, лицьова – тематично прикрашається.

Айріс фолдінга з тканини: майстер клас

Робити вироби в техніці айріс фолдінга можна не тільки з паперу, а також з тканини. В цьому випадку виріб виходить більш оригінальним і об’ємним. Можна робити таким способом текстильне панно для вітальні або спальні.

Для створення об’ємного панно слід запастися:

 • шматок щільного картону;
 • відрізки тканини, гострий ніж;
 • шаблон для виробу;
 • ножиці, скотч, олівець.

ajjris folding skhemy shablony skachat 🥝 tekhnika dlya nachinayushhikh4 Айріс фолдінга схеми шаблони завантажити 🥝 техніка для початківців

Робити вироби в техніці айріс фолдінга можна не тільки з паперу, а також з тканини

Перед початком роботи з шматка картону вирізають рамку для майбутнього панно, видаливши з центру квадрат.

 1. Шаблон прикріплюють до рамки за допомогою скріпок, тканина нарізають однаковими смужками довжиною 45 сантиметрів, шириною 10 сантиметрів.
 2. За допомогою скотча тканинні смужки кріплять до шаблону, слідуючи схемою, середину заклеюють квадратом будь-якого кольору.
 3. Перевертають виріб на лицьову сторону, декорують рамку, з виворітного боку заклеюють панно однотонним картоном.

Рамка буде виглядати оригінально та естетично, якщо декорувати її шкірою або оксамитовою тканиною.

Нюанси виготовлення тканинного панно

Створюючи текстильний шедевр в стилі райдужного складання, слід враховувати деякі нюанси, що допомагають зробити виріб правильно.

 1. Для якісного панно підійдуть щільні тканини, особливо, атласні або оксамитові. Перед тим, як кріпити їх до шаблону, слід ретельно пропрасувати праскою кожну смужку, складену навпіл.
 2. Смужки тонкої тканини перед кріпленням до шаблону слід прокласти смужкою щільного картону, закладеної всередину – це зробить виріб об’ємним.
 3. Якщо за задумом спіраль візерунка має закручуватися за годинниковою стрілкою, то самостійне виготовлення шаблону передбачає креслення проти годинникової стрілки.

Важливо пам’ятати, що візерунок викладається строго по шаблону: в цьому випадку виріб вражає правильністю форми і досконалістю спіралі.

Новорічна листівка в техніці айріс фолдінга (відео)

Будь-яка дрібничка в такій техніці грає в оздобленні та удосконалення інтер’єру кімнати особливу роль, роблячи стіни і загальний дизайн колоритним і форматним.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками