Акрилові фарби для малювання: як користуватися, ніж розбавити, що робити, якщо засохли, для пластику, кращі, склад, фото, відео

Акрилові фарби для малювання суміщають в собі характеристики акварелі і масла. Головною особливістю цих фарб є те, що висохле зображення набуває плівковий вигляд і стає захищеним від впливу води і сонячних променів. Користуватися цим матеріалом нескладно, якщо враховувати кілька важливих моментів.

При роботі з акриловими фарбами одні з найбільш животрепетних питань, які хвилюють початківців – з чого зроблені акрилові фарби? Як розвести фарби за номерами? Чи можна відновити акрилові фарби, якщо вони висохли? Якщо так, то чим їх реанімувати? Як оживити акрилову емаль, якщо вона засохла? Який пензлем працювати? Як правильно малювати акриловими фарбами на полотні? Як намалювати воду акриловими фарбами?

akrilovye kraski dlya risovaniya: kak polzovatsya, chem razbavit, chto delat, esli zasokhli, dlya plastika, luchshie, sostav, foto, video25 Акрилові фарби для малювання: як користуватися, ніж розбавити, що робити, якщо засохли, для пластику, кращі, склад, фото, відео

Акрилові фарби для малювання суміщають в собі характеристики акварелі і масла

Акрилові фарби для малювання: як користуватися?

Акрилові фарби найчастіше використовуються для декоративного малювання і прикладної творчості. Етой матеріал володіє криючою здатністю, тобто на один висохлий шар можна накладати інший, при цьому нанесений малюнок або фактура не пошкодиться.

Для того щоб освоїти навички малювання акриловими фарбами, буде потрібно набір з 6 кольорів і дотримання наступних рекомендацій:

 1. В якості основи для малювання можна взяти дерево, пластик, скло, папір, картон, полотно.
 2. У процесі малювання дозволяється використовувати синтетичні і натуральні кисті. Варто врахувати, що з допомогою синтетичних кистей наносять тонкий шар, ніж натуральними.
 3. У процесі роботи акрилом можна користуватися мастихіном. Цей інструмент дозволить наносити фактурні яскраві мазки.
 4. Фарби розводяться водою або спеціальним розчинником на палітрі. Розводити матеріал треба обережно, щоб він не придбав занадто рідку консистенцію. Для малювання лессеровками необхідно розводити матеріал до стану акварелі, а алла-примою – можна не розбавляти. Нерозбавлені фарби наносяться на основу тільки синтетичними пензлями або мастихіном.

akrilovye kraski dlya risovaniya: kak polzovatsya, chem razbavit, chto delat, esli zasokhli, dlya plastika, luchshie, sostav, foto, video26 Акрилові фарби для малювання: як користуватися, ніж розбавити, що робити, якщо засохли, для пластику, кращі, склад, фото, відео

Акрилові фарби найчастіше використовуються для декоративного малювання і прикладної творчості

При дотриманні наведених рекомендацій виходять красиві багатошарові або фактурні картини, які при висиханні набувають благородний глянець.

Чим розбавити акрилові фарби?

Перед тим як розбавляти матеріал, необхідно визначитися з основою для малювання. Для малювання на стінах розбавити матеріал можна звичайною водою. Для декорування скла, кераміки, меблів, а також інших дерев’яних основ краще всього скористатися спеціалізованими розчинниками.

akrilovye kraski dlya risovaniya: kak polzovatsya, chem razbavit, chto delat, esli zasokhli, dlya plastika, luchshie, sostav, foto, video27 Акрилові фарби для малювання: як користуватися, ніж розбавити, що робити, якщо засохли, для пластику, кращі, склад, фото, відео

Перед тим як розбавляти матеріал, необхідно визначитися з основою для малювання

При розведенні матеріалу водою необхідно набирати тільки чисту і прохолодну рідина. Найчастіше акрил розводиться водою у таких пропорціях 1:1, 1:2, 1:5. Причому використання кожної пропорції наділяє фарбу особливими властивостями:

 • 1:1 – застосовується для утворення початкових шарів. Таке застосування пов’язане з тим, що фарба стає більш плинною і не скупчується на кисті;
 • 1:2 – використовується для вторинних шарів, так як пензель відмінно просочується пігментом і розподіляє його рівним шаром;
 • 1:5 – застосовується в лессировочной техніки, так як такий склад дозволяє пігменту проникати в пори і утворювати напівпрозорий шар. Домогтися такого ефекту неможливо, якщо розбавляти пігмент спеціальним розчином.

Для отримання градієнта, пігмент розводиться водою у співвідношенні 1:15.

Що робити, якщо акрилові фарби засохли?

Акрил може бути використаний для малювання навіть після засихання. Але щоб повернути їх консистенцію, необхідно знати декілька хитрощів. Варто врахувати, що розчинити засохлу фарбу холодною або теплою водою не вийде, так як цей матеріал набуває плівкову структуру і не піддається руйнуванню під впливом низьких температур. Тому, якщо фарби засохли, для їх розведення використовується окріп. Повернення пігменту до рідкої консистенції проводиться за наступною інструкцією:

 1. Засохлий шматок подрібнюється і перекладається в миску.
 2. Потім маса заливається окропом.
 3. За міру охолодження рідини її слід оновлювати.
 4. Після того як всі подрібнені частини напитаются водою, фарба буде знову придатна для малювання.

Варто врахувати, що більшість досвідчених майстрів не розводять засохлий акрил, так як його властивості будуть дещо відрізнятися від свіжих фарб. Наприклад, головним недоліком розлучених таким способом пігментів вважається їх неоднорідність, з-за того, що деякі грудки не розчинилися в окропі.

Як малювати акриловими фарбами (відео)

Акрилові фарби для пластику і скла – чи є різниця?

Більшість виробників випускають різні види акрилу, серед яких можна знайти матеріал для розпису скла та пластику. Акрил для скла розроблений спеціально з урахуванням особливостей матеріалу. Найчастіше такий матеріал відрізняється глянцевим блиском, напівпрозорість пігменту. Такі особливості дозволяють створити блискучу розпис на скляній поверхні, імітуючи вітражі.

akrilovye kraski dlya risovaniya: kak polzovatsya, chem razbavit, chto delat, esli zasokhli, dlya plastika, luchshie, sostav, foto, video28 Акрилові фарби для малювання: як користуватися, ніж розбавити, що робити, якщо засохли, для пластику, кращі, склад, фото, відео

Більшість виробників випускають різні види акрилу, серед яких можна знайти матеріал для розпису скла та пластику

Використання акрилу для пластику в цілях обробки скла можливо, однак цей матеріал не зможе максимально підкреслити витонченість світлових переливів у виробі. Акрил для малювання на пластикових поверхнях і полотнах володіє насиченим криючим кольором, який дозволяє перекривати колір попереднього шару. За допомогою такої особливості матеріалу можна створювати красиві вироби, роблячи пластик більш витонченим шляхом формування на його поверхні шарової фактури.

Склад акрилових фарб

Акрил виготовляється на основі акрилових смол. Вони являють собою полімери, які при висиханні формують структуру, що зберігає в себе пігменти, що входять до складу фарб в якості додаткового компонента. Пігменти для акрилу можуть бути неорганічними, природними або синтетичними. Найчастіше вони являють собою сухий порошок, який наповнює основу кольором і робить її менш прозорою.

akrilovye kraski dlya risovaniya: kak polzovatsya, chem razbavit, chto delat, esli zasokhli, dlya plastika, luchshie, sostav, foto, video29 Акрилові фарби для малювання: як користуватися, ніж розбавити, що робити, якщо засохли, для пластику, кращі, склад, фото, відео

Акрил виготовляється на основі акрилових смол

Утворюється плівка після висихання формується за рахунок наявності в складі фарби поліакрилатів і полиметакрилов. Крім цих компонентів в акрил також додаються наповнювачі – великі частинки пігменту, речовина, необхідне для склеювання твердих частинок.

Кращі акрилові фарби для малювання

Існує безліч виробників, які роблять акрилові фарби для малювання. Однак не вся акрилова продукція відрізняється якістю і надійністю. Наприклад, деякі виробники використовують неякісну сировину в цілях здешевлення своєї продукції. А такий хід, в свою чергу, позначається на якості яскравого матеріалу, наприклад, багато хто з них після висихання починають тріскатися або втрачати свою яскравість. Щоб уникнути таких проблем, необхідно віддавати перевагу перевіреним виробникам, найкращі з них представлені нижче:

 1. Acrylic colour – випускає продукцію в тюбиках. Консистенція матеріалу досить рідка, тому в більшості випадків не потрібно розведення водою. Цей матеріал не дозволяє використовувати мастихін для малювання.
 2. Гамма – акрил середньої цінової категорії, що підходить новачкам для малювання. Консистенція пігменту досить густа, тому його можна додатково розвести водою або розчинником. Дозволяє малювати як мастихіном, так і пензлем.
 3. Невська Палітра і Ладога – акрил, поліпшеної якості. Використовується для малювання професіоналами, студентами художніх училищ та Вузів. Утворюють красиву текстуру мазків, а також зберігають свої колірні якості та структурні особливості.

Поетапне малювання акрилом: урок (відео)

Акрилові фарби в основному потрібні для розпису складних поверхонь, що вимагають знежирення, проте ними можна малювати і на інших поверхнях, наприклад, дерева або папері. Для освоєння техніки малювання акрилом необхідно використовувати описані вище інструкції і рекомендації.

Інші види розпису та малювання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками