Альбом для марок своїми руками, як зробити монету своїми руками, альбом для монет в капсулах своїми руками

albom dlya marok svoimi rukami, kak sdelat monetu svoimi rukami, albom dlya monet v kapsulakh svoimi rukami208 Альбом для марок своїми руками, як зробити монету своїми руками, альбом для монет в капсулах своїми рукамиНумізматика (колекціонування монет і паперових грошей) до цих пір вважається одним з найпопулярніших захоплень. Хтось просто любить збирати старі монети, хтось привозить новітні екземпляри з подорожей і поїздок по роботі. Досвідчені ж колекціонери навіть викуповують рідкісні монети спеціально, намагаючись збільшити свою колекцію рідкісними екземплярами. У цьому випадку, рано чи пізно постане питання: як же зберегти все це багатство? Не кожна коробка і не всі футляри підходять для цієї мети. Вірний друг філателіста і нумізмата – спеціальний альбом з прозорими сторінками для зберігання монет або поштових марок називається кляссер. У нашій статті ми розберемо, як створити альбом для монет і банкнот своїми руками покроково.

Альбоми для колекціонерів

albom dlya marok svoimi rukami, kak sdelat monetu svoimi rukami, albom dlya monet v kapsulakh svoimi rukami209 Альбом для марок своїми руками, як зробити монету своїми руками, альбом для монет в капсулах своїми рукамиУ спеціальних магазинах можна відшукати самі різні альбоми. У більшості випадків пропонується придбати окремі прозорі листочки з прорізами для монет різного діаметра або банкнот, з частиною для підписів або без. Однак, це дороге задоволення, і якщо ви не вірите, що нумізматика – це ваше захоплення на все життя залишилася, або просто хочете трошки заощадити, то найкращим варіантом буде створення альбому самостійно.

Матеріали, які нам потрібні для створення альбому:

 • Папка на колечках (можна використовувати і будь-яку іншу папку з картону, приміром, зі швидкозшивачем, але варіант «на кільцях» виглядає набагато акуратніше)
 • Аркуш паперу формату А4.
 • Файли для монет (варто брати щільні)
 • Маркер.
 • Лінійка.
 • Паяльник.
 • Маленький скотч
 • Канцелярський ножик.

Майстер-клас виготовлення альбомів для монет

albom dlya marok svoimi rukami, kak sdelat monetu svoimi rukami, albom dlya monet v kapsulakh svoimi rukami210 Альбом для марок своїми руками, як зробити монету своїми руками, альбом для монет в капсулах своїми рукамиПочнемо наш майстер-клас з підготовки шаблону з паперу, перед роботою можна прочитати книгу з рекомендаціями. На аркуші паперу у форматі А4 за допомогою лінійки і маркера зробимо трафарет, який схожий на сітчасту клітинку. У кожної з клітинок буде знаходитись одна монетка (при цьому різні осередки можуть бути різного розміру, все залежить від примірників у вашій колекції). При цьому потрібно знати, що розмір кожної комірки повинен бути трохи більше, ніж розмір монетки, яку туди потрібно буде помістити.

Повільно прикріпимо за допомогою скотча готовий трафарет під спеціальний файл.

Нагріємо паяльник і повільно обведемо кожну з клітинок по контуру – поліетилен має склеюватися в місцях нагрівання, але при цьому не повинно утворитися наскрізних дірок. Якщо ви в перший раз почали роботу з паяльником і відчуваєте себе ніяково, краще перед цим, попрацювати на чорновому файлі або аркуші.

Беремо канцелярський ножик (він повинен бути дуже гострим) та по лінійці розрізаємо кожну клітинку по верхньому краю. Різати треба з задньої сторони файлу, добре спостерігаючи за роботою, щоб ніж не прорізав лицьову сторону. У нас вийдуть прорізи, в які треба буде вкладати монети.

Вкладемо монети в прорізі.

Запам’ятаємо, що перед приміщенням в альбом виробу потрібно ретельно очистити з допомогою кислоти лимона або спеціального миючого засобу.

Повністю заклеїмо скотчем прорізи з іншого боку файлу.

Ось і створений наш альбом для монет з листа — ми виготовили хороше сховище для всіх виробів колекції.

Варто відзначити, що для створення альбому для монет вищевказаним методом не потрібно майже ніяких складних пристосуванням, за винятком, мабуть, паяльника. Чи можна працювати без нього? Звичайно, адже є й інший метод.

Другий спосіб створення альбому для монет

albom dlya marok svoimi rukami, kak sdelat monetu svoimi rukami, albom dlya monet v kapsulakh svoimi rukami211 Альбом для марок своїми руками, як зробити монету своїми руками, альбом для монет в капсулах своїми рукамиМатеріали, які будуть потрібні для роботи:

 • Папка на колечках (можна взяти і папку зі швидкозшивачем, але варіант «на кільцях» буде виглядати краще).
 • Прозорі папки з пластику у форматі А4 і листи.
 • Маркер.
 • Лінійка.
 • Машинка для шиття (якщо її немає, можна працювати шилом і ниткою з голкою, але у такому разі процес буде займати більше часу)
 • Простий маленький скотч.
 • Канцелярський ножик.

Як і в першому варіанті, спочатку створюємо паперовий шаблон з картону. На аркуші паперу у форматі А4 за допомогою лінійки і маркера треба зобразити трафарет, який схожий на сітчасту клітинку. В капсулах буде знаходитися по одній монеті (при цьому всі клітинки можуть бути різного розміру, залежно від виробів у вашій колекції). Головне-це пам’ятати, що розмір кожної комірки повинен бути трохи більше, ніж розмір монети, яку потім ми помістимо туди.

albom dlya marok svoimi rukami, kak sdelat monetu svoimi rukami, albom dlya monet v kapsulakh svoimi rukami212 Альбом для марок своїми руками, як зробити монету своїми руками, альбом для монет в капсулах своїми рукамиПовільно прикріпимо за допомогою скотча готовий трафарет під пластикову папку і перенесемо намічені лінії на пластиковий матеріал.

За допомогою швейної машинки створюємо шви з зазначених лініях. Якщо ж швейної машинки немає або вона не може впоратися з твердим матеріалом, але можна спробувати почати, прошивши осередку вручну.

Беремо канцелярський ножик (він повинен бути дуже гострим) та по лінійці надрежем кожну клітину по верхньому краю. Різати необхідно з задньої сторони файлу, дивлячись за роботою, щоб ніж не прорізав лицьову сторону. У нас вийшли прорізи, в які треба вкладати монети.

Вкладемо монети в прорізі.

Повільно заклеюємо скотчем прорізи з другої сторони файли.

Альбом для монет, створений з листів і без паяльника, готовий! Альбом для банкнот своїми руками або альбом для марок можна зробити таким чином, при створенні шаблону можна скористатися планшетом. На планшеті можна вибрати різні види шаблонів, подивитися, як варто розміщувати марки або банкноти.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками