Ангел гачком, опис роботи; детальна схема, майстер-клас

angel kryuchkom, opisanie raboty; podrobnaya skhema, master klass204 Ангел гачком, опис роботи; детальна схема, майстер класПриродно, будь-яка робота для справжнього професіонала своєї справи – приємне проведення часу. Але не варто забувати, що і професіонали колись робили цю роботу в перший раз.

У рукодільниць все так само. Якщо ця робота виконується регулярно, крім того, вивчаються нові схеми і за ним в’яжуться вироби, то такий майстрині зв’язати ангела гачком – не проблема. Новачкам буде складніше, але головне – це бажання. Якщо воно буде, то будь-яка робота обов’язково вийде.

Те, що з задоволенням в’яжеться перед Різдвом — милий амігурумі ангелок… Об’ємний? Чи, може, ви захочете зв’язати плоского, і, накрахмалив тугіше, повісити на ялинку? А може, це буде в’язана лялька – мріє про швидке різдво пустотливий малюк з крилами?

Для вас – опис російською і корисне відео для створення покроково білосніжного різдвяного ангела. Сподіваємося, він вам сподобається.

Янголятко гачком

Іграшка, пов’язана своїми руками, володіє якимось магнетизмом. Вона не тільки може зігріти в холодні зимові вечори, а й стати окрасою для будь-якого свята. В’язаний янголятко – дуже копітка робота, але готовий виріб буде вашою гордістю, і, безсумнівно, сподобається всім вашим знайомим. В’язаного ажурного янголятка можна повісити на ялинку або просто використовувати для прикраси інтер’єру.

Ангел гачком схема може бути знайома, яка використовувалася раніше для в’язання серветки. Тоді робота піде швидше.

Для виконання роботи потрібні:

  • тонкі бавовняні нитки;
  • тонкий гачок;
  • схема.

Якщо основні деталі ангела будуть вив’язані, їх треба накрохмалити, інакше зрозуміти що це – дуже складно. Для такої роботи знадобиться крохмаль і вода, але перед тим, як крохмалити, всі деталі потрібно випрати в теплій мильній воді, щоб отримати ідеально білий колір.

Галерея: в’язаний ангел гачком (25 фото)

Як правильно крохмалити

angel kryuchkom, opisanie raboty; podrobnaya skhema, master klass205 Ангел гачком, опис роботи; детальна схема, майстер класЩоб правильно приготувати розчин для підкрохмалювання деталей в’язаного ангела, потрібно взяти 2 ст. л. крохмалю і розчинити їх у невеликій кількості холодної води. Потім отриману суміш потрібно перелити в емальований посуд з теплою водою, в кількості 0,5 склянки, поставити на вогонь і нагрівати. Доводимо суміш на маленькому вогні до загустіння, щоб вона була такої консистенції, як кисіль, і знімаємо з вогню. У гарячий розчин опускаємо пов’язані деталі ангела, окремо. Ретельно їх там вимочуємо і залишаємо до повного охолодження крохмалю. Тільки потім всі деталі потрібно дістати, ретельно віджати і надати потрібну форму – так і сушити.

Подкрахмаленные і повністю сухі деталі потрібно пропрасувати праскою, і тільки після цього – зшивати.

Далі додаються кілька схем та описів до в’язання янголятка гачком, і докладний майстер-клас. Але тільки у кожної людини свій ангел, і зразок в’язання залишиться тільки зразком, прикладом. Використовуйте схеми, поєднуйте в’язані деталі, експериментуйте, і у вас обов’язково вийде свій, унікальний, ні на кого несхожий ангел.

Хід роботи

Голова.

Ангелика потрібно в’язати з маківки, для цього потрібно зв’язати ланцюжок з повітряних петель, укласти їх у кільце. Потім, ланцюжок обв’язується по колу, з кожним рядом потрібно збільшувати число петель. Далі робота робиться в зворотному порядку. Щоб отримати форму голови, потрібно з кожним рядом скорочувати кількість петель.

Коли кількість петель в ряду буде дорівнює кількості петель повітряної ланцюжка, можна вважати, що голова янголятка готова. Її залишилося тільки набити синтепоном, але нитка, при цьому не потрібно обривати.

Тулуб.

В’язання триває, так як нитка після в’язання голови не обривається. Форма тулуба являє собою конус, який можна зв’язати будь-яким прийнятним для вас візерунком. Досвідчені майстрині можуть експериментувати і придумати щось незвичайне, а для початківців – краще взяти найпростішу схему в’язаного ажурного візерунка. Для в’язання тулуба підійдуть звичайні стовпчики з накидом, які потрібно в’язати від початку конуса до кінця.

По закінченні роботи, вийшла заготівля, нагадує дзвіночок з головою.

Рукава, руки, крила.

Тепер потрібно з’єднати рукави і руки, головне при цьому – симетрично їх розмістити. Окремо в’яжуться крила ангела, схожі на крила ангела. Пришивати їх не потрібно.

angel kryuchkom, opisanie raboty; podrobnaya skhema, master klass206 Ангел гачком, опис роботи; детальна схема, майстер класФормування іграшки.

Випрані і накрохмалені деталі, висушені на спеціальних формах, потрібно зшити. Робота виконується дуже акуратно, так як деталі вже відпрасовані. Для з’єднання окремих деталей можна використовувати клей.

Прикрасити голову можна волоссям, очима, губами. До сукні ангела приробити яскраві стрічки. Загалом – далі все потрібно зробити по своєму смаку.

Користуючись таким простим майстер-класом з в’язання янголятка гачком схеми можна не використовувати. Першу роботу можна зробити за описом, а ось для наступної доведеться зробити свої корективи, щоб в’язана модель вийшла унікальною і неповторною.

Різдвяний янгол майстер-клас

В’язання починається з голови, за описом попереднього ангела. Порожнину кульки заповнюється синтепоном, і як в попередньому варіанті – нитка обривається.

Після двох повітряних петель, які будуть з’єднувати голову і тулуб, починається в’язання шиї, що переходить в красиве ажурне тулуб:

  1. ряд: стовпчики з накидом, пов’язані по два в кожну петлю попереднього ряду. В кінці ряду – з’єднувальна петля.
  2. ряд: дві повітряні петлі на початку ряду, потім в кожну петлю попереднього ряду в’яжемо по два стовпчики з одним накидом, так само, як і попередній ряд. В кінці ряду – з’єднувальна петля.
  3. ряд: в’яжеться п’ять повітряних петель, робиться накид, далі гачок вводиться в наступну петлю попереднього ряду, тільки в передню половинку петлі, і в’яжеться стовпчик з накидом. Таким візерунком в’яжеться до кінця ряду, тільки замість п’яти повітряних петель, надалі, буде в’язатися тільки дві. (Задня половинка петлі буде використовуватись для в’язання спідниці – опис буде далі)
  4. angel kryuchkom, opisanie raboty; podrobnaya skhema, master klass207 Ангел гачком, опис роботи; детальна схема, майстер класряд: стовпчик без накиду, і сюди ж провязывается 4 стовпчики з накидом і один стовпчик без накиду. Повторюється 6 разів. Далі буде трохи по-іншому. Стовпчик без накиду, дві повітряні петлі, і стовпчик без накиду в ту ж точку. Такий раппорт повторюємо 5 разів. Далі раппорт повторюємо, як перший стовпчик без накиду, 4 стовпчики з накидом і стовпчик без накиду в одну точку. Повторюємо 6 разів, і в кінці ряду в’яжемо п’ять раппортов: стовпчик без накиду, дві повітряні петлі і стовпчик без накиду в одну точку. З’єднуємо першу і останню петлі ряду сполучної петлею. Нитку і затягуємо відрізаємо.

У нас вийшла голова, шия і частина тулуба з крильцями. Далі в’яжеться спідничка для ангела. Використовуються нижні частини петель. Між крильцями провязываются за 7 стовпчиків без накиду, так виходить перед і зад спідниці.

  1. ряд: нитку прив’язуємо і пров’язуємо сім стовпчиків без накиду, далі, пропускаємо 4 петлі попереднього ряду, а в п’яту – в’яжемо стовпчик без накиду (при цьому, ніякої ланцюжка з повітряних петель і в’язати не треба), і ще 6 таких штук, щоб було 7. В кінці – з’єднуємо першу і останню петлі ряду.

У рядку вийшло 14 петель. З них починається в’язання спіднички. Візерунок можна вибрати будь-який, який вам більше подобається. Отримавши потрібну довжину спідниці, роботу можна закінчити. Щоб янголятко вийшов привабливіше, можна низ виробу обв’язати ниткою золотавого кольору, візерунком стовпчик без накиду. Прикрасити готового ангела можна колечком, опис якого було в попередньому майстер-класі. Колечко пришивається до потиличної частини голови.

До готового ангелочку можна прикріпити ниточку і використовувати його в якості прикраси для новорічної ялинки.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками