Англійська резинка спицями 🥝 схема в’язання на кругових спицях

Гумка — один з найбільш часто використовуваних візерунків для еластичного елемента в’язки. У неї чимало різновидів — 1 х 1, 2 х 2, полуанглийская, кукурудза, польська і навіть помилкова. Англійська резинка – це ще один з візерунків, яким можна в’язати. Зв’язати щось у цій техніці можна як гачком, так і спицями. Для початківців є маса способів, що дозволяють почати займатися в’язанням практично з нуля. Який виріб можна пов’язати англійської гумкою? Може вийти чудова жіноча шапка або бере, об’ємна рибальське капелюх, пишний шарф і т. д.

anglijjskaya rezinka spicami 🥝 skhema vyazaniya na krugovykh spicakh496 Англійська резинка спицями 🥝 схема вязання на кругових спицях

Англійська резинка – це один з візерунків, яким можна в’язати

Що потрібно підготувати?

У цій справі, як і в будь-якому іншому, головне почати з основ. У кожному конкретному випадку робота може мати свій опис. Схема в’язання складається з кількості набраних петель, кількості рядів та власне способу, яким ми в’яжемо.

В’яжеться виріб або гачком або спицями. Ряди при в’язанні бувають поворотні і кругові.

Які бувають спиці?

 • Кругові. З’єднуються вони волосінню. Робота в’яжеться вкруговую.
 • З вигином посередині. Ними зручно робити коси і джгути.
 • Прямі. З робочого краю вони гострі, а на іншому краю є заглушка, так як без неї петлі будуть спадати.
 • Панчішні.

Матеріал у спиць може бути різний. Найбільш зручними вважаються металеві, адже вони не гнуться і не стираються. У магазинах найчастіше можна знайти пластикові спиці. Новачкам рекомендується починати зі сталевих спиць, так як пластикові досить швидко ламаються в недосвідчених руках.

Які бувають гачки?

Матеріали для їх виготовлення аналогічні. Сучасні моделі мають спеціальну ручку для тримання. Знову ж таки, саме їх повинен набути новачок, адже спочатку йому буде непросто працювати гачком, а завдяки цій ручці, в’язати буде простіше.

anglijjskaya rezinka spicami 🥝 skhema vyazaniya na krugovykh spicakh497 Англійська резинка спицями 🥝 схема вязання на кругових спицях

Сучасні моделі мають спеціальну ручку для тримання

Гачки також класифікуються за номером. Чим він більший – тим товщі гачок і, відповідно, пишніше пряжа.

Яка пряжа буває?

Ну яке в’язання можна уявити без пряжі? Зрозуміло ніяке.

Нитки бувають трьох видів:

 • Натуральні (вовна, мохер, льон, кашемір, ангора і т. д.).
 • Синтетичні (акрил, поліестер і т. д.).
 • Змішані (напівшерсть, полумахер тощо).

Пряжа класифікується не тільки за складом, але і по товщині. Вважається, що нитка повинна бути трохи тонше спиці, тоді в’язка виходить найкрасивішою. На багатьох упаковках пряжі вказується, якої товщини рекомендується використовувати спицю для цієї нитки.

Це цікаво! Оригінальна гумка спицями.
Докладніше в статті.

Англійська резинка гачком (відео)

Як правильно читати в’язальні схеми?

Найчастіше рукодільниці вчаться в’язати не за схемами. Вони спостерігають за роботою бабусь і мам. Але коли основні навички жінка засвоїла таким чином, її обов’язково захочеться удосконалити свою спроможність у цьому ремеслі. Для цього і потрібно навчитися працювати зі схемами.

Схеми для в’язання спицями представлені у вигляді квадратиків. У кожному з них є позначення. Вони вказують на спосіб провязывания петлі в даному випадку. В одному ряду може бути кілька різних провязок. Від цього залежить візерунок.

В схемах є інформація про те, потрібні чи кромочні петлі, як ввести неправдиву петлю, як закрити конкретний ряд і як потрібно закінчувати роботу.

Дуже важливо розуміти знаки в схемах. Їх не так вже багато, тому вивчити всі знаки можна без праці. Наприклад, лицьова петля позначається рівною паличкою, а накид – кружечком.

Англійська резинка: в’язання спицями вкруговую

Англ ийскую гумку часто в’яжуть на 5 спицях. Спрощена в’яжеться на кругових.

Якщо англійської гумкою в’язати по колу, то можна зробити чудовий зимовий шарф. В’язка виходить досить об’ємною. При використанні вовняної пряжі можна отримати не тільки красиве, але й тепле виріб.

anglijjskaya rezinka spicami 🥝 skhema vyazaniya na krugovykh spicakh498 Англійська резинка спицями 🥝 схема вязання на кругових спицях

В’язка виходить досить об’ємною

Отже, майстер-клас в’язання кругових виробів:

 1. На кругові спиці набирається парна кількість петель. Вони повинні замикатися в колі. Початківцям рукоделам рекомендується відзначати початок парного ряду маркером, так як непарний ряд буде провязываться по-іншому. Закривати всі ряди доведеться однаково, пров’язуючи кромочную петлю виворотом.
 2. Перший ряд провязывается за такою схемою: лицьова петля, накид пряжі, третя петля знімається не провязанной. Так продовжувати до кінця ряду. Не варто забувати про те, що останню петлю в кожному ряду необхідно робити виворотом, так як це дозволить виробу мати більш акуратний вигляд.
 3. Другий ряд в’яжеться не так. Схема: накид пряжі, петля знімається не провязанной, накид з минулого ряду провязывается разом з третьої петлею виворотом.
 4. Третій ряд робиться за такою схемою: накид разом з першою петлею провязывается лицьова, 1 накид пряжі, 1 петелька знімається не провязанной. І так до кінця ряду.
 5. Цими трьома рядами створюється основа вироби. Після того, як людині вдалося залучити цю основу, починати потрібно за схемою першого ряду і продовжувати за схемою другого ряду. Таким чином, створюється англійська резинка.

Це цікаво! Прочитайте статтю про те, як в’язати шарф англійської гумкою.

Англійська резинка: в’язання гачком по колу

Схема:

 1. Якщо майстриня вирішить використовувати гачок, то виріб у неї вийде таким же, яким воно вывязывается спицями. Чому? Та тому, що петлі все одно доведеться набирати на кругові спиці. Просто пряжа буде робитися не спицями, гачком.
 2. Отже, після набору парного кількості петель, потрібно приступати до провязыванию англійської гумки. З допомогою гачка в’яжеться перший ряд, починаючи з лицьового боку. Лицьова петля в’яжеться першої, після неї робиться накид, а третя петля просто знімається не провязанной.
 3. Коли на гачку буде занадто багато пряжі, можна використовувати спицю, щоб зняти її. Але потім пряжа знову перекладається на кругові спиці.
 4. Другий ряд починається з накиду, потім петля знімається не провязанной, далі виворотом провязывается петля з накидом, зробленим минулого ряду.
 5. Після цього можна приступати до вив’язування пряжі методом англійської гумки до кінця.

anglijjskaya rezinka spicami 🥝 skhema vyazaniya na krugovykh spicakh499 Англійська резинка спицями 🥝 схема вязання на кругових спицях

Виходить досить красиво

Закінчити роботу потрібно тоді, коли виріб придбає бажану форму і розмір.

Англійська резинка: візерунок, опис для початківців

Цей візерунок чудово тягнеться, саме тому англійської гумкою часто в’яжуть такі зимові речі, як шарфи і шапки. Візерунок дійсно виходить дуже гарний, а схема його створення – не складна.

Якщо правильно пов’язати перші три ряди основи даної техніки, то подальша в’язка буде безпроблемним. Більше того, людина напевно відчує задоволення від своєї роботи. Головне не сплутати ряди! Потрібно пам’ятати про те, що лицьові і виворітні ряди повинні чергуватися. В іншому випадку не вийде правильний візерунок.

anglijjskaya rezinka spicami 🥝 skhema vyazaniya na krugovykh spicakh500 Англійська резинка спицями 🥝 схема вязання на кругових спицях

Цей візерунок чудово тягнеться

Якщо новачок збився в якомусь ряду, то рекомендується розпустити цей ряд, так як якщо цього не зробити, то помилку буде дуже добре видно.

Англійська резинка для шарфа: як почати і закінчити в’язання?

 • Щоб нитка для шарфа не розтягувалася, то для набору петель рекомендується скласти її вдвічі. Подвійний кінець повинен залишитися з лівого боку.
 • Щоб візерунок вийшов правильним, петель обов’язково має бути парна кількість!
 • Коли перші три ряди основи були провязаны, можна приступати до в’язання англійської гумки двома рядами, лицьового та виворітного.
 • Щоб закрити шарф, необхідно закінчити останній ряд за такою схемою: перша кромочная петля провязывается разом з другою петлею лицьовий, отримана петелька надівається на спицю. Разом з нею провязывается ще одна петля, і так до кінця ряду до тих пір, поки не залишиться одна петля. В неї слід протягнути хвостик, вірніше, залишок нитки, який більше не буде використовуватися при в’язанні.

Англійська резинка гачком для новачків (відео)

Англійська резинка не є дуже складним візерунком, але щоб її пров’язати, потрібно бути уважним. Адже на виробі, пов’язаному даним методом, будуть видні всі помилки, які допустив рукодел.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками