Англійська резинка спицями 🥝 в’язання петель на англійській гумці

anglijjskaya rezinka spicami 🥝 vyazka petel na anglijjskojj rezinke77 Англійська резинка спицями 🥝 вязання петель на англійській гумціКожна молода майстриня рано чи пізно цікавиться тим, як правильно в’язати англійську гумку. Цей тип рукоділля і простий і складний одночасно. Для того щоб навчитися правильно тримати спиці, провязивать петлі, складати візерунки, потрібно багато терпіння і наполегливості. Ті, хто коли-небудь пробував в’язати або бачив процес, зможуть його повторити.

А ті, хто починає в’язати з нуля, ще й спиць жодного разу в руках не держав, часто задаються цілою купою питань — скільки петель набирати для англійської гумки, як додавати петлі в англійській резинці, як з’єднати англійську гумку петля в петлю, як підняти петлю в англійській резинці, шов петля в петлю англійська резинка, як зібрати петлі англійської гумки… Голова обертом! Звичайно, все набагато простіше, якщо поруч хтось, хто може показати, як все це робиться, а якщо ні? Тоді — інтернет і, зокрема, наша стаття — в допомогу!

Як в’язати спицями гумку

Для першого досвіду найкраще виконати самостійно своїми руками невеличкі речі, наприклад, в’язати зимові кулі або шапку. Для цього відмінно підійде техніка в’язання англійської гумки, спосіб вимагає тільки якісь базові знання і розуміння самого процесу в’язання.

Основні позитивні риси такого візерунка:

 • Ця в’язка відрізняється від звичайної тим, що її візерунок набагато рельєфніше. Виворітний ряд чергує лицьовій і це створює оригінальний вигляд. Вона складається з рубчиків, які утворюють кіски в центральній частині рапорту і роблять виріб несхожим на інші;
 • В’язка англійської гумки примітна тим, що вона добре тримає форму і тому її часто використовують для створення шапок, шкарпеток і іншого.

anglijjskaya rezinka spicami 🥝 vyazka petel na anglijjskojj rezinke78 Англійська резинка спицями 🥝 вязання петель на англійській гумціТим, хто збирається почати в’язання з допомогою техніки англійська резинка, необхідно знати таку важливу особливість – пряжі потрібно більше ніж на аналогічний виріб, виконане іншими петлями. Перш ніж починати робити якусь річ, необхідно пов’язати невеликий зразок. Після, його необхідно випрати і відпрасувати.

Ці маніпуляції дозволять оцінити реальну кількість петель, яке потрібно набирати для виконання тієї чи іншої речі за допомогою техніки англійська резинка, так як їй властиво трохи змінюватися в розмірах під дією зовнішніх факторів. Щоб вийшло якісний виріб, в’язка обов’язково повинна бути щільною без неякісних сполук, так як це допоможе зберегти його первісний вигляд.

Різновидом візерунка може служити полуанглийский спосіб, він цікавіше тим, що для в’язки необхідно менше ниток, але він має той же рельєф і схожу пишність. Якщо початківцям майстрам складно виконають все в точності з інструкцією, то можна замінити один з малюнків на подвійний рубчик. Потрібно просто системно в’язати виворітний і лицьовий ряд, не сбываясь з рахунку. Поєднання різних технік і структур, можна отримати дуже оригінальний виріб, наприклад, шарф у якого буде фактурний, але в той же час пишний малюнок.

Галерея: англійська в’язка (25 фото)

Як в’яжеться англійська резинка

anglijjskaya rezinka spicami 🥝 vyazka petel na anglijjskojj rezinke79 Англійська резинка спицями 🥝 вязання петель на англійській гумціДля того щоб правильно виконати всі схеми та інструкції не потрібно мати великий досвід у в’язанні, досить запастися терпінням і бажанням створювати щось своїми руками. Для того щоб побудувати, наприклад, шапку за допомогою спиць, необхідно набрати непарна кількість петель пров’язуючи їх, виключно дотримуючись інструкції:

 • Перший ряд – одна лицьова петля, накид, потім зняти петлю з ниткою позаду і після цього повторити все по новій;
 • Другий ряд – накинути нитку, потім зняти, дві петлі провязать разом лицьовій і так продовжувати до кінця;
 • Третій ряд – дві петлі провязать разом лицьовою, потім накинути нитку, перекинути одну петлю не провязанной і повторювати цей порядок до кінця ряду;
 • Четвертий і п’ятий ряд – провязываются ідентично другим і третім;
 • Перша і остання петля кожного ряду не провязываются, а просто перекидаються на іншу спицю.

Англійська резинка по колу

anglijjskaya rezinka spicami 🥝 vyazka petel na anglijjskojj rezinke80 Англійська резинка спицями 🥝 вязання петель на англійській гумціДля того, щоб зв’язати велике цілісне полотно, необхідне, наприклад, для створення снудов, роблять англійську кругову гумку. Такі елементи найкраще робити не на простих спицях, а наприклад, на волосіні. Так як в’язання йде безперервно, початок ряду потрібно позначити маркером або фломастером. Головне не забувати порядок провязывания всіх рядів, дотримуючись парні і непарні, так як вони мають характерну відмінність малюнків.

Схема кругової в’язки:

 • Набрати непарна кількість петель і замкнути їх в коло;
 • Перше коло – лицьова петля, накид, перекинути, повторити знову;
 • Друге коло – накинути петлю, наступну зняти, пров’язати дві разом однією виворітного і так продовжувати до кінця;
 • Третє коло – дві петлі провязываются разом лицьовою, перекидна, і після цього продовжувати до останньої петлі;
 • Повторити другий і третій ряд;
 • Першу кромочную петлю зняти не пров’язуючи.

Дотримуючись цих правил, можна пов’язати красивий малюнок, який прикрасить будь-який виріб. Снуд або шапка виконані в цьому стилі, прекрасно зігрівати свого власника холодним зимовими днями.

Двоколірна англійська резинка

anglijjskaya rezinka spicami 🥝 vyazka petel na anglijjskojj rezinke81 Англійська резинка спицями 🥝 вязання петель на англійській гумціМ’яка повітряна в’язка незвичайних забарвлень виходить, якщо використовувати пряжу двох або трьох кольорів. Для цього знадобляться кругові інструменти і якісні нитки. Вибирати потрібно виходячи зі своїх смакових переваг.

Схема в’язання:

 • Необхідно набрати парна кількість петель;
 • Перший ряд – натискна петля, зняти не провязанную;
 • Другий ряд – при в’язці додати другий колір, пров’язати першу кромочную петлю, після протягнути дві на виворітну;
 • Третій ряд – просмикнути нитку темного кольору;
 • Повторити все знову в тій же послідовності починаючи з першого ряду.

Витративши трохи часу на ознайомлення в особливостями в’язки англійської гумкою, кожна майстриня зможе знайти те, що потрібно саме їй. Універсальність цієї техніки робить її придатною для виконання будь-яких речей спицями.

Відгуки

Ніколи раніше не в’язала нічого своїми руками, але тут захотілося. Розуміла як в’язати виворітний ряд, а решта приходило поступово. Витратила багато часу, але результат мені сподобався. Цей спосіб створення речей, пров’язуючи по черзі виворітний і лицьовий ряд, використовуючи будь-яку вподобану нитка просто універсальний.

Дар’я

Завжди подобалася англійська резинка для в’язання різних предметів. Спосіб, яким нитка створює лицьові і виворітні ряди, перетворюючи в єдине полотно, чудовий.

Марина

Я люблю в’язати, особливо подобається в англійській в’язці спосіб провязывания петель. Вирішила пов’язати шотландський візерунок, все вийшло дуже красиво. Сподобалася простота виконання в’язання та швидкість з якою створюється річ.

Анна

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками