Англійська резинка: в’язання спицями, гачком, для шарфа, по колу, візерунок, схема і опис, для початківців, як закінчити, фото, відео

Вправні умільці нерідко в’яжуть свої вироби, використовуючи візерунок «англійська резинка». Обумовлено це не тільки простотою в’язки, але і практичністю, красою пов’язаних речей — хвиляста англійська резинка чудово підходить для в’язання головних уборів, шарфів і снудов, светрів і теплих жилетів. Новачкам же вкрай важливо дізнатися, як в’язати англійську гумку, щоб оволодіти цією нехитрою технікою. Через зовсім нетривалий час і вони зможуть з допомогою спиць і пряжі створювати дивовижні шедеври.

anglijjskaya rezinka: vyazka spicami, kryuchkom, dlya sharfa, po krugu, uzor, skhema i opisanie, dlya nachinayushhikh, kak zakonchit, foto, video25 Англійська резинка: вязання спицями, гачком, для шарфа, по колу, візерунок, схема і опис, для початківців, як закінчити, фото, відео

Вправні умільці нерідко в’яжуть свої вироби, використовуючи візерунок «англійська резинка»

Важливо знати, що у англ ийской гумки є альтернатива — спрощена, фальшива, або помилкова англійська резинка. Це найвідоміша імітація техніки англійська резинка. Неправдиву в’язати в 2 рази легше — накіди робити не потрібно, а з вигляду цей малюнок від звичайної практично не відрізняється. Давайте розберемося покроково — як в’яжеться англійська резинка.

Як в’язати англійську гумку спицями: схема в’язання для початківців

За допомогою простої схеми зв’язати англійську гумку зможе навіть новачок.

Достатньо лише вибрати підходящу, товсту пряжу і можна приступати до в’язки:

 1. На спицях набрати петлі (непарна кількість).
 2. Перший ряд пров’язати в суворій послідовності: одна петля лицьова, потім накид, наступна петля не провязывается, а нитка протягується із зворотного боку роботи.
 3. Наступний ряд починається з прямого накиду, наступна за ним петля знімається, далі йде лицьова петелька, яка провязывается разом з накидом першого ряду.
 4. На наступному етапі разом провязывается спочатку петлю і накид, наступна ж петелька знімається.
 5. Після цього потрібно лише повторювати схему другого і третього ряду.

Важливо! Перша і остання петля кожного ряду вважаються кромочний і їх не потрібно враховувати при в’язанні за схемою.

Як в’язати англійську гумку спицями (відео)

Подвійна англійська резинка: як правильно пов’язати спицями

Оригінально, благородно виглядає подвійна англійська резинка. В’яжеться вона за простою схемою — 2х2, яка трохи відрізняється від класичної. Для цього необхідно лише набрати петлі, кількість яких має ділитися на чотири, і додатково додати дві кромочні.

anglijjskaya rezinka: vyazka spicami, kryuchkom, dlya sharfa, po krugu, uzor, skhema i opisanie, dlya nachinayushhikh, kak zakonchit, foto, video26 Англійська резинка: вязання спицями, гачком, для шарфа, по колу, візерунок, схема і опис, для початківців, як закінчити, фото, відео

Оригінально, благородно виглядає подвійна англійська резинка

Після цього можна починати в’язати оригінальний візерунок:

 1. Пров’язати ряд чергуючи дві передні і дві виворітні петлі.
 2. На наступному ряду зробити накид, зняти і не робити пару петель, після чого пров’язати пару особових.
 3. Третій ряд починається з накиду і провязывания однієї лицьової петлі разом з накидом попереднього ряду, потім йде одна лицьова і накид, пара петель не провязывается.
 4. Далі йде накид, дві не провязанных і петля з накидом разом, знову лицьова.

Далі гумка в’яжеться по заданій схемі, але повторюються тільки третій і четвертий ряд.

Як зв’язати шарф візерунком англійська резинка

Найпростішим виробом, яке можна пов’язати цим візерунком, є шарф. Впоратися з таким завданням під силу не тільки досвідченим рукодільниця, але і новачкам. В результаті вийде м’який, красивий і теплий шарф, радує око і зігріває в самі сильні холоди.

Необхідні матеріали та інструменти:

 • 200 г кашемірової пряжі;
 • Спиці № 3,5.

anglijjskaya rezinka: vyazka spicami, kryuchkom, dlya sharfa, po krugu, uzor, skhema i opisanie, dlya nachinayushhikh, kak zakonchit, foto, video27 Англійська резинка: вязання спицями, гачком, для шарфа, по колу, візерунок, схема і опис, для початківців, як закінчити, фото, відео

Найпростішим виробом, яке можна пов’язати цим візерунком, є шарф

Хід роботи:

 1. Набрати тридцять петель.
 2. Першу лінію зв’язати простий гумкою, шляхом чергування лицьових і виворітних петель.
 3. Друга лінія починається зі зняття кромки і лицьової петлі, накиду і перенесення виворітного на іншу спицю. Таким чином закінчити лінію.
 4. Слідувати схемі до закінчення в’язання шарфа.
 5. Залишається закрити петлі і зробити на готовому виробі пензлика.
 6. Нитки нарізати двенадцатисантиметровыми смугами і закріпити на шарфі, використовуючи гачок.

Важливо! Варто враховувати, що після першого прання шарф стане істотно довше.

Проста і об’ємна англійська резинка: в чому різниця

Навіть візуально, розглядаючи зразок візерунка, не відразу можна помітити різницю між простою і об’ємної англійської гумкою. Насправді ж відмінності все-таки є. Для об’ємної набирається непарна кількість петель, а для простої – парне. Крім того, більш пишне виріб вийде у разі застосування візерунка об’ємної гумки. При цьому схема простий більш зрозуміла новачкам. Відсутня необхідність робити накіди і просто перекидати петлі зі спиці на спицю. Заплутатися тут неможливо.

anglijjskaya rezinka: vyazka spicami, kryuchkom, dlya sharfa, po krugu, uzor, skhema i opisanie, dlya nachinayushhikh, kak zakonchit, foto, video28 Англійська резинка: вязання спицями, гачком, для шарфа, по колу, візерунок, схема і опис, для початківців, як закінчити, фото, відео

Навіть візуально, розглядаючи зразок візерунка, не відразу можна помітити різницю між простою і об’ємної англійської гумкою

Схема простої гумки наступна:

 1. Набрати парна кількість петель.
 2. Кромочную зняти, після чого пров’язати пару особових і стільки ж виворітних.
 3. Таким чином закінчити першу лінію.
 4. Всі наступні лінії провязываются таким же чином.

Це цікаво! Оригінальна гумка спицями.
Докладніше в статті.

Способи в’язання польської гумки

Оригінально і ефектно виглядають шарфи і снуди, пов’язані візерунком польської гумки. Її повітряна структура просто ідеально підходить для виготовлення теплих дитячих речей. Вив’язати таку гумку можна двома способами.

У першому варіанті схема буде такою:

 1. Необхідно набрати кратне чотирьом кількість петель і пару додаткових, кромок.
 2. Парні лінії робити по черзі двома лицьовими і двома виворітними.
 3. Непарні починати з однієї виворітного, після чого чергувати пару лицьових і виворітних, а останню провязивать лицьового.

anglijjskaya rezinka: vyazka spicami, kryuchkom, dlya sharfa, po krugu, uzor, skhema i opisanie, dlya nachinayushhikh, kak zakonchit, foto, video29 Англійська резинка: вязання спицями, гачком, для шарфа, по колу, візерунок, схема і опис, для початківців, як закінчити, фото, відео

Оригінально і ефектно виглядають шарфи і снуди, пов’язані візерунком польської гумки

Схема другого способу не менш проста:

 1. Також набирається кратне чотирьом кількість петель і додається пара кромок.
 2. Зовнішні лінії вывязываются шляхом чергування однієї лицьової, однією виворітного і пари особових
 3. На звороті вироби роблять одну виворітну петлю, а слідом три особових.

Французька гумка: основа в’язання

Незважаючи на те, що французька гумка набагато менш популярна, ніж англійська, використовуючи саме такі схеми можна виготовити незвичайні, дуже гарні речі. Крім того, дотримуючись інструкції, з цим завданням впорається кожен.

Перший спосіб:

 1. Насамперед набрати петлі (кратне чотирьом кількість і додатково пара кромок).
 2. Перший ряд провязывается шляхом чергування двох виворітних і двох лицьових.
 3. Наступний ряд починається з однієї виворітного, після чого йде пара особових і ще одна виворітна петля.
 4. Таким чином, чергуючи лінії, в’яжеться весь виріб.

Не менш проста і друга схема:

 1. Набрати кратне трьом кількість петель, одну додатково для симетрії і пару кромок.
 2. Непарні лінії в’яжуть в чіткій послідовності, починаючи з однієї виворітного петлі, після якої слід одна не провязанная і лицьова. Після цього робиться лицьова пропущена.
 3. Завершальна петля в цьому ряду повинна бути зворотною.
 4. Усі парні ряди виконуються в іншій послідовності. Першою йде лицьова, потім знімається одна не провязанная і відразу ж слід виворітна. Не провязанная повертається на ліву спицю і виворітного петлею провязывается. Цей ряд має закінчуватися лицьовій петелькою.

За таким принципом в’яжеться весь виріб.

Англійська резинка спицями для початківців (відео)

Способів в’язання гумки існує чимало. Кожен з них має свої особливості. Щоб вибрати найбільш підходящий, необхідно враховувати не тільки складність або ж простоту зазначених схем, але і бажаний результат. Наприклад, англійська схема в’язання більше підійде для светрів, шапок і шарфів, а ось французька просто ідеальна для виготовлення яскравих теплих пледів. Оригінальна польська гумка чудово виглядає на дитячих речах, вони виходять теплими, ніжними. Незалежно від того, яка схема буде обрана, особливу увагу потрібно приділити пряжі. Тільки з якісних, приємних на дотик матеріалів можна пов’язати речі, з якими не захочеться розлучатися ніколи.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками