Англійський комір як шити 🥝 як пришити на пальто, побудова коміра

anglijjskijj vorotnik kak shit 🥝 kak prishit na palto, postroenie vorotnika422 Англійський комір як шити 🥝 як пришити на пальто, побудова коміраРізновидів комірів величезна кількість, але зараз ми розберемо найважчий в побудові і найпопулярніший серед них — класичний англійський комір, сама викрійка і шиття виконується саме на кресленні полички. Він застосовується на сукнях, блузках, піджаках, сорочках і пальто, підходить для однобортного і двобортного жакета.

Якщо забули, як він виглядає, набираємо у пошуковій системі — англійський комір на пальто фото.

Побудова англійської коміра, докладний майстер-клас

Зараз ми розберемо докладний майстер-клас. Опис роботи.

 • anglijjskijj vorotnik kak shit 🥝 kak prishit na palto, postroenie vorotnika423 Англійський комір як шити 🥝 як пришити на пальто, побудова коміраСпочатку нам треба побудувати борт.
 • Потім необхідно намітити положення верхньої петельки застібки і зобразити лінію, по якій перегинають лацкан через позначення Л (вона знаходиться на борту вище першої петельки на 1,5 див).
 • Плече полиці продовжуємо в бік горла і відміряємо на ній висоту стійки, а після виділимо точку З.
 • Лінію перегину лацкана проводимо по позначенню Л і З.
 • Частина, по якій буде перегинатися лацкан, продовжуємо від точки три і відкладаємо відрізок З-З1, ця лінія буде дорівнювати довжині горла спини мінус 0,5–1 см. Довжина частини горловини відміряється за викройкою спинки (в горловинке).
 • У місці перетину лінії, по якій буде прогинатися лацкан, і горловини поставимо крапку Л1, з неї циркулем треба зобразити дугу радіусом Л1-З1. Від точки тридцять один в бік плечей дугою відкладаємо відрізок тридцять два, який буде дорівнювати висоті стійки вироби.
 • Проведемо дотичну до лінії горла через точку тридцять три (дізнаємося напрямок лінії втачіванія комірця). Оформимо її з прогином по центру 0,1–0,3 див.
 • Лінія центру тридцять три виконується перпендикулярно місцем втачіванія і відміряють по лінії середини. Ширина тридцять чотири = висоті стійки спільно з шириною відльотів (вона на 1-1,5 сантиметрів більше висоти). Зовнішній зріз оформимо по нашій моделі. Зріз коміра (передній) З5-З6 спочатку відзначимо під прямим кутом до центру коміра до точки тридцять п’ять, потім створюємо прогин до 0,5 см.
 • Форма і ширина виробу буде залежати від нашого бажання. Можна лише трохи вказувати напрям. Для піджака довжина А61-З6 = ширині уступу лацкана і лінії Л2-А61. У однобортном виробі ширина уступів лацкана Л2-А61 = 4,5–5 сантиметрів. Л-Л2 (місце лацкана) прикрашається з прогином десь 0,5–0,7 див. Точка Л2 не завжди буде на смузі борту, це буде залежати від моделі.
 • Щоб оформляти лінію перегину стійки треба виділити точку тридцять п’ять у 5 мм. Від точки три. Через З2 і З5 проведемо смугу перегину стійки і рівно внести її в частину перегину лацкана.

Створення пальто з англійським коміром

Пропонуємо вам маленький майстер-клас з пошиття демісезонного пальто з англійським комірцем. Наша викрійка буде вказано нижче.

Для створення пальто нам знадобиться: тканина (десь три метри), флізелін, нитки, підкладковий матеріал, гудзики.

Опис роботи

Отже, щоб зшити пальто

 • anglijjskijj vorotnik kak shit 🥝 kak prishit na palto, postroenie vorotnika424 Англійський комір як шити 🥝 як пришити на пальто, побудова коміраПереведемо викрійку на тканину, зазначимо припуски на шви і виріжемо.
 • Елементи виробу, обтачку горла і подборта треба проклеїти флізеліном. Також при можливості можна проклеювати деталі спини і полички.
 • Зшиваємо всі шви і прасуємо їх.
 • На цьому етапі можна створити кишені в рельєфних швах.
 • Якщо комір викроїли окремо, треба сточувати стійку з головною частиною.
 • Нижню деталь викладемо на виріб лицьовій сторонкою один до одного, скольому булавочкой і приметываем, від центру до позначки «уступ лацкана». Виріб шиємо, припуск шва в місці «уступ лацкана» разрежем, не доходячи до шва десь 1-2 мм, шов прасуємо.
 • Верхівку коміра укладаємо на обтачку горла спини з подборта передом один до одного і змітаємо в дві сторони від центру до позначки «уступ лацкана» на подборте. Комір пришьем до подборта. З крапкою «уступ лацкана» виконуємо ті ж дії, що і з коміром, який знаходиться знизу.
 • Рукав змітаємо, починаючи від верхівки рукави, виконуючи при цьому припосадку рукава. Припуск підверну і змітаємо у краю рукава.
 • Пришиваємо підклад рукави, зріжемо припуск до одного см і вивертаємо.
 • Виріжемо з синтепону смужку десять на чотири см, це подокатник для рукава, пришивають його на припуск шва створення рукави, самостійно відступивши від строчки два мм. Подплечник пришьем руками до шву, в який вшили рукав, при цьому за два сантиметри з кожного краю залишимо незавершеними. Краї подплечника і припуску на шов повинні збігатися. Подокатник нашого рукави ми пришьем, проколів повністю, а подплечник зробимо по-іншому, проколюючи лише край.
 • Розкладемо пальто особою вгору. На нього лицьовій сторонкою покладемо верхній комір. Скріпити голками. Туга «уступ лацкана» повинна повністю збігатися один з одним. Приметаем верхній комір від центру в обидві сторони.
 • Створюємо комір від центру в обидві сторони по верху. Виріб вивертаємо добре, розправляємо всі кути. Добре прогладим краю бортів і коміра.
 • Підклад приєднуємо до подборта і до стійки. Зшиваємо підклад з ним же на рукавах, приєднуємо ручними стібками до плечей і пришьем низ.
 • На в’язані речі також можна виготовити англійський комір. Є два варіанти створення вироби спицями:
 • Окремо створений елемент пришивається до горла виробу.
 • Набрати петельки на горлі і в’язати, постійно звіряючись з викрійкою. Розібравшись із створенням цього виробу, можна зробити комір з допомогою викрійки сукні, піджака або пальто. Але пам’ятайте, що найскладніше буде працювати з сукнею. Для прекрасного з’єднання коміра з горловинкой варто будувати його викрійку після примірки речі, на якій уточнюємо форму лацкана, частина перегину і місце першої гудзики.

anglijjskijj vorotnik kak shit 🥝 kak prishit na palto, postroenie vorotnika425 Англійський комір як шити 🥝 як пришити на пальто, побудова коміраЯкщо ви не змогли розібратися в цій темі навіть після докладного майстер-класу, не мучтеся і спитайте поради професіонала або замовте річ через інтернет. Не бійтеся починати кроїти і шити, початок завжди важко, але зате потім у вас буде виходити все краще і краще. Якщо у вас вже є навички, то тим більше варто почати роботу і створити прекрасний виріб до сукні.

на відео мк — як зробити англійський комір на пряме пальто.

Інші схеми викрійки

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками