Аплікації ведмедиків для дітей молодшого віку і дорослих: вироби з паперу, фетру, в’язані аплікації

applikacii mishek dlya detejj mladshego vozrasta i vzroslykh: podelki iz bumagi, fetra, vyazanye applikacii571 Аплікації ведмедиків для дітей молодшого віку і дорослих: вироби з паперу, фетру, вязані аплікаціїНайпопулярніший рукодільний працю серед дітей дошкільного віку – аплікація «ведмедик». Ведмеді часто зустрічаються в казках і мультфільмах – «Маша і ведмідь», «Три ведмедя», «Вінні Пух», «Ведмедики Гаммі» і т. д. Напевно, тому малюкам подобається робити поробки, використовуючи цих героїв.

Тому вже з трьох років у дитячому садку малюки із задоволенням роблять аплікацію чашки з Трьох ведмедів, або аплікацію на тему Мій улюблений ведмедик. Загалом, іграшковий ведмедик, або його силует – частий гість, коли в якості розвиваючого заняття в групі проходить малювання або аплікація.

В цілому ж, заняття аплікацією дуже корисно для розвитку дрібної моторики і творчої уяви. Ці заняття допомагають дітям навчитися акуратно вирізати деталі, приклеювати їх, а також збирати з окремих частин цільну картинку. Так що виконання аплікацій ведмедів – це поєднання приємного з корисним.

Крім дітей, аплікацією ведмедя зацікавляться й умільці, які зможуть виконати прекрасні прикраси на дитячий одяг, ковдрочку або інші предмети інтер’єру дитячої кімнати.

Аплікації ведмедів для дітей дошкільного віку

Аплікація ведмедики для дітей молодшої групи

Малюки 3-4 років люблять ярку картинки і їх легко залучити до нового заняття. Тому починати робити аплікації тварин можна вже з цього віку. Звичайно, дитина ще самостійно не зможе зробити якусь важку саморобку з безлічі деталей. Але йому цілком під силу вирізати і приклеїти на кольоровий картон готовий шаблон ведмедика.

Цей шаблон дорослі можуть заздалегідь роздрукувати або намалювати за трафаретом або самостійно на білому або кольоровому папері. Можна трохи ускладнити завдання малюкові – попросити, щоб він сам розфарбував ведмедика.

Також дітям з молодшої і середньої груп сподобається робити аплікацію Маші і ведмедя, аплікацію Вінні Пуха та інших мультиплікаційних ведмежат і їх друзів.

Галерея: аплікації ведмедиків (25 фото)

Паперова аплікація ведмедя з декількох частин для дітей старшої групи

Дітям старшої групи можна запропонувати зробити аплікацію ведмедики своїми руками з кольорового картону або паперу. Потрібно:

 • applikacii mishek dlya detejj mladshego vozrasta i vzroslykh: podelki iz bumagi, fetra, vyazanye applikacii572 Аплікації ведмедиків для дітей молодшого віку і дорослих: вироби з паперу, фетру, вязані аплікаціїкольоровий папір чи картон для фону (наприклад, зелена, як трава);
 • коричневий картон (світло-коричневий і темно-коричневий) для вирізання ведмедя;
 • пластикові оченята для виробів;
 • ножиці;
 • клей;
 • чорний фломастер або маркер.

З коричневого картону потрібно вирізати перший круг для тулуба, другий (трохи менше) – для голови, 6 маленьких кіл або овалів для лап і вух. З картону світлішою потрібно вирізати ще один круг – для мордочки.

Передбачається, що ці деталі дитина буде обводити по шаблону або трафаретом і вирізати самостійно, але це можуть зробити і дорослі, запропонувавши дитині одразу перейти до наступного етапу.

Коли деталі готові, дитина повинна правильно їх розташувати, щоб вийшов ведмедик, і наклеїти на картон – фон. Після цього слід приклеїти очі і намалювати фломастером на мордочці ніс і рот.

За бажанням дитина може прикрасити отриману саморобку, вирізаними з кольорового паперу квітами, ягодами і т. д.

Нескладна опукла аплікація ведмедя для дітей старшої групи

applikacii mishek dlya detejj mladshego vozrasta i vzroslykh: podelki iz bumagi, fetra, vyazanye applikacii573 Аплікації ведмедиків для дітей молодшого віку і дорослих: вироби з паперу, фетру, вязані аплікаціїДітям старшого дошкільного віку підійде наступний вигляд вироби з паперу. Опукла аплікація сподобається дітям за свою оригінальність, виконати її неважко. Знадобиться тільки 2 аркуша білого або кольорового паперу, папір для фону, фломастери і шаблон ведмедя.

Спочатку потрібно зробити голову ведмедя з паперу — згорнути аркуш в кульок, обрізати вийшла кульок так, щоб для подальшої роботи залишилася його третя частина (вузька частина). Кінець кульки треба рівно обрізати і акуратно підклеїти, щоб він не розпався. Далі, можемо приклеювати цю деталь широкою частиною фону. На гострому кінці вийшла голови малюється ніс, ближче до широкого кінця – очі і рот.

Для тулуба ведмедика можна використовувати вирізану готову картинку ведмедя або намалювати його за допомогою трафарету. Як вушок можна вирізати з паперу 2 невеликих кола.

Аплікація ведмедики з фетру

Дітям підготовчої групи і молодшого шкільного віку можна запропонувати зробити своїми руками аплікацію ведмедя з фетру. Знадобиться:

 • фетр (краще коричневого кольору);
 • картон для фону;
 • пластикові оченята;
 • 4 гудзики;
 • клей;
 • ножиці.

Цей виріб відрізняється тільки тим, що матеріалом для ведмедика виступить не папір, а фетр, з якого будуть вирізатися деталі ведмедика. Гудзики послужать додатковим декоративним елементом, вони приклеюються в місцях скріплення деталей (на лапках).

Аплікація «білий ведмідь» з серветок

Цю аплікацію зможуть виконати самостійно також діти підготовчої групи і початкової школи. Знадобиться:

 • картон для фону;
 • серветки коричневого, білого та блакитного кольорів;
 • клей ПВА;
 • трафарет ведмедя.

На тлі з допомогою трафарету потрібно намалювати ведмедя. Серветки порвати і скачати з них маленькі кульки. Далі, кульки потрібно приклеювати до картону-фону, рівномірно розподіляючи. З білих кульок потрібно сформувати ведмедика, з коричневих – контур ведмедя, ніс та очі, з блакитних – сніг.

Аплікації ведмедів для дітей шкільного віку та дорослих

Мишко з тканини

Аплікацію мішки з тканини зможуть зробити діти шкільного віку, також цей виріб підійде для дорослих рукодільниць. Знадобиться:

 • тканину;
 • аксесуари (оченята, носик, бантик і т. д.);
 • наповнювач (синтепон);
 • трафарет (квітка) ведмедя;
 • крейда;
 • голка і нитка.

applikacii mishek dlya detejj mladshego vozrasta i vzroslykh: podelki iz bumagi, fetra, vyazanye applikacii574 Аплікації ведмедиків для дітей молодшого віку і дорослих: вироби з паперу, фетру, вязані аплікаціїНа тканину за допомогою трафарету або викрійки потрібно нанести крейдою контур ведмедики і вирізати його. Потім зшити деталі, розташувавши їх лицьовою стороною один до одного. При цьому треба не забути залишити невелику ділянку не прошитим, адже через нього аплікація вивертається на лицьову сторону, а потім через неї ж ведмідь заповнюється синтепоном або іншим наповнювачем.

Наповнювача слід використовувати небагато, рівно стільки, щоб ведмідь став трохи більш об’ємною, але залишився досить плоским, щоб його можна було використати як аплікації.

Після цього, залишився ділянку необхідно зашити. Пришити ведмедю аксесуари і можна використовувати його для прикраси дитячих речей, ковдри, штори і т. д.

В’язаний ведмедик

Також своїми руками можна зробити в’язану аплікацію ведмедики, яка чудово підійде для прикраси шапочок, светрів, шарфів, курток. Для цього варто скористатися готовими схемами в’язання. Початківцям рукодільниця варто звернути увагу на схеми простіші, де пропонується пов’язати тільки голову ведмедика. Для рукодільниць зі стажем підійдуть різноманітні схеми в’язання ведмедиків в повний зріст.

Аплікація ведмедики – прекрасна виріб, робити яку сподобається дитині і майстрині зі стажем. Для подібної вироби можна використовувати різні матеріали – папір, картон, тканину. Можна додати до мишка Машу, п’ята і інших персонажів, прикрасити фон квіточками, метеликами, що не тільки прикрасить виріб, але і зробить роботу над нею цікавіше.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками