Аплікація “Дід Мороз”: іграшки на ялинку з паперу, картону, в’язані гачком і картини

 Аплікація Дід Мороз: іграшки на ялинку з паперу, картону, вязані гачком і картини

Новорічні свята числяться в одних з найбільш улюблених сімейних, зокрема, дитячих свят, і це можна легко пояснити. Атмосфера Нового року завжди була магічною, чарівної і такою затишною, адже в цей день вся сім’я збирається за столом і весело святкує початок чергового року. Головний секрет атмосфери цього свята — саме в єднанні всієї родини, яке починається ще при підготовці житла до свята. Свою лепту в оздобленні будинку до нового року можуть внести і діти, навіть якщо вони зовсім маленькі — з ними можна зробити найрізноманітніші вироби на тему Нового року і Різдва. Група малюків під керівництвом дорослих може робити аплікації — портрет Діда Мороза, або ковпак Санти, якщо для кожного зробити трафарет — діти виріжуть цілу гору сніжинок, великих і маленьких, якими можна прикрасити і віконне скло і дзеркало, і двері. Їх можна розвісити під стелею і прикрасити ними ялинку.

Сьогодні у статті особливу увагу буде приділено аплікацій «Дід Мороз», які зможуть зробити і діти, і старші діти.

Заходи безпеки при створенні аплікації

 Аплікація Дід Мороз: іграшки на ялинку з паперу, картону, вязані гачком і картиниБільшість дітей вірять в казки й чудеса, тому вони з нетерпінням чекають приходу Діда Мороза, доброго старого, який обов’язково подарує їм усе, про що вони мріяли весь рік. Вироби з Дідом Морозом діти виконують із задоволенням, адже це сприяє не тільки розвитку творчих здібностей, але і створення новорічної атмосфери в будинку, підняття святкового настрою.

Перш ніж почати майструвати новорічні вироби, важливо провести з дітьми (особливо з маленькими, виконують роботу вперше) бесіду про техніку безпеки, щоб попередити отримання травм при роботі з ножицями, клеєм, папером. Отже, щоб створення аплікації принесло тільки радість:

 • Дозволяйте дитині користуватися ножицями тільки в тому випадку, якщо ви контролюєте всі його дії;
 • Відкриваючи клей, використовуйте руки, а не зуби, навіть якщо тюбик щільно закритий;
 • Закінчивши працювати з ножицями, кладіть їх завжди з правого боку і не забувайте зімкнути леза.
 • Використавши клей, добре закрутіть кришечку, щоб випадково не пролити вміст тюбика.
 • Навчіть дитину, передаючи ножиці, тримати їх рукою за зімкнуті леза кільцями до іншого людині.
 • При роботі з клеєм проявіть обережність. Намагайтеся не залишати його слідів на руках, обличчі або одязі. У разі потрапляння клею негайно вимийте шкіру з милом, а виперіть одяг.

Галерея: новорічна аплікація (25 фото)

Ялинкова іграшка

 Аплікація Дід Мороз: іграшки на ялинку з паперу, картону, вязані гачком і картиниПерша аплікація присвячена давньої новорічної традиції прикрашання ялинки. Сьогодні величезна кількість людей не представляє Нового року без святкової ялинки. Особлива роль відводиться ялинці у сім’ях з дітьми, адже це основний атрибут Нового року, і саме під нею Дід Мороз залишає подарунки.

Але однієї зеленої ялинки в будинку мало — її ще треба красиво прикрасити. Зараз іграшки на будь-який смак можна знайти в магазинах, але завжди приємно бачити на ялинковій гілочці прикрасу, виготовлену своїми руками. Зробити іграшку з образом Діда Мороза у формі аплікації просто з прикладеним зусиллям і швидко по часу.

 1. Аплікація Дід Мороз: іграшки на ялинку з паперу, картону, вязані гачком і картиниВиріжте з картону круглу основу. Саме на ній буде виконуватися аплікація. Можна взяти будь-який колір. З безбарвною боку прикріпіть ниточку, зафіксувавши її за допомогою смужки картону, розташувавши її кольоровою стороною донизу.
 2. З двох аркушів кольорового паперу (синього або червоного і бежевого, світло-рожевого або схожого кольору) два півкола однакових розмірів. Наклейте їх на основу таким чином, щоб блакитна частина опинилася зверху і накрила ниточку, а чорний — знизу.
 3. Аплікація Дід Мороз: іграшки на ялинку з паперу, картону, вязані гачком і картиниВирізаємо невелику смужку з білого паперу і клеїмо її прямо до основи блакитного півкола, зробивши окантовку шапочки.
 4. Візьміть ту ж білу папір і виріжте з неї кілька ідентичних кружечків. Приклейте їх внизу майбутньої іграшки, зробивши так, щоб одна половину кріпилася до картонній основі, а інша залишалася вільною. Кружечки наклеюються таким чином, щоб кожна фігура трохи заходила на попередню. За бажанням можна створити другий ряд таких кіл і зробити бороду пишніше. Один коло приклейте на верх шапочки якраз в місці, де зафіксовано нитка, створивши помпончікі.
 5. Робимо особа. Приклейте два маленьких яйцевидних очі, а під ними червоний круглий ніс, який повинен розташовуватися прямо над центром бороди. Чорним маркером намалюйте зіниці в очах Дідуся.
 6. Над окантовкою шапки наклейте заздалегідь вирізану ялинову гілочку.

Аплікація «Дід Мороз» готова, тепер її можна вішати на новорічну ялинку!

Фігура діда Мороза для аплікацій

 Аплікація Дід Мороз: іграшки на ялинку з паперу, картону, вязані гачком і картиниТаку паперову фігурку можна використовувати для святкових листівок або новорічних картин, виконаних у формі аплікацій. Створити такого Діда Мороза просто, за допомогою батьків з цим впораються діти всіх віків.

 1. На червоному аркуші картону або паперу зобразіть шубу персонажа, а поруч — його шапку, рукавиці і ніс. Можна використовувати вже готовий шаблон, який потрібно роздрукувати на принтері. Виріжте всі деталі.
 2. На білому аркуші паперу і/або картону намалюйте хутряну окантовку для шуби, манжети, комір, пояс, бороду, обличчя, вуса і окантовку шапки. Виріжте по контуру. Хутряним виробам, а також на бороді й вусах можна надати відповідну структуру, зобразивши її звичайним олівцем. Зобразіть На обличчі очі та густі брови.
 3. Починаємо збирати фігурку воєдино. Декоруємо шубу: приклеюємо окантовку, комір, манжети, а до них — рукавиці. Посередині шуби розмістіть пояс і прикріпіть його на клей.
 4. З’єднуємо деталі шапки і клеїмо її на голову. На обличчя наклеюємо бороду так, щоб між нею і очима залишалася вузька смужка. Бороду прикрашаємо вусами й червоним носом.
 5. Приклейте голову до шубі. Тепер такого Діда Мороза можна розмістити на новорічній листівці для близьких, а також прикрасити їм картину, оточивши Дідуся падаючими сніжинками і лісовими ялинками.

Дід Мороз біля ялинки

Така проста аплікація може прикрасити стіни дитячої до Нового року або святкову виставку в садку або школі. Зробити її дуже просто, особливо якщо заздалегідь підготувати необхідні шаблони.

 1. Аплікація Дід Мороз: іграшки на ялинку з паперу, картону, вязані гачком і картиниВізьміть кольоровий картон (або оксамитову папір, з неї вироби виходять більш цікавими). Починаємо з виготовлення одягу, тому приготуйте червоний і чорний листи. Складіть їх навпіл. Обведіть шаблон або намалюйте самостійно половину шуби, шапку, рукавицю і мішок на червоному картоні, а на чорному, також зігнув його навпіл, зобразіть валянок. Виріжте всі зображені деталі.
 2. На бежевому шматку картону або паперу намалюйте овальне обличчя Дідуся, а на будь-якому іншому зобразіть посох у вигляді довгої палиці. Починайте вирізати.
 3. Аплікація Дід Мороз: іграшки на ялинку з паперу, картону, вязані гачком і картиниНа зеленому аркуші картону зобразіть два трикутника, закруглених знизу. Одна з фігур повинна бути менше іншого. Виріжте і зробіть на обох деталях невелику бахрому знизу, формуючи голочки. Щоб біля ялинки були прикраси, виріжте різнокольорові кульки.
 4. Візьміть аркуш картону будь-якого кольору, основу всієї аплікації. Починайте клеїти на неї зелені трикутники, формуючи ялинку. На неї наклейте кружечки різних кольорів.
 5. Поруч почніть збирати Діда Мороза: приклейте шубу, рукавиці, валянки, голову шапку, перетворюючи деталі в одну велику фігуру. Особа розмалюйте, зобразивши очі, щоки, ніс, але залиште внизу місце для наступного кроку.
 6. Візьміть ватний диск і розділіть його на дві половинки. Одну з них прикрасити бахромою на половину кружечка, а потім приклейте до особі Діда Мороза, зробивши йому бороду. З іншого ж половинки зберіть вату і прикрасьте нею шубу і шапку Дідуся, зробивши хутряні окантовки внизу шуби і шапки і манжети на рукавах.
 7. Вручіть в одну руку персонажу посох. Між ялинкою та Дідом Морозом розмістіть мішок з подарунками.

В’язаний Дід Мороз

 Аплікація Дід Мороз: іграшки на ялинку з паперу, картону, вязані гачком і картиниОригінальний спосіб оформити аплікацію — зв’язати її за допомогою спеціального гачка. Дітям та їх батькам, який вміє поводитися з гачком, це не складе труднощів, однак початківці теж можуть спробувати проявити себе у в’язанні, заздалегідь потренувавшись робити петлі і уважно прочитавши наступний майстер-клас.

 1. Візьміть світло-рожеву пряжу і почніть в’язати з чарівної петлі. Починаючи з провязывания першої петлі, обв’яжіть її по колу.
 2. Продовжуємо в’язання трьома повітряними петлями, а потім шістьма стовпчиками з одним накидом. Зверніть увагу, що останній стовпчик провязывается не до кінця, на гачку має залишитися ще дві петлі.
 3. Аплікація Дід Мороз: іграшки на ялинку з паперу, картону, вязані гачком і картиниБеремо білу пряжу. Нею робимо накид і протягаємо нитку через дві петлі, що залишилися на гачку. Тепер потрібно зв’язати сімнадцять стовпчиків з накидом. Закінчивши ряд, провяжите з’єднувальний стовпчик рожевими нитками.
 4. З кожної верхівки, отриманої з рожевої пряжі, провяжите по два стовпчики з накидом. Точно так само необхідно зробити з білими верхівками, тут в’яжеться по два стовпчики з накидом з однією вершиною в кожну петлю. Відстань між шишечками (2 стовпчики з накидом з однією вершиною) робиться в одну повітряну петлю.
 5. Рожеву частина обв’язуємо по краях рядом стовпчиків без накиду, використовуючи при цьому білу пряжу. З отриманої невеликий арки в одну повітряну петлю пров’язуємо три підйомні повітряні петлі. Слідом пров’язуємо два стовпчики з накидом, а в наступну арку з однієї повітряної петлі вже три стовпчики з накидом. Таким чином в’яжемо по колу.
 6. Аплікація Дід Мороз: іграшки на ялинку з паперу, картону, вязані гачком і картиниПісля завершення низки відмотайте трохи білої нитки, яка знадобиться в подальшій роботі над центральним отвором, а потім відріжте її. Поверніть фігуру виворітного стороною до себе і прошийте шнурівку. Закінчивши роботу, міцно затягніть її, приховавши отвір.
 7. Починаємо в’язати шапку. Провяжите ряд стовпчиків без накиду, а потім ще і ще, при цьому трохи зменшуючи довжину ряду. Для цього приберіть кілька стовпчиків по краях для наступного ряду, пров’язуючи стовпчик без накиду з однією вершиною.
 8. Закінчивши роботу, провяжите три підйомні повітряні петлі. В ту ж верхівку провяжите кілька стовпчиків з накидом, а потім знову зробіть три повітряні петлі. У самому верху провяжите з’єднувальний стовпчик, і помпончікі для шапочки готовий.
 9. На рожеву частина, яка стане обличчям, пришийте дві чорні намистини — очі Діда Мороза.
 10. Намотайте нитку на два пальці і пришийте отриманий моток переходу у рожевій частини в білу, перетягнувши його посередині червоною ниткою.

Такого Дідуся Мороза, пов’язаного гачком, можна повісити на ялинку, прив’язавши мотузку, або подарувати друзям і родичам.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками