Аплікація з рваною папери і рвана аплікація з кольорового паперу, аплікація зі шматочків паперу дитяча

applikaciya iz rvanojj bumagi i rvanaya applikaciya iz cvetnojj bumagi, applikaciya iz kusochkov bumagi detskaya40 Аплікація з рваною папери і рвана аплікація з кольорового паперу, аплікація зі шматочків паперу дитячаАплікація схожа на мультик або конструктор, тому дуже подобається дітям. Спочатку, діти вирізають з простої тоненького паперу або створюють картини з готових форм, вирізаних дорослими людьми. Якщо малюки впевнено працюють ножицями, можна почати знайомити їх з різними формами аплікації. А тим, кому ще ножиці в руки давати рано, можна довірити виробництво сировини для аплікації з порваного паперу.

Види аплікацій своїми руками

Зараз ми розберемо різновиди аплікацій і виробів.

 • Рвана аплікація.

Цей метод найкраще підійде для передачі деталей, фактури образів (пухнастий курчаточко, кучеряве хмарка). Розірвемо папір на шматки і складемо зображення. Діткам від п’яти років можна ускладнити техніку: не тільки дати рвати папір, а вищипувати контурне зображення (фігурки).

 • Накладна аплікація.

Допомагає отримати кольорове зображення. Поступово робимо картину, накладаємо і наклеюємо елементи шарами так, щоб кожна нова деталька була менше за розмірами.

 • Модульна аплікація (мозаїчна).

Образи викладаємо з безлічі однакових видів різних кольорів – рваних папірців, вирізаних кружечків, квадратиків, трикутників.

 • Рівна аплікація.

Для симетричних зображень заготовку – квадрат або прямокутник з папірця необхідного розміру – складаємо навпіл, тримаємо за згини і вирізаємо половинку зображення.

 • Стрічкова аплікація.

Цей метод допомагає створювати гірлянду із зображень.

 • Опукла аплікація з паперових смужок.

Цей метод дозволяє створювати об’ємні фігури — паперові смужки складаються петельками або завитками, з них можна сформувати пелюстки квітки, левову гриву, ананас, новорічну ялинку і тд.

 • Силуетна аплікація.

Вирізаємо складні силуети по намальованому або вигаданому контуру.

Вже в рік малюк може почати створювати вироби. Спочатку це просто шматочок кольорового паперу, який дитина приклеїть на заздалегідь помазанную клеєм поверхню, а потім — усвідомлене вирізання та склеювання різних шматочків фігурок і шаблонів. І пік розвитку навику — мозаїка з кольорового папірці.

У п’ять років можна вже дати дитині зробити вироби з кольорового паперу — великі фігурки. Почнемо з чогось легкого. Нехай дорослий спочатку сам відріже складні елементи, а малюк з початкових класів лише збере їх разом і приклеїть. По мірі навчання використання гострих ножиць дитина зможе сам вирізати складні елементи. У старшій групі вже можна приступати до таких аплікацій як «Веселі портрети», «Три ведмедя», «Виноград» або «Ніжні проліски».

В якості ідей великих виробів можна застосувати майстер-класи фігурок з картонних виробів, необхідно лише змінити втулку на циліндр з кольорової папірці.

Галерея: аплікації з кольорового паперу (25 фото)

Павич з паперових смужок своїми руками

applikaciya iz rvanojj bumagi i rvanaya applikaciya iz cvetnojj bumagi, applikaciya iz kusochkov bumagi detskaya41 Аплікація з рваною папери і рвана аплікація з кольорового паперу, аплікація зі шматочків паперу дитячаІснують аплікації нереально ефектні, але в той же час, вони легкі. Ось, наприклад, паперові смужки.З кольорових паперових смужок можна зробити самі незвичайні вироби та аплікації, і навіть великі фігурки. Зараз ми розберемо майстер-клас однієї прекрасної пташки — павича. Для роботи нам знадобляться наступні речі:

 • Кольоровий папір.
 • Гострі ножиці.
 • Простий клей.
 • Гарний настрій.

Як зробити павича з паперу своїми руками

Спочатку, ми наріжемо смужки певної товщини, максимум на все піде один листок кольорового паперу. Склеим кінчики смуг. Візьмемо листок для створення фону. Наклеїв створені паперові петлі навколо однієї точки, вийде об’ємний павиний хвіст. Виріжемо тулуб для птиці у формі сніговика. Ніс трикутничком. Очі можна зобразити, а можна зробити з магазинної фурнітурою. І про лапки птиці, не забуваємо. Ось такий легкий і забавний майстер-клас. Працюйте!

Аплікація для малят з геометричних фігур своїми руками

applikaciya iz rvanojj bumagi i rvanaya applikaciya iz cvetnojj bumagi, applikaciya iz kusochkov bumagi detskaya42 Аплікація з рваною папери і рвана аплікація з кольорового паперу, аплікація зі шматочків паперу дитячаДітки в молодших групах в дитячому садку ще не зовсім вміють працювати з ножицями і клеєм, і основна задача, яка стоїть перед викладачами в цій складній роботі – як раз і навчити малюків працювати з цими інструментами. Перші картини і не повинні бути нереально правильними – головне, усвідомлення принципу техніки, розуміння, як складати чоловічка. І головне, діти повинні спробувати самі його вирізати і приклеїти.

Невеликий, але цікавий майстер-клас по створенню Петрушки полягає в наступному:

Підберемо і роздрукуємо або намалюємо хороший шаблон Петрушки в різних примірниках – за кількістю учнів;

Зробимо трафарети та шаблони для кожної частинки тіла Петрушки;

На одному зі своїх варіантів і показувати дітям, як потрібно вирізати елементи своїми руками і клеїти їх на листок паперу з контурами зображення. В кінці покрокової роботи намалюємо обличчя, і ще якісь дрібні деталі. В якості останнього штриха запропонуємо оформити картину в рамку. Робота кожного малюка повинна бути унікальною – дайте всім їм самим вибирати кольори і відтінки, придумати вираз облич, нехай оформляють все так, як їм захочеться!

Петрушка на ялинці.

Сенс цієї поробки — спільна робота діток. Вони створюють Петрушку, а потім прикрашають їм ялинку. Не забудьте, що кожен Петрушка буде створюватися повністю окремо від загального листочка. На самому початку візьмемо наше тулуб – поверх нього наклеїв інші частини тіла. І результатом спільної роботи має стати святкова ялинка з цілою купою веселих Петрушок! Або дитина може просто закріпити вироби навколо ялинки. Ось і все, робота зовсім нескладна, сподіваюся, вам сподобався наш майстер-клас.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками