Арани спицями схеми і опис 🥝 в’язання аранских візерунків, фото

В’язання – це один з улюблених видів рукоділля не тільки бабусь, але й молодих дівчат, адже воно дозволяє створювати дуже красиві вироби, наприклад, якщо в’язати арани. Арани спицями на светрах або кофтах зв’язати нескладно навіть для початківців. Кращі схеми в’язання аран з покроковим описом будуть представлені в даній статті.

arany spicami skhemy i opisanie 🥝 vyazanie aranskikh uzorov, foto123 Арани спицями схеми і опис 🥝 вязання аранских візерунків, фото

Арани спицями на светрах або кофтах зв’язати нескладно навіть для початківців

Арани спицями: схема з описом

Такий візерунок вывязывается досить просто, головне – слідувати інструкції. Чим більше майстриня практикується, тим легше їй буде згодом «читати» схеми.

Отже, робота полягає в наступному:

 1. Необхідно зв’язати зразок, щоб потім визначити необхідну кількість петель. Набирається 12 петель плюс кромочні, разом – 14. Цього достатньо для того, щоб зв’язати зразок.
 2. Перші пару петель провязываются виворотом, ще 2 знімаються на спицю (допоміжну), пара петель в’яжуться особою, а ті, які на допоміжній спиці – виворотом. Так продовжувати до кінця ряду.
 3. Далі в’язання відбувається по малюнку, тобто усі парні ряди, починаючи з 4 в’яжуться так само, як другий ряд.
 4. Схема роботи над третім рядом: 2 петельки провязываются особою, і 2 – виворотом. Потім 4 петельки в’яжуться виворотом, а 2 – знімаються на допоміжну спицю. Далі в’язання за схемою. Петельки на допоміжній спиці провязываются особою.
 5. Візерунок необхідно повторювати з першого ряду.

Порада: у в’язанні аран дуже важливо не відхилятися від схеми, так як якщо під час роботи допустити помилку, її буде складно не помітити на виробі. Тому, якщо що-небудь було пов’язано неправильно, потрібно розпустити виріб до того місця, де в’язання було безпомилковим.

arany spicami skhemy i opisanie 🥝 vyazanie aranskikh uzorov, foto124 Арани спицями схеми і опис 🥝 вязання аранских візерунків, фото

В’язання великих кельтських візерунків для початківців

Великі кельтські візерунки можуть прикрасити светр або кофту. Також їх часто зображують на в’язаних шапочках або шарфиках.

Майстер-клас з в’язання кельтських візерунків:

 1. Для стандартного образка кельтського в’язання необхідно набрати 25 петель. Кількість набраних петель має бути кратно 5.
 2. Перший ряд в’яжеться з лицьового боку виробу. Три лицьові петельки чергуються з чотирма виворітними. Так повторювати до кінця ряду, але останні 2 петельки, включаючи кромочную, в’яжуться виворотом.
 3. Другий ряд: Дві лицьові петлі чергуються з шістьма виворітними. В кінці ряду 3 петлі провязать виворотом.
 4. Третій ряд пров’язати так само, як перший.
 5. Четвертий ряд пров’язати так само, як другий.
 6. Далі в’язання триває за наведеною схемою. Візерунок буде утворюватися з третього по 10 ряд. Якщо його не видно — це означає те, що майстриня десь допустила помилку.

arany spicami skhemy i opisanie 🥝 vyazanie aranskikh uzorov, foto125 Арани спицями схеми і опис 🥝 вязання аранских візерунків, фото

Великі кельтські візерунки можуть прикрасити светр або кофту

Яку пряжу слід підбирати для в’язання кельтських візерунків?

Немає універсального виду нитки для такого візерунка, тим не менш, є кілька рекомендацій. Отже, якою повинна бути пряжа?

 • Скрутка – середня.
 • Структура нитки – гладка.
 • Товщина нитки – середня.

Новачкам рекомендується використовувати полушерстяную нитку, так як вона є універсальною пряжею для навчання. Майстриням, які мають досвід в’язання кельтських візерунків, рекомендується придбати для таких робіт овечу вовну. В’язання з такою пряжею на порядок складніше, але виріб виходить дуже красивим і акуратним.

arany spicami skhemy i opisanie 🥝 vyazanie aranskikh uzorov, foto126 Арани спицями схеми і опис 🥝 вязання аранских візерунків, фото

Немає універсального виду нитки для такого візерунка, тим не менш, є кілька рекомендацій

Яка пряжа явно не підійде? Махер або поліестер. Якщо використовувати таку нитку при в’язанні кельтського візерунка, його не буде видно. Виріб буде виглядати так, ніби воно в’язалося рівним полотном, так що старання рукодільниці ніхто не оцінить, навіть вона сама.

Якщо планується зв’язати пуловер або плаття, то краще придбати тонку ниточку. Робота буде виглядати більш елегантно. Що стосується в’язання теплих зимових толстовок і светрів, то краще придбати для цього товсту нитку. Товста напівшерстяна або вовняна пряжа дозволить створити виріб, в якому майстриня або людина, для якого вона призначала роботу, явно не замерзне.

Як полегшити собі завдання при в’язанні кельтських візерунків?

Новачкам на початку роботи може здатися, що таке в’язання дуже складне. Так, легким його назвати не можна, адже тут важливі правила читання схем і планування своєї роботи. Саме тому можна дотримуватися рекомендацій, які допоможуть спростити новачкові завдання.

 • Після первинного вивчення схеми, майстер повинен перенести її на аркуш у клітинку. Досить промальовувати в кожній клітинці візерунок так, немов 1 клітина – це 1 петля. Подальше в’язання варто засновувати на промальованих власноручних мотиви.
 • Перш, ніж в’язати даними орнаментом виріб, слід зв’язати зразок. По-перше, це потрібно для того, щоб визначити необхідну кількість петель для виробу, а по-друге, щоб потренуватися.
 • Щільність в’язання повинна бути середньою. Новачок повинен врахувати той факт, що під час в’язання кос, його виріб буде стягуватися, тому якщо він в’яже занадто туго, варто виправити це.
 • Коли після в’язання зразка буде вирахувано точну кількість петель, макет майбутнього виробу повинен бути намальований на папері. Надалі, майстер повинен звертати увагу на даний макет регулярно, щоб не допустити помилок у роботі.

arany spicami skhemy i opisanie 🥝 vyazanie aranskikh uzorov, foto127 Арани спицями схеми і опис 🥝 вязання аранских візерунків, фото

Новачкам на початку роботи може здатися, що таке в’язання дуже складне

Якщо всі розрахунки були зроблені правильно, а макет складено вірно, то у майстри обов’язково вийде зробити роботу якісно.

Великі арани спицями

Є маса схем в’язання великих аран.

Ось одна з них:

 1. Кількість набраних для в’язання зразка петель має бути кратним 10. Не забути про кромочних петлях!
 2. Перші пару петельок в’яжуться виворотом, 4 – особою, 8 і 9 петлі повинні бути зняті на додаткову спицю. Так продовжувати до кінця ряду.
 3. Далі усі парні ряди провязываются однаково, по малюнку. Малюнок має бути видно з лицьового боку.
 4. З третього ряду схема в’язання така: перші 2 петельки провязываются особою, 2 інші – виворотом, потім 2 знімаються на спицю, а далі все як з початку ряду. В’язання непарних рядів продовжувати за даною схемою.
 5. Робота триває з першого ряду.

arany spicami skhemy i opisanie 🥝 vyazanie aranskikh uzorov, foto128 Арани спицями схеми і опис 🥝 вязання аранских візерунків, фото

Є маса схем в’язання великих аран

Поради з в’язання спицями для новачків

Робота з пряжею і спицями багатьом доводиться до душі. Вона розслабляє, дозволяє відпочити і зайняти чимось руки. Однак якщо не нехтувати порадами досвідчених в’язальниць, то крім приємного проведення часу, можна зробити красиве і презентабельне в’язане виріб, де присутні ромби.

 • Завжди потрібно в’язати зразок! Не варто бігти попереду паровоза і сподіватися на те, що без зразка вийде зв’язати красиве виріб візерунком аран. Навіть досвідчені в’язальниці не завжди можуть це робити. Тому, навіть самовпевненим майстриням не варто переоцінювати свої сили.
 • Вибирати щільність спиці по зазначеним на упаковці пряжі рекомендацій не потрібно. Це не завжди допомагає, особливо, якщо займатися в’язанням вперше. Є універсальне правило: спиця повинна бути трохи тонше пряжі.
 • Після зшивання роботи, її необхідно випрати. В’язані вироби за час роботи над ними сильно забруднюються.
 • Не варто економити на хороших нитках. Вироби з натуральної пряжі довше і приємніше носяться, ніж із синтетичної пряжі. Також вони не викликають алергічних реакцій (за винятком алергії на шерсть).
 • Щоб убавки були красивими, виворітні петлі варто ховати під лицьовими.
 • Користуйтеся позначеннями на схемах.

Арани спицями: докладний майстер-клас (відео)

Арани спицями для кардігана: детальний майстер-клас (відео)

Візерунки аран виглядають вишукано на будь-якому одязі. Це класика, яка ніколи не вийде з моди. Так чому б не навчитися в’язати такий візерунок ажуром вже зараз?

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками