Аранские візерунки спицями: докладний опис зі схемами та описом

aranskie uzory spicami: podrobnoe opisanie so skhemami i opisaniem85 Аранские візерунки спицями: докладний опис зі схемами та описомОстаннім часом візерункове в’язання набуває все більшу популярність. Аранские мотиви стануть оригінальним прикрасою для будь-якого одягу. Арановый орнамент ефектно виглядає, а впорається з в’язанням навіть починаюча рукодільниця. Схеми оригінальних візерунків в’язання спицями в достатку представлені в мережі інтернет, а також у спеціалізованій літературі по рукоділлю, присвяченій особливостям аранского в’язання.

До речі, про літературу — недосвідчені в’язальниці, зацікавившись цим новим для себе видом рукоділля, шукають більш звичні для слуху — арабські візерунки, і літературу, яка допоможе їх вивчити. Але насправді до арабських ці візерунки не мають ніякого відношення — свою назву вони отримали через те, що їх батьківщина — Аранские острови, розташовані в Атлантичному Океані біля західного узбережжя Ірландії. Такими візерунками там прикрашали рибальські светри з нефарбованої вовни з укороченим ру кавом.

Як правило, схеми супроводжуються описом процесу в’язання декоративних елементів спицями, а також фотографією готової одягу, оздобленого візерунками. Початківцям майстриням рекомендується користуватися готовими схемами з докладним описом. Ті, хто давно дружить зі спицями, може імпровізувати.

Аранские візерунки: як підготуватися до в’язання

aranskie uzory spicami: podrobnoe opisanie so skhemami i opisaniem86 Аранские візерунки спицями: докладний опис зі схемами та описомДля того, щоб приступити до в’язки оригінальних візерунків, необхідно спочатку підготувати все необхідне для аранского в’язання. Для в’язання спицями одягу, оздобленого аранскими мотивами, знадобиться:

  • Схема з докладним описом і фотографією готового виробу. В інтернеті і спеціалізованої літератури (книги, журнали, брошури по рукоділлю) можна знайти велику кількість схем різного рівня складності, від найпростіших до вигадливих орнаментальних композицій. Початківцям майстриням рекомендується вибрати максимально просту схему, тоді процес в’язання принесе тільки задоволення.
  • Спиці. Як правило, рекомендований номер спиць уточнюється в описі технології виготовлення моделі. Товщина спиць повинна відповідати товщині пряжі, використовуваної для в’язання.
  • Пряжа для в’язання. Номер і колір пряжі також зазначається в описі, яке супроводжує схему.
  • Короткий конспект майстер-класу по технології аранского в’язання на спицях.

Перед тим, як приступити до роботи, необхідно уважно вивчити схему обраного візерунка. Початківцям рукодільниця, які поки ще зі спицями «на ви», рекомендується відвідати навчальний майстер-клас або подивитися відеозапис процесу в’язання для того, щоб краще зрозуміти технологію виготовлення цих незвичайних візерунків. Як правило, ведучі майстер-класів охоче надають учасникам заходу безкоштовний роздатковий матеріал, що включає схеми та описи робіт. Для того, щоб результат виявився таким же, як на фотографії, відступати від схеми ні в якому разі не можна.

Галерея: Аранские візерунки спицями (25 фото)

Поняття в’язання з аранскими візерунками: загальний опис процесу

aranskie uzory spicami: podrobnoe opisanie so skhemami i opisaniem87 Аранские візерунки спицями: докладний опис зі схемами та описомАранские візерунки, пов’язані спицями – найдавніший вид рукоділля, відомий ще з незапам’ятних часів. Вперше цей оригінальний орнамент з’явився в районі сучасної Ірландії, на острові під назвою аран. Саме цим пояснюється назва – «аранський орнамент». Спочатку цей орнамент непросто прикрашав одяг, але і нез сакральну функцію. Саме цим пояснюється величезна кількість різноманітних варіантів аранских візерунків. Кожен майстер в’язання (а в той час в Європі займалися в’язанням саме чоловіки) мав свої секрети, а візерунки оберігали власника одягу від злих духів і контактів з нечистою силою.

Аранський візерунок – це декор з декількох кіс або петель, переплетених між собою в будь-якому порядку. Це можуть бути найпростіші переплетення і самі вигадливі орнаменти, все залежить від рівня майстерності рукодільниці. Цей рельєфний і фактурний візерунок ефектно виглядає на чоловічих і жіночих светрах, дитячих пуловерів, жіночих кофтах.

Як і в будь-якому виробі, пов’язаному спицями, починати потрібно з елементарного набору петель, тут головне – не помилитися в їх потрібній кількості. Далі, слід приступити безпосередньо до вив’язування візерунків. Це необхідно робити у відповідності зі схемою. Початківцям рукодільниця рекомендується працювати з однотонними візерунками, щоб не заплутатися в кольоровій схемі. Досвідчені майстрині можуть спробувати хитре сплетіння різнобарвних кос. Особливо ефектно такий строкатий орнамент буде виглядати на жіночому і дитячому одязі.

Аранський візерунок спицями: практичні рекомендації

aranskie uzory spicami: podrobnoe opisanie so skhemami i opisaniem88 Аранские візерунки спицями: докладний опис зі схемами та описомДля того, щоб в’язання було задоволенням, і в процесі роботи не виникало ніяких проблем, необхідно враховувати наступні практичні рекомендації:

  • Необхідно стежити, щоб візерунок був не плоским, а рельєфним. Рельєф виглядає дуже ефектно і підкреслює фактуру в’язаного виробу.
  • Якщо під час роботи закінчився один моток пряжі, і необхідно взяти новий моток для продовження в’язання, перейти від одного клубка до іншого потрібно дуже акуратно, щоб вузлик був практично непомітний.
  • Потрібно обов’язково дотримуватися рекомендовану щільність в’язання і стежити, щоб вона була однакова там, де це необхідно.
  • Аранскими візерунками можна прикрасити не тільки светр (пуловер) або кофту, але також туніку або в’язане плаття. Вийдуть дуже оригінальні вироби, прикрашені яскравим виразним орнаментом.
  • Для того щоб пряжа не рвалася і не плуталася в процесі роботи, необхідно використовувати для в’язання візерункового тільки нову пряжу. Використовувати матеріал, з якого вже щось в’язали і потім розпустили, не допускається. В іншому випадку робота буде виглядати неакуратно, втратить свою фактурність і об’ємність.
  • Аранские візерунки практично не потребують додаткового декоруванні, так як вони гарні самі по собі, без будь-яких прикрас. Однак після завершення роботи в окремих місцях переплетення кос можна наклеїти кілька бусинок або страз. Це стосується тільки дитячого та жіночого одягу.

В’язання одягу, оздобленого аранскими візерунками, допоможе вам доторкнутися до унікального найдавнішого виду рукоділля, початкова мета якого – захистити власника прикрашеної орнаментом одягу від впливу злих духів. В наш час сакральний аспект аранского в’язання втратився, але коси як оригінальний елемент в’язаного одягу, ніколи не вийде з моди. Саме цим обумовлена зростаюча популярність цього виду рукоділля.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками