Ажурна косинка спицями, в’язання хустини, як пов’язувати петлі

azhurnaya kosynka spicami, vyazanie kosynki ili platka, kak svyazyvat petli481 Ажурна косинка спицями, вязання хустини, як повязувати петліУ сучасному світі моди залишаються актуальними в’язані хустки. В’язання є поширеним хобі серед жінок усіх віків. З цієї статті можна дізнатися все, що стосується в’язання косинок.

Ажурна в’язана косинка (або шарф) може сподобатися будь-якій модниці, а тим більше майстрині. Цей теплий і гарний аксесуар може бути використаний як шапка або шарф. У зимовий час це і зігріє, і зробить володарку речі справжньою красунею. Ще один плюс в тому, що пов’язати косинку зможе абсолютно кожен, бо нічого скрутного в цьому немає.

Шалі, хустки і косинки не особливо відрізняються по техніці в’язання. Якщо необхідна тепла річ на шию – краще зв’язати пухову або з мохеру. Якщо вам необхідно зробити це просто і швидко – швидше читайте текст далі! Для вас приготували нові моделі, інструкції зі схемами, а також відео з мк.

Види косинок

Між собою косинки розрізняються формою і розміром. Стандартна форма — трикутник, а максимальна довжина може досягати попереку (шарф набагато коротше). Простіше починати в’язання з щільною косинки, так як для неї не потрібні особливі схеми. Процес створення такого виду косинки ґрунтується на тому, що потрібно лицьовими або виворітними петлями вив’язати трикутник з середніх або більше тонких по товщині ниток, крім цього, можна використовувати тонку пряжу. Існують два способи в’язання таких хусток:

  • починаємо в’язати зверху, через ряд або два прибираємо по одній петлі;
  • або ж починаємо знизу: спершу набираємо три петлі, потім в кожному наступному ряду додаємо по одній з кожного краю.

Якщо в’язати щільний хустку, рекомендується скористатися другим способом і почати знизу. Є невеликий, але значний нюанс: петлі додавати необхідно, протягуючи нитку через вузол в попередньому ряду, уникаючи звичайного накиду. Інакше в процесі в’язання почнуть утворюватися дірочки. У цій ситуації головним є товаришем спиця, тому варто бути уважним і акуратним.

Щільна косинка зазвичай надягає під шубу, пальто або куртку. Як правило, головна її функція — зігріти господиню, а не прикрасити її образ.

Як в’язати ажур

azhurnaya kosynka spicami, vyazanie kosynki ili platka, kak svyazyvat petli482 Ажурна косинка спицями, вязання хустини, як повязувати петліДруга ж косинка, ажурна, може виконувати обидві функції, причому їй можна не знімати в приміщенні, тому вона служить ще і аксесуаром, і доповненням до будь-якого наряду. Будь-який візерунок можна виконати за допомогою схеми. Вибрати більш складний візерунок або ж простий — справа кожного, але можливо виконати абсолютно будь-який, якщо чітко слідувати інструкції.

Ажурного в’язання хустки майже нічим не відрізняється від в’язки щільного, кроки ті ж: в’яжеться трикутник (починати треба зверху!), а узор створюється завдяки тому, що в кожному ряду по боках забирається по петлі. Тут потрібна найбільша вправність, так як в самому низу вив’язувати візерунок буде набагато складніше.

Молодої майстрині варто вибрати симетричний візерунок, повторювати його на кожному ряду буде легше.

Ажурна косинка: керівництво по в’язанню

azhurnaya kosynka spicami, vyazanie kosynki ili platka, kak svyazyvat petli483 Ажурна косинка спицями, вязання хустини, як повязувати петліЩоб зв’язати таку штучку, варто зупинити вибір на спиці кругового типу № 2, ниток необхідно мінімум 120-130 грам, можна і більше, все залежить від самих же ниток, їх товщини і щільності. Довжина повинна досягати 650-700 метрів.

Спочатку потрібно набрати на спицю 64 петлі. Порада: перший ряд краще пов’язувати лицьовими, щоб зафіксувати в’язання. Потрібно прибрати дві петлі з боків у другому ряду, а потім — після третього. Тобто прибирати потрібно після кожного четвертого в’язаного ряду. Пов’язувати ряди треба так, як зазначено в обраному малюнку.

У схемі може зустрітися такий елемент, як подвійна протяжка. Він є для початківців дуже складним у виконанні. В’язати протяжку потрібно згідно з наступного опису: перша петля переноситься на вільну спицю, подальша петля в’яжеться як лицьова (також можна зв’язати дві петлі разом), в кінці перша петля знімається (працює) через два нових особових петлі, утворених на вільній спиці. Щоб вийшов потрібний ажур, потрібно строго дотримуватися схемою. Зазвичай останні кілька рядів необхідно пов’язувати лицьовій гладдю. Подібним чином можна в’язати шарф або шапку, використовуючи іншу форму для початку в’язання. Шарф — прямокутник, а шапка — коло.

Але також є і такі схеми та описи для в’язання ажурних косинок, де край заповнює канва — вона створюється платочної в’язкою. Це те явище, при якому в будь-якій непарній або парнім ряду в’яжеться лицьовій гладдю.

Після виконання декількох хусток за простими схемами, можна підібрати будь-яку схему, розрахувати її і в’язати під себе. Тобто трохи перебудувати візерунок або додати в нього нові елементи. Потім самому можна створювати повні візерунки будь-якої складності і не задаватися питанням про те, як пов’язати косинку.

Ще важливо знати про те, як доглядати за виготовленим виробом. Зв’язати річ — тільки початок, потрібно і підтримувати її в хорошому стані. Особливу увагу варто приділити пранні.

  • для початку потрібно випрати річ;
  • після розтягнути її на будь-якій рівній поверхні;
  • по кутах краях і закріпити шпильками.

Секрет збереження форми в тому, що висихати косинка повинна, будучи натягнутою. Перший раз надати форму таким способом слід відразу ж після в’язання, інакше виріб ризикує зіпсуватися до прання.

Шарф-хустка або шапка-косинка в’яжеться за такими ж схемами. Шарф-косинку можна в’язати як щільної, так і ажурною вузький.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками