Ажурна облямівка спицями – схеми, візерунки з хвилястим краєм спицями, ажурний низ – схеми і опис

azhurnaya kajjma spicami – skhemy, uzory s volnistym kraem spicami, azhurnyjj niz – skhemy i opisanie210 Ажурна облямівка спицями – схеми, візерунки з хвилястим краєм спицями, ажурний низ – схеми і описПри створенні ажурних в’язаних речей сильне значення має саме оздоблення. Додавши кілька рядів по краю виробу, ви можете повністю поліпшити його зовнішній вигляд. В’язання буває різним, але воно завжди цікавило людей.

Ажурний кант виконується як з прямим краєм, так і у вигляді ажурної хвилі. Хвилястий візерунок, зроблений спицями, додасть будь-якому жіночому виробу милий і романтичний вигляд.

Широка обробна облямівка може бути не тільки знизу кофти – ажурним візерунком можна прикрасити і рукава, і горловину. Добре виглядає така облямівка при в’язанні реглана зверху вниз. Фігурний край можна зробити і у шарфа. Ажурний край можна зробити безліччю способів, схеми широко представлені в інтернеті, якщо вони знаходяться у відкритому доступі – можете сміливо завантажувати безкоштовно.

Такий візерунок можна застосувати для створення речі або ж зробити його тільки по краях виробу – тоді він буде прикрашати річ. Підкреслити хвилястий візерунок можна за допомогою секційної пряжі або чергуванням різних смуг, особливо контрастні за кольором.

Ажурні трикутники спицями дуже легко зробити за допомогою схем.

Історія в’язання спицями

В’язання спицями почалося ще в давнину. Археологічні розкопки в Римі показали, що вже тоді люди користувалися спицями. Вони вміли робити прості елементи одягу в основному зроблені без візерунків. Потім цей метод в’язання з’явився на Сході. Причому рукоділлям більше займалися чоловіки. Жінкам давали лише другорядну роль.

З появою хрестоносців і відкриттям морських торгових шляхів, методи східного рукоділля прийшли в Європу. Тут в’язання стало жіночим заняттям. Воно змінювалося, створювалися нові візерунки і схеми. Однак ціни на пов’язані речі були нереально високі. Адже на рукоділля йшло багато часу. Щоб зробити об’ємний виріб, потрібна хороша посидючість і наявність великої кількості часу. Тому в’язати любили тільки світські дами. Та й матеріал коштував дуже дорого.

Коли настала промислова революція, була придумана перша машина для в’язання, яку потім впровадили на мануфактури. Процес створення ниток також механізували, що значно здешевило їх і зробило більш доступними. Це був сильний удар по в’язанню як по виду творчості. З розвитком техніки такі машини вдосконалилися настільки, що їм навіть не потрібен чоловік для контролю за роботою. Майстрині намагаються прищепити любов до в’язання своїм дітям, щоб зберегти навички і передати свої знання новому поколінню, як це робили наші предки.

Види крайової обробки

Навіть найлегший у виготовленні виріб можна прикрасити за допомогою облямівки. Її застосовують для обробки країв сукні, спідничок. Складні візерунки, які потім застосовують в основному полотні, простіше створювати при в’язанні облямівки. Облямівка буває:

  • стрічкова;
  • цільно-в’язана.

Перший тип легкий у використанні, він передбачає роботу над окремим мереживним полотном з подальшим приєднанням його до головного виробу. Другий тип змушує добряче попрацювати, адже необхідно буде підганяти кількість петель головною в’язки під рапорт узору облямівки. Крім цього, крайова обробка поділяється за напрямом в’язання:

  • верхня оздоблення;
  • нижня оздоблення.

Розберемо на прикладі створення сукні. Обробка повинна бути на подолі.

Якщо ви починаєте в’язати від подолу, то облямівка йде на розширення, її називають нижній. У разі в’язання від пояса закінчувати роботу потрібно верхній облямівкою.

Крайова оздоблення завжди повинна включати в себе деталі платочної в’язки або резиночки, це збереже візерунок і вбереже від скручування.

Якщо ви відмінно управляєтеся з гачком і вмієте добре зв’язувати деталі, то тоді вибрати візерунок крайової обробки можна будь-який. Спиці ж завжди значно звужують можливості рукодільниці. Але сумувати не варто, адже є безліч описів, які легко зрозуміти і використовувати на практиці. Про них ми і поговоримо вище.

Облямівка з зубчиками

azhurnaya kajjma spicami – skhemy, uzory s volnistym kraem spicami, azhurnyjj niz – skhemy i opisanie211 Ажурна облямівка спицями – схеми, візерунки з хвилястим краєм спицями, ажурний низ – схеми і описДля початківців майстринь, які мріють про красиву обробці вироби, прекрасно підійде варіант облямівки з звичайними зубцями.

В’язати зубчасту облямівку дуже легко. Кількість петельок повинне бути дорівнює двом і одна кромочная петля. Провяжите потрібну кількість рядів панчішної в’язкою. Зробіть один ряд виворітними петлями. Для створення зубчиків робіть чергування з двох петель, провязанных разом лицьовими, остання петелька провязывается лицьовим методом.

Зв’яжіть ще п’ять або шість рядів панчішної в’язкою і закінчите в’язання. Загніть край навиворіт і пришийте. На лінії згину вийдуть акуратні зубці. Краса цього оформлення в тому, що воно робить крайку речі більш щільною. Речі з зубчастим краєм виглядають набагато красивіше, ніж зі звичайною гумкою.

Проста окантовка

Найпростіші візерунки робляться за допомогою єдиного полотна з основним виробом. Пропонуємо вам розібратися зі схемами, які ви зможете в’язати дуже швидко, оформляючи край своєї речі.

Облямівка з «павучками»

azhurnaya kajjma spicami – skhemy, uzory s volnistym kraem spicami, azhurnyjj niz – skhemy i opisanie212 Ажурна облямівка спицями – схеми, візерунки з хвилястим краєм спицями, ажурний низ – схеми і описРозберемо метод в’язання крайової обробки візерунком «павучки». Кожна деталь складається з декількох петель, які оповиті в центральній частині робочою ниткою. Візерунок можна використовувати як для обробки краю, так і просто вписати його в наше полотно, зроблене лицьовій гладдю. Створюється окрема деталь за нашою схемою. Візерунок хоч і виглядає багатим, але створюється зовсім просто.

Спочатку зробіть ряд виворітними петлями. Якщо ви почали в’язання з нижньої кайми, то набраний ряд буде першим. У другому ряду по виворітній стороні провязывается нова послідовність петельок: кромочная, лицьова, п’ять особових петельок, після кожної з них слід три накиду. Повторюйте раппорт до закінчення ряду. Потім зробіть одну лицьову петлю і іншу кромочную.

Новий ряд починаємо з кромочной петлі. Після цього слід раппорт, створений з виворітного петлі і п’яти петель. Витягніть петельки, зроблені за рахунок накидов, на додаткову спицю і кілька разів оберніть їх по центральній частині робочою ниткою. Перетягніть «павучка» на праву спицю. Провязивать його немає необхідності.

Повторюйте в’язання цим методом, вставляючи між ними виворітну петлю.

Наступний ряд робиться на виворітній стороні, включаючи петельки «павучків». Якщо ви створили нижню облямівку, переходите до в’язання всього полотна. Якщо в’язалася верхня облямівка, закрийте петлі, пров’язуючи ряд виворотом. Використовувати таку обробку можна для окантовки шарфика, горловини кофтинки або для прикраси сукні.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками