Ажурна шаль і квіткова добірка: шаль гачком, майстер-клас; тепла шаль гачком — опис і майстер-клас

azhurnaya shal i cvetochnaya podborka: shal kryuchkom, master klass; teplaya shal kryuchkom  opisanie i master klass336 Ажурна шаль і квіткова добірка: шаль гачком, майстер клас; тепла шаль гачком — опис і майстер класНавіть новенька в рукоділлі без праці зможе створити прекрасну і теплу шаль, працюючи з описом основних кроків в’язання. Незважаючи на різні методи в’язання звичайних і складних узорів, безліч моделей пухових накидочек, ажурних шалей, тоненьких літніх палантинів робляться на одному диханні. Схема в’язання шалей для новеньких з повним описом етапів виготовлення допомагає зрозуміти головні принципи в’язання гачком вироби, створення візерунків.

Якщо ви вже оволоділи основними навичками створення стовпчиків з накидами і без накидов, то в’язання гачком шалі не викличе у вас труднощів, і схеми з описом процесу роботи, які розміщуються нижче, допоможуть вам за пару вечорів зробити своїми руками хорошу накидку з цікавим візерунком. Пов’язана своїми руками ніжна шаль не тільки зігріє у холодну погоду, але і стане модним аксесуаром, вдалим доповненням гардеробу.

Як вибрати потрібну вам модель шалей і правильно її одягати?

Повним дівчатам маленького зросту варто відмовитися від занадто великих і яскравих, різнокольорових накидочек. Такі моделі будуть сильно обтяжувати фігуру і візуально почнуть зменшувати зростання. Підходить для повних і маленьких дам це шаль проста, ажурна, маленького розміру з трикутною формою.

Головні поради щодо носіння і зв’язування шалей:

 • Повним жінкам з високим зростанням підходять палантини або накидки, зроблені з тоненькою пряжі. Краще вибирати відтінок пряжі, максимально відповідний до кольору вашої шкіри. Не потрібно брати занадто маленький узорчік. Орнаменти в подовжню смужку будуть точно стрункості вашу талію.
 • azhurnaya shal i cvetochnaya podborka: shal kryuchkom, master klass; teplaya shal kryuchkom  opisanie i master klass337 Ажурна шаль і квіткова добірка: шаль гачком, майстер клас; тепла шаль гачком — опис і майстер класЩільна драпірування шиї і тендітних плечей червоної великий шаллю чудово виглядає на худий дівчині.
 • За допомогою кутів трикутної шалі можна виділити акцент на найкрасивіших, на вашу думку, частинах тіла. Але на проблемних частинах кінчики накидки не повинні закінчуватися, якщо ви хочете трошки приховати, наприклад, занадто великі плечі. А маленькі груди під в’язаній шаллю виглядає набагато більше.
 • Якщо у вас велика і досить коротка шия, то не накручуйте виріб навколо неї. Кінчики накидки можна з’єднати за допомогою великої брошки.
 • Якщо у вас рівні і не дуже вузенькі по відношенню до стегон плічка, то можна взяти для роботи сміливий і цікавий спосіб носіння своєї шалі — на одному плечику (другу сторону накидки трохи приспускаем).

Рекомендації з в’язання гачком шалі

Основні рекомендації з в’язання:

 • azhurnaya shal i cvetochnaya podborka: shal kryuchkom, master klass; teplaya shal kryuchkom  opisanie i master klass338 Ажурна шаль і квіткова добірка: шаль гачком, майстер клас; тепла шаль гачком — опис і майстер класЯкщо ви створюєте накидку в перший раз, то виберіть самий легкий узорчік і однотонну модель з деталізованою схемою.
 • Один з кращих варіантів зв’язування узорів — стовпчики з накидом, які чергуються з повітряними петлями.
 • Щоб виріб виглядало красиво і вражаюче, можна прикрашати краю ажурною отделочкой.
 • Виріб буде виглядати досить сучасно і красиво, якщо прикрашати її ажурними мотивами, які можна пов’язувати окремо і приєднати потайними стібками, а потім пришити до окантовочке вироби.

Звичайна накидка для початківців, майстер-клас

Ця ажурна шаль вийде дуже щільною, тому для того щоб її пов’язувати, варто взяти тоненьку пряжу. Вибір кольорів залежить від особистих смаків і уподобань, але ще варто врахувати сезон. Наприклад, літній варіант варто створювати світлим, так як в такому виробі ніколи не стане жарко.

Запам’ятайте: принцип в’язання такого виробу заснований на додаванні в кожному з рядів головного рапорту майбутнього зображення. На початку кожного парного ряду потрібно пов’язувати п’ять петель для його підйому; у варіанті з непарними рядами — чотири петлі.

Схема і опис в’язання ажурною шалі:

 • Перший ряд: протягуємо гачок в 3 із зроблених петельок і вывязываем з неї один стовпчик з накидом (ст. з/н). Далі виконуємо одну повітряну петельку і в неї ж створюємо другий ст. з/н.
 • azhurnaya shal i cvetochnaya podborka: shal kryuchkom, master klass; teplaya shal kryuchkom  opisanie i master klass339 Ажурна шаль і квіткова добірка: шаль гачком, майстер клас; тепла шаль гачком — опис і майстер класДругий ряд. В петельку стібка минулого ряду пров’язуємо ст. з/н, в. п., другий ст. з/н. і другу повітряну петлю з нього. Потім потрібно пов’язувати третій ст. з/н в ту ж петельку. Після цього вывязываем 2 повітряних петлі гачок і протягуємо в 4 за рахунком в. п. підйомної ланцюжка і зробимо один стібок.
 • Третій ряд. Пров’язуємо в ст. з/н попереднього рядка ст. з/н, далі зробимо повітряну петельку і в цю ж петлю знову ст. з/н Тепер пропускаємо пару в. п. і пров’язуємо в кожну з п’яти нових петельок по одному стежку, а в 3 підйомну петельку в минулому ряді вывяжем стібок, в. п., ст. з/н, в. п., ст. з/н.
 • Четвертий ряд. В 3 петлю нового ряду або в другий стібок в’яжемо так: ст. з/н, в. п., ст. з/н, в. п., ст. з/н. Далі, пропустимо 2 петлі і в кожну з наступних петельок в’яжемо по черзі п’ять ст. з/н, знову пропускаємо дві в. п. і в нову в’яжемо як на початку всього ряду, створюючи при цьому дві петельки повітряні. Завершуємо ряд провязыванием стібка в третю з підйомних петельок.
 • П’ятий ряд, як і всі наступні непарні ряди, робимо до кінця, так само як і в третьому ряду.
 • Шостий ряд, як і всі парні ряди, необхідно повністю пов’язувати, повторюючи до закінчення ряду малюночок 4 ряди. Ось і вся схема, все зовсім нескладно!

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками