Ажурні доріжки спицями схеми та опис до них; приклади простих візерунків

azhurnye dorozhki spicami skhemy i opisanie k nim; primery prostykh uzorov158 Ажурні доріжки спицями схеми та опис до них; приклади простих візерунківБагато умільці люблять в’язати вироби саме ажурними доріжками. Це не тільки тому, що візерунок дуже просто запам’ятовується, але і тому, що виглядає у виробі він відмінно. Така в’язка буде актуальною для светрів і пуловерів, для жилетів і шарфів і т. д.

Якщо побоюєтеся, що ажурні доріжки не підходять для початківців в’язальниць і їх доля — поздовжня доріжка з двох петель, то це не так, або не зовсім так. Красиві ажурні смужки бувають різного ступеня складності, вони бувають вертикальні і горизонтальні, тобто поперечні, а варіантів візерунків для них дуже і дуже багато – це можуть бути і ажурні японські, і рельєфні, і об’ємні і доріжки з листя… Крім суцільного ажурного полотна, це може бути одна широка ажурна смуга на гладкому полотні в якості прикраси, або чергування гладких і ажурних доріжок.

Ажурні доріжки спицями

Якщо ажурна доріжка – це вертикальна смуга, то вона буде візуально робити фігуру витонченіший і стрункішою.

Переглядаючи сайти в інтернеті, можна знайти прості і складні візерунки. Якщо ви тільки вчитеся в’язати, то можна знайти схему з описом, і навіть – зрозумілий майстер-клас по виконанню того чи іншого візерунка.

У будь-якому ажурному візерунку основними петлями виступають накіди і петлі, які в’яжуться разом. Якщо потрібно провязать дві петлі разом з нахилом у ліву сторону, то перша з двох петель знімається не провязанной, друга провязывается лицьовій і простягається через зняту петлю.

Щоб зв’язати дві петлі разом з ухилом вправо, потрібно ввести спицю знизу вгору, як при в’язанні лицьовою петлі, тільки в другу з двох петель, захопивши обидві петлі. Через них потрібно протягнути робочу нитку.

Щоб вийшла проста вертикальна ажурна доріжка, потрібно в особових рядах провязивать дві петлі разом і робити перекид. Важливо, щоб в кожному наступному особовому ряду накид знаходився над накидом. Якщо накид буде зміщений в кожному ряду на 1 петлю, то ажурна доріжка вийде діагональної.

Простий ажур у вигляді доріжки

Найпростішою ажурною смугою, пов’язаної спицями, можна вважати цей простий ажур.

Щоб зв’язати зразок, потрібно набрати на спиці достатню кількість петель, яке буде кратне 6 плюс 2 кромочні.

 1. ряд: 1 ізн, 1 осіб, 1 ізн, накид, 3 разом лицьова, накид;
 2. р: в’яжуть петлі по малюнку.

Цей простий ажур може зв’язати навіть новачок. Якщо використовувати цей візерунок для виробу, то його можна комбінувати з іншими мотивами.

Наступний простий і в той же час поширений візерунок – це ажурна змійка. Раппорт візерунка складається з чотирьох петель, плюс дві для симетрії; висота 6 рядів. Спочатку потрібно в’язати раппорт з 6 рядів, а далі — повторювати тільки з 3 по шостий ряди.

 1. azhurnye dorozhki spicami skhemy i opisanie k nim; primery prostykh uzorov159 Ажурні доріжки спицями схеми та опис до них; приклади простих візерунківряд: *2 ізн, 2 осіб,* 2 ізн;
 2. ряд: за малюнком;
 3. ряд: * 2 ізн, перекид, 2 вм. з нахилом у ліву сторону,* 2 ізн;
 4. ряд: як другий;
 5. ряд: *2 ізн, 2 вм. з ухилом вправо, перекид,* 2 ізн;
 6. ряд: як другий ряд.

Схема проста:

Самостійно змінити рапорт узору можна, додавши між ажурними доріжками кілька виворітних петель. Можна спробувати пов’язати між доріжками просту косу з 4 петель, а можна зобразити щось цікаве. Таким чином, відстань між ажурними змійками збільшується.

Наступна ажурна схема буде складніше, але й у виробі такий візерунок виходить цікавіше. Раппорт візерунка складається з 19 петель і 10 рядів. Як у всіх ажурних узорах, тут переважають накіди і петлі, пов’язані по дві разом.

  1. azhurnye dorozhki spicami skhemy i opisanie k nim; primery prostykh uzorov160 Ажурні доріжки спицями схеми та опис до них; приклади простих візерунківряд: 4 ізн, 2 п. в’яжуть разом з нахилом у правий бік, ще раз 2 п. вм., перекид, осіб, перекид, осіб, накид, осіб, накид, 2 п. в’яжуть разом з нахилом у лівий бік, ще раз 2 разом, 4 ізн;
  1. ряд: всі петлі по малюнку;
  2. ряд: 3 ізн, 2 п. в’яжуть разом з ухилом вправо, ще раз 2 п. вм., перекид, осіб, накид, 3 осіб, перекид, осіб, перекид, 2 п. разом з нахилом у лівий бік, ще раз 2 разом, 3 ізн;
  1. ряд: як другий;
  1. ряд: 2 ізн, 2 п. в’яжуть разом з нахилом у правий бік, ще раз 2 разом, перекид, осіб, перекид, 5 осіб, перекид, осіб, перекид, 2 п. разом з нахилом у лівий бік, ще раз 2 разом, 2 ізн;
  1. ряд: як другий;
  1. ряд: ізн, 2 разом з ухилом вправо, дві петлі разом з ухилом в праву сторону, перекид, осіб, перекид, 7 осіб, перекид, осіб, перекид, 2 п. разом з нахилом у лівий бік, ще раз 2 разом, ізн;
  1. ряд: як другий;
 1. ряд: дві п. в’яжуть разом з ухилом у праву сторону, 2 разом з нахилом у правий бік, перекид, осіб, перекид, 9 осіб, перекид, осіб, перекид, 2 п. разом з нахилом у лівий бік, ще раз 2 разом;
 2. ряд: як другий.

А це схема візерунка:

azhurnye dorozhki spicami skhemy i opisanie k nim; primery prostykh uzorov161 Ажурні доріжки спицями схеми та опис до них; приклади простих візерунківЯк говорилося вище, ажурна смуга може бути як основним візерунком при в’язанні вироби, так і додатковим. Наступний узор дуже схожий на описаний вище, ось тільки між раппортами доріжки розташовуються 4 лицьові петлі. У процесі в’язання, на них вывязывается коса.

Оскільки нитки для в’язання зразка виробу взяті не товсті, то можна припустити, що таким візерунком буде в’язатися жіноча або дитяча кофточка. Такий виріб можна буде носити прохолодним літнім вечором або жарким весняним, осіннім днем.

Не дуже важкими в своєму виконанні є квіткові доріжки. Якщо виріб в’язати таким візерунком, то найефектніше воно буде виглядати з білих ниток.

У цьому візерунку, в ажурних доріжках є і переплетення коси, яка відмінно поєднується з сіточкою. Щільність в’язання потрібно контролювати, щоб не вийшло сильно затягнуто або дуже розслаблено.

Це цікаво! Прочитайте статтю про те, як плести ажурні шкарпетки спицями.

Вироби

azhurnye dorozhki spicami skhemy i opisanie k nim; primery prostykh uzorov162 Ажурні доріжки спицями схеми та опис до них; приклади простих візерунківЯк тільки настають холоди, дуже хочеться надіти на себе легку, але теплу одежину. Зв’язати такий виріб можна своїми руками. Чудово буде виглядати шарф, зв’язаний з ажурною вузький мохерових ниток. Він буде легким, повітряним, і в той же час – дуже теплим.

Ошатну кофтинку можна також пов’язати з мохерових ниток, комбінуючи ажурні доріжки і візерунок з кос.

Ось так буде виглядати в’язаний светр, якщо ажурний візерунок буде чергуватися з лицьовою гладдю. Колір виробу може бути будь-яким, так і з візерунком можна експериментувати.

Корисні поради

azhurnye dorozhki spicami skhemy i opisanie k nim; primery prostykh uzorov163 Ажурні доріжки спицями схеми та опис до них; приклади простих візерунківНа лицьовій або зворотній гладі ажурні смуги можуть використовуватися як вставки.

Ажурна в’язка дуже красиво виглядає на акрилових нитках – це потрібно враховувати при виборі пряжі для в’язання.

Мохер або ангора підійдуть для демісезонного светри, пов’язаного ажурними доріжками.

Щоб виріб вийшло потрібного розміру, потрібно зв’язати зразок обраним узором, а по ньому розрахувати кількість петель для роботи.

Висновок

Зв’язати спицями обрану ажурну доріжку зовсім нескладно. Візерунок можна вибрати разом зі схемою і описом до неї – це полегшить роботу. Унікальний виріб вийде тільки тоді, коли ви зв’яжете його своїми руками. Експериментуйте.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками