Ажурні шкарпетки спицями докладний опис 🥝 вязання гарних шкарпеток з візерунками, схеми

Ажурні шкарпетки спицями зробити так само просто, як і стандартні шкарпетки. Ці мереживні і прості у виготовленні нові речі з орнаментом допоможуть не тільки зігріти ніжки, але ще й принесуть того, хто їх носить, задоволення, адже візерунчасті шкарпетки виглядають просто чудово. Як же їх зв’язати? У даній статті будуть представлені кращі схеми таких робіт з покроковим описом.

azhurnye noski spicami podrobnoe opisanie 🥝 vyazanie krasivykh noskov s uzorami, skhemy138 Ажурні шкарпетки спицями докладний опис 🥝 вязання гарних шкарпеток з візерунками, схеми

Ажурні шкарпетки спицями зробити так само просто, як і стандартні шкарпетки

Ажурна гумка спицями своїми руками

Ажурна гумка дуже красива, вона виглядає цікаво і стильно. Візерунки гумок можуть бути різні, при бажанні майстер може знайти будь-яку схему з докладним описом, що доведеться йому за смаком.

Робота складається з таких послідовних етапів в’язки:

 1. На спицю набирається 66 петельок. Перші 2 ряди в’яжуться особою. Дана резиночка є ажурною, тому розраховувати на те, що виріб вийде теплим, не доведеться.
 2. Мисок, задня частина роботи і стопа повинні бути провязаны лицьовій гладдю. Що стосується гумки, то вона буде в’язатися на 15 петлях з 66.
 3. Ажурний візерунок повинен бути виконаний за наступною схемою: 2 петлі в’язати особою, 2 – разом, накид, 1 петельку знімаємо, потім лицьова петля провязывается через тільки що зняту. Другий ряд повинен бути провязан особою. Схема повторюється до кінця в’язання гумки.
 4. Скільки в’яжемо таку резиночку? На стандартні мереживні шкарпетки досить пов’язати 16 см гумки. За бажанням, це число можна збільшити або зменшити.

Ажурні короткі шкарпетки спицями для новонароджених (відео)

Ажурні шкарпетки спицями для жінки: просте опис

Одним з найпростіших способів створення ажурних панчіх є в’язання їх по спіралі. Ці жіночі шкарпетки виходять дуже симпатичними.

Робота складається з таких етапів:

 1. Для початку підбираються матеріали. Знадобиться пряжу і спиці. Для в’язання шкарпеток використовують кругові спиці.
 2. Тепер на 4 спиці слід набрати петельки. П’ята спиця – робоча. Для ніжки середнього розміру набирається приблизно 25 петельок.
 3. Першим ділом потрібно зв’язати гумку. Якщо пряжа велика, можна в’язати 1 на 1, якщо середня або дрібна, то краще робити 2 на 2.
 4. Коли відбувається в’язання носочка після гумки, слід утворити спиралевидное круговий полотно, для цього зверху однією виворітного петельки потрібно зробити 1 лицьову, і навпаки.
 5. Коли буде провязано більше 10 см виробу, необхідно приміряти його, не знімаючи з робочих спиць. Це потрібно для визначення правильної щільності в’язання. Якщо носок буде сидіти на нозі надто вільно або, навпаки, занадто тісно, краще розпустити його і почати заново, набравши потрібну кількість петельок.
 6. Після того, як виріб придбало потрібну майстрині довжину, слід зробити убавку для миска. Робляться убавки рівномірно. У кожній групі петельок повинно бути убавлено однакову кількість петель для симетрії. Рекомендується використовувати шпильку, щоб не забути, де починається коло.
 7. В таких шкарпетках немає п’яти, в цьому їх особливість.

azhurnye noski spicami podrobnoe opisanie 🥝 vyazanie krasivykh noskov s uzorami, skhemy139 Ажурні шкарпетки спицями докладний опис 🥝 вязання гарних шкарпеток з візерунками, схеми

Ці жіночі шкарпетки виходять дуже симпатичними

Порада: На жаль, такий візерунок може розтягнутися з часом. Проте це можна запобігти, для цього після прання, такі роботи слід закручувати по спіралі. Вони повинні висихати в такому стані.

Дитячі ажурні шкарпетки спицями

В’язати шкарпетки для дітей особливо приємно. Ідей таких ажурних робіт дуже багато.

Ось одна з них:

 1. Дитячі шкарпетки повинні робитися з теплих ниток, щоб у дитини не мерзли ноги. Тому перевагу слід віддавати або вовняної або напіввовняної пряжі.
 2. Цей спосіб в’язання називається «сонечко». Пряжа, яка використовується тут, повинна бути червоної і чорної.
 3. В’язати слід в 2 нитки. Після набору петель, можна приступати до вив’язування гумки. Дитячі шкарпетки не повинні мати дуже широку гумку, тому можна робити її 1 на 1.
 4. Після цього червоною ниткою вывязывается манжет. Щоб надати йому ажурності, кожну лицеву петельку слід чергувати з накидом. Другий ряд вывязывается виворітною стороною. Таким чином, виходять маленькі дірочки.
 5. Далі вывязывается п’ятка. Для цього роботу додається чорна нитка.
 6. За кромочним сторонам провязанной п’яти добираються петлі, і в’язання носка продовжується вздовж стопи. У носочка слід зробити очі божої корівки. Для цього на передній частині вироби чорною ниткою провязываются кілька симетричних подвійних петельки.
 7. В кінці роботи носок потрібно вивернути навиворіт і, з допомогою гачка, протягнути всередину стирчать нитки.

azhurnye noski spicami podrobnoe opisanie 🥝 vyazanie krasivykh noskov s uzorami, skhemy140 Ажурні шкарпетки спицями докладний опис 🥝 вязання гарних шкарпеток з візерунками, схеми

В’язати шкарпетки для дітей особливо приємно

Мереживний візерунок на дитячих шкарпетках спицями

Дитячі вироби можна в’язати як завгодно. В даному випадку складно створити несмачну річ, адже дітям подобаються колоритні і яскраві вироби. Особливо вони люблять одяг і взуття, які нагадують їм якихось тварин або милих істот.

Що стосується ажурних візерунків, то їх дуже багато. Майстриня може знайти такі візерунки в журналах з в’язання або в інтернеті, найчастіше це різьблені листочки і квіточки.

Ось один з таких візерунків:

 1. Необхідно підібрати пряжу двох кольорів: світло-синю і білу.
 2. Перший ряд провязывается лицьовій гладдю. Далі у всіх кругових рядах в’язання відбувається лицьовим способом.
 3. Буде утворюватися малюнок, тому важливо стежити за тим, щоб пряжа іншого кольору не лягала на лицьову сторону виробу виворотом. Для цього нитки перехрещуються на виворітній стороні.
 4. Щоб не збитися і в’язати малюнок правильно, можна роздрукувати собі схему і ставити маленькі точки олівцем на тому місці, на якому в даний момент знаходиться майстер. Це допоможе не збитися.
 5. П’ята носочка повинна бути провязана синім кольором. Взагалі, не рекомендується вив’язувати область п’яти і стопи носка світлим кольором, так як на ньому видно всі забруднення.

azhurnye noski spicami podrobnoe opisanie 🥝 vyazanie krasivykh noskov s uzorami, skhemy141 Ажурні шкарпетки спицями докладний опис 🥝 вязання гарних шкарпеток з візерунками, схеми

Схема роботи

Що знадобиться в роботі?

В першу чергу необхідно підготувати матеріали для в’язання.

Серед них:

 • Пряжа. Не варто економити на ній, адже від якості ниток залежить не тільки зовнішній вигляд майбутнього виробу, але й термін його шкарпетки. Чим якісніше нитки, тим довше прослужить господареві виріб, зроблене з них.

azhurnye noski spicami podrobnoe opisanie 🥝 vyazanie krasivykh noskov s uzorami, skhemy142 Ажурні шкарпетки спицями докладний опис 🥝 вязання гарних шкарпеток з візерунками, схеми

В першу чергу необхідно підготувати матеріали для в’язання

Будь складу краще підбирати нитки? Відповідь на це питання залежить від багатьох факторів. Наприклад, якщо майстриня хоче зробити теплі шкарпетки, їй не варто купувати акрилові нитки, так як це синтетичний матеріал, який не буде гріти ноги. Їй слід віддати перевагу вовняним або мохеровим ниткам.

 • Спиці. У цій справі повинні використовуватися спеціальні спиці для в’язання шкарпеток. В наборі їх 5. Краще всього використовувати металеві спиці.
 • Гачок. Їм зручно протягувати ниточки на виворітну частина.
 • Ножиці. Вони використовуються на останньому етапі роботи, коли потрібно протягнути нитки на виворіт.

Поради новачкам

 • Тим, хто вперше займається в’язанням ажурних шкарпеток, слід навчитися робити звичайні шкарпетки, не мереживні. Це потрібно для того, щоб зрозуміти принцип самої роботи.
 • Найскладнішим у цій справі є в’язання другого носка так, щоб він точно був схожий на перший. Для цього важливо в’язати їх з однаковою щільністю.
 • Щоб робота була райдужної і більш гарною, варто використовувати декілька кольорів пряжі.
 • Щоб продовжити термін носіння шкарпеток і не допустити їх протирання в області п’яти і стопи, слід використовувати у в’язанні нижній частині носочка спеціальну ниточку. Вона дуже тонка і служить для того, щоб виріб не протиралось при ходьбі.

Ажурні шкарпетки спицями: майстер-клас (відео)

В’язання ажурних мереживних шкарпеток – це те заняття, з яким може впоратися навіть новачок. Головне у цій справі-правильно слідувати схемі.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками