Ази в’язання для початківців, перші повітряні петлі і стовпчики з накидами гачком

azy vyazaniya dlya nachinayushhikh, pervye vozdushnye petli i stolbiki s nakidami kryuchkom369 Ази вязання для початківців, перші повітряні петлі і стовпчики з накидами гачкомВсе частіше на вулицях міста можна побачити модниць в ажурній кофтині, пов’язаної самостійно або з ким-то на замовлення. І який краси можуть бути ці творіння! Я сама завжди захоплювалася такими роботами. Свій досвід у в’язанні гачком я придбала в глибокому дитинстві. Тоді мене захоплювали твори моїх бабусь, маминих тіточок. Численні серветки, мережива і палантини в’язані гачком. Від них ніколи не виїжджали без подарунка.

Я задалася метою навчитися в’язати гачком самостійно. В руки мені, маленькій дівчинці, попався дитячий журнал з основами в’язання гачком в картинках. Все було настільки просто пояснено, що я з великим завзяттям взялася за вивчення азів в’язання гачком для початківців. Спробую вам пояснити тією ж мовою. Але не судіть строго, адже це моя перша стаття в подібній темі.

Види в’язання гачком

Давайте спочатку розглянемо види в’язання гачком і зрозуміємо основи в’язання. Всі в’язання починається з набору повітряних петель в єдиний ланцюжок, потім ви, в залежності від того, що в’яжіть, використовуєте з’єднувальний стовпчик або стовпчик підйому. Далі, за умовним позначенням петель, при в’язанні використовуються різні стовпчики без накиду, з одним, двома, трьома накидами, пишні стовпчики і багато іншого. Всі ці стовпчики зашифровані в схемах вироби і потрібно навчитися читати схему позначення гачком. Кожен стовпчик, або петелька, має своє графічне і буквене позначення, наприклад, прості стовпчики без накиду на схемі позначаються короткою вертикальною паличкою, а в описі прописуються літерами — сбн. А стовпчик з накидом — ссн — зображується як вертикальна паличка з горизонтальною перекладинкою. Поперечини позначають накидні нитки — скільки перекладин — стільки накидов. Стовпчики бувають з одним накидом, двома, трьома і більше. Всі основні позначення ви запам’ятаєте без праці — їх небагато. Тоді не складе ніяких труднощів освоїти ази в’язання, і зв’язати свою першу річ. Звичайно, можливо, в перший раз може не вийти, але не опускайте руки. Все приходить з досвідом і терпінням. Коли на те пішло, виконання всіх цих стовпчиків не завжди обов’язково — чудові поробки можна робити з одних лише повітряних петель.

Перша петля

Давайте почнемо з самої першої петельки, найголовнішою, без якої не почнеться ні один виріб. Я опишу як це набір петель гачком для початківців.

Отже, візьмемо кінчик нитки в одну руку, гачок в іншу. Кінець нитки перехрещуємо, і притримуємо це перехрещування пальцями. Вводимо гачок в утворену незакінчену петельку, захоплюємо робочу нитку і протягуємо його назад. Затягуємо, і вуаля! Наша перша повітряна петля готова. Далі, ми повторюємо цю процедуру не один раз, і виходить ланцюжок з повітряних петель. Від правильного вибору гачок і нитки, то того як ви будете затягувати або, навпаки, слабо в’язати, ваш виріб буде жорстким чи пишним.

Филейное в’язання

Давайте з’єднаємо з вами перше полотно. Складатися він буде з таких умовних знаків:

  1. повітряних петель (о)
  2. стовпчиків з накидом (Т з поперечиною)

azy vyazaniya dlya nachinayushhikh, pervye vozdushnye petli i stolbiki s nakidami kryuchkom370 Ази вязання для початківців, перші повітряні петлі і стовпчики з накидами гачкомПісля набору потрібної кількості петель, робимо три повітряні петлі підйому, робимо накид робочої нитки на гачок, вводимо його в четверту від нього петлю, захоплюємо робочу нитку, виводимо з неї. На гачку ми бачимо дві петлі і наш один накид. Захоплюємо гачком робочу нитку і виводимо її з крайньої петлі і через накид. Ще раз захоплюємо робочу нитку і пров’язуємо дві утворилися на гачку петельки. Це ми вже пров’язуємо перший стовпчик з 1 накидом. Далі, робимо повітряну петлю і робимо накид. Вводимо гачок у другу від провязанного стовпчика петельку початкової ланцюжка і повторюємо процедуру в’язання стовпчика з накидом.

Продовжуємо цю схему до кінця ланцюжка. При закінченні ряду, робимо три повітряні петлі підйому, і четверту петлю другого ряду. Робимо накид, і вводимо в петлю стовпчик попереднього ряду. Продовжуємо до кінця ряду: повітряну петлю, стовпчик без накиду і т. д. Така в’язка буде мати вигляд в клітинку. Називається це филейным в’язанням. Так можна пов’язати:

  • літні топи,
  • майки для хлопчика,
  • бейсболки.
  • Поєднувати візерунки або робити переходи від одного малюнка до іншого. І багато іншого.

Спасибі!

azy vyazaniya dlya nachinayushhikh, pervye vozdushnye petli i stolbiki s nakidami kryuchkom371 Ази вязання для початківців, перші повітряні петлі і стовпчики з накидами гачкомЗалишається додати, що на схемах позначення в’язання повітряна петля позначається дуже просто. Кружечком або точечкой! А стовпчик з накидом буквою Т з поперечиною. І читатися схема буде дуже просто. Перший ряд позначений потрібною кількістю точок або гуртків. Другий чергуватися гуртками і буквами Т з поперечиною.

Я сподіваюся, що доступно пояснила? Вам все зрозуміло? Думаю що «Так». Ну що, в дорогу! До освоєння перших азів цієї майстерності. До набору перших повітряних петельок перших пінеток для вашого малюка. Удачі вам у цьому. Чекайте від мене опису інших прийомів в’язання.

На закінчення, хочу сказати, що після того, як навчилася в’язати, я надовго закинула цю справу. Молодість і інші захоплення. І, після того як я завагітніла, до мене повернулося бажання в’язати і гачком і спицями. Почала я з подарунків своїм подругам і родичам, що мали маленьких діток, і продовжила своєму синочку. Руки згадали, далеко занедбане заняття. І я нав’язала дуже багато виробів для нього, для себе, на замовлення і на подарунки. Нещодавно зв’язала літнє плаття з мотивів. Ношу його на роботу, і восхищаю співробітниць не вміють в’язати. Дражню їх. В процесі новий топ, і куртка для сина.

Я завжди, коли плету, згадую своїх бабусь і кажу їм спасибі, що надихнули мене на отримання цих азів. А скоро заїду в гості до однієї з них, і похвалюся тим, що зв’язала. Легких вам петельок в наших починаннях! Як шкода що в епоху їх молодості не було того розмаїття ниток, схем і зразків для наслідування, як у наш час нею є Ольга Лейс та інші представниці , викладають у соцмережах свої вироби, викликають захоплення і білу заздрість.

P. S: при написанні статті не використовувалася жодна інша стаття з мережі інтернет. Всі опис проводилося виключно самостійно на власному досвіді і світовідчуття цього дивного світу в’язаних речей.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками