Азіатський колосок: спицями, схема в’язання, кофта, візерунок, опис, майстер-клас, кардиган, шапка, снуд, гачком, шарф, арабська, китайська, фото, відео

Речі, пов’язані своїми руками, приносять моральне задоволення при носінні. Особливо дорогі вироби, що відрізняються оригінальністю і унікальністю, незвичайним візерунком і складними комбінаціями. До незвичайним і одночасно популярним візерункам в’язальниці відносять азіатський колосок: цей узор не тільки виглядає багато, але і підходить для виготовлення різних речей – від простого шарфика до оригінального урочистого сукні.

aziatskijj kolosok: spicami, skhema vyazaniya, kofta, uzor, opisanie, master klass, kardigan, shapka, snud, kryuchkom, sharf, arabskijj, kitajjskijj, foto, video674 Азіатський колосок: спицями, схема вязання, кофта, візерунок, опис, майстер клас, кардиган, шапка, снуд, гачком, шарф, арабська, китайська, фото, відео

Речі, пов’язані своїми руками, приносять моральне задоволення при носінні

Азіатський колосок спицями: проста схема в’язання

В’язати азіатський колосок спицями нескладно, досвідчені майстрині без праці впораються із завданням, початківці в’язальниці теж зможуть впоратися з цим завданням, якщо будуть правильно слідувати схемою і описом вив’язування цього візерунка.

Перед тим як починати роботу з вив’язування візерунка, набирають кількість петель, відповідну висоті або довжині готового полотна. Досвідчені майстрині звертають увагу на те, що загальна кількість петель має бути кратним шести плюсом пара кромок.

 1. У першому ряду провязывают перші 6 петель лицьовими, після чого роботу відразу перевертають, не пров’язуючи інші.
 2. З виворітного боку провязывают 6 петель виворітними, таким способом працюють 10 разів: вийде лицьова гладь.
 3. З 11 низки провязывают 6 петель лицьовими петлями і додають 3 наступні з набірного, виріб повертають.
 4. У 12 ряду в’яжуть 6 петель виворітними петлями, після чого перевертають, таким способом проходять наступні 10 етапів лицьовій гладдю.
 5. Зміщують по 3 петлі до кінця ряду, провязывают пару рядів лицьової гладдю на всіх петлях.
 6. Повернувши роботу на виворітну сторону, повторюють з першого, але в зворотному напрямку.

Таким способом в’яжеться колос до потрібної ширини виробу, після чого петлі закриваються. Подивіться нижче відеоурок з в’язання.

Азіатський колосок для початківців (відео)

Азіатський колосок гачком: майстер-клас

Майстер-клас в’язання гачком красивого візерунка під назвою азіатський колосок вважається ще більш простим, ніж виготовлення візерунків спицями. Зв’язати просте виріб можна, використовуючи гачок, в’язальні нитки і вміння робити простий стовпчик з накидом. З даними візерунком вийде дуже гарна жіноча кофта. Нижче дивіться уроки покроково, як слід в’язати такі візерунки.

Для початку роботи слід набрати 20 повітряних петель і пров’язати ряд стовпчиками з накидом, далі вся робота буде робитися цієї в’язкої.

 1. Роблять три повітряні петлі, 2 стовпчики з накидом у відповідні петлі нижнього ряду, після чого набирають 25 повітряних петель і прикріплюють у передостанній стовпчик нижнього ряду цю ланцюжок.
 2. З повітряної петлі провязывают ряд стовпчиками з накидом, не пропускаючи ні однієї петлі.
 3. Мотив повторюють 7 рядів, після чого з смужок пов’язують косичку колоском, чіпляючи нижню смужку за верхню з допомогою гачка.

aziatskijj kolosok: spicami, skhema vyazaniya, kofta, uzor, opisanie, master klass, kardigan, shapka, snud, kryuchkom, sharf, arabskijj, kitajjskijj, foto, video675 Азіатський колосок: спицями, схема вязання, кофта, візерунок, опис, майстер клас, кардиган, шапка, снуд, гачком, шарф, арабська, китайська, фото, відео

Зв’язати просте виріб можна, використовуючи гачок

В залежності від того, який виріб вибирає майстриня для в’язання, повторюють в’язання мотиву: для шарфика знадобиться кількість, відповідне розмірам в’язаного виробу.

Як зв’язати кофту або кардиган візерунком азіатський колосок: опис

Акуратний візерунок колоском ідеально підійде для виготовлення теплого кардігана. Деякі майстрині називають це виріб «шиншила», так як зовнішнім виглядом і теплозберігаючими властивостями така кофта нагадує хутро ласкавого звірка.

Такий виріб в’яжемо з будь товстої і об’ємної пряжі спицями від 5 до 6 номери на вибір. В залежності від розміру планується і в’язання: середні – 8 на 14, великі – 8 на 16. Для мініатюрних дам досить колосок робити 6 петель на 12.

Опис процесу в’язання передбачає виготовлення виробу від коміра через полотно до другого коміру.

 1. Для коміра провязывают 112 петель, вийде 27 колосків за традиційною схемою.
 2. Для полички і спинки набирають 100 петель, отримуючи таким способом 24 колоска, для пройми готують 72 петлі – 17 колосків.
 3. Рукава провязывают з 84 петель – 20 колосків.

aziatskijj kolosok: spicami, skhema vyazaniya, kofta, uzor, opisanie, master klass, kardigan, shapka, snud, kryuchkom, sharf, arabskijj, kitajjskijj, foto, video676 Азіатський колосок: спицями, схема вязання, кофта, візерунок, опис, майстер клас, кардиган, шапка, снуд, гачком, шарф, арабська, китайська, фото, відео

Акуратний візерунок колоском ідеально підійде для виготовлення теплого кардігана

Після того, як всі деталі пов’язані, виконують плечові шви, зшивають обидві сторони коміра і пришивають його до горловини. Можна залишити такий кардиган як жилетку, але можна додати до в’язання рукава, попередньо пошивши їх. Досвідчені майстрині не рекомендують готові деталі виробу перед зшиванням відпарювати або прати, так як ефект готового кардігана в цьому випадку загубиться.

Азіатський колосок: в’яжемо шапку

В’язка головного убору азіатським колоском вважається нескладною як для досвідчених майстринь, так і для початківців в’язальниць. Більшість майстринь воліють робити такий виріб з двох полотен, одне з яких відповідає за стандартною колоскової схемою. Шапка в’яжеться з основного полотна, візерунок для якого підбирають індивідуально, підійде і проста гумка.

 1. Основне полотно починають в’язати з кута, з трьох петель, пров’язуючи основу прямокутної форми і висоти, що дорівнює висоті передбачуваної шапки, а довжина при цьому відповідає окружності голови.
 2. Окремо провязывается смужка по довжині дорівнює окружності голови візерунком азіатський колосок.
 3. З допомогою гачка пришивають косичку до нижньої частини основного полотна.

aziatskijj kolosok: spicami, skhema vyazaniya, kofta, uzor, opisanie, master klass, kardigan, shapka, snud, kryuchkom, sharf, arabskijj, kitajjskijj, foto, video677 Азіатський колосок: спицями, схема вязання, кофта, візерунок, опис, майстер клас, кардиган, шапка, снуд, гачком, шарф, арабська, китайська, фото, відео

В’язка головного убору азіатським колоском вважається нескладною як для досвідчених майстринь, так і для початківців в’язальниць

Верх виробу можна акуратно стягнути – вийде гарна спіраль в тому випадку. Якщо основне полотно пов’язано стандартної гумкою.

Шарф-снуд азіатським колоском

Шарф-снуд, пов’язаний азіатським колоском, відрізняється оригінальністю і практичністю, особливо, якщо візерунок колоском вывязывается в центральній частині виробу.

Для створення оригінального шарфа слід запастися:

 • пряжею для в’язання;
 • спицями № 3;
 • шпилькою для шарфа або шалі.

aziatskijj kolosok: spicami, skhema vyazaniya, kofta, uzor, opisanie, master klass, kardigan, shapka, snud, kryuchkom, sharf, arabskijj, kitajjskijj, foto, video678 Азіатський колосок: спицями, схема вязання, кофта, візерунок, опис, майстер клас, кардиган, шапка, снуд, гачком, шарф, арабська, китайська, фото, відео

Шарф-снуд, пов’язаний азіатським колоском, відрізняється оригінальністю і практичністю

Для початку роботи набирають 50 петель на спицях.

 1. Перший ряд провязывают весь лицьовими петлями, починаючи з другого вираховують черговість: 12 лицьових петель/26 виворітних/12 особових.
 2. З 3 по 8 ряд повторюють перший і другий, після чого в 9 рядку 12 петель в’яжуть лицьовими, 26 закривають і 12 в’яжуть лицьовими.
 3. У 10 ряду в’яжуть 12 лицьових петель, набирають 26 набірним поруч «коса» і наступні 12 петель в’яжуть лицьовими.
 4. Повторюється схема з 1 по 10 ряди до 152 сантиметрів довжини виробу, після чого всі петлі закривають.
 5. У середній частині плетуть «азіатський колосок», витягаючи смужку за смужкою знизу пальцем, фіксуючи петлю.
 6. Останню петлю фіксують шпилькою для шарфа.

Можна колосок і не заплітати – в цьому випадку готовий виріб не втратить оригінальність і неповторність, буде виглядати незвично і унікально.

Як в’язати арабська колосок

Цікавим варіантом колоскових візерунків вважається арабська колосок. Цим способом можна зв’язати светр, кофту, жилетку – будь-який виріб буде виглядати цікавим і незвичайним.

Сам орнамент мало відрізняється від азіатського близнюка, тільки пряжу для нього бажано брати повітряну – в цьому випадку готовий виріб буде нагадувати східні мотиви.

 1. Перший ряд складається з шести петель, провязанных лицьовими. Починаючи з 2 ряду, в’яжуть тільки ці петлі лицьовій гладдю, не забуваючи перевертати роботу.
 2. Після 10 провязанных рядів додають три петлі, після чого роботу повертають і в’яжуть 10 рядів за первісною схемою.
 3. Закінчивши вив’язування половини мотиву, провязывают пару рядів у послідовності лицьовій – виворітні ряди.
 4. Після цього провязывают другу візерункову лінію з урахуванням необхідності дзеркального відображення.

aziatskijj kolosok: spicami, skhema vyazaniya, kofta, uzor, opisanie, master klass, kardigan, shapka, snud, kryuchkom, sharf, arabskijj, kitajjskijj, foto, video679 Азіатський колосок: спицями, схема вязання, кофта, візерунок, опис, майстер клас, кардиган, шапка, снуд, гачком, шарф, арабська, китайська, фото, відео

Схема

Колоскових смужок можна в’язати стільки, скільки потрібно для роботи, візерунок при цьому буде виглядати акуратним і рівним колоском.

Як в’язати китайський колосок

Китайський варіант колоска виглядає акуратно, в’яжеться нескладно, тому підходить для невеликих виробів.

 1. Перший і третій ряди в’яжуть однаково: пара виворітних, 3 лицьові петлі, пара виворітних. Другий і четвертий ряди проходять по малюнку.
 2. В 5 ряду провязывают 2 виворітні, перед лицьовими з другої за рахунком, але розташованій нижче на 4 ряди, витягають довгу петлю, надівши її на праву спицю. Провязывают 3 лицьові, після чого витягують петлю з тією ж, що й раніше, в’яжуть пару виворітними і повторюють раппортом.
 3. У 6 ряду проходять візерунок по малюнку, витягнуту петлю при цьому просто знімають, не пров’язуючи.
 4. Далі проходять, повторюючи в’язання з 5 ряду, парні ряди в’яжуть по малюнку.

Виріб виходить ніжним і одночасно щільним, що дозволить використовувати такий візерунок для виготовлення дитячих речей.

Азіатський колосок: зразок для кардігана (відео)

Оригінальний візерунок «азіатський колосок» набирає популярності завдяки своїй універсальності. Варіантів в’язання такого орнаменту відомо кілька, кожен з них відрізняється технікою виконання та варіативністю, але на готовому виробі чітко проглядаються вигадливі коси і об’ємні колоски.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками