Баба на чайник 🥝 викрійка грілки на самовар в натуральну величину, майстер-клас, фото

baba na chajjnik 🥝 vykrojjka grelki na samovar v naturalnuyu velichinu, master klass, foto382 Баба на чайник 🥝 викрійка грілки на самовар в натуральну величину, майстер клас, фотоЛяльки на заварювальний чайник завжди були популярні. Це одна з деталей чайної церемонії. Така річ схожа на велику ляльку, спідничка якої заповнена утеплювачем. Вона довго зберігає тепло чаю, який знаходиться під спідничкою. В СРСР такі ляльки-баби створювалися у вигляді жінок з пишною фігурою і спідницею. Про те, як змайструвати її, ви можете прочитати в нашому майстер-класі зі створення ляльки на самовар.

На даний момент такі ляльки для чайника робить майже кожна майстриня, яка захоплюється пошиттям ляльок. У кожної виходить своя особлива в’язана лялька — матрьошка в натуральну величину, саме з енергетикою самої майстрині, її любов’ю, вкладені в цей виріб.

Виготовляють їх по-різному: за допомогою швейної машинки, спиць або гачка. Це не завжди саме лялька в прямому сенсі слова. На чайники часто створюють грілки-тварин, тільди та ін. Часу на створення такої ляльки витрачається зовсім небагато, а радості і посмішок вона приносить багато. За допомогою невеликої кількості матеріалів можна створити справжній шедевр своїми руками.

Лялька тільда на чайник

baba na chajjnik 🥝 vykrojjka grelki na samovar v naturalnuyu velichinu, master klass, foto383 Баба на чайник 🥝 викрійка грілки на самовар в натуральну величину, майстер клас, фотоТаку ляльку легко зробити самому, потрібно лише підготувати деякі матеріали:

 • Тканина, бавовна або фліс.
 • Спеціальний утеплювач.
 • Пряжа-муліне для створення і прикраси волосся.
 • Голка, гострі ножиці, нитки і швейна машинка.
 • Мережива, стрічки, гудзики для прикраси лялечки.

Зараз ми розглянемо майстер-клас про ляльку тільді.

Опис процесу роботи:

 • Спочатку треба виміряти параметри чайника, після цього потрібно зробити викрійки ляльки-грілки на чайник і створити лекала.
 • Викласти лекала на тканину, обвести все з допомогою крейди, враховувати припуски десь 1 см з кожної сторони. Далі, вирізати деталі.
 • Зшити деталі, не чіпаючи низ. Виверніть виріб на лицьову сторону.
 • Забезпечити виріб наповнювачем і зашити.
 • Потім по викрійці вирізати підкладку, з наповнювача зробити такі ж деталі. Підкладку зшиваємо разом з синтепоном і залишаємо дірку.
 • Заготівлю ляльки зшиваємо разом з деталлю по колу, потім вивертаємо через отвір і зашиваємо його.
 • Відрізаємо шматочок тканини і приєднуємо його, пришиваючи знизу вироби.
 • З флісу робимо деталі для сукні. Зшиваємо їх між собою.
 • З ниток муліне робимо перуку для лялечки, приклеюємо до її голові. Оформляємо особа: підрум’янимо щічки і намалюємо оченята.
 • Готове плаття надягаємо на лялечку. Прикрашаємо плаття стрічками та гудзиком.
 • Створюємо і одягаємо фартух поверх сукні. Прикрашаємо стрічками.

Лялечка готова. Тепер можна постійно отримувати задоволення від гарячого чаю і не боятися, що він швидко охолоне.

Галерея: лялька-грілка на чайник (25 фото)

Лялька-грілка

Грілка з пластику або як зшити грілки на чайник.

Якщо від діточок в шафі залишилася стара лялька, а викидати її зовсім не хочеться, то з неї можна зробити унікальну ляльку на чайник. Відмінно будуть виглядати не тільки сучасні лялечки, але і лялечки старих років. Якщо у ляльки немає частин тіла, то вона все одно підходить для створення грілки.

Треба взяти два відрізка у формі прямокутника і дріт. Зшити матеріал так, щоб утворився циліндр. Підкладкову спідничку зшиваємо з синтепоном і об’єднуємо з основною спідниці.

З дроту зробимо два кільця, діаметр яких повинен бути дорівнює верху спідниці та її низу. Кільця з’єднуємо з допомогою тієї ж дроту. Поміщаємо всередину спідниці. Верхню окружність зверху пришиваємо спіднички, загинаючи її край. Зшити лялечці сукню — і грілка буде готова.

З капрону і пляшки

baba na chajjnik 🥝 vykrojjka grelki na samovar v naturalnuyu velichinu, master klass, foto384 Баба на чайник 🥝 викрійка грілки на самовар в натуральну величину, майстер клас, фотоЯк зробити бабу на чайник з колготок? Потрібно взяти просту пластикову пляшку, обмотати її синтепоном і частиною капронових колготок довжиною з заготівлю пляшечки.

Спочатку створюємо особа. Для цього скачуємо ком з наповнювача, поміщаємо в пляшку і голку з ниткою, оформляємо носик. Потім додаємо ще наповнювач і робимо щоки, підборіддя і лоб. Далі можна намалювати або приклеїти очі, вишити рот. Місце, де повинна перебувати шия, з’єднати нитками.

Іншу частину колготок протягуємо вгору і виймаємо через шийку. Робимо лялечці волосся. Руки для лялечки створюємо з шматка дроту, готуємо дріт для пальців. Обмотаємо пальці наповнювачем, з’єднуючи один з одним деталі. Далі обмотаємо повністю долоньку і руку ляльки. Обтягуємо колготками з капрону. Пальці оформляємо, виділяємо нитками.

Ноги робити не потрібно, так як вона призначена для чайника.

Це цікаво! Прочитайте статтю про те, як зробити ляльки з капрону своїми руками!

Залишилося створити вбрання. Шиємо кофту, потім велику спідницю, утеплюємо її за допомогою синтепону. Прикрашаємо одяг стрічками та мереживом. На голову можна пов’язати хусточку, і тоді вийде прекрасна лялечка-бабуся на чайник. Замість пляшки, за основу такої ляльки можна взяти дріт. Потім цей каркас обтягнути капроном і зробити костюм. Голову і руки створюємо окремо і з’єднуємо всі деталі.

Лялька на самовар майстер-клас

baba na chajjnik 🥝 vykrojjka grelki na samovar v naturalnuyu velichinu, master klass, foto385 Баба на чайник 🥝 викрійка грілки на самовар в натуральну величину, майстер клас, фотоЛялечки-грілки можуть бути у вигляді тварин, як ми вже говорили раніше, тому ми пояснимо вам, як зробити своїми руками ляльку на самовар у вигляді півня. Щоб його зробити, вам будуть потрібні наступні матеріали:

 • Хороша тканина.
 • Гудзики, стрічки, тасьма.
 • Наповнювач чи утеплювач.
 • Голка і різні нитки.
 • Швейна машина.

Спочатку потрібно підготувати викрійку, з урахуванням того, що кожна клітина на малюнку має розмір 5*5 сантиметрів.

Деталі викрійки готуються в наступній кількості: тіло – шість, голова – два, гребінець – два, дзьоб – два, підборіддя – чотири, крило – чотири, хвіст – два.

Вирізаються вони на будь тканини, яка зовні схожа на пір’я півня, але, крім цього, потрібно вирізати однакові деталі з підкладали (ватин, поролон, синтепон). Все це зшивається разом, і потім робота триває за схемою.

Очі півня роблять з гудзичків, або, наприклад, шматків щільної тканини (драп, фліс) та пришиваються до голови півника, до якої приєднується дзьоб, борідка, і гребінець. Після цього вона зшивається з тулубом.

Костюм півня прикрашають стрічками, гудзиками, мереживом і так далі, за вашою задумкою. В кінці ми отримаємо чудесного півника для самовара.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками