Бабушкін квадрат гачком — покрокові майстер-класи в’язання різними способами

babushkin kvadrat kryuchkom  poshagovye master klassy vyazaniya raznymi sposobami76 Бабушкін квадрат гачком — покрокові майстер класи вязання різними способамиВ’язка різнокольорових квадратів полюбилася жінками зі всього світу. В народі їх називають “бабусин квадрат”. Його не складно виконати, тим більше, що ваші зусилля будуть винагороджені яскравим і оригінальним зовнішнім виглядом виробу. Наша стаття для тих, кому цікавий цей мотив для втілення своєї індивідуальної задумки. Сьогодні ми поговоримо про те, де використовується така техніка, як з декількох фігур створити багато корисних речей і найголовніше — як зв’язати “бабусин квадрат” своїми руками.

Використання східних квадратів

Бабусині квадрати і круги — де ж використовується така краса, пов’язана гачком? Ця техніка рукоділля може мати різні виконання. Так, наприклад, навчившись в’язати спрощену схему квадратного вироби, ви зможете шляхом з’єднання деталей створювати цікаві предмети гардеробу і домашнього затишку своїми руками.

У подібному візерунку можна виконати наступні вироби:

 • Килими.
 • Підставки під гаряче.
 • Шапки, хомути, шарфи і рукавички.
 • Кардигани і пончо, бактус.
 • Топіки.
 • Сукні.
 • Сарафани.
 • Спідниці.
 • Купальники.
 • Тапочки.
 • Сумки.
 • Пледи.
 • Фіранки.
 • Накладки на стілець.
 • Наволочки для подушок.
 • Підлокітники для диванів і крісел.
 • Скатертини.
 • Прихватки.

babushkin kvadrat kryuchkom  poshagovye master klassy vyazaniya raznymi sposobami77 Бабушкін квадрат гачком — покрокові майстер класи вязання різними способамиПредставлений список можна наповнювати до нескінченності. Східними фігурами можна прикрасити все, що ваша душа забажає, від іграшок до пальто, якщо правильно підібрати кольори — вийде дуже красиво. Головне – включити фантазію і творити свій оригінальний шедевр. Колірне рішення може бути абсолютно різними — все залежить від кількості різнокольорових ниток, які будуть використані в тому чи іншому ряду.

Важливо! Таким шедевром можна прикрасити і свого домашнього улюбленця. Тим більше, що для виготовлення мініатюрної одягу не потрібно багато пряжі і вашого свободногпро часу.

Перший спосіб в’язання квадрата

Зараз ми розглянемо просту схему виготовлення “бабусиної квадрата”. Цей класичний варіант відмінно підійде для початківців рукодільниць. Впоравшись з цією методикою, ви зможете приступити до більш складній техніці з комбінуванням різних кольорів для створення оригінального малюнка.

Початок фігури і наступні ряди слід виконати з наступних кроків:

 1. Щоб почати в’язання, набираємо на гачок 4 повітряні петлі. З’єднуємо їх в кільце за допомогою полустолбика.
 2. Тепер робимо ще 3 повітряних петлі на підйом, в’яжемо 2 стовпчика з накидом, закріплюємо все 3 повітряними петлями.
 3. Повторюємо три рази підряд: набираємо вже 3 стовпчика з накидом і 3 повітряних петлі.
 4. З самого початку нашого першого ряду знаходимо петлю, яку з’єднуємо з останньої повітряної петлею цього ж ряду.

Важливо! Ми не вважаємо кільце, зроблене з повітряних петель, тому наш перший провязанный ряд включає в себе 2, 3 і 4 пункти.

babushkin kvadrat kryuchkom  poshagovye master klassy vyazaniya raznymi sposobami78 Бабушкін квадрат гачком — покрокові майстер класи вязання різними способамиДалі в’яжемо по інструкції:

 1. Виконуємо знову 3 повітряних петлі. Їх ми будемо робити на початку кожного ряду.
 2. Вывязываем один кут таким комплексом: 3 стовпчика з накидом, 3 повітряних петлі і ще 3 стовпчика з накидом.
 3. Пров’язуємо боку 3 стовпчика з накидом, вводячи їх під повітряні петлі пов’язаного раніше ряду (попереднього), роблячи між ними по 2 повітряних петлі.
 4. Другий ряд нашого майбутнього квадрата пов’язаний. Виконуємо аналогічні дії і з наступними рядами. Використовуємо всі ті ж маніпуляції – стовпчики з накидом у петлі між групами стовпчика з накидом, які знаходяться нижче.
 5. В’яжемо саморобку до бажаного розміру.
 6. По закінченню роботи обв’язуємо краю вироби стовпчиками без накиду для надання чіткої форми і щільності.

За бажанням можна пов’язати необхідну кількість таких квадратів для створення більш складної композиції.

Другий спосіб в’язання квадрата

Подібний мотив виконується на порядок складніше попереднього варіанту, але наша інструкція допоможе вам впоратися з поставленим завданням. Головна відмінність другого від першого способу — це застосування більш складної техніки в’язання гачком та створення контрастного візерунка, для якого вам потрібно буде придбати дві пряжі різних кольорів.

Покроковий алгоритм дій:babushkin kvadrat kryuchkom  poshagovye master klassy vyazaniya raznymi sposobami79 Бабушкін квадрат гачком — покрокові майстер класи вязання різними способами

 1. Пров’язуємо перший стовпчик, використовуючи інструкцію з першого спрощеного способу.
 2. Далі, починаючи в’язати з 4 ряди, робимо витяжки іншим кольором.
 3. Пров’язуємо спочатку 3 повітряних петлі, робимо 3 стовпчика з накидом, а потім ще 2 повітряних петлі.
 4. Вывязываем по колу наступну комбінацію: 1 стовпчик з накидом під квадрат, заводимо гачок у петлю 1 стовпця, витягаючи вільно вийшла протяжку, рівняємо її довжину до петлі з накидом, а потім пров’язуємо її 2 повітряними петлями. Всі кути квадрата оформляємо за класичною технологією з першого варіанту в’язання виробу.
 5. В’яжемо п’ятий стовпчик. Продовжуємо роботу за тією ж схемою, тільки витягаючи вже петельку з квадрата, який знаходиться над 4 колом. Так ми отримали зсув петель на 1 комбінацію рядів. Через кілька рядів вводимо наступний колір.
 6. Закриваємо краю нашого майбутнього виробу стовпчиками без накиду.

Способи з’єднання квадратів

babushkin kvadrat kryuchkom  poshagovye master klassy vyazaniya raznymi sposobami80 Бабушкін квадрат гачком — покрокові майстер класи вязання різними способами

Для створення великої композиції необхідно велика кількість в’язаних виробів. Багато майстрині задаються питанням їх з’єднання, адже краса рукоділля залежить від обраного методу його складання. Перед вами основний перелік 4 способів з’єднання такого візерунка:

 • Рядами без накиду. Для цього потрібно взяти іншу нитку і з’єднати нею 2 квадрата. Вводити гачок необхідно під задню частину стінки лицьової частини фігур, а по закінченні збирання обробити краї виробу петлями без накиду. Найголовніше – не забути зробити в кутах кожної арки по 3 стовпчика без накиду.
 • Полустолбцами. Обв’язати гачком краю вироби звичайними класичними полустолбиками без накиду і повітряних петель. В результаті вийде дуже рівна окантовка, яка додасть виробу особливу красу при використанні пряжі яскравого відтінку.
 • Ажурною вузький. Для з’єднання декількох квадратиків використовують готові схеми, завдяки яким створюється ілюзія суцільного полотна. Досвідчені рукодільниці для таких цілей люблять вив’язувати візерунок “піко”. Його виконують по окантовці однієї фігури, а потім прикріплюють до іншої.
 • Швейною голкою. Це найпростіший спосіб з усіх існуючих. Вам знадобиться всього лише зшити елементи між собою будь-яким декоративним швом.

Як ви бачите, в’язати “бабусин квадрат” не так вже й складно, як здається на перший погляд. Для цього достатньо придбати пряжу, гачок, включити фантазію і слідувати нашим інструкціям.

Пропонуємо вам подивитися відео, в якому ви зможете побачити всі кроки вищеописаних майстер-класів.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками