Бісероплетіння різної складності на прикладі плетіння маку з бісеру: мозаїчний джгут або дріт

biseropletenie raznojj slozhnosti na primere pleteniya maka iz bisera: mozaichnyjj zhgut ili provoloka355 Бісероплетіння різної складності на прикладі плетіння маку з бісеру: мозаїчний джгут або дріт

Яскраві розкішні маки – популярний мотив для творчості. Умільці часто їх використовують через великий декоративності цього чудового квітки – він, простий і привабливий, як гарна мелодія. Це може бути панно з їх зображенням, розпис по склу або кераміці, брошка зі шкіри чи фетру. Можна зв’язати маки гачком, або зробити мак з полімерної глини, а можна сплести з бісеру і дроту цілий букет маків!

Плетіння маку з бісеру можливо в різних техніках. Найпростіше зробити мак з бісеру на дротяною основі. Складніше виконати джгут Маки з бісеру. Особливою привабливістю володіють маки на чорному тлі, виконані в техніці ручного або верстатного ткацтва. Існують і інші популярні способи, всі вони засновані на тому, що в роботі буде застосовуватися бісер хорошої якості.

У деяких випадках придбати чеська або японський бісер немає можливості, тоді використовують дешевий китайський. Але перед початком роботи ретельно сортують, видаляючи всі намистинки нестандартного розміру.

Маки на основі дротяною

Перед початком роботи необхідно відразу підготувати всі необхідні матеріали та інструменти:

 1. biseropletenie raznojj slozhnosti na primere pleteniya maka iz bisera: mozaichnyjj zhgut ili provoloka356 Бісероплетіння різної складності на прикладі плетіння маку з бісеру: мозаїчний джгут або дрітТонка гнучка дріт зеленого і червоного кольору. Її можна замінити і простий нефарбованої, але не алюмінієвої або мідної. Така дріт швидко окислюється, а вид бісерного вироби псується.
 2. Щільна дріт для стеблинки маку.
 3. Бісер червоного, зеленого, чорного і жовтого кольору.
 4. Ескіз пелюсток і листя.
 5. Круглогубці або медичний затискач.
 6. Кусачки для дроту.

На звичайному аркуші паперу досить намалювати пелюстки і листя того ж розміру, що планується виготовити. На червону дріт довжиною до 1 м нанизують 3 бісеринки, розміщують по центру. Кожен край дроту пропускають через крайню бісеринку, щоб уникнути зсуву. Далі прикладають заготовку до ескізу і набирають намистинки другого ряду на один з кінців дроту так, щоб вони опинилися всередині контуру пелюстки. Потім пропускають другий кінець дроту через всі бісеринки другого ряду і акуратно підтягають кінці.

За цим принципом виконується весь пелюстка. Після завершення останнього ряду кінці дроту пропускаються через крайні бісеринки для закріплення і обрізаються максимально коротко. Таким же способом виконується плетіння всіх інших пелюсток.

Для плетіння аркуша використовується зелена дріт. По центру відрізка розміщується одна бісеринка. Її відразу закріплюють на цьому місці, пропускаючи повторно через неї один з кінців дроту. Потім з’єднують обидва кінці дроту і нанизують 3 — 4 бісеринки. Далі на один з кінців дроту набирають 5-10 бісеринок і роблять петлю, повертаючись через першу намистинку. Повторюють дію для другого кінця дроту. Потім знову з’єднують обидва кінця і нанизують 3 — 4 намистинки. В кінці роботи дріт закріплюють і обрізають.

Серединка маку робиться з тичинок і скляної намистини.

Для виготовлення тичинок необхідно взяти чорний бісер, нанизати його на дріт, потім додати одну жовту бусинку. Робочим кінцем дроту повернутися через чорний бісер. Коли необхідну кількість тичинок готове, на дріт нанизуються пелюстки для формування квітки. Готовий бутон маку цієї дротом кріплять до «стебла». Додаються листя.

Галерея: мак з бісеру (25 фото)

Оформлення виробу

У бісероплетінні особливу увагу приділяють тому, як зробити маки з бісеру, а як гідно подати свою роботу. Вона може бути оформлена різними способами:

 1. biseropletenie raznojj slozhnosti na primere pleteniya maka iz bisera: mozaichnyjj zhgut ili provoloka357 Бісероплетіння різної складності на прикладі плетіння маку з бісеру: мозаїчний джгут або дрітУ вазі, як квітка. Для цього дріт, що імітує стебло, обплітається зеленої гнучкої дротом або металевою ниткою для вишивки. Важливо акуратно укласти витки, кінчик обплетення після закріплення ховають під тичинками з бісеру. Такий мак вигідно виглядає на тлі світлих дзеркальних поверхонь.
 2. В якості картини. Квіти з бісеру красиво виглядають на тлі атласної тканини або на дерев’яних поверхнях. Для досягнення максимального ефекту на тканини може бути присутнім невеликий елемент вишивки. Для зменшення ваги виробу, його стебло прикрашається тонкими нитками для вишивання.
 3. Декоративний елемент оформлення. Це може бути частиною підхоплення для штор, абажура для торшера, брошки. У таких випадках гострі краї і важкий вага виробу обмежують його використання. Для остаточного оформлення застосовують оплітку стебла гладкою ниткою для вишивки. При необхідності нитка може бути посаджена на прозорий силіконовий клей.

У більшості випадків, виготовлення маку з бісеру майстер-класи приділяють найбільшу увагу етапу оформлення готової роботи. Всі нерівності, що стирчать хвостики повинні бути ретельно заховані, а виріб – виглядати доречно і ефектно на своєму новому місці.

Джгут з бісеру

Для роботи знадобиться:

 1. Бісер червоного, чорного, зеленого та білого кольору. Білий використовується в якості фону для основного мотиву, тому майстер при бажанні може замінити його бісером іншого кольору.
 2. Схема. Її можна намалювати самостійно або використовувати підходящу за розміром схему для вишивки хрестом.
 3. Мононитка або тонка волосінь.
 4. Деталі оформлення джгута: гачки, замки.
 5. Маленькі гострі ножиці з прямими кінцями.

biseropletenie raznojj slozhnosti na primere pleteniya maka iz bisera: mozaichnyjj zhgut ili provoloka358 Бісероплетіння різної складності на прикладі плетіння маку з бісеру: мозаїчний джгут або дрітМак з бісеру схема для виконання джгута рекомендує починати з самого нижнього ряду. Для його виконання відрізок волосіні складається вдвічі так, щоб один кінець був близько 15 — 20 см, а другий 50 — 80 див. В місці згину фіксується бісеринка, потім на обидва кінця нанизуються по одній бісеринці. Далі кінчики з’єднуються, на них нанизується ще одна бісеринка. За такою схемою набирається весь перший ряд. Потім короткий кінець волосіні фіксується, але не відрізається, його використовують для кріплення декоративних елементів.

Для того, щоб зробити перший ряд застосовують тільки білий бісер. Інші кольори підключаються до роботи у відповідності зі схемою.

На довгий кінець волосіні нанизують одну бісеринку і пропускають через видатну бусинку попереднього ряду. Важливо стежити за щільністю вироби, щоб уникнути перекосу малюнка або обриву волосіні. У цьому випадку плетіння джгута відповідає правилам вишивки.

Майстер-клас не може обійтися без інструкції щодо подовження робочої частини волосіні. Короткий шматочок, ховають на 2 — 3 ряди нижче робітника з виворітного боку. Його ретельно закріплюють за допомогою вузлика і обрізають, залишаючи хвостик 5 — 8 мм. Для надійного кріплення волосіні одного вузлика може виявитися недостатньо. Щоб надалі не довелося сплітати дві частини джгута, на новому відрізку закріплюють бусинку, її залишають на 2 — 3 ряди нижче робочого. Бусинка не може проскочити крізь ряди, забезпечуючи надійне кріплення вставки.

Коли досягнута бажана довжина джгута до обох його кінцях кріплять замки і декоративні елементи, що ховають всі вузлики і кріплення.

МК по виготовленню маків з бісеру дивіться у цьому відео:

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками