Блінтове тиснення: особливості та технологія нанесення, сфери застосування, використання в поліграфії

blintovoe tisnenie: osobennosti i tekhnologiya naneseniya, sfery primeneniya, ispolzovanie v poligrafii531 Блінтове тиснення: особливості та технологія нанесення, сфери застосування, використання в поліграфіїБлінтове, або сліпе тиснення (від нім. blind — сліпий) являє собою спеціальний плоске бескрасочное тиснення, яке виконується на книжкових палітурках. До нього відносяться різні прикраси або написи. Ця технологія зазвичай виконується за допомогою гарячого преса. На поверхні книжкової палітурки штамп, який називається блінт, залишає плоске поглиблення, яке дає можливість згладжувати фактуру паперу або тканини. Блинтовая друк використовується для брендування та персоналізації поліграфічної продукції.

Область застосування

Тиснення може бути застосовано в якості самостійного способу оформлення найрізноманітніших книжкових палітурок. Крім цього, воно може виступати в якості підготовчого етапу поверхні книг для подальшого друкування фольгою або фарбою. У разі використання фарби чи фольги блінтове тиснення робить напис набагато більш стійкою до різних ушкоджень і стирання. Це безпосередньо пов’язано з тим, що рівень тисненого зображення розташовується значно нижче рівня самого матеріалу.

Поряд з іншими видами робіт технологія активно використовується в процесі виробництва різного роду предметів:

  • обкладинок;
  • дипломів;
  • папок;
  • візиток і деяких інших виробів.

Такий спосіб тиснення широко використовується при виготовленні рекламної продукції. Він необхідний для персоналізації планнингов, папок, щоденників. Крім того, такий спосіб обробки використовується при виконанні сувенірної продукції, яка зазвичай виготовляється з натуральної або штучної шкіри. При роботі з шкірою варто бути особливо обережним, бо можна легко зіпсувати виріб.

Фахівці вважають, що ця технологія є найбільш простою і доступною. З її допомогою звичайний гаманець, візитку і навіть книжкову обкладинку можна перетворити на справжній витвір мистецтва. Спеціалісти виконують роботу з урахуванням побажань замовника, що не може приємно не радувати. Використовуючи технологію тиснення, можна піднести незвичайний, але дуже приємний подарунок близькій людині.

Галерея: блінтове тиснення (25 фото)

Технологія блінтового тиснення

blintovoe tisnenie: osobennosti i tekhnologiya naneseniya, sfery primeneniya, ispolzovanie v poligrafii532 Блінтове тиснення: особливості та технологія нанесення, сфери застосування, використання в поліграфіїКліше виконується з латуні або магнію, мають плоску вдавливающую поверхню. Воно виконується штампом. Друкуючі елементи виробу продавлюють обрану поверхню, тим самим домагаються створення рельєфу. Процедура виконується з нагрівом або без нього. В процесі роботи використовується спеціальна плівка, яка надає місцем тиснення спеціальний відтінок.

Логотип на виріб наноситься в спеціальному термопрессе. Саме там вдається досягти тісного контакту металевого кліше з поверхнею оброблюваного матеріалу. Під впливом високих температур сувенірна продукція на деякий час досить сильно нагрівається. Це необхідно для стійкого зміни форми рельєфу.

Види блінтового тиснення

На сьогоднішній день існує лише два способи тиснення: холодне і гаряче.

  • Холодний тип виконується за допомогою штампу, який не піддається термічній обробці. Цей спосіб ідеально підходить для обробки матеріалів, які не є особливо сприйнятливими до різних видів теплового впливу.
  • Гарячий спосіб передбачає нанесення малюнка шляхом продавлювання поверхні виробу нагрітим до певної температури штампом. В результаті цього відбувається не тільки стиснення вироби, але і пропалювання верхніх шарів оброблюваного матеріалу.

Обидва види тиснення дають можливість отримати поглиблене, рельєфне зображення. Воно відрізняється точністю і якістю виконання.

Підготовка макета для тиснення

blintovoe tisnenie: osobennosti i tekhnologiya naneseniya, sfery primeneniya, ispolzovanie v poligrafii533 Блінтове тиснення: особливості та технологія нанесення, сфери застосування, використання в поліграфіїЗображення наноситься за допомогою спеціального редактора в електронному вигляді. Мінімальний інтервал між лініями становить 0,4 мм. Товщина лінії не перевищує 0,2 мм. В програмі існує заздалегідь заданий максимальний розділ вироби. В процесі роботи припускається не більше одного відсотка технологічного шлюбу.

Технологія блинтования дає можливість створювати різні види зображень. Технологія може бути використана в якості самостійної або ж у поєднанні з іншими технологіями. У поліграфії блінтове тиснення застосовується для виконання наступних видів продукції: листівки, каталоги, бланки, буклети, дипломи, грамоти, буклети.

Застосування тиснення в поліграфії

Виготовлення штампів для технології — процес досить трудомісткий. Саме тому частіше купують вже готові набори штампів. У зв’язку з цим виникає проблема — вироби виконуються як під копірку: одне схоже на інше, в точності повторює малюнок. Тим не менш саме цей вид тиснення набув широке поширення. В області поліграфії на потік поставлено виробництво виробів з однаковими штампами. Технологія дає можливість пропечатує навіть найдрібніші деталі малюнка. Наявність поглибленого рельєфного зображення — головне достоїнство блинтовой опрацювання того чи іншого матеріалу.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками