Блокнот для початківців – майстер-класи з виготовлення скрап обкладинок своїми руками

bloknot dlya nachinayushhikh  master klassy po izgotovleniyu skrap oblozhek svoimi rukami209 Блокнот для початківців  майстер класи з виготовлення скрап обкладинок своїми рукамиНинішні технології розвинені таким чином, що всі необхідні людині дрібниці на зразок блокнота, калькулятора, календаря і тому подібних корисних у повсякденних турботах речей, вміщаються в одному гаджеті. Однак, далеко не всі і не завжди воліють користуватися електронними ежедневниками і записами, віддаючи належне не віртуальним, а реальним блокнотів і блокнотам.

Тому хороший якісний органайзер — це корисний і доречний подарунок людині, постійно сталкивающемуся з необхідністю вести певного роду. У спеціалізованих відділах величезний вибір самих різних блокнотів, щоденників, органайзерів, і інших листів для запису. Однак, як і багато років тому, знаючі люди продовжують цінувати речі, зроблені вручну.

Блокнот для записів теж можна зробити своїми руками в домашніх умовах, і з цим завданням може впоратися і молода майстриня, якщо буде мати якісне керівництво та дотримуватися порад досвідчених скрапбукеров.

Вид творчості, що передбачає роботу з папером у форматі творення – наприклад, створення альбомів для фотографій, блокнотів, листівок, та інших практичних і красивих речей, називається скрапбукінгом.

Види скрап блокнотів

Існує кілька варіантів, як можна отримати оригінальний блокнот скрапбукінг, і попрацювати при цьому своїми руками.

 • bloknot dlya nachinayushhikh  master klassy po izgotovleniyu skrap oblozhek svoimi rukami210 Блокнот для початківців  майстер класи з виготовлення скрап обкладинок своїми рукамиПерший, і найпростіший – це оформити відповідним чином обкладинку у вже наявного, фабричного блокнота. Звичайно, повною мірою це скрап блокнотом не буде, але зате таку роботу подужає починаюча рукодільниця.
 • Другий варіант – блокнот на кільцях. Такий варіант теж легкий у виконанні – плетіння у нього як такого немає, а обкладинка може бути абсолютно будь-який. Такий блокнот буде корисний тим, хто має звичку або необхідність постійно виривати листи. До того ж для таких блокнотів у продажу є змінні блоки чистих сторінок, так що шляхом заміни таких блоків ви завжди зможете легко отримати чистий блокнот колишньої гарній обкладинці ручної роботи.
 • Третій варіант – органайзер з палітуркою. Видів плетінь кілька, але не всі вони легкі у виготовленні для новачків. Але така блокнот своїми руками буде дуже якісною. Головне, знайти відповідний майстер-клас

Матеріали і інструменти

Робити скрап блокнот з нуля – заняття дуже захоплююче, але не можна сказати, що матеріалів і часу буде потрібно мінімум. Щоб зробити сркапбукинг блокнот своїми руками, будуть потрібні наступні матеріали:

 • bloknot dlya nachinayushhikh  master klassy po izgotovleniyu skrap oblozhek svoimi rukami211 Блокнот для початківців  майстер класи з виготовлення скрап обкладинок своїми рукамиПапір. Проста офісний папір для основних аркушів, і папір для скрапу якщо передбачено поділ на блоки, з неї роблять роздільники
 • Картон, бажано, пивний. Він продається у відділах для скрапбукінгу, з нього виходять якісні і щільні обкладинки.
 • Клей. Як правило, використовую клей Момент Кристал» або «Гель» — він прозорий, а при застиганні перетворюється на гуму теж прозору.
 • Тканина для обкладинки і шар синтепону – залежить від дизайну обкладинки, звичайно.
 • Декоративні елементи – квіти, листя, мереживо, стрази, полубусины, тичинки, брадси, топсы, і інші деталі, що підходять для оформлення

Не так уже й мало, якщо подивитися. Однак, крім цього, потрібні ще й інструменти. Але з ними все простіше.

 • Канцелярське приладдя – лінійка, олівець, ножиці, канцелярський ніж і т. д.
 • Канцелярські затискачі
 • Клейовий пістолет – по мірі необхідності, їм простіше приклеювати квіти
 • Ручка, в якій скінчилася паста, чи інший інструмент, який зручно тримати в руці, і здатний при натисканні залишити слід на картоні, не порвавши його.
 • Швейна машинка – якщо обкладинка буде тканинної, декоративні елементи до неї краще пришивати, а не приклеювати.

Листи для блокнотів

bloknot dlya nachinayushhikh  master klassy po izgotovleniyu skrap oblozhek svoimi rukami212 Блокнот для початківців  майстер класи з виготовлення скрап обкладинок своїми рукамиВ блокноті ручної роботи листи бувають різні – і порожні білі сторінки, які видрукувані на принтері, і линованные частково, вручну. Бувають зроблені під старовину, в стилі стародавніх манускриптів (як виготовити їх покроково підкаже мк, розташований нижче за текстом). Все залежить від бажання і необхідності. Зробити листи для блокнота саме такі, як вам потрібно, досить просто за допомогою програми Microsoft Word . Просте покрокове керівництво як створити красиві сторінки для блокнота.

Перший крок. У новому документі Word вибрати: Розмітка сторінки – Орієнтація – Альбомна. Далі, сторінку потрібно поділити на дві частини: Розмітка сторінки – Колонки – Дві колонки.

Другий крок – розліновка. Вставка – Таблиця – 1 стовпець, 68 рядків. Двічі клікнути по верхній лінійці, і у вікні Параметри сторінки поставити вирівнювання по 2 см вгорі і внизу, і по 2,5 см справа і зліва. Поставити прапорець у вкладці «Дзеркальні поля».

Третій крок. Навести таблицю до виду блокнотного листа просто. Виділити таблицю – Конструктор – Межі – Праві і ліві межі прибрати. Сторінки для записів готові.

Щоб надати їм різноманітність, потрібно зробити наступне:

Перший крок. Вибрати малюнок, який би підходив для фону, і вставити його на наступний порожній лист. Викликати на ньому контекстне меню і вибрати вкладку Обтікання текстом – За текстом. Розтягнути малюнок за розміром всього листа і перетягнути на сторінку з лініюванням. Вибирати потрібно картинки з високою роздільною здатністю, інакше друку сторінки будуть виглядати неякісно.

Другий крок. За допомогою вкладки Формат, вибрати колірне рішення для малюнка, спецефекти.

Такі сторінки будуть добре і якісно виглядати при двостороннього друку.

Постарені листи

bloknot dlya nachinayushhikh  master klassy po izgotovleniyu skrap oblozhek svoimi rukami213 Блокнот для початківців  майстер класи з виготовлення скрап обкладинок своїми рукамиДосить популярна зараз ідея вінтажних оформлень для блокнотів. Листи для таких блокнотів потрібно штучно зістарити. Це робиться за допомогою заварки або міцної кави та кориці – тоді листи будуть мати не тільки старовинний вигляд, але і приємний аромат. Готується міцний розчин кави, або заварки, і листи для майбутнього блокнота по черзі заливаються їм у відповідному посуді. Потім листи потрібно висушити і пропрасувати праскою. Щоб подивитися як повинен виглядати готовий результат, можна подивитися фото таких сторінок в інтернеті.

Блокнот скрапбукінг — майстер-клас по обкладинці

Існує універсальний варіант, який підходить для будь-якого блокнота, необхідно лише мати його перед собою, для зняття мірки. Для роботи знадобиться:

 • Тканина
 • Стрічка
 • Швейна машинка
 • Блокнот або блокнот
 • Декоративні елементи
 • Канцелярське приладдя

Перший етап. Зняти мірки з блокнота, потрібно заміряти його в розкритому вигляді – обкладинка буде цілісною, тому потрібна мірка довжини блокнота з корінцем і розворотами. Висота також заміряється. До кожної міркою потрібно додати 1-2 см на припуски для швів.

Другий етап. Викроїти за мірками тканина – це зовнішня частина обкладинки. Крім того, буде потрібно два шматки тканини – на кишені, в які будуть заправлені форзаци блокнота. Їх висота дорівнює висоті обкладинки, ширина ж може коливатися — від 5 см до повної ширини обкладинки. На такі широкі кишені можна нашити ще кишеньки для дрібних записок, чеків тощо.

Третій етап. Пропрасувати тканину. Акуратно намітити по лицьовій стороні місця для декору – частину можна пришити – стрічки, мереживо, квіти і т. д. Скласти лицьовими сторонами один до одного основну частину і кишені. Посередині акуратно вкласти стрічку так, щоб вона виявилася в підсумку пришита, але край за шов не виходив. Прострочити. Вивернути з вивороту. Виконати залишився декор. Обкладинка готова. Далі, потрібно вставити основу в обкладинку, і скрапбукінг блокнот своїми руками готовий!

Блокнот своїми руками — майстер-клас з блокнота на кільцях

Такі блокноти досить зручні – в них зручно писати, і при необхідності, лист можна вирвати і з легкістю замінити – адже кільця, які кріплять блок листів, роз’ємні. Тому основні зусилля будуть спрямовані на створення красивої обкладинки. Для цього потрібно:

 • bloknot dlya nachinayushhikh  master klassy po izgotovleniyu skrap oblozhek svoimi rukami214 Блокнот для початківців  майстер класи з виготовлення скрап обкладинок своїми рукамиПивний картон для основи
 • Джинсова тканина
 • Папір для скрапбукінгу
 • Клей Момент Кристал
 • Куточки – 8 штук
 • Декоративні елементи – квіти, гудзики, стрічки та мереживо
 • Листи для записника
 • Кільця для блокнота маленького діаметру
 • Люверси – 4 штуки, пристрій для їх установки і дирокол.

bloknot dlya nachinayushhikh  master klassy po izgotovleniyu skrap oblozhek svoimi rukami215 Блокнот для початківців  майстер класи з виготовлення скрап обкладинок своїми рукамиПерший крок. З пивного картону вирізати два прямокутника розміром на два-три міліметри з кожної сторони більше аркуша для блокнота. З тканини вирізати аналогічні прямокутники, але більше вони мають бути на 2-3 міліметра, а на 2-3 сантиметри.

Другий крок. Починати потрібно з лицьовій частині обкладинки. Розмітити тканину так, щоб було видно, де буде розташовуватися декор, і якщо є необхідність, пристрочивши деякі елементи.

Третій крок. Покласти тканину лицьовою стороною вниз, розташувати на ній лист картону так, щоб з кожної сторони можна було загнути на нього однакову кількість тканини. При цьому, якщо деякі декоративні елементи вже були пришиті, потрібно проконтролювати їх розташування на обкладинці – не стягнута чи тканину у бік.

Четвертий крок. Покрити клеєм поверхню картону і приклейте його на тканину. Дуже ретельно потрібно розгладити всі складки, після того на деякий час покласти під прес.

П’ятий крок. Тканина, яка залишилася не приклеєна по краях, обрізати по косій щодо кута обкладинки. Загнути, проклеїти і розгладити складки. Після повного висихання клею, внутрішню сторону обкладинки обклеїти папером для скрапбукінгу. Розмір аркуша повинен бути ідентичний розміром листів блокнота.

Шостий крок. Те ж саме зробити з другої обкладинкою, задником – не декоруючи її.

Сьомий крок. Встановити люверси у обкладинки. Для цього потрібно виміряти відстань від краю не менше 1 см, до того ж люверси повинні бути на однаковій відстані від верхньої і нижньої частини блокнота.

Восьмий крок. Покласти під обкладинку сторінку з «начинки», відзначити олівцем дірки через встановлені люверси. Діркопробивачем зробити отвори у всіх листах.

Дев’ятий крок. Декор передній частині обкладинки. Іноді, особливо у початківців рукодільниць, виникають труднощі з композицією. Ця проблема вирішувана – існують спеціальні скетчі, в яких вказано розташування всіх декоративних елементів. Можна тільки порадитися врахувати, що надмірно перевантажувати обкладинку не варто, особливо якщо блокнот часто перебувати в сумці, або піддаватися іншим впливам. Встановити куточки, затиснути за допомогою пасатижів.

Десятий крок. Збірка. Вставити кільця в порядку: Обкладинка — Листи – Обкладинка. Блокнот готовий.

Корисні ідеї для блокнотів

Такий блокнот можна забезпечити додаткової застібкою. Для цього потрібно кнопка і тканину, щоб зшити хлястик. Один кінець пришивається на задню частину обкладинки, на другому кінці розташовується кнопка, друга частина якої пришита на лицьовій стороні.

Ще одна модифікація такої обкладинки – це додати під шар тканини шар синтепону – тоді обкладинка буде м’якою. Рекомендується брати синтепон на 3-4 мм менше, ніж картон.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками