Браслет з бісеру схеми 🥝 як зробити браслет з літер, фото

braslet iz bisera skhemy 🥝 kak sdelat braslet iz bukv, foto680 Браслет з бісеру схеми 🥝 як зробити браслет з літер, фотоПлетені браслети з шнурків, ниток, стрічок, мотузочок і тому подібних матеріалів — цікавий аксесуар, який може носити як чоловік, так і жінка. Такі браслети прості й ненав’язливі, відмінно доповнюють образи спортивного стилю, настільки популярного зараз.

В дитинстві багато займаються плетінням різних фенечок і дрібничок, дарують їх один одному, так і цей браслетик може стати вашим невеликим талісманом.

Варіантів і способів плетіння з шнурків і шпагату своїми руками для початківців дуже багато. Вибирайте матеріал і спосіб, який вам до душі і швидше приступайте до роботи! Існують як більш жіночні фенечки, так і чоловічі.

Крім химерних способів переплетення ниток в орнамент, ви можете використовувати підвіски та фурнітуру для прикраси і додання особливої родзинки вашому виробі. Крім того, вибір колірної гами може бути величезний, ви можете пробувати самі яскраві і незвичайні поєднання. Щоб сплести одну фенечку, не знадобиться багато часу і матеріальних затрат, адже матеріал у вигляді шнурків і ниток є в будь-якому будинку.

Плетемо браслети з шнурків своїми руками. Браслети з шнурків: схеми

Найпростіший вузький браслет з двох шнурів, чоловічий варіант

Як бачите, схема плетіння фенечки з двох шнурів зовсім проста. Одну з ниток будемо називати основною (ту, що позначена оранжевим кольором і є «стрижнем» нашого майбутнього браслета), а другу — робочої (ту, що позначена синім і виконує всі дії). Візьміть основну нитку вертикально і зробіть петлю робочою ниткою.

braslet iz bisera skhemy 🥝 kak sdelat braslet iz bukv, foto681 Браслет з бісеру схеми 🥝 як зробити браслет з літер, фотоУважно стежте за схемою за положенням робочої нитки щодо основної і щодо самої себе (відслідковувати, яка з ниток виявиться верхній на перетині). Потім зробіть ще одну петлю, підтягніть обидві петлі вгору. Таким чином, ваші нитки поміняються місцями. Тепер основною буде синя, а робітників — помаранчева. Продовжуйте плетіння, поки браслет не досягне потрібної довжини. Закріпіть нитки на кінці з допомогою вузлика і виконайте застібку. Про різні види застібок трохи пізніше, а зараз давайте перейдемо до наступного, не менш цікавого і красивого способу плетіння з дроту.

Галерея: браслет з шнурків (25 фото)

Браслети з трьох шнурків своїми руками

Подвійний плоский вузол

braslet iz bisera skhemy 🥝 kak sdelat braslet iz bukv, foto682 Браслет з бісеру схеми 🥝 як зробити браслет з літер, фотоВ цьому випадку можна використовувати як 3 шнурка (замінити половини шнурків, позначені червоним кольором на один шнур), так і 2 довгих,які ви складете навпіл (як показано на малюнку). Цей шнур буде служити основою нашого браслета, його ми будемо обплітати крайніми нитками. Плетіння нескладна, називається «подвійний плоский вузол». Давайте розберемося, як він виконується.

Крайня нитка (жовта) накладається поверх інших, а потім її обплітає крайня права (синя). При цьому вона лягає поверх жовтою, але проходить під основної (центральної) ниткою. Це буде перша частина нашої петлі, друга половина виконується за тим же принципом, тільки в дзеркальному відображенні. Тепер синя нитка буде проходити над жовтою і під основний. Затягуємо перший вузол нашої фенечки і продовжуємо плетіння в тому ж дусі до потрібного розміру.

Браслети з більшої кількості шнурків своїми руками

Вузол Жозефіна

Це плетіння більш жіночне, а браслет виходить широким і вільним. Він краще всього виглядає, виконаний з товстих та міцних круглих ниток, досить жорстких і добре тримають форму. В плетінні беруть участь 2 групи ниток. Ви можете виконати цей вузол і просто з 2 шнурків, але це буде виглядати набагато менш цікаво, ніж, скажімо, плетіння з 4, 6 або 8 ниток, розділених по кольорам на 2 схожі або, навпаки, контрастні групи. Кількість ниток повинно обов’язково бути кратно 2, а вже скільки саме їх буде, залежить від товщини самого матеріалу і бажаної товщини виробу. Для зручності в роботі групи називаються правої і лівої нитками.

  1. Накиньте петлю з лівої нитки.
  2. Проведіть праву нитку під цією петлею, але над її продовженням.
  3. Потім — під початок лівої нитки.
  4. braslet iz bisera skhemy 🥝 kak sdelat braslet iz bukv, foto683 Браслет з бісеру схеми 🥝 як зробити браслет з літер, фотоІ, нарешті, вивести праву нитку під ділянка цієї нитки (правою), який знаходиться під петлею. Таким чином, тут вона опиниться над петлею, але під правою ниткою і буде їй закріплена.
  5. Перший вузол браслета Жозефіна готовий, сильно затягувати його не потрібно. Тепер можна приступити до подальшого плетіння.

Браслети з вплетеними намистинами (шамбали). Як сплести шамбалу?

Шамбали можна плести із шнурків, міцних товстих ниток або вощеного шнура. Є 2 варіанти, як плести цей красивий браслет. У першому випадку на перший відрізок матеріалу довжиною приблизно 50 сантиметрів потрібно нанизати всі намистини в потрібному порядку і закріпити його на площину, наприклад, на книзі з допомогою канцелярських затискачів. У другому випадку закріплювати нічого не доведеться, а намистини надягати по ходу роботи через певну кількість вузликів. Ви можете вибрати будь-який з цих варіантів, в залежності від того, який для вас найбільш зручний.

Для плетіння нам знадобиться ще один відріз шнура приблизно 1 метр завдовжки. Плетіння складається з 2 видів вузликів. Я буду називати їх «правий» і «лівий» вузлики. Лівий вузлик — звичайний вузол, який буде повернутий вниз (місце переплетення шнурків буде знизу від основи), а правий — такий же вузол, тільки з переплетенням догори.

Весь браслет складається з чергування цих вузликів.

  1. Таким чином, перед першою бусиною ми робимо комбінацію вузликів лівий-правий-лівий.
  2. Перед кожною наступною буде по два вузлика.
  3. Перед другою — міняємо послідовність і зав’язуємо вузлики правий-лівий, а перед третьою-лівий-правий. І так після кожної з намистин, до останньої.
  4. За останньою намистиною — знову 3 вузлика.
  5. Щоб закріпити браслет, переверніть його і просуньте лівий кінець в петлю справа. Кінець обрізати і бажано закріпити клеєм. Довгий ж кінець залишаємо для застібки.

Щоб зробити застібку на шамбалу (в принципі, вона підійде для будь-якого такого браслета з шнурків), знадобиться ще один шматок матеріалу. Схрестіть довгі кінці і браслета і зав’язати на них такий самий вузол, як і на початку браслета (основні нитки повинні лежати в протилежних напрямках, але вони будуть виконувати функцію єдиної основи). На них плетемо невеликий відрізок, чергуючи правий та лівий вузлики.

Застібка може бути як коротка, так і довші, все залежить від кількості вузликів в ній. Кінці застібки закріпити також заправивши в петлю і для надійності використовувати клей. Застібка повинна легко рухатися по основних ниток. На їх кінцях також можна закріпити за бусини, намистину можна вплести і в застібку. Для цього перед тим як починати її робити, просто одягніть на перетин шнурків будь намистину і потім оплетите її, як в браслеті. Прекрасна шамбала готова!

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками