Чим можна склеїти пластмасу

Зміст
 1. Визначаємо тип пластику
 2. Що означає маркування на пластику
 3. Яким клеєм склеїти пластмасу: види клею
 4. Рідкі
 5. Контактні
 6. Реакційні
 7. Термоклей
 8. Популярні марки клею для пластмаси
 9. Що впливає на надійність склеювання
 10. Як склеїти пластмасу
 11. Послідовність роботи
 12. Як склеїти пластмасу з допомогою суперклею і соди
 13. Як склеїти пластмасу дихлорэтаном
 14. Як склеїти вироби з декоративної зовнішньої поверхнею?
 15. Чим склеїти тріщину в пластмасі
 16. Як склеїти оправу окулярів з пластмаси
 17. Як склеїти навушники з пластмаси
 18. Як склеїти пластик радіатора
 19. Як склеїти зубний протез із пластмаси
 20. Як склеїти пластмасу космофеном
 21. Як склеїти пластмасу на скутері
 22. Чим склеїти жирну пластмасу
 23. Як склеїти пластик ацетоном
 24. Як склеїти пластмасу на дзеркалі
 25. Як склеїти пластик паяльником
 26. Як склеїти пластик від пляшок
 27. Як досягти максимального ефекту при склеюванні
 28. Як склеїти пластик без клею
 29. Можна холодної зварюванням склеїти пластмасу
 30. Як склеїти пластик епоксидною смолою і склотканиною (епоксидним клеєм)
 31. Як склеїти пластмасу термоклеєм (клейовим термопістолетом)
 32. Як склеїти пластмасу з деревом намертво?
 33. Як склеїти пластмасу зі склом?
 34. Як склеїти пластмасу з металом?
 35. Як склеїти пластмасу з гумою?

В залежності від типу пластику та його маркування ви зможете підібрати найбільш ефективний засіб для якісного скріплення. Пластмаса характерна легкістю і простотою склеювання, при цьому не має значення, метал це чи гума, головне підібрати відповідний клей і слідувати інструкції.

Визначаємо тип пластику

d07cdeab0977e4a76d6c02941caffcd3 Чим можна склеїти пластмасу

Тип пластику зазначається на кожному виробі спеціальним символом. У процесі створення кодового знаку розробниками було прийнято рішення наносити його так, щоб його не було видно, тому, щоб побачити відповідну символіку, вам доведеться ретельно оглянути товар.

До складу пластику може входити велика кількість різних речовин, у тому числі і дуже небезпечних. Якщо ви навчитеся визначати склад матеріалу щодо маркування, то в подальшому захистите себе від покупки шкідливого матеріалу і використання його для зберігання їжі.

Що означає маркування на пластику

Маркування визначається сім’ю числами, кожне з яких вкаже вам на склад і призначення:

1 — Склад під цією цифрою називається полиэтилентерефталатом (PET). З цього матеріалу виготовляється різна тара і харчова плівка.

2 — Це чистий поліетилену (HDPE), з якого виготовляють пакети і аналогічну тару низької щільності.

3 — Речовина являє собою полівінілхлорид (PVC), який використовується для виготовлення віконних рам. Його заборонено використовувати в якості харчової продукції, однак саме полівінілхлорид і виготовляють у вигляді кришок для пластикових пляшок.

4 — Поліетилен з високою щільністю (LDPE) використовується при створенні дитячих іграшок, тепличної плівки і пластикових труб.

5 — Пропілен (PP) найбільш поширений у побуті. З нього виготовляють шприци, труби для гарячого водопостачання і посуд, так як цей матеріал відрізняється хорошою стійкістю до високих температур.

6 — Цифра вказує на матеріал під назвою полістирол (PS). З нього виготовляють тару для йогуртів і обшивку камер сучасних холодильників.

7 — До цієї групи відносяться інші матеріали, яких немає ні в одній з перерахованих вище маркувань. Це фольга або який-небудь полімер, що використовуються в якості тари для молока або соку.

Запам’ятавши ці маркування, ви навчитеся визначати склад пластика та актуальність його застосування. Всі елементи розрізняються по щільності, гнучкості, стійкості до холоду або тепла, відповідно і склеюванні між собою або іншими елементами.

Яким клеєм склеїти пластмасу: види клею

Перед тим як почати клеїти в домашніх умовах з пластмаси елементи, рекомендується ознайомитися з видами відповідного клею. Це допоможе вам підібрати правильну класифікацію і якісно склеїти елементи.

Рідкі

f3b0b5c04b4a44f647f619197908a7ca Чим можна склеїти пластмасу

Вважається найменш ефективним засобом при склеюванні пластику. Використовується для з’єднання поверхонь, що не піддаються регулярним навантажень. Для повного склеювання потрібно залишати деталі мінімум на 20 годин. Плюс цього виду клею полягає в тому, що він не деформує пластик.

Контактні

05ac0f265bc08e80bed46cb94cdbe083 Чим можна склеїти пластмасу

Клей йде в комплекті з затверджувачем, який розмішується у встановлених пропорціях. Контактний вид вважається одним з найбільш міцних клеїв, однак він токсичний. Перед застосуванням рекомендується одягати захисні рукавички, маску або респіратор.

Реакційні

5dc52e0b5d9929211a1777e184dc7798 Чим можна склеїти пластмасу

Найбільш відповідний клей для склеювання пластмаси. До його складу входить епоксидний наповнювач, поліуретан, різні розчинники і смоли. Залежно від складу і призначення, клей застосовується в холодних і жарких зонах, а також у воді. За рахунок унікальної комбінації речовин він міцно скріплює пластик навіть при регулярних механічних впливах.

Термоклей

abb700f5e855de6b68d5eae2c4f9d092 Чим можна склеїти пластмасу

Клей поширюється в твердому стані, у вигляді стрижня. Він заряджається в спеціальний пістолет і починає свою дію при нагріванні. Речовина не виділяється гарним склеюванням, тому його застосовують тільки при з’єднанні дрібних деталей.

Популярні марки клею для пластмаси

Виділимо кращих виробників клею для склеювання деталей з пластмаси:

 1. «Зірка». Бюджетний клей, призначений для склеювання пластмасових деталей. Час висихання – добу. З мінусів виділимо відсутність додаткових інструментів і незручну форму тари.
 2. «Секунда». Клей буває в рідкому і гелевидний стан. Прозорий колір дозволяє склеювати деталі без плям і слідів. Час повного висихання – 2 години. Добре склеює також скло і дерево. Зберігається переважно в тюбиках.
 3. «Tamiya». Речовина призначений для склеювання дрібних пластмасових деталей. У комплекті йде пензлик. Перевага клею полягає в його ароматизації. В процесі роботи ви будете відчувати запах лимона.

Кожна фірма-виробник випускає клей з унікальними характеристиками і можливостями, тому ви зможете вибрати найбільш підходящий для з’єднання.

Що впливає на надійність склеювання

Щоб якісно склеїти пластмасу, вам необхідно придбати відповідний вид клею, попередньо зачистити область з’єднання деталей від жиру і слідувати інструкціям.

Як склеїти пластмасу

У процесі склеювання пластмасових деталей вам потрібно дотримуватися певної послідовності, в іншому випадку можна скріпити елементи нерівно, а для повторного з’єднання доведеться пройти тривалий процес роз’єднання і очищення.

Послідовність роботи

Відразу проводимо очистку склеиваемой області мильним або спиртовим розчином. Потім підвищуємо водопоглинання за допомогою наждачного паперу. Наносимо клей так, щоб не було надлишків, інакше з’являться патьоки. При склеюванні деталі повинні лежати рівно і щільно один до одного, після нанесення речовини потрібно стримувати їх певний час в залежності від марки клею.

Як склеїти пластмасу з допомогою суперклею і соди

При з’єднанні рідкого клею і харчової соди відбувається хімічна реакція, яка прискорює процес засихання і посилююча склеювання за рахунок підвищення температури. Щоб склеїти пластмасу таким методом, потрібно діяти послідовно. Після зачищення й обробки наждачним папером, засипаємо область з’єднання невеликим шаром харчової соди, після цього виливаємо клей на соду, з’єднуємо і чекаємо висихання 1,5-2 години. Для кращого ефекту обробляємо заклеєну частина пластмаси мікрозернистою наждачним папером.

Як склеїти пластмасу дихлорэтаном

657073b43ba48edba0854c96d146ff35 Чим можна склеїти пластмасу

Дихлоретан – дуже їдка речовина, тому при роботі з ним треба бути повністю захищеним від прямих попадань. При нанесенні на пластмасу друга починає розчинятися, тому працювати з дихлорэтаном потрібно акуратно, дотримуючись правильні пропорції.

Для склеювання пластикових деталей наносимо тонкий шар токсичної речовини за допомогою пензлика, вичікуємо 10-15 хв. і повторюємо процедуру. Цей метод вважається найбільш результативним, оскільки розчинені частини пластмаси зливаються в одне ціле. До недоліків такого склеювання відноситься можливість деформації.

Існує альтернативний спосіб застосування дихлоретану. В металеву або скляну тару наливаємо токсин і додаємо шматки аналогічної пластмаси, яка буде склеюватися. При досягненні однорідної густої маси наносимо її на місце з’єднання. Це дозволить вам приховати місце шва.

Як склеїти вироби з декоративної зовнішньої поверхнею?

Якщо наносити клей на декоративну поверхню, то його сліди будуть видні. У зв’язку з цим залишається варіант проклейки частин у внутрішній частині. Для цього знадобиться скловолокно або будь-яка міцна матерія. Зачищаємо склеиваемую внутрішню область, ретельно просочуємо тканину клеєм і щільно наносимо на обидві деталі.

Якщо внутрішню частину немає можливості склеїти, тоді залишається застосувати гумовий або гелевидний клей. Ці речовини засихають довше, тому у вас буде можливість ліквідувати надлишки в процесі скріплення.

Чим склеїти тріщину в пластмасі

ef8e52a85571bbf97093efc0ac080317 Чим можна склеїти пластмасу

Склеювати певний тип пластмаси потрібно клеєм відповідного маркування. Надалі все залежатиме від місця з’єднання і функцій деталей. Для ємностей під воду використовуємо водостійке речовина, в інших випадках краще використовувати гелеподібний або рідкий клей.

Для склеювання тріщини актуально використовувати міцну тканину. Після обробки зони з’єднання просочуємо ганчірку клеєм і ретельно придавлюємо її на обох деталях. Якщо такий метод не підходить, тоді створюємо багатошарове склеювання. Для цього підійде гелевидний речовина, оскільки воно довго засихає. Наносимо тонкий шар клею на місце тріщини і чекаємо поки він підсохне, так повторюємо процедуру 2-3 рази. Для кращого ефекту ви можете використовувати харчову соду.

Як склеїти оправу окулярів з пластмаси

Зачищаємо місця зіткнення за допомогою ацетону або спирту і наносимо тонкий шар клею на місця зламу. Для зручності можете використовувати дерев’яну лінійку для кріплення між вушками очок. Це дозволить з’єднати деталі максимально рівно. Для дрібних робіт підійде рідкий клей.

Як склеїти навушники з пластмаси

Для пластикових деталей, які піддаються постійним механічним впливам, підійде епоксидний клей. В разі поломки обідка навушників для голови, проклейте необхідну зону кілька разів. Також ви можете встановити скобу для з’єднання деталей, яка також клеїться.

Як склеїти пластик радіатора

Радіатор автомобіля складається з гідрофобного пластику, який слабко піддається склеюванню. Для з’єднання деталей радіатора вам потрібно використовувати спеціальний клей, але навіть він не скрипить пластик намертво. При їзді автомобіля всі деталі вібрують, тому склеювання радіатора, скоріше тимчасова міра.

Як склеїти зубний протез із пластмаси

При появі тріщини на протезі кращим варіантом буде звернення в поліклініку. Лікар склеїть його за допомогою спеціального медичного клею, який найбільш відповідає типу пластмаси. Однак ви можете і самостійно це зробити, використовуючи один з найпоширеніших типів клею. Для протеза підійде тільки дихлоретан, інші ж варіанти викликають алергічну реакцію або довго не прослужать з-за постійного знаходження в слизовій.

Самостійне склеювання частин протеза дасть лише тимчасовий ефект, при цьому усунути дефекти і видиму частину з’єднання зможе тільки медичний технік з відповідним обладнанням.

Як склеїти пластмасу космофеном

5f7b70d994ac0e7f1aa707a6b6b4e5b5 Чим можна склеїти пластмасу

Космофен – це знаменита марка клею, який використовується практично в кожній галузі. Краще скріплення відбувається в парі з пластиком, однак космофен міцно скріплює гуму і дерево. Речовина не відноситься до токсичних, але слід уникати потрапляння на їжу.

Процес склеювання стандартний: зачищаємо місця з’єднання від бруду і задирок, потім наносимо ацетон або спирт, і вже потім застосовуємо сам клей. Космофен схоплюється 1-2 хвилини, але повне висихання відбудеться протягом доби.

Як склеїти пластмасу на скутері

У майстернях зазвичай використовуються спеціальні інструменти і зварювання. Не у кожного є вдома відповідне обладнання, тому розглянемо спосіб склеювання клеєм або холодної зварюванням.

Затискаємо пластик в тески, беремо велику наждачний папір і ретельно затираємо внутрішню частину пошкодженого пластику. Це дозволить клею краще вбратися і міцніше фіксувати деталі. Потім наносимо речовина в місце склеювання і просочуємо їм щільний шматок тканини. З’єднуємо пластмасу в місці відколу і даємо висохнути 3-5 хвилин. Просочуємо клеєм або холодної зварюванням тканину і накладаємо так, щоб вона покрила всю пошкоджену область. Знову даємо висохнути і повторно наносимо клей.

Чим склеїти жирну пластмасу

Такий вид пластику погано піддається поклейці, тому речовина слід підбирати по максимальному властивості зчеплення. Клеїти жирну пластмасу можна циакриновым, гумовим або гелеподібні клеєм. Ці речовини найбільш підходящі, однак вони все ж сприяють тимчасового кріплення. Для прийнятного результату рекомендується скористатися зварюванням і тканими прокладками. Це стосується тільки тієї пошкодженої частини, яка не піддається механічним навантаженням.

Як склеїти пластик ацетоном

8555f4d928469606844c7340f180d654 Чим можна склеїти пластмасу

Тільки ацетон марки ABS розчиняє пластик, тому перед процедурою переконайтеся у його маркуванні. Суть такого з’єднання полягає у створенні клейкої маси за допомогою розчинника. У тару з ацетоном кидаємо дрібні шматочки пластику і чекаємо близько 30 хв. поки він не розчиниться. Утвориться густа маса, яку застосовуємо в якості клею. Розчинник вивітрюється довго, тому пошкоджену деталь рекомендується зафіксувати в тесках. Після повного висихання ацетону деталі міцно з’єднаються, створивши однорідну масу.

Як склеїти пластмасу на дзеркалі

Перед процедурою вам потрібно досліджувати деталь і дізнатися маркування пластику. Декор склеюється з внутрішньої сторони. Беремо скловолокно і просочуємо його епоксидною смолою. За розмірами ганчірка повинна бути в два рази більше склеиваемой зони. Суперклей або аналогічне рідке речовина не так ефективно, так як при регулярних вібраціях тріщина почне розшаровуватися.

Як склеїти пластик паяльником

8b9cb304f68e0f9592f831b58191f292 Чим можна склеїти пластмасу

Перед процедурою вам потрібно вирізати шматки пластику згідно з формою тріщини. Маркування пластмаси повинна збігатися. Зачищаємо пошкоджену область від бруду та жиру і накладаємо на місце відколу вирізаний пластик. Нагріваємо паяльну лампу і повільно проводимо по тріщині до тих пір, поки розплавлена пластмаса не заповнить простір між сполучаються деталями. Поки речовина не висохла, його потрібно зачистити, зробити це можна будь-яким плоским міцним предметом. Повторюємо процедуру кілька разів, після чого даємо повністю висохнути.

Як склеїти пластик від пляшок

При склеюванні пластикових пляшок найкращим є клей Момент. Інші речовини показують слабке кріплення, а то і зовсім роз’їдають пластмасу. Частіше пляшки поширюються з гладкою ковзаючою поверхнею, тому перед склеюванням потрібно зачищати область пластику наждачним папером. Плюс Моменту полягає ще й у тому, що він прозорий, а значить на пластиці його практично не буде видно.

Як досягти максимального ефекту при склеюванні

Щоб пластик добре закріпився потрібно проводити процедуру послідовно:

 • визначаємо маркування пластику і підбираємо відповідний клей;
 • зачищаємо поверхню пластмаси ацетоном або спиртом;
 • при склеюванні з внутрішньої частини поверхню зачищаємо наждачним папером;
 • після скріплення витримуємо стільки часу, скільки належить за інструкцією.

Якщо вам не вдалося визначити тип пластику, тоді капніть клеєм на потрібну поверхню і подивіться на реакцію. Якщо пластмаса не розчинилася, а клей міцно вчепився, тоді речовина відповідає матеріалу.

Як склеїти пластик без клею

Існує кілька способів склеювання пластмаси без застосування клею:

 1. Дихлоретан. Токсична речовина здатна розчиняти пластмасу. При правильному змішуванні вийде густий розчин, який згодом і використовується в якості скрепителя.
 2. Паяльник або грілка. Цей метод вимагає досвідченого підходу, тому самостійно кріпити пластик паяльником буде складно. За допомогою паяльної лампи безпосередньо плавим шви пластику або використовуємо матеріал однієї маркування в якості з’єднувача.
 3. Ацетон. Знежирюємо поверхню пластмаси і пензликом змочуємо тріщину або скол. Потім міцно з’єднуємо матеріал між собою і також наносимо ацетон. Невелика розчинення пластику створить ефект пайки і міцно скріпить деталь.

Можна холодної зварюванням склеїти пластмасу

277577a65e1ac3627b8e9b816c87da5f Чим можна склеїти пластмасу

Холодна зварка буває двох – і однокомпонентної. У першому випадку ви змішуєте два речовини і отримуєте клеючі засоби. Однокомпонентна зварювання продається вже в готовому вигляді, тому її потрібно тільки трохи розім’яти і нанести на пошкоджену поверхню.

Для зварювання пластикових речей, головне – підібрати відповідне маркування, в іншому випадку пластмасові елементи не отримають хорошого скріплення. Кожен тип холодної зварювання витримує певну температуру, тому перед покупкою ознайомтесь з характеристиками речовини на упаковці.

Процедура склеювання аналогічна стандартним клеї: очищаємо поверхню і наносимо речовина тонкими шарами. Якщо в процесі з’єднання пластмаси зварювання затверділа, то це можна виправити феном. Після прогріву холодна зварка стане еластичною, і ви зможете змінити її форму або видалити.

Як склеїти пластик епоксидною смолою і склотканиною (епоксидним клеєм)

8b2d2d98736f1868ae721d5cb6d9d57a Чим можна склеїти пластмасу

Епоксидна смола швидко твердне, тому перед процедурою заздалегідь готуємо всі компоненти. Наносимо епоксидне речовина на місце стику кількома шарами. Залишаємо на кілька хвилин і щільно прикладаємо на місце з’єднання. Повністю просочуємо тканину і притискаємо до стику. Для кращого ефекту проробляємо процедуру 2-3 рази. Залишаємо поверхню сохнути на добу.

Як склеїти пластмасу термоклеєм (клейовим термопістолетом)

Термоклей поширений в твердому стані у вигляді стрижня. Склеює дію з’являється після підвищення температури. Для якісного з’єднання пластмаси рекомендується користуватися спеціальним пістолетом. Інструмент буває різної потужності і відрізняється процесом застосування, тому слід вибирати найбільш відповідний. Через слабку фортеці клей застосовується найчастіше в моделюванні, при склеюванні невеликих нерухомих частин.

При натисканні на курок відбувається нагрів речовини, і воно стає готовим для склеювання. Такий вид з’єднання призначений для моделювання або з’єднання декоративних елементів, які не піддаються частим механічних впливів. До достоїнств відноситься зручність і простота використання.

Перед з’єднанням заряджаємо пістолет стрижнем і очищаємо зону від жиру і сміття, тим самим прогріваючи поверхню, щоб при нанесенні речовина не застигло передчасно. Потім натискаємо на курок пістолета і починаємо проводити з склеиваемой зоні до тих пір, поки не буде завдано потрібний шар термоклея.

Як склеїти пластмасу з деревом намертво?

Для з’єднання пластмаси з дерев’яною деталлю підійде практично будь-який клей для ПВХ. Перед склеюванням потрібно ретельно обробляти поверхню від пилу і жиру. Якщо поверхня дерева лаковане, тоді створюємо рифленость з допомогою наждачного паперу з великими зернами.

Як склеїти пластмасу зі склом?

У цьому випадку рекомендується використовувати поліуретановий клей. Якщо склеюються поверхні щільно один до одного, тоді застосовуємо стандартну інструкцію. У разі якщо на пластмасу і скло будуть відбуватися фізичні навантаження, то для більшого ефекту використовуємо анкер або аналогічний стрижень. За допомогою свердла по склу і пластику створюємо нішу в обох частинах і заливаємо її клеєм. Потім вставляємо анкер і щільно кріпимо деталі. Метод складний, але найефективніший.

Як склеїти пластмасу з металом?

Для металу кращим засобом буде холодна зварювання. Між поверхнями рекомендується вставляти просочений папір, це збільшить міцність елементів. Також можете використовувати гелеподібний або рідкий клей, але вони підійдуть для дрібних і не піддаються навантаженням предметів.

Як склеїти пластмасу з гумою?

Тут все буде залежати від подальшого застосування пластмасової речі. Якщо вона не піддається регулярним навантажень, тоді підійде гумовий клей. При використанні речовини за призначенням дотримуйтеся вказівок. З недоліків відзначимо довгий засихання і низьку стійкість до води.

Також підійде клей Момент і його аналоги. Рідке гелевидний речовина щільно прикладаємо до деталей, які були заздалегідь очищені від бруду і пилу. На місце стику краще докласти важкий предмет і залишити висихати на 24 години.

Склеїти можна пластикові поверхні з будь-яких матеріалів, і незважаючи на те, піддаються вони навантаженням або немає, ви завжди зможете підібрати найбільш ефективне речовина. Головне в процесі склеювання – маркування. Якщо ви будете знати вид пластику, то зможете підібрати відповідний клей і намертво скріпити елементи.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками