Чим очистити воду в домашньому басейні від різних забруднень

Басейн на дачі давно вже перестав бути рідкістю. Його можна купити практично в будь-якому дачній або спортивному магазині і легко встановити у себе на ділянці.

Але для того щоб у ньому було приємно купатися все літо, необхідно знати, як очистити воду в басейні.

Як очистити воду в надувному басейні

230cb6728fb5a812acfb382bcfb3eff6 Чим очистити воду в домашньому басейні від різних забрудненьСпеціальні засоби допоможуть очистити стінки надувного басейну від забруднень.

Найпоширеніший тип басейну серед дачників – надувний, невеликого розміру. Він зручний і простий в експлуатації, але потребує частої зміни води.

Якщо басейн невеликого розміру, кращий спосіб очистити воду – повністю змінити її. Для цього вам потрібно зробити наступне:

 • Злити забруднену воду.
 • Ретельно почистити стінки обраним засобом.
 • Обробити внутрішні поверхні захисними складами, які нерідко продаються в комплекті з надувними басейнами.

Для більш об’ємних басейнів обслуговування зводиться до дезінфекції, видалення бруду і очищення стінок від слизу. Додавати дезінфікуючий речовина необхідно раз на тиждень.

Як очистити воду в басейні на дачі від зеленої води

96260b224a48fb09be0619f971bf7767 Чим очистити воду в домашньому басейні від різних забрудненьУ боротьбі з зеленню в басейні допоможуть спеціальні засоби – альдегіди.

З часом вода в басейні може позеленіти, по краях утворюється слиз і з’являється неприємний запах – це починають розмножуватися мікроорганізми.

Хімічний метод боротьби з позеленевшей водою найефективніший. Для того щоб продезінфікувати воду, користуються такими засобами, як альдегіди. Вони не містять хлору й не небезпечні для здоров’я людини.

Нарівні з альдегідами в боротьбі проти цвітіння води виступають і хлоровмісні речовини. Це може бути рідина, порошок або таблетки. Застосовувати їх слід строго по інструкції, дози розраховують виходячи з обсягу води.

Хорошим способом очищення води, яка придбала зеленуватий відтінок, є рециркуляція (спосіб боротьби з забрудненнями за допомогою фільтрів і насосів).

4111a63033d06695254afdd95a5422c0 Чим очистити воду в домашньому басейні від різних забрудненьЗабезпечити прозору воду в басейні допоможуть спеціальні фільтри та насоси.

Ще один метод – чистячий воду ультразвуковий прилад. Він дуже ефективний і здатний очищати не тільки від водоростей, але і від слизького нальоту. Єдиний мінус – стоять такі пристосування досить дорого.

Приступаючи до чищення тими або іншими способами, уважно ознайомтеся з інструкцією і рекомендованим порядком роботи.

Чим очистити воду в басейні на дачі

Щоб очистити воду, використовуються два основних методи – хімічний і механічний. Хімічний спосіб полягає в додаванні спеціальних речовин, які очищають і дезінфікують воду, а також зупиняють розмноження мікроорганізмів.

a2a476cde28f6becc57f065bd3383c57 Чим очистити воду в домашньому басейні від різних забрудненьУльтрафіолет не дає розмножуватися в воді бактерій і фитопланктону.

Механічний спосіб – це використання різних фільтрів і пристроїв, які допомагають не тільки очистити воду, але і прибрати осад зі стінок басейну. Фільтри можуть бути:

 • Механічними. Вони видаляють домішки за рахунок фільтруючого елемента. Є моделі, суміщені з який перекачує насосом.
 • Ультрафіолетовими. Пристосування являє собою колбу, в якій знаходиться УФ-лампа. Ультрафіолет знищує бактерії і фітопланктон.

Обидва види фільтрів можна використовувати одночасно. В цьому випадку вода спочатку дезінфікується ультрафіолетом, а потім фільтрується.

Впоратися з осадом на дні і стінках допоможе спеціальний пилосос. З його допомогою вам буде легко прибрати і пластівці, які утворюються при хімічній обробці води.

03664e0dc5e6164f9e4dfac40a99bbfe Чим очистити воду в домашньому басейні від різних забрудненьСкіммер для очищення води.

Ще один пристрій допоможе воді залишатися чистою – скіммер. Цей прилад очищає верхній водний шар, в якому знаходиться до 80% всіх мікроорганізмів.

Як очистити воду в басейні від зелені народними засобами

Очистити воду в басейні можна не тільки за допомогою спеціальних пристосувань і хімікатів, але і народними засобами.

 • Самий простий народний метод – це додавання у воду кухонної солі і харчової соди. Сіль береться з розрахунку 5 кг на 1 тонну води.
 • Не менш ефективний засіб – звичайна зеленка. Її знадобиться не дуже багато, всього 3 флакончика на 10 куб. м води.

1f794cd177e0d201e6050dbe0d0d2414 Чим очистити воду в домашньому басейні від різних забрудненьЗеленку та перекис водню очищають і дезінфікують воду.

Як очистити басейн перекисом водню

Найбільш поширений серед дачників спосіб очищення води – використання перекису водню. Завдяки тому, що у цього складу відмінні дезінфікуючі властивості, він з успіхом застосовується для очищення води, так і для її знезараження.

До плюсів такого очищення можна зарахувати те, що пероксид допомагає позбутися від сторонніх запахів і продуктів розкладання. Розглянемо, як саме можна очистити басейн перекисом водню.

Якщо ви хочете очистити дачний басейн перекисом водню, треба точно знати його обсяг. Це необхідно для того, щоб правильно розрахувати дозу речовини.

07cc244d4f6fe88713912021a59f04b0 Чим очистити воду в домашньому басейні від різних забрудненьПри невеликому забрудненні після очищення басейну перекисом водню купатися можна тільки через добу.

Для ефективної чистки на 1 куб. м необхідно 700 мл перекису водню, а при сильному забрудненні дозу цієї рідини збільшують у два рази. При такому методі очищення слід виконувати певні правила:

 • обов’язково використовувати рукавички;
 • після обробки води купатися можна тільки через добу;
 • якщо вода була сильно забруднена і кількість перекису перевищила 1 л на 1 куб. м, то купання відновлюються лише через 3 дні.

Щоб привести басейн в порядок, необхідно дотримуватися певну послідовність дій. Технологія очищення полягає в наступному:

 • Налийте потрібну кількість перекису водню в воду.
 • Якщо на стінках і дні утворився коричневий наліт, використовуйте скіммер.
 • Після обробки залиште басейн відкритим, накривати його тентом не потрібно.

Якщо ви зробили все правильно, вода в басейні очиститься і не «зацвіте».

Як очистити басейн від каламутної води

f9925ef6c5164b081217f3c94de378c8 Чим очистити воду в домашньому басейні від різних забрудненьЯкщо у басейні вода швидко стає каламутною, то тоді допоможуть коагулянти.

Причиною помутніння води може бути попадання в басейн пилу, глини або пилку. Такі частинки не можуть уловлюватися фільтрами, і потрібні додаткові кошти.

У цьому випадку можна обробити воду коагулянтами. Ці сполуки здатні перетворювати мікрочастинки пилу і дрібного сміття спочатку у желеподібне стан, а потім в пластівці. Надалі цю масу збирають спеціальним пилососом.

Якщо вода стала каламутною через забруднення її мікроорганізмами, допоможе обробка спеціальними дезінфікуючими речовинами.

Як очистити воду в басейні від заліза

Якщо вода в басейні придбала коричневий відтінок, це означає, що в ній з’явилися металеві відкладення. Причинами цього явища можуть бути:

 • використання реагентів, що містять залізо;
 • наявність іржі в системі трубопроводів.

Іржава вода виглядає непрезентабельно, але особливої небезпеки для здоров’я людини не несе. А ось на сам басейн металевий осад впливає негативно, і на деталі з часом з’являється іржа.

abaf4316d7c4de0649f1002d3dea9962 Чим очистити воду в домашньому басейні від різних забрудненьФільтр для басейну.

Для очищення води в басейні від заліза використовують різні фільтри:

 • зворотного осмосу (при великій кількості заліза);
 • іонного обміну (для невеликого кількість металу і рН води не менше 7);
 • фільтр зі змінними картриджами (для води, в якій зміст металу не перевищує 4 мг/л);
 • багатошаровий фільтр очищення від заліза, очищає воду від металевих і органічних домішок.

Ці способи найбільш ефективні для очищення води від іржі і видалення мікрочастинок металів.

Як очистити річкову воду в басейні

Якщо ви наповнюєте річковий басейн водою, слід пам’ятати, що за складом вона істотно відрізняється від водопровідної. У ній міститься величезна кількість мікроорганізмів, а також домішки піску і глини.

Якщо вода з водопроводу радує своєю прозорістю, то в річці вона каламутна, часто – брудно-сірого відтінку. Тому очищати її доведеться відразу ж після того, як басейн був набраний.

Очищення річкової води включає в себе:

 • коагуляцію (зв’язування дрібних частинок глини, піску та сміття за допомогою хімічних речовин);
 • збір утворив осаду пилососом;
 • дезінфекцію спеціальними складами або перекисом водню.

Всі етапи повинні супроводжуватися фільтрацією.

Поплавати жарким днем в басейні на дачі – велике задоволення. І якщо за ним правильно доглядати і вчасно очищати воду, то насолоджуватися цим видом відпочинку можна буде все літо.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками